Ulicznym Kryterium o Puchar Prezydenta Gdańska kolarze zainaugurują w sobotę zmagania w tegorocznym wyścigu Pomerania Tour. Obok wszystkich polskich grup zawodowych w dwudniowej imprezie zobaczymy także ekipy zagraniczne.

– W bardzo dobrym składzie na Pomorzu pojawi się niemiecka grupa Nutrixxion
– powiedział Piotr Kosmala, dyrektor Pomerania Tour. – W jej barwach zobaczymy m.in. Steffena Radochlę, który ma za sobą występy w takich zespołach, jak Festina, Team Coast, Bianchi, Illes Baleares czy Wiesenhof. Oprócz grupy Nutrixxion zobaczymy ekipy Brandenburgii, Tyrolu, a także reprezentacje Białorusi, Łotwy oraz młodzieżową kadrę Polski, kierowaną przez Zbyszka Piątka – dodał Kosmala.

Zdaniem dyrektora wyścigu, największe szanse na zwycięstwo ma Błażej Janiaczyk (Mróz ActiveJet), który walczyć będzie o zakwalifikowanie się do reprezentacji Polski na rozpoczynający się 1 sierpnia Tour de Pologne. Brązowy medalista mistrzostw Polski w wyścigu ze startu wspólnego z 2009 roku szczególnie niebezpieczny powinien być na 165-kilometrowym etapie ze startem i metą w Kartuzach, który zostanie rozegrany w niedzielę.

Mróz ActiveJet: Marek Rutkiewicz, Jacek Morajko, Mariusz Witecki, Mateusz Taciak, Błażej Janiaczyk, Piotr Osiński, Mateusz Komar, Piotr Krajewski.

Źródło: www.actionteam.pl

Foto: naszosie.pl

Poprzedni artykułPrezydent Sarkozy na przełęczy Tourmalet
Następny artykułTdF: Mark Cavendish po raz czwarty zwycięzcą etapu
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments