Wyniki 3 etapu z dnia 06.07.2009, Marseille – La Grande Motte, dystans 196.5 km

1 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC 5:01:24
2 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team
3 Cyril Lemoine (Fra) Skil-Shimano
4 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
5 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step
6 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank
7 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram
8 Fumiyuki Beppu (Jpn) Skil-Shimano
9 Maxime Bouet (Fra) Agritubel
10 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram
11 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana
12 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano
13 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi
14 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
15 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC
16 Mark Renshaw (Aus) Team Columbia – HTC
17 George Hincapie (USA) Team Columbia – HTC
18 Kim Kirchen (Lux) Team Columbia – HTC
19 Lance Armstrong (USA) Astana
20 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano
21 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia – HTC
22 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
23 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano
24 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana
25 Michael Rogers (Aus) Team Columbia – HTC
26 Hayden Roulston (NZl) Cervelo Test Team 0:00:11
27 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano
28 Romain Feillu (Fra) Agritubel 0:00:40
29 Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:41
30 Kenny Robert van Hummel (Ned) Skil-Shimano
31 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne
32 Cadel Evans (Aus) Silence – Lotto
33 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank
34 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
35 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream
36 Christian Knees (Ger) Team Milram
37 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram
38 Peter Velits (Svk) Team Milram
39 Bernhard Eisel (Aut) Team Columbia – HTC
40 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Caisse d’Epargne
41 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Slipstream
42 Yauheni Hutarovich (Blr) Française des Jeux
43 Koldo Fernandez De Larrea (Spa) Euskaltel – Euskadi
44 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank
45 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi
46 Arnaud Coyot (Fra) Caisse d’Epargne
47 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram
48 Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha
49 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana
50 Anthony Geslin (Fra) Française des Jeux
51 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha
52 Denis Menchov (Rus) Rabobank
53 Benoït Vaugrenard (Fra) Française des Jeux
54 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank
55 Stijn Devolder (Bel) Quick Step
56 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha
57 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step
58 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom
59 Jérémy Roy (Fra) Française des Jeux
60 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux
61 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Quick Step
62 William Bonnet (Fra) BBOX Bouygues Telecom
63 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream
64 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d’Epargne
65 Angelo Furlan (Ita) Lampre – NGC
66 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Team Saxo Bank
67 Rui Alberto Faria da Costa (Por) Caisse d’Epargne
68 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas
69 Alessandro Ballan (Ita) Lampre – NGC
70 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank
71 Tom Boonen (Bel) Quick Step
72 Steven de Jongh (Ned) Quick Step
73 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi
74 Marcus Fothen (Ger) Team Milram
75 Nicholas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
76 Stuart O’Grady (Aus) Team Saxo Bank
77 Alexandre Pichot (Fra) BBOX Bouygues Telecom
78 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas
79 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel
80 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas
81 Rémi Pauriol (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
82 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas
83 Daniele Bennati (Ita) Liquigas
84 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank
85 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence – Lotto
86 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas
87 Brett Lancaster (Aus) Cervelo Test Team
88 Levi Leipheimer (USA) Astana
89 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit en Ligne
90 Brian Vandborg (Den) Liquigas
91 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team
92 Gustav Erik Larsson (Swe) Team Saxo Bank
93 Andreas Klöden (Ger) Astana
94 Carlos Sastre Candil (Spa) Cervelo Test Team
95 Andreas Klier (Ger) Cervelo Test Team
96 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Slipstream
97 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step
98 Oscar Pereiro Sio (Spa) Caisse d’Epargne
99 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d’Epargne
100 Marzio Bruseghin (Ita) Lampre – NGC
101 Sébastien Rosseler (Bel) Quick Step
102 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
103 Saïd Haddou (Fra) BBOX Bouygues Telecom
104 Christophe Le Mevel (Fra) Française des Jeux
105 Bert Grabsch (Ger) Team Columbia – HTC
106 Stéphane Goubert (Fra) AG2R La Mondiale
107 José Luis Arrieta Lujambio (Spa) AG2R La Mondiale
108 Robert Gesink (Ned) Rabobank
109 Grégory Rast (Swi) Astana
110 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha
111 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream
112 Pierrick Fedrigo (Fra) BBOX Bouygues Telecom
113 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC
114 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto
115 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha
116 David Loosli (Swi) Lampre – NGC
117 Vladimir Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale
118 David Lelay (Fra) Agritubel
119 Laurent Lefevre (Fra) BBOX Bouygues Telecom
120 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank
121 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne
122 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi
123 Piet Rooijakkers (Ned) Skil-Shimano
124 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
125 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi
126 Grischa Niermann (Ger) Rabobank
127 Volodymir Gustov (Ukr) Cervelo Test Team
128 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha
129 Eduardo Gonzalo Ramirez (Spa) Agritubel
130 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi
131 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas
132 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi
133 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank
134 Laurens ten Dam (Ned) Rabobank
135 Joost Posthuma (Ned) Rabobank
136 Julian Dean (NZl) Garmin – Slipstream
137 Niki Terpstra (Ned) Team Milram
138 Frederik Willems (Bel) Liquigas
139 Thomas Voeckler (Fra) BBOX Bouygues Telecom
140 David Zabriskie (USA) Garmin – Slipstream
141 Joan Horrach Rippoll (Spa) Team Katusha
142 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto
143 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha
144 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Astana
145 Danilo Napolitano (Ita) Team Katusha 0:00:56
146 Christophe Moreau (Fra) Agritubel 0:01:20
147 Sébastien Joly (Fra) Française des Jeux
148 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
149 Marcin Sapa (Pol) Lampre – NGC
150 David Arroyo Duran (Spa) Caisse d’Epargne
151 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC
152 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom
153 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank
154 Yury Trofimov (Rus) BBOX Bouygues Telecom
155 Sylvain Calzati (Fra) Agritubel
156 Nicolas Vogondy (Fra) Agritubel
157 Stef Clement (Ned) Rabobank
158 Brice Feillu (Fra) Agritubel
159 Jérôme Coppel (Fra) Française des Jeux
160 Bingen Fernandez Bustinza (Spa) Cofidis, Le Credit en Ligne
161 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervelo Test Team
162 Iñigo Cuesta Lopez De Castro (Spa) Cervelo Test Team
163 Jussi Veikkanen (Fin) Française des Jeux
164 Amaël Moinard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
165 Johan Van Summeren (Bel) Silence – Lotto
166 Sebastian Lang (Ger) Silence – Lotto
167 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
168 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
169 Matthew Lloyd (Aus) Silence – Lotto
170 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC
171 Peter Wrolich (Aut) Team Milram 0:01:40
172 Staf Scheirlinckx (Bel) Silence – Lotto 0:03:25
173 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 0:03:48
174 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Slipstream 0:04:25
175 Danny Pate (USA) Garmin – Slipstream
176 Charles Wegelius (GBr) Silence – Lotto
177 Daniele Righi (Ita) Lampre – NGC
178 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:13:49
179 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana
Punkty
1 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC 35 pts
2 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team 30
3 Cyril Lemoine (Fra) Skil-Shimano 26
4 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 24
5 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step 22
6 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank 20
7 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram 19
8 Fumiyuki Beppu (Jpn) Skil-Shimano 18
9 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 17
10 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram 16
11 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana 15
12 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 14
13 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 13
14 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 12
15 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 11
16 Mark Renshaw (Aus) Team Columbia – HTC 10
17 George Hincapie (USA) Team Columbia – HTC 9
18 Kim Kirchen (Lux) Team Columbia – HTC 8
19 Lance Armstrong (USA) Astana 7
20 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano 6
21 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia – HTC 5
22 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 4
23 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano 3
24 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana 2
25 Michael Rogers (Aus) Team Columbia – HTC 1
Sprint 1 – La Fare-Les-Oliviers, km. 48.5
1 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 6 pts
2 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 4
3 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano 2
Sprint 2 – Mouries, km. 90.5
1 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 6 pts
2 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 4
3 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 2
Sprint 3 – Arles, km. 118.5
1 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 6 pts
2 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 4
3 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 2
Premia górska 1 – Côte de Calissanne, km. 56.0
1 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano 3 pts
2 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 2
3 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 1
Premia górska – Col de la Vayède, km. 102.0
1 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano 3 pts
2 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 2
3 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 1
Klasyfikacja młodzieżowa na etapie
1 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC 5:01:24
2 Maxime Bouet (Fra) Agritubel
3 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano
4 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC
5 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano
6 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano 0:00:11
7 Romain Feillu (Fra) Agritubel 0:00:40
8 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne 0:00:41
9 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram
10 Peter Velits (Svk) Team Milram
11 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram
12 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha
13 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank
14 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom
15 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream
16 Rui Alberto Faria da Costa (Por) Caisse d’Epargne
17 Nicholas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
18 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas
19 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas
20 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas
21 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team
22 Robert Gesink (Ned) Rabobank
23 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha
24 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC
25 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto
26 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne
27 Niki Terpstra (Ned) Team Milram
28 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto
29 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha
30 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC 0:01:20
31 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom
32 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank
33 Yury Trofimov (Rus) BBOX Bouygues Telecom
34 Brice Feillu (Fra) Agritubel
35 Jérôme Coppel (Fra) Française des Jeux
36 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC
37 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 0:03:48
Najbardziej aktywny kolarz
1 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
Klasyfikacja drużynowa na etapie
1 Skil-Shimano 15:04:12
2 Team Columbia – HTC
3 Cofidis Le Credit En Ligne
4 Astana
5 Team Milram 0:00:41
6 Cervelo Test Team 0:00:52
7 Agritubel 0:01:21
8 Team Saxo Bank 0:01:22
9 Euskaltel – Euskadi
10 Quick Step
11 Caisse d’Epargne 0:02:03
12 AG2R-La Mondiale
13 Garmin – Slipstream
14 Francaise Des Jeux
15 Team Katusha
16 Bbox Bouygues Telecom
17 Liquigas
18 Silence – Lotto
19 Lampre – N.G.C
20 Rabobank
Klasyfikacja generalna po 3 etapie
1 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank 9:50:58
2 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 0:00:33
3 Lance Armstrong (USA) Astana 0:00:40
4 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 0:00:59
5 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream 0:01:00
6 Andreas Klöden (Ger) Astana 0:01:03
7 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram
8 Cadel Evans (Aus) Silence – Lotto 0:01:04
9 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia – HTC 0:01:10
10 Levi Leipheimer (USA) Astana 0:01:11
11 Michael Rogers (Aus) Team Columbia – HTC 0:01:13
12 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas
13 George Hincapie (USA) Team Columbia – HTC 0:01:17
14 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 0:01:18
15 Gustav Erik Larsson (Swe) Team Saxo Bank 0:01:22
16 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:01:25
17 David Zabriskie (USA) Garmin – Slipstream 0:01:28
18 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream 0:01:29
19 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step 0:01:31
20 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana
21 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 0:01:37
22 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Slipstream 0:01:38
23 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 0:01:39
24 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 0:01:41
25 Rémi Pauriol (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:01:46
26 Carlos Sastre Candil (Spa) Cervelo Test Team 0:01:47
27 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha 0:01:48
28 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 0:01:50
29 Alessandro Ballan (Ita) Lampre – NGC 0:01:51
30 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence – Lotto 0:01:52
31 Laurent Lefevre (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:01:53
32 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:01:54
33 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:01:55
34 Robert Gesink (Ned) Rabobank 0:01:56
35 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi
36 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Astana
37 Kim Kirchen (Lux) Team Columbia – HTC 0:01:57
38 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana 0:01:59
39 William Bonnet (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:02:00
40 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team 0:02:02
41 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank 0:02:03
42 Cyril Lemoine (Fra) Skil-Shimano 0:02:04
43 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Team Saxo Bank 0:02:05
44 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
45 Brian Vandborg (Den) Liquigas 0:02:07
46 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Caisse d’Epargne
47 Nicholas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:02:08
48 Hayden Roulston (NZl) Cervelo Test Team
49 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Slipstream
50 David Lelay (Fra) Agritubel 0:02:09
51 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Quick Step
52 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team 0:02:10
53 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux
54 Jérôme Coppel (Fra) Française des Jeux 0:02:11
55 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram 0:02:12
56 Denis Menchov (Rus) Rabobank
57 Volodymir Gustov (Ukr) Cervelo Test Team
58 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank 0:02:13
59 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
60 Oscar Pereiro Sio (Spa) Caisse d’Epargne 0:02:14
61 Niki Terpstra (Ned) Team Milram
62 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas
63 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas
64 Mark Renshaw (Aus) Team Columbia – HTC 0:02:15
65 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha 0:02:16
66 Laurens ten Dam (Ned) Rabobank 0:02:17
67 Rui Alberto Faria da Costa (Por) Caisse d’Epargne
68 Sébastien Rosseler (Bel) Quick Step
69 Pierrick Fedrigo (Fra) BBOX Bouygues Telecom
70 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank
71 Jérémy Roy (Fra) Française des Jeux
72 Marzio Bruseghin (Ita) Lampre – NGC 0:02:18
73 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:02:19
74 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi
75 Peter Velits (Svk) Team Milram
76 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha
77 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram 0:02:20
78 Marcus Fothen (Ger) Team Milram
79 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC 0:02:21
80 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:02:22
81 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne 0:02:23
82 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream
83 Christian Knees (Ger) Team Milram 0:02:24
84 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano
85 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 0:02:25
86 Daniele Bennati (Ita) Liquigas
87 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:02:26
88 Stéphane Goubert (Fra) AG2R La Mondiale
89 Saïd Haddou (Fra) BBOX Bouygues Telecom
90 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d’Epargne 0:02:28
91 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne
92 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank 0:02:29
93 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d’Epargne
94 Stuart O’Grady (Aus) Team Saxo Bank
95 Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:30
96 Brett Lancaster (Aus) Cervelo Test Team 0:02:31
97 Joost Posthuma (Ned) Rabobank
98 Bert Grabsch (Ger) Team Columbia – HTC 0:02:32
99 Nicolas Vogondy (Fra) Agritubel 0:02:33
100 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:34
101 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel
102 Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha 0:02:35
103 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step
104 Bernhard Eisel (Aut) Team Columbia – HTC
105 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto 0:02:36
106 Grischa Niermann (Ger) Rabobank
107 Vladimir Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale
108 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:38
109 Tom Boonen (Bel) Quick Step 0:02:39
110 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:02:40
111 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:02:41
112 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:02:42
113 Piet Rooijakkers (Ned) Skil-Shimano
114 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano 0:02:43
115 Benoït Vaugrenard (Fra) Française des Jeux 0:02:44
116 José Luis Arrieta Lujambio (Spa) AG2R La Mondiale
117 Stijn Devolder (Bel) Quick Step
118 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano 0:02:46
119 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom 0:02:48
120 Stef Clement (Ned) Rabobank
121 Christophe Le Mevel (Fra) Française des Jeux
122 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:02:50
123 Jussi Veikkanen (Fin) Française des Jeux
124 Fumiyuki Beppu (Jpn) Skil-Shimano 0:02:52
125 Julian Dean (NZl) Garmin – Slipstream
126 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank
127 Thomas Voeckler (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:02:54
128 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha 0:02:56
129 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto
130 Alexandre Pichot (Fra) BBOX Bouygues Telecom
131 Eduardo Gonzalo Ramirez (Spa) Agritubel 0:02:58
132 David Loosli (Swi) Lampre – NGC 0:03:03
133 Anthony Geslin (Fra) Française des Jeux
134 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram
135 Arnaud Coyot (Fra) Caisse d’Epargne 0:03:04
136 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha
137 Iñigo Cuesta Lopez De Castro (Spa) Cervelo Test Team 0:03:08
138 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha
139 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank
140 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:03:09
141 Amaël Moinard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:03:10
142 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC 0:03:14
143 Frederik Willems (Bel) Liquigas
144 David Arroyo Duran (Spa) Caisse d’Epargne 0:03:16
145 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:03:17
146 Christophe Moreau (Fra) Agritubel
147 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas 0:03:18
148 Grégory Rast (Swi) Astana 0:03:20
149 Koldo Fernandez De Larrea (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:03:21
150 Sebastian Lang (Ger) Silence – Lotto 0:03:22
151 Romain Feillu (Fra) Agritubel 0:03:24
152 Yury Trofimov (Rus) BBOX Bouygues Telecom 0:03:25
153 Sébastien Joly (Fra) Française des Jeux 0:03:29
154 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank 0:03:30
155 Joan Horrach Rippoll (Spa) Team Katusha 0:03:33
156 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervelo Test Team
157 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC
158 Steven de Jongh (Ned) Quick Step 0:03:37
159 Johan Van Summeren (Bel) Silence – Lotto
160 Brice Feillu (Fra) Agritubel 0:03:38
161 Bingen Fernandez Bustinza (Spa) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:03:45
162 Sylvain Calzati (Fra) Agritubel 0:03:47
163 Danilo Napolitano (Ita) Team Katusha 0:03:48
164 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC 0:03:52
165 Matthew Lloyd (Aus) Silence – Lotto 0:03:54
166 Marcin Sapa (Pol) Lampre – NGC 0:03:56
167 Angelo Furlan (Ita) Lampre – NGC 0:04:00
168 Kenny Robert van Hummel (Ned) Skil-Shimano 0:04:05
169 Peter Wrolich (Aut) Team Milram 0:04:06
170 Danny Pate (USA) Garmin – Slipstream 0:05:45
171 Staf Scheirlinckx (Bel) Silence – Lotto
172 Charles Wegelius (GBr) Silence – Lotto 0:06:14
173 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Slipstream 0:06:20
174 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 0:06:26
175 Daniele Righi (Ita) Lampre – NGC 0:06:39
176 Andreas Klier (Ger) Cervelo Test Team 0:10:40
177 Yauheni Hutarovich (Blr) Française des Jeux 0:11:45
178 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana 0:15:52
179 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:16:24
Klasyfikacja punktowa
1 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC 70 pts
2 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team 54
3 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 36
4 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank 35
5 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 31
6 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream 30
7 Cyril Lemoine (Fra) Skil-Shimano 26
8 Romain Feillu (Fra) Agritubel 26
9 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano 25
10 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 24
11 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 24
12 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step 22
13 Mark Renshaw (Aus) Team Columbia – HTC 22
14 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom 22
15 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 21
16 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram 20
17 William Bonnet (Fra) BBOX Bouygues Telecom 19
18 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram 19
19 Nicholas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 18
20 Fumiyuki Beppu (Jpn) Skil-Shimano 18
21 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram 16
22 George Hincapie (USA) Team Columbia – HTC 16
23 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 16
24 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana 15
25 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha 15
26 Stef Clement (Ned) Rabobank 14
27 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 14
28 Angelo Furlan (Ita) Lampre – NGC 14
29 Saïd Haddou (Fra) BBOX Bouygues Telecom 13
30 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 12
31 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team 11
32 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream 10
33 Andreas Klöden (Ger) Astana 10
34 Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale 10
35 Alexandre Pichot (Fra) BBOX Bouygues Telecom 9
36 Lance Armstrong (USA) Astana 8
37 Kim Kirchen (Lux) Team Columbia – HTC 8
38 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne 8
39 Cadel Evans (Aus) Silence – Lotto 6
40 Kenny Robert van Hummel (Ned) Skil-Shimano 6
41 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia – HTC 5
42 Levi Leipheimer (USA) Astana 5
43 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel – Euskadi 5
44 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 4
45 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 4
46 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 4
47 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano 3
48 Steven de Jongh (Ned) Quick Step 3
49 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 2
50 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana 2
51 Michael Rogers (Aus) Team Columbia – HTC 1
52 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha 1
Klasyfikacja górska
1 Jussi Veikkanen (Fin) Française des Jeux 9 pts
2 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 6
3 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano 6
4 Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale 5
5 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 4
6 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 3
7 Marcus Fothen (Ger) Team Milram 3
8 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 3
9 Laurent Lefevre (Fra) BBOX Bouygues Telecom 2
10 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 2
11 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream 1
12 Stef Clement (Ned) Rabobank 1
13 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit en Ligne 1
Klasyfikacja młodzieżowa
1 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 9:51:31
2 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 0:00:40
3 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 0:00:45
4 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 0:01:06
5 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 0:01:08
6 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 0:01:17
7 Robert Gesink (Ned) Rabobank 0:01:23
8 Nicholas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:01:35
9 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team 0:01:37
10 Jérôme Coppel (Fra) Française des Jeux 0:01:38
11 Niki Terpstra (Ned) Team Milram 0:01:41
12 Rui Alberto Faria da Costa (Por) Caisse d’Epargne 0:01:44
13 Peter Velits (Svk) Team Milram 0:01:46
14 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha
15 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram 0:01:47
16 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC 0:01:48
17 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne 0:01:50
18 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream
19 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 0:01:52
20 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne 0:01:55
21 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto 0:02:03
22 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano 0:02:10
23 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano 0:02:13
24 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom 0:02:15
25 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha 0:02:23
26 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto
27 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram 0:02:30
28 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha 0:02:31
29 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC 0:02:41
30 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:02:44
31 Romain Feillu (Fra) Agritubel 0:02:51
32 Yury Trofimov (Rus) BBOX Bouygues Telecom 0:02:52
33 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank 0:02:57
34 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC 0:03:00
35 Brice Feillu (Fra) Agritubel 0:03:05
36 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC 0:03:19
37 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 0:05:53
Klasyfikacja drużynowa
1 Astana 29:34:04
2 Team Columbia – HTC 0:01:46
3 Team Saxo Bank 0:01:53
4 Garmin – Slipstream 0:02:47
5 Cofidis Le Credit En Ligne 0:03:14
6 Euskaltel – Euskadi 0:03:25
7 Liquigas 0:03:28
8 Team Milram 0:03:45
9 Cervelo Test Team 0:03:48
10 Quick Step 0:04:07
11 Silence – Lotto 0:04:16
12 Agritubel 0:04:31
13 Francaise Des Jeux 0:04:43
14 Skil-Shimano 0:04:45
15 AG2R-La Mondiale 0:04:58
16 Bbox Bouygues Telecom 0:05:00
17 Lampre – N.G.C
18 Rabobank 0:05:07
19 Team Katusha 0:05:13
20 Caisse d’Epargne 0:05:28
1 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC                   5:01:24
2 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team
3 Cyril Lemoine (Fra) Skil-Shimano
4 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
5 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step
6 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank
7 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram
8 Fumiyuki Beppu (Jpn) Skil-Shimano
9 Maxime Bouet (Fra) Agritubel
10 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram
11 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana
12 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano
13 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi
14 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
15 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC
16 Mark Renshaw (Aus) Team Columbia – HTC
17 George Hincapie (USA) Team Columbia – HTC
18 Kim Kirchen (Lux) Team Columbia – HTC
19 Lance Armstrong (USA) Astana
20 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano
21 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia – HTC
22 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
23 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano
24 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana
25 Michael Rogers (Aus) Team Columbia – HTC
26 Hayden Roulston (NZl) Cervelo Test Team                      00:11
27 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano
28 Romain Feillu (Fra) Agritubel                                00:40
29 Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale                          00:41
30 Kenny Robert van Hummel (Ned) Skil-Shimano
31 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne
32 Cadel Evans (Aus) Silence – Lotto
33 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank
34 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
35 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream
36 Christian Knees (Ger) Team Milram
37 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram
38 Peter Velits (Svk) Team Milram
39 Bernhard Eisel (Aut) Team Columbia – HTC
40 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Caisse d’Epargne
41 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Slipstream
42 Yauheni Hutarovich (Blr) Française des Jeux
43 Koldo Fernandez De Larrea (Spa) Euskaltel – Euskadi
44 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank
45 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi
46 Arnaud Coyot (Fra) Caisse d’Epargne
47 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram
48 Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha
49 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana
50 Anthony Geslin (Fra) Française des Jeux
51 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha
52 Denis Menchov (Rus) Rabobank
53 Beno?t Vaugrenard (Fra) Française des Jeux
54 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank
55 Stijn Devolder (Bel) Quick Step
56 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha
57 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step
58 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom
59 Jérémy Roy (Fra) Française des Jeux
60 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux
61 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Quick Step
62 William Bonnet (Fra) BBOX Bouygues Telecom
63 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream
64 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d’Epargne
65 Angelo Furlan (Ita) Lampre – NGC
66 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Team Saxo Bank
67 Rui Alberto Faria da Costa (Por) Caisse d’Epargne
68 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas
69 Alessandro Ballan (Ita) Lampre – NGC
70 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank
71 Tom Boonen (Bel) Quick Step
72 Steven de Jongh (Ned) Quick Step
73 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi
74 Marcus Fothen (Ger) Team Milram
75 Nicholas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
76 Stuart O’Grady (Aus) Team Saxo Bank
77 Alexandre Pichot (Fra) BBOX Bouygues Telecom
78 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas
79 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel
80 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas
81 Rémi Pauriol (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
82 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas
83 Daniele Bennati (Ita) Liquigas
84 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank
85 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence – Lotto
86 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas
87 Brett Lancaster (Aus) Cervelo Test Team
88 Levi Leipheimer (USA) Astana
89 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit en Ligne
90 Brian Vandborg (Den) Liquigas
91 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team
92 Gustav Erik Larsson (Swe) Team Saxo Bank
93 Andreas Klöden (Ger) Astana
94 Carlos Sastre Candil (Spa) Cervelo Test Team
95 Andreas Klier (Ger) Cervelo Test Team
96 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Slipstream
97 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step
98 Oscar Pereiro Sio (Spa) Caisse d’Epargne
99 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d’Epargne
100 Marzio Bruseghin (Ita) Lampre – NGC
101 Sébastien Rosseler (Bel) Quick Step
102 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
103 Sa?d Haddou (Fra) BBOX Bouygues Telecom
104 Christophe Le Mevel (Fra) Française des Jeux
105 Bert Grabsch (Ger) Team Columbia – HTC
106 Stéphane Goubert (Fra) AG2R La Mondiale
107 José Luis Arrieta Lujambio (Spa) AG2R La Mondiale
108 Robert Gesink (Ned) Rabobank
109 Grégory Rast (Swi) Astana
110 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha
111 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream
112 Pierrick Fedrigo (Fra) BBOX Bouygues Telecom
113 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC
114 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto
115 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha
116 David Loosli (Swi) Lampre – NGC
117 Vladimir Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale
118 David Lelay (Fra) Agritubel
119 Laurent Lefevre (Fra) BBOX Bouygues Telecom
120 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank
121 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne
122 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi
123 Piet Rooijakkers (Ned) Skil-Shimano
124 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
125 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi
126 Grischa Niermann (Ger) Rabobank
127 Volodymir Gustov (Ukr) Cervelo Test Team
128 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha
129 Eduardo Gonzalo Ramirez (Spa) Agritubel
130 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi
131 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas
132 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi
133 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank
134 Laurens ten Dam (Ned) Rabobank
135 Joost Posthuma (Ned) Rabobank
136 Julian Dean (NZl) Garmin – Slipstream
137 Niki Terpstra (Ned) Team Milram
138 Frederik Willems (Bel) Liquigas
139 Thomas Voeckler (Fra) BBOX Bouygues Telecom
140 David Zabriskie (USA) Garmin – Slipstream
141 Joan Horrach Rippoll (Spa) Team Katusha
142 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto
143 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha
144 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Astana
145 Danilo Napolitano (Ita) Team Katusha                         00:56
146 Christophe Moreau (Fra) Agritubel                            01:20
147 Sébastien Joly (Fra) Française des Jeux
148 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
149 Marcin Sapa (Pol) Lampre – NGC
150 David Arroyo Duran (Spa) Caisse d’Epargne
151 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC
152 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom
153 Chris Anker Sorensen (Den) Team Saxo Bank
154 Yury Trofimov (Rus) BBOX Bouygues Telecom
155 Sylvain Calzati (Fra) Agritubel
156 Nicolas Vogondy (Fra) Agritubel
157 Stef Clement (Ned) Rabobank
158 Brice Feillu (Fra) Agritubel
159 Jérôme Coppel (Fra) Française des Jeux
160 Bingen Fernandez Bustinza (Spa) Cofidis, Le Credit en Ligne
161 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervelo Test Team
162 I?igo Cuesta Lopez De Castro (Spa) Cervelo Test Team
163 Jussi Veikkanen (Fin) Française des Jeux
164 Amaël Moinard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
165 Johan Van Summeren (Bel) Silence – Lotto
166 Sebastian Lang (Ger) Silence – Lotto
167 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
168 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
169 Matthew Lloyd (Aus) Silence – Lotto
170 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC
171 Peter Wrolich (Aut) Team Milram                              01:40
172 Staf Scheirlinckx (Bel) Silence – Lotto                      03:25
173 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano                             03:48
174 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Slipstream                   04:25
175 Danny Pate (USA) Garmin – Slipstream
176 Charles Wegelius (GBr) Silence – Lotto
177 Daniele Righi (Ita) Lampre – NGC
178 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel – Euskadi                  13:49
179 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana

Punkty

1 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC                       35 pkt.
2 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team                           30
3 Cyril Lemoine (Fra) Skil-Shimano                               26
4 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne              24
5 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step                                 22
6 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank                         20
7 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram                               19
8 Fumiyuki Beppu (Jpn) Skil-Shimano                              18
9 Maxime Bouet (Fra) Agritubel                                   17
10 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram                              16
11 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana                                 15
12 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano                             14
13 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi                   13
14 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne                12
15 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC                          11
16 Mark Renshaw (Aus) Team Columbia – HTC                         10
17 George Hincapie (USA) Team Columbia – HTC                       9
18 Kim Kirchen (Lux) Team Columbia – HTC                           8
19 Lance Armstrong (USA) Astana                                    7
20 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano                                 6
21 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia – HTC                        5
22 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne               4
23 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano                                3
24 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana                            2
25 Michael Rogers (Aus) Team Columbia – HTC                        1

Sprint 1 – La Fare-Les-Oliviers, km. 48.5
1 Maxime Bouet (Fra) Agritubel                                    6 pkt.
2 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne               4
3 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano                                 2
Sprint 2 – Mouries, km. 90.5
1 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne               6 pkt.
2 Maxime Bouet (Fra) Agritubel                                    4
3 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi                    2
Sprint 3 – Arles, km. 118.5
1 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi                    6 pkt.
2 Maxime Bouet (Fra) Agritubel                                    4
3 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne               2

podjazd1 – Côte de Calissanne, km. 56.0
1 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano                                 3 pkt.
2 Maxime Bouet (Fra) Agritubel                                    2
3 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne               1
podjazd2 – Col de la Vay?de, km. 102.0
1 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano                                 3 pkt.
2 Maxime Bouet (Fra) Agritubel                                    2
3 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne               1

Klasyfikacja młodzieżowa etapu

1 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC                  05:01:24
2 Maxime Bouet (Fra) Agritubel
3 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano
4 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC
5 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano
6 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano                           00:11
7 Romain Feillu (Fra) Agritubel                                00:40
8 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne                00:41
9 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram
10 Peter Velits (Svk) Team Milram
11 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram
12 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha
13 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank
14 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom
15 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream
16 Rui Alberto Faria da Costa (Por) Caisse d’Epargne
17 Nicholas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
18 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas
19 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas
20 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas
21 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team
22 Robert Gesink (Ned) Rabobank
23 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha
24 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC
25 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto
26 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne
27 Niki Terpstra (Ned) Team Milram
28 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto
29 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha
30 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC                        01:20
31 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom
32 Chris Anker Sorensen (Den) Team Saxo Bank
33 Yury Trofimov (Rus) BBOX Bouygues Telecom
34 Brice Feillu (Fra) Agritubel
35 Jérôme Coppel (Fra) Française des Jeux
36 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC
37 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano                             03:48

Klasyfikacja po 3 etapie

1 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank                     9:50:58
2 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC                        00:33
3 Lance Armstrong (USA) Astana                                 00:40
4 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana                        00:59
5 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream                    01:00
6 Andreas Klöden (Ger) Astana                                  01:03
7 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram
8 Cadel Evans (Aus) Silence – Lotto                            01:04
9 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia – HTC                     01:10
10 Levi Leipheimer (USA) Astana                                 01:11
11 Michael Rogers (Aus) Team Columbia – HTC                     01:13
12 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas
13 George Hincapie (USA) Team Columbia – HTC                    01:17
14 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas                               01:18
15 Gustav Erik Larsson (Swe) Team Saxo Bank                     01:22
16 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi          01:25
17 David Zabriskie (USA) Garmin – Slipstream                    01:28
18 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream                       01:29
19 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step                               01:31
20 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana
21 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step                            01:37
22 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Slipstream              01:38
23 Maxime Bouet (Fra) Agritubel                                 01:39
24 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank                            01:41
25 Rémi Pauriol (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne               01:46
26 Carlos Sastre Candil (Spa) Cervelo Test Team                 01:47
27 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha                          01:48
28 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano                           01:50
29 Alessandro Ballan (Ita) Lampre – NGC                         01:51
30 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence – Lotto                  01:52
31 Laurent Lefevre (Fra) BBOX Bouygues Telecom                  01:53
32 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne            01:54
33 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi              01:55
34 Robert Gesink (Ned) Rabobank                                 01:56
35 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi
36 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Astana
37 Kim Kirchen (Lux) Team Columbia – HTC                        01:57
38 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana                               01:59
39 William Bonnet (Fra) BBOX Bouygues Telecom                   02:00
40 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team                         02:02
41 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank                              02:03
42 Cyril Lemoine (Fra) Skil-Shimano                             02:04
43 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Team Saxo Bank                       02:05
44 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
45 Brian Vandborg (Den) Liquigas                                02:07
46 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Caisse d’Epargne
47 Nicholas Roche (Irl) AG2R La Mondiale                        02:08
48 Hayden Roulston (NZl) Cervelo Test Team
49 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Slipstream
50 David Lelay (Fra) Agritubel                                  02:09
51 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Quick Step
52 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team                    02:10
53 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux
54 Jérôme Coppel (Fra) Française des Jeux                       02:11
55 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram                             02:12
56 Denis Menchov (Rus) Rabobank
57 Volodymir Gustov (Ukr) Cervelo Test Team
58 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank                          02:13
59 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
60 Oscar Pereiro Sio (Spa) Caisse d’Epargne                     02:14
61 Niki Terpstra (Ned) Team Milram
62 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas
63 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas
64 Mark Renshaw (Aus) Team Columbia – HTC                       02:15
65 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha                            02:16
66 Laurens ten Dam (Ned) Rabobank                               02:17
67 Rui Alberto Faria da Costa (Por) Caisse d’Epargne
68 Sébastien Rosseler (Bel) Quick Step
69 Pierrick Fedrigo (Fra) BBOX Bouygues Telecom
70 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank
71 Jérémy Roy (Fra) Française des Jeux
72 Marzio Bruseghin (Ita) Lampre – NGC                          02:18
73 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi                 02:19
74 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi
75 Peter Velits (Svk) Team Milram
76 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha
77 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram                        02:20
78 Marcus Fothen (Ger) Team Milram
79 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC                              02:21
80 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne              02:22
81 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne                        02:23
82 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream
83 Christian Knees (Ger) Team Milram                            02:24
84 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano
85 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas                                02:25
86 Daniele Bennati (Ita) Liquigas
87 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi                     02:26
88 Stéphane Goubert (Fra) AG2R La Mondiale
89 Sa?d Haddou (Fra) BBOX Bouygues Telecom
90 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d’Epargne          02:28
91 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne
92 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank                       02:29
93 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d’Epargne
94 Stuart O’Grady (Aus) Team Saxo Bank
95 Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale                          02:30
96 Brett Lancaster (Aus) Cervelo Test Team                      02:31
97 Joost Posthuma (Ned) Rabobank
98 Bert Grabsch (Ger) Team Columbia – HTC                       02:32
99 Nicolas Vogondy (Fra) Agritubel                              02:33
100 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                     02:34
101 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel
102 Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha                           02:35
103 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step
104 Bernhard Eisel (Aut) Team Columbia – HTC
105 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto                         02:36
106 Grischa Niermann (Ger) Rabobank
107 Vladimir Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale
108 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                         02:38
109 Tom Boonen (Bel) Quick Step                                  02:39
110 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi           02:40
111 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit en Ligne             02:41
112 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne            02:42
113 Piet Rooijakkers (Ned) Skil-Shimano
114 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano                             02:43
115 Beno?t Vaugrenard (Fra) Française des Jeux                   02:44
116 José Luis Arrieta Lujambio (Spa) AG2R La Mondiale
117 Stijn Devolder (Bel) Quick Step
118 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano                           02:46
119 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom                  02:48
120 Stef Clement (Ned) Rabobank
121 Christophe Le Mevel (Fra) Française des Jeux
122 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne            02:50
123 Jussi Veikkanen (Fin) Française des Jeux
124 Fumiyuki Beppu (Jpn) Skil-Shimano                            02:52
125 Julian Dean (NZl) Garmin – Slipstream
126 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank
127 Thomas Voeckler (Fra) BBOX Bouygues Telecom                  02:54
128 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha                         02:56
129 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto
130 Alexandre Pichot (Fra) BBOX Bouygues Telecom
131 Eduardo Gonzalo Ramirez (Spa) Agritubel                      02:58
132 David Loosli (Swi) Lampre – NGC                              03:03
133 Anthony Geslin (Fra) Française des Jeux
134 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram
135 Arnaud Coyot (Fra) Caisse d’Epargne                          03:04
136 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha
137 I?igo Cuesta Lopez De Castro (Spa) Cervelo Test Team         03:08
138 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha
139 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank
140 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne           03:09
141 Amaël Moinard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne              03:10
142 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC                     03:14
143 Frederik Willems (Bel) Liquigas
144 David Arroyo Duran (Spa) Caisse d’Epargne                    03:16
145 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom                   03:17
146 Christophe Moreau (Fra) Agritubel
147 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas                          03:18
148 Grégory Rast (Swi) Astana                                    03:20
149 Koldo Fernandez De Larrea (Spa) Euskaltel – Euskadi          03:21
150 Sebastian Lang (Ger) Silence – Lotto                         03:22
151 Romain Feillu (Fra) Agritubel                                03:24
152 Yury Trofimov (Rus) BBOX Bouygues Telecom                    03:25
153 Sébastien Joly (Fra) Française des Jeux                      03:29
154 Chris Anker Sorensen (Den) Team Saxo Bank                    03:30
155 Joan Horrach Rippoll (Spa) Team Katusha                      03:33
156 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervelo Test Team
157 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC
158 Steven de Jongh (Ned) Quick Step                             03:37
159 Johan Van Summeren (Bel) Silence – Lotto
160 Brice Feillu (Fra) Agritubel                                 03:38
161 Bingen Fernandez Bustinza (Spa) Cofidis, Le Credit en Lign00:03:45
162 Sylvain Calzati (Fra) Agritubel                              03:47
163 Danilo Napolitano (Ita) Team Katusha                         03:48
164 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC                            03:52
165 Matthew Lloyd (Aus) Silence – Lotto                          03:54
166 Marcin Sapa (Pol) Lampre – NGC                               03:56
167 Angelo Furlan (Ita) Lampre – NGC                             04:00
168 Kenny Robert van Hummel (Ned) Skil-Shimano                   04:05
169 Peter Wrolich (Aut) Team Milram                              04:06
170 Danny Pate (USA) Garmin – Slipstream                         05:45
171 Staf Scheirlinckx (Bel) Silence – Lotto
172 Charles Wegelius (GBr) Silence – Lotto                       06:14
173 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Slipstream                   06:20
174 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano                             06:26
175 Daniele Righi (Ita) Lampre – NGC                             06:39
176 Andreas Klier (Ger) Cervelo Test Team                        10:40
177 Yauheni Hutarovich (Blr) Française des Jeux                  11:45
178 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana                                15:52
179 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel – Euskadi                  16:24

Klasyfikacja punktowa

1 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC                       70 pkt.
2 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team                           54
3 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne              36
4 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank                         35
5 Maxime Bouet (Fra) Agritubel                                   31
6 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream                         30
7 Cyril Lemoine (Fra) Skil-Shimano                               26
8 Romain Feillu (Fra) Agritubel                                  26
9 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano                                25
10 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne                24
11 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC                          24
12 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step                                 22
13 Mark Renshaw (Aus) Team Columbia – HTC                         22
14 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom                    22
15 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi                   21
16 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram                                20
17 William Bonnet (Fra) BBOX Bouygues Telecom                     19
18 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram                               19
19 Nicholas Roche (Irl) AG2R La Mondiale                          18
20 Fumiyuki Beppu (Jpn) Skil-Shimano                              18
21 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram                              16
22 George Hincapie (USA) Team Columbia – HTC                      16
23 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale                           16
24 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana                                 15
25 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha                            15
26 Stef Clement (Ned) Rabobank                                    14
27 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano                             14
28 Angelo Furlan (Ita) Lampre – NGC                               14
29 Sa?d Haddou (Fra) BBOX Bouygues Telecom                        13
30 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana                          12
31 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team                      11
32 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream                      10
33 Andreas Klöden (Ger) Astana                                    10
34 Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale                            10
35 Alexandre Pichot (Fra) BBOX Bouygues Telecom                    9
36 Lance Armstrong (USA) Astana                                    8
37 Kim Kirchen (Lux) Team Columbia – HTC                           8
38 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne                   8
39 Cadel Evans (Aus) Silence – Lotto                               6
40 Kenny Robert van Hummel (Ned) Skil-Shimano                      6
41 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia – HTC                        5
42 Levi Leipheimer (USA) Astana                                    5
43 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel – Euskadi                     5
44 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas                                  4
45 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step                               4
46 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne               4
47 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano                                3
48 Steven de Jongh (Ned) Quick Step                                3
49 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas                                  2
50 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana                            2
51 Michael Rogers (Aus) Team Columbia – HTC                        1
52 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha                               1

Klasyfikacja górska

1 Jussi Veikkanen (Fin) Française des Jeux                        9 pkt.
2 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC                           6
3 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano                                 6
4 Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale                             5
5 Maxime Bouet (Fra) Agritubel                                    4
6 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana                           3
7 Marcus Fothen (Ger) Team Milram                                 3
8 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne                 3
9 Laurent Lefevre (Fra) BBOX Bouygues Telecom                     2
10 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne               2
11 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream                       1
12 Stef Clement (Ned) Rabobank                                     1
13 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit en Ligne                1

Klasyfikacja młodzieżowa

1 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC                     09:51:31
2 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas                               00:40
3 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas                               00:45
4 Maxime Bouet (Fra) Agritubel                                 01:06
5 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank                            01:08
6 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano                           01:17
7 Robert Gesink (Ned) Rabobank                                 01:23
8 Nicholas Roche (Irl) AG2R La Mondiale                        01:35
9 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team                    01:37
10 Jérôme Coppel (Fra) Française des Jeux                       01:38
11 Niki Terpstra (Ned) Team Milram                              01:41
12 Rui Alberto Faria da Costa (Por) Caisse d’Epargne            01:44
13 Peter Velits (Svk) Team Milram                               01:46
14 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha
15 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram                        01:47
16 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC                              01:48
17 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne                        01:50
18 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream
19 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas                                01:52
20 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne                01:55
21 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto                         02:03
22 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano                             02:10
23 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano                           02:13
24 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom                  02:15
25 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha                         02:23
26 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto
27 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram                              02:30
28 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha                          02:31
29 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC                     02:41
30 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom                   02:44
31 Romain Feillu (Fra) Agritubel                                02:51
32 Yury Trofimov (Rus) BBOX Bouygues Telecom                    02:52
33 Chris Anker Sorensen (Den) Team Saxo Bank                    02:57
34 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC                        03:00
35 Brice Feillu (Fra) Agritubel                                 03:05
36 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC                            03:19
37 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano                             05:53