Mark Cavendish - TdF 2009Mark Cavendish (Team Columbia) wygrał trzeci etap Tour de France. To już jego drugi triumf w tegorocznej edycji “Wielkiej Pętli”.

Brytyjczyk Mark Cavendish po niedzielnym zwycięstwie, wygrał kolejny, trzeci etap Tour de France.

Etap o długości 196 kilometrów prowadził z Marsylii do La Grande Motte. Na początku z peletonu zaatakowało dwóch Francuzów: Maxime Bouet (Agritubel) i Samuel Demoulin (Cofidis), a po kilku kilometrach dołączyli do nich Ruben Perez Moreno (Euskaltel) i Koen de Koert (Skil-Shimano). Gdy ucieczka minęła 20 kilometr ich przewaga wynosiła 9:40, a na pierwszej lotnej premii na 48 kilometrze aż 11 minut.

W przeciwieństwie do wczorajszego etapu, do pogoni za ucieczką nie kwapili się kolarze lidera wyścigu Fabiana Cancellary. Na początku grupy zasadniczej pojawili się zawodnicy Team Columbia, którzy gonili czołówę. Gdy do mety pozostało 40 km przewaga ucieczki stopniała do 3 minut.

Na 30 km przed metą boczny wiatr mocno “porwał” peleton, który podzielił się na dwie grupy. W pierwszej z nich jechało 29 zawodników, którzy szybko doścignęli prowadzącą czwórkę.

W czołowce jechał prawie cały zespół Team Columbia z Markiem Cavendishem, Lance Armstrong i Thor Hushovd.

Na finiszu najlepiej poradził sobie po raz drugi Mark Cavendish, który ograł Thora Hushovda (Cervelo) oraz Cycrila Lemoine (Skil-Shimano).

Druga grupa przyjechała na metę ze stratą 41 sekund.

Liderem pozostał Fabian Cancellara (Team Saxo Bank), drugi jest Tony Martin (Team Columbia), a na trzecią pozycję przesunął się Lance Armstrong (Astana).

Pełne wyniki 3 etapu Tour de France > tutaj

Zobacz ostatnie kilometry:


Foto: www.corvospro.com


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments