Wyniki 3 etapu Tour de Suisse z dnia 15.06.2009, Davos-Lumina, dystans 195 km

1 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – Highroad 4:39:27
2 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank
3 Thor Hushovd (Nor) Cervélo TestTeam
4 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre – N.G.C.
5 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne
6 Greg Van Avermaet (Bel) Silence-Lotto
7 Renaud Dion (Fra) AG2R La Mondiale
8 Yoann Offredo (Fra) Française Des Jeux
9 Yauheni Hutarovich (Blr) Française Des Jeux
10 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank
11 Davide Vigano (Ita) Fuji-Servetto
12 Said Haddou (Fra) BBox Bouygues Telecom
13 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha
14 Chris Sutton (Aus) Garmin – Slipstream
15 Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha
16 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne
17 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas
18 Andreas Klöden (Ger) Astana
19 Pieter Weening (Ned) Rabobank
20 Michael Schär (Swi) Astana
21 George Hincapie (USA) Team Columbia – Highroad
22 José Angel Gómez (Spa) Cervélo TestTeam
23 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Slipstream
24 Luca Mazzanti (Ita) Team Katusha
25 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank
26 Tony Martin (Ger) Team Columbia – Highroad
27 Eros Capecchi (Ita) Fuji-Servetto
28 Jussi Veikkanen (Fin) Française Des Jeux
29 Olivier Zaugg (Swi) Liquigas
30 Mickael Delage (Fra) Silence-Lotto
31 Gustav Erik Larsson (Swe) Team Saxo Bank
32 Gregory Rast (Swi) Astana
33 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram
34 Carlos Barredo (Spa) Quick Step
35 Steve Morabito (Swi) Astana
36 Juan Jose Cobo (Spa) Fuji-Servetto
37 Marcel Wyss (Swi) Cervélo TestTeam
38 Jérémy Roy (Fra) Française Des Jeux
39 Matti Breschel (Den) Team Saxo Bank
40 Damiano Cunego (Ita) Lampre – N.G.C.
41 Daniele Bennati (Ita) Liquigas
42 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia – Highroad
43 Markel Irizar (Spa) Euskaltel – Euskadi
44 Francis De Greef (Bel) Silence-Lotto
45 Dominique Cornu (Bel) Quick Step
46 Brian Vandborg (Den) Liquigas
47 Javier Aramendia Lorente (Spa) Euskaltel – Euskadi
48 Hubert Schwab (Swi) Quick Step
49 Thomas Rohregger (Aut) Team Milram
50 Iker Camano (Spa) Fuji-Servetto
51 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale
52 Nick Nuyens (Bel) Rabobank
53 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step
54 Michael Albasini (Swi) Team Columbia – Highroad
55 Hervé Duclos-Lassalle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
56 Tom Danielson (USA) Garmin – Slipstream
57 Robert Kiserlovsky (Cro) Fuji-Servetto
58 Reto Hollenstein (Swi) Vorarlberg – Corratec
59 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram
60 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram
61 Peter Velits (Svk) Team Milram
62 Frank Schleck (Lux) Team Saxo Bank
63 Rui Alberto Faria (Por) Caisse d’Epargne
64 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne
65 Thomas Dekker (Ned) Silence-Lotto
66 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale
67 Martin Elmiger (Swi) AG2R La Mondiale
68 Ivan Velasco (Spa) Euskaltel – Euskadi
69 Frédéric Guesdon (Fra) Française Des Jeux
70 Damien Monier (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
71 Brett Lancaster (Aus) Cervélo TestTeam
72 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi
73 Matthew Hayman (Aus) Rabobank 0:00:16
74 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step 0:00:17
75 Heinrich Haussler (Ger) Cervélo TestTeam
76 René Weissinger (Ger) Vorarlberg – Corratec 0:00:19
77 Andrey Amador Bikkazakova (CRc) Caisse d’Epargne 0:00:24
78 Olivier Bonnaire (Fra) BBox Bouygues Telecom
79 Claudio Corioni (Ita) Liquigas
80 Alessandro Ballan (Ita) Lampre – N.G.C.
81 Steven De Jongh (Ned) Quick Step
82 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step
83 Kim Kirchen (Lux) Team Columbia – Highroad 0:00:30
84 Inigo Cuesta (Spa) Cervélo TestTeam
85 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo Bank
86 Joan Horrach Rippoll (Spa) Team Katusha
87 Dimitriy Muravyev (Kaz) Astana
88 Dmitry Kozontchouk (Rus) Rabobank
89 Vincent Jerome (Fra) BBox Bouygues Telecom
90 Ivan Santaromita (Swi) Liquigas
91 Yuriy Krivtsov (Ukr) AG2R La Mondiale
92 Steve Chainel (Fra) BBox Bouygues Telecom
93 Hilton Clarke (Aus) Fuji-Servetto
94 Sandy Casar (Fra) Française Des Jeux
95 Mathieu Sprick (Fra) BBox Bouygues Telecom
96 Johan Van Summeren (Bel) Silence-Lotto
97 Paul Martens (Ger) Rabobank
98 Bernhard Eisel (Aut) Team Columbia – Highroad
99 Peter Wrolich (Aut) Team Milram
100 Marlon Alirio Perez (Col) Caisse d’Epargne
101 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Slipstream
102 Roman Kireyev (Kaz) Astana
103 Cameron Meyer (Aus) Garmin – Slipstream
104 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha
105 Huub Duyn (Ned) Garmin – Slipstream 0:00:43
106 Branislau Samoilau (Bul) Quick Step
107 Pavel Brutt (Rus) Team Katusha
108 Jose Alberto Benitez (Spa) Fuji-Servetto
109 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre – N.G.C.
110 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana
111 Alexander Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale
112 Marcus Burghardt (Ger) Team Columbia – Highroad
113 Francis Mourey (Fra) Française Des Jeux
114 Nikita Eskov (Rus) Team Katusha
115 David Lopez Garcia (Spa) Caisse d’Epargne
116 Serguei Klimov (Rus) Team Katusha
117 Florent Brard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
118 Xavier Florencio Cabre (Spa) Cervélo TestTeam
119 Thomas Voeckler (Fra) BBox Bouygues Telecom
120 Pieter Jacobs (Bel) Silence-Lotto
121 Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
122 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
123 Silvère Ackermann (Swi) Vorarlberg – Corratec
124 Andreas Dietziker (Swi) Vorarlberg – Corratec
125 Andreas Klier (Ger) Cervélo TestTeam
126 David Loosli (Swi) Lampre – N.G.C.
127 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel – Euskadi
128 Wilfried Cretskens (Bel) Silence-Lotto
129 Lars Boom (Ned) Rabobank 0:00:59
130 Sébastian Siedler (Ger) Vorarlberg – Corratec
131 Damien Gaudin (Fra) BBox Bouygues Telecom
132 Arnaud Gérard (Fra) Française Des Jeux
133 Andres Sergio De Lis (Spa) Euskaltel – Euskadi
134 Emanuele Bindi (Ita) Lampre – N.G.C.
135 Kurt Asle Arvesen (Nor) Team Saxo Bank
136 Massimiliano Mori (Ita) Lampre – N.G.C.
137 Christian Vandevelde (USA) Garmin – Slipstream
138 Stuart O’Grady (Aus) Team Saxo Bank
139 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas
140 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre – N.G.C.
141 Jurgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto
142 Daniel Oss (Ita) Liquigas
143 Aitor Galdos (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:01:14
144 Koldo Fernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi
145 Tom Leezer (Ned) Rabobank 0:01:22
146 Pascal Hungerbühler (Swi) Vorarlberg – Corratec 0:02:50
147 Josef Benetseder (Aut) Vorarlberg – Corratec 0:03:44
148 William Frischkorn (USA) Garmin – Slipstream
149 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:04:05
150 Maryan Hary (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
151 Ronny Scholz (Ger) Team Milram 0:04:23
152 Björn Schröder (Ger) Team Milram
153 Pablo Lastras Garcia (Spa) Caisse d’Epargne 0:05:29
154 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne
155 Ricardo Serrano (Spa) Fuji-Servetto
156 José Vicente Garcia Acosta (Spa) Caisse d’Epargne
157 René Haselbacher (Aut) Vorarlberg – Corratec 0:27:43
DNF Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale
DNF Sébastien Turgot (Fra) BBox Bouygues Telecom
Punkty
1 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – Highroad 25 pts
2 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank 20
3 Thor Hushovd (Nor) Cervélo TestTeam 16
4 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre – N.G.C. 13
5 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne 11
6 Greg Van Avermaet (Bel) Silence-Lotto 10
7 Renaud Dion (Fra) AG2R La Mondiale 9
8 Yoann Offredo (Fra) Française Des Jeux 8
9 Yauheni Hutarovich (Blr) Française Des Jeux 7
10 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank 6
11 Davide Vigano (Ita) Fuji-Servetto 5
12 Said Haddou (Fra) BBox Bouygues Telecom 4
Sprint 1 – via Chiasso, km. 169.9
1 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre – N.G.C. 6 pts
2 Marlon Alirio Perez (Col) Caisse d’Epargne 3
3 William Frischkorn (USA) Garmin – Slipstream 1
Sprint 2 – Gnosca, km 183.7
1 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre – N.G.C. 6 pts
2 Marlon Alirio Perez (Col) Caisse d’Epargne 3
3 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 1
Premia górska – Lukmanierpass, km 124.8
1 Marlon Alirio Perez (Col) Caisse d’Epargne 12 pts
2 William Frischkorn (USA) Garmin – Slipstream 8
3 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre – N.G.C. 6
4 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 4
5 Tony Martin (Ger) Team Columbia – Highroad 2
Premia górska- Galbisio, km 186.4
1 Marlon Alirio Perez (Col) Caisse d’Epargne 3 pts
2 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 2
3 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre – N.G.C. 1
Drużyny
1 Française des jeux 13:58:21
2 Team Columbia – High Road
3 Team Katusha
4 Cervélo Test Team
5 Team Saxo bank
6 Astana
7 Rabobank
8 Fuji-Servetto
9 Silence – Lotto
10 Caisse d’Epargne
11 Liquigas
12 Garmin – Slipstream
13 AG2R – La mondiale
14 Quick Step
15 Team Milram
16 Euskaltel – Euskadi
17 Cofidis, le crédit en ligne
18 Lampre-N.G.C. 0:00:24
19 BBox Bouygues Telecom 0:00:54
20 Vorarlberg – Corratec 0:01:02
Klasyfikacja generalna po 3 etapie
1 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank 8:25:39
2 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 0:00:22
3 Andreas Klöden (Ger) Astana 0:00:25
4 George Hincapie (USA) Team Columbia – Highroad 0:00:27
5 Tony Martin (Ger) Team Columbia – Highroad 0:00:34
6 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia – Highroad 0:00:35
7 Gustav Erik Larsson (Swe) Team Saxo Bank 0:00:36
8 Rui Alberto Faria (Por) Caisse d’Epargne 0:00:38
9 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank 0:00:39
10 Carlos Barredo (Spa) Quick Step 0:00:41
11 Marcel Wyss (Swi) Cervélo TestTeam
12 Markel Irizar (Spa) Euskaltel – Euskadi
13 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha
14 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:00:42
15 Damien Monier (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
16 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 0:00:43
17 Jussi Veikkanen (Fin) Française Des Jeux 0:00:44
18 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram 0:00:45
19 Iker Camano (Spa) Fuji-Servetto
20 Dominique Cornu (Bel) Quick Step
21 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Slipstream
22 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre – N.G.C. 0:00:46
23 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram
24 Damiano Cunego (Ita) Lampre – N.G.C.
25 Thomas Dekker (Ned) Silence-Lotto 0:00:47
26 Frank Schleck (Lux) Team Saxo Bank 0:00:48
27 Steve Morabito (Swi) Astana 0:00:49
28 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale
29 Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha 0:00:50
30 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne 0:00:51
31 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne
32 Martin Elmiger (Swi) AG2R La Mondiale
33 Tom Danielson (USA) Garmin – Slipstream
34 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 0:00:52
35 Pieter Weening (Ned) Rabobank
36 Jérémy Roy (Fra) Française Des Jeux 0:00:53
37 Michael Albasini (Swi) Team Columbia – Highroad 0:00:55
38 José Angel Gómez (Spa) Cervélo TestTeam
39 Yoann Offredo (Fra) Française Des Jeux 0:00:56
40 Hubert Schwab (Swi) Quick Step 0:00:57
41 Thomas Rohregger (Aut) Team Milram
42 Peter Velits (Svk) Team Milram
43 Olivier Zaugg (Swi) Liquigas 0:00:58
44 Francis De Greef (Bel) Silence-Lotto
45 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram 0:00:59
46 Greg Van Avermaet (Bel) Silence-Lotto 0:01:01
47 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi
48 Juan Jose Cobo (Spa) Fuji-Servetto 0:01:03
49 Michael Schär (Swi) Astana 0:01:04
50 Kim Kirchen (Lux) Team Columbia – Highroad
51 Frédéric Guesdon (Fra) Française Des Jeux 0:01:06
52 Andrey Amador Bikkazakova (CRc) Caisse d’Epargne
53 Bernhard Eisel (Aut) Team Columbia – Highroad 0:01:09
54 Brian Vandborg (Den) Liquigas 0:01:11
55 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale
56 Robert Kiserlovsky (Cro) Fuji-Servetto 0:01:13
57 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step 0:01:14
58 Javier Aramendia Lorente (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:01:16
59 Cameron Meyer (Aus) Garmin – Slipstream 0:01:17
60 Sandy Casar (Fra) Française Des Jeux 0:01:18
61 Mathieu Sprick (Fra) BBox Bouygues Telecom 0:01:22
62 Reto Hollenstein (Swi) Vorarlberg – Corratec 0:01:25
63 Paul Martens (Ger) Rabobank 0:01:26
64 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:29
65 Inigo Cuesta (Spa) Cervélo TestTeam 0:01:31
66 Ivan Velasco (Spa) Euskaltel – Euskadi
67 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana 0:01:32
68 Dmitry Kozontchouk (Rus) Rabobank 0:01:34
69 Johan Van Summeren (Bel) Silence-Lotto
70 Xavier Florencio Cabre (Spa) Cervélo TestTeam 0:01:36
71 Andreas Dietziker (Swi) Vorarlberg – Corratec
72 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo Bank
73 Dimitriy Muravyev (Kaz) Astana 0:01:37
74 Roman Kireyev (Kaz) Astana 0:01:38
75 Luca Mazzanti (Ita) Team Katusha
76 Steve Chainel (Fra) BBox Bouygues Telecom 0:01:40
77 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre – N.G.C. 0:01:41
78 Thomas Voeckler (Fra) BBox Bouygues Telecom 0:01:42
79 Pavel Brutt (Rus) Team Katusha 0:01:44
80 Branislau Samoilau (Bul) Quick Step 0:01:45
81 David Loosli (Swi) Lampre – N.G.C. 0:01:46
82 Marcus Burghardt (Ger) Team Columbia – Highroad
83 Ivan Santaromita (Swi) Liquigas 0:01:47
84 David Lopez Garcia (Spa) Caisse d’Epargne 0:01:49
85 Alexander Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale
86 Francis Mourey (Fra) Française Des Jeux 0:01:50
87 Vincent Jerome (Fra) BBox Bouygues Telecom 0:01:53
88 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre – N.G.C.
89 Joan Horrach Rippoll (Spa) Team Katusha
90 Silvère Ackermann (Swi) Vorarlberg – Corratec 0:01:57
91 Eros Capecchi (Ita) Fuji-Servetto
92 Peter Wrolich (Aut) Team Milram 0:01:58
93 Olivier Bonnaire (Fra) BBox Bouygues Telecom 0:02:28
94 Nick Nuyens (Bel) Rabobank 0:03:37
95 Pascal Hungerbühler (Swi) Vorarlberg – Corratec 0:04:01
96 Ronny Scholz (Ger) Team Milram 0:05:25
97 Gregory Rast (Swi) Astana 0:05:27
98 Pablo Lastras Garcia (Spa) Caisse d’Epargne 0:06:27
99 Renaud Dion (Fra) AG2R La Mondiale 0:07:37
100 Huub Duyn (Ned) Garmin – Slipstream 0:08:18
101 Matti Breschel (Den) Team Saxo Bank 0:10:59
102 Chris Sutton (Aus) Garmin – Slipstream 0:11:01
103 Björn Schröder (Ger) Team Milram 0:11:46
104 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:13:01
105 Thor Hushovd (Nor) Cervélo TestTeam 0:14:31
106 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 0:14:46
107 Heinrich Haussler (Ger) Cervélo TestTeam 0:14:48
108 Brett Lancaster (Aus) Cervélo TestTeam 0:14:53
109 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – Highroad 0:14:55
110 Said Haddou (Fra) BBox Bouygues Telecom 0:14:57
111 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:14:59
112 Mickael Delage (Fra) Silence-Lotto 0:15:03
113 Maryan Hary (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:15:06
114 Marlon Alirio Perez (Col) Caisse d’Epargne 0:15:12
115 Hervé Duclos-Lassalle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:15:13
116 Yauheni Hutarovich (Blr) Française Des Jeux 0:15:14
117 Yuriy Krivtsov (Ukr) AG2R La Mondiale 0:15:17
118 René Weissinger (Ger) Vorarlberg – Corratec 0:15:19
119 Alessandro Ballan (Ita) Lampre – N.G.C. 0:15:22
120 Matthew Hayman (Aus) Rabobank 0:15:26
121 Lars Boom (Ned) Rabobank 0:15:30
122 Nikita Eskov (Rus) Team Katusha 0:15:31
123 Florent Brard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:15:34
124 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha 0:15:35
125 Davide Vigano (Ita) Fuji-Servetto 0:15:38
126 Claudio Corioni (Ita) Liquigas 0:15:39
127 Steven De Jongh (Ned) Quick Step 0:15:41
128 Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
129 Andreas Klier (Ger) Cervélo TestTeam
130 Damien Gaudin (Fra) BBox Bouygues Telecom 0:15:42
131 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Slipstream 0:15:44
132 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:15:48
133 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step 0:15:50
134 Arnaud Gérard (Fra) Française Des Jeux 0:15:51
135 Serguei Klimov (Rus) Team Katusha
136 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 0:15:54
137 Stuart O’Grady (Aus) Team Saxo Bank
138 Kurt Asle Arvesen (Nor) Team Saxo Bank 0:15:55
139 Sébastian Siedler (Ger) Vorarlberg – Corratec 0:15:57
140 Daniel Oss (Ita) Liquigas 0:15:59
141 Christian Vandevelde (USA) Garmin – Slipstream 0:16:02
142 Wilfried Cretskens (Bel) Silence-Lotto 0:16:03
143 Pieter Jacobs (Bel) Silence-Lotto 0:16:05
144 Jurgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto 0:16:07
145 Jose Alberto Benitez (Spa) Fuji-Servetto 0:16:10
146 Emanuele Bindi (Ita) Lampre – N.G.C.
147 Andres Sergio De Lis (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:16:12
148 Hilton Clarke (Aus) Fuji-Servetto 0:16:21
149 Koldo Fernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:16:22
150 Massimiliano Mori (Ita) Lampre – N.G.C. 0:16:38
151 Aitor Galdos (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:16:42
152 Tom Leezer (Ned) Rabobank 0:17:03
153 William Frischkorn (USA) Garmin – Slipstream 0:18:35
154 Josef Benetseder (Aut) Vorarlberg – Corratec 0:19:23
155 José Vicente Garcia Acosta (Spa) Caisse d’Epargne 0:20:46
156 Ricardo Serrano (Spa) Fuji-Servetto
157 René Haselbacher (Aut) Vorarlberg – Corratec 0:42:55
Klasyfikacja punktowa
1 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank 30 pts
2 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – Highroad 25
3 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank 23
4 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre – N.G.C. 22
5 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne 19
6 Thor Hushovd (Nor) Cervélo TestTeam 16
7 Bernhard Eisel (Aut) Team Columbia – Highroad 15
8 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 12
9 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram 12
10 Andreas Klöden (Ger) Astana 10
11 Greg Van Avermaet (Bel) Silence-Lotto 10
12 George Hincapie (USA) Team Columbia – Highroad 9
13 Yoann Offredo (Fra) Française Des Jeux 9
14 Renaud Dion (Fra) AG2R La Mondiale 9
15 Tony Martin (Ger) Team Columbia – Highroad 8
16 Kim Kirchen (Lux) Team Columbia – Highroad 7
17 Xavier Florencio Cabre (Spa) Cervélo TestTeam 7
18 Yauheni Hutarovich (Blr) Française Des Jeux 7
19 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia – Highroad 6
20 Andreas Dietziker (Swi) Vorarlberg – Corratec 6
21 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 5
22 Heinrich Haussler (Ger) Cervélo TestTeam 5
23 Davide Vigano (Ita) Fuji-Servetto 5
24 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre – N.G.C. 4
25 Said Haddou (Fra) BBox Bouygues Telecom 4
26 Lars Boom (Ned) Rabobank 4
27 Rui Alberto Faria (Por) Caisse d’Epargne 3
28 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne 3
29 Gustav Erik Larsson (Swe) Team Saxo Bank 2
30 Carlos Barredo (Spa) Quick Step 1
31 Brian Vandborg (Den) Liquigas -5
32 Alexander Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale -5
Klasyfikacja sprinterów
1 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre – N.G.C. 12 pts
2 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank 6
3 Josef Benetseder (Aut) Vorarlberg – Corratec 6
4 Marlon Alirio Perez (Col) Caisse d’Epargne 6
5 Gustav Erik Larsson (Swe) Team Saxo Bank 3
6 Javier Aramendia Lorente (Spa) Euskaltel – Euskadi 3
7 Pavel Brutt (Rus) Team Katusha 1
8 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 1
9 Hervé Duclos-Lassalle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 1
10 William Frischkorn (USA) Garmin – Slipstream 1
Klasyfikacja górska
1 Tony Martin (Ger) Team Columbia – Highroad 19 pts
2 Marlon Alirio Perez (Col) Caisse d’Epargne 15
3 Silvère Ackermann (Swi) Vorarlberg – Corratec 11
4 William Frischkorn (USA) Garmin – Slipstream 8
5 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre – N.G.C. 7
6 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo Bank 6
7 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 6
8 Gustav Erik Larsson (Swe) Team Saxo Bank 5
9 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 2
10 Ronny Scholz (Ger) Team Milram 2
Klasyfikacja drużynowa
1 Team Saxo bank 25:18:26
2 Team Columbia – High Road 0:00:06
3 Cervélo Test Team 0:00:30
4 Astana 0:00:34
5 Rabobank 0:00:39
6 Quick Step 0:00:40
7 Caisse d’Epargne 0:00:42
8 Liquigas 0:00:43
9 Garmin – Slipstream 0:00:54
10 Française des jeux 0:00:56