sergey_kolesnikovZawodnik drużyny Moscow Russia – Sergey Kolesnikov zwyciężył XVII Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Bałtyk-Karkonosze Tour”.

Ostatni etap wyścigu ze startem i metą w Lwówku Śląskim o długości 158 kilometrów, zawierający cztery premie górskie zwyciężył Mateusz Mróz (Mróz Action Uniqa), drugi był Sergey Kolesnikov (Moscow Russia), a trzeci Jacek Morajko (Mróz Action Uniqa).

Na około 70 kilometrów od startu z peletonu zaatakowało siedmiu kolarzy: Jacek Morajko, Mateusz Mróz, Mateusz Taciak, Sergey Kolesnikov, Dmitry Samokhalov, Belka Mathias oraz Aleksander Proshpetnyy.

Ich przewaga na trasie etapu wynosiła kilka minut, jednak im bliżej do mety tym przewaga malała.

Ostatecznie na finiszu wypracowali sobie przewagę nad „porwanym” peletonem 30 sekund.

Dotychczasowy lider Robert Radosz z DHL-Author stracił na dzisiejszym etapie 35 sekund, przez co spadł w klasyfikacji generalnej na szóstą pozycję.

Sergey Kolesnikov do wczoraj na trzeciej pozycji, zwyciężył cały wyścig, drugi był Mateusz Mróz ze stratą 4 sekund , a trzeci Mateusz Taciak ze stratą 9 sekund (obaj Mróz Action Uniqa).

Najaktywniejszym kolarzem został Robert Radosz, najlepszym góralem Wojciech Dybel (Mróz Action Uniqa), a najlepszą drużyną była ekipa Mróz Action Uniqa.

Wyniki 7 etapu oraz końcowe klasyfikacje > tutaj

Poprzedni artykułWyniki Mistrzostw Polski Mastersów i Mazowsza w jeździe dwójkami na czas, Maków Mazowiecki 06.06.2009
Następny artykułWyniki XVII Wyścigu Bałtyk – Karkonosze Tour, 7 etap, 01-07.06.2009