astanaKierownictwo kazachskiej grupy kolarskiej Astana, której zawodnikami są m.in. Amerykanin Lance Armstrong i Hiszpan Alberto Contador, przedstawiło Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) gwarancje finansowe udzielone przez sponsorów, dzięki którym zespołowi nie odebrano profesjonalnej licencji.
Astana miała poważne problemy finansowe, według kazachskich mediów zespołowi groziło bankructwo, niektórzy zawodnicy nie otrzymali pensji.

Astana przedstawiła satysfakcjonujące gwarancje finansowe, które pozwalają utrzymać dla zespołu licencję UCI, dającą prawo startu w wyścigach” – potwierdził rzecznik UCI.
.onet-ad-main2-box { display: none }

Podczas tegorocznego Giro d’Italia Lance Armstrong i siedmiu innych kolarzy Astany wystartowali do jednego z etapów z zakrytą na swych koszulkach nazwę sponsora protestując przeciwko opóźnieniom w wypłatach pensji.

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) wyznaczyła grupie termin do 31 maja na uregulowanie sytuacji finansowej pod groźbą zawieszenia licencji. Głównym źródłem zasilania finansowego grupy Astana jest państwowe przedsiębiorstwo Kazachstanu Samruk-Kazyna, mające poważne problemy z powodu kryzysu ekonomicznego.

Poprzedni artykułWyniki XVII Wyścigu Bałtyk – Karkonosze Tour, 2 etap, 01-07.06.2009
Następny artykułSylwester Szmyd nie pojedzie w Tour de France
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments