bartlomiej-matysiakTegoroczna edycja wyścigów kolarskich cyklu Criterium Cuprum Cup rozpoczęła się od kryterium ulicznego w Polkowicach podczas którego najlepszym okazał się kolarz ekipy kolarskiej CCC Polsat Polkowice  – Bartłomiej Matysiak.

Na starcie pierwszego z kryteriów stanęło 74 zawodników z wszystkich polskich ekip zawodowych (Mróz Action Uniqa, DHL Author, Legia Felt, CCC Polsat Polkowice) a także kolarze ekip amatorskich (Weltour, TC Chrobry Głogów, LKS Orlęta Gorzów, POM Strzelce Krajeńskie). Wystartowała również ekipa z Bułgarii – Heraklion Neseber Team.

Przy bardzo trudnych warunkach pogodowych (zimno i padający deszcz) kolarze mieli do pokonania trasę 60 kilometrów ( 40 rund po 1,5 kilometra każda) prowadzącą ulicami Polkowic. Walka o punkty na trasie kryterium rozpoczęła się od samego startu a ekipa CCC, występująca w Polkowicach w roli gospodarza nadawała jej ton. Już od pierwszego okrążenia kolarze tej ekipy przejęli prowadzenie w klasyfikacji (pierwsze punkty zdobył Łukasz Bodnar). Po kolejnych „tłustych” okrążeniach na czoło klasyfikacji wysunął się ubiegłoroczny zwycięzca kryteriów Krzysztof Jeżowski a tuż za nim drugi z kolarzy ekipy CCC Polsat Polkowice – Bartłomiej Matysiak. Do walki o punkty skutecznie włączyli się również kolarze ekipy DHL Author – Mateusz Komar, Robert Radosz i Dariusz Rudnicki.
Trudne warunki ścigania, śliska nawierzchnia, częste defekty ogumienia a także niegroźne kraksy spowodowały, że wielu kolarzy niestety nie ukończyło polkowickiego kryterium. Z 74 kolarzy którzy wystartowali do walki o punkty ukończyło jedynie 24 kolarzy.
Defekty nie omijały również kolarzy ekipy CCC i prowadzącego w klasyfikacji Jeżowskiego. Na ostatnim „tłustym”  a zarazem ostatnim okrążeniu kryterium piękną walkę z Mateuszem Komarem stoczył Bartek Matysiak i zdobywszy 5 punktów został zwycięzcą kryterium.