giro-logo16Menchov: “Był to dla mnie bardzo ważny dzień”, Leipheimer: “Jestem zadowolony”, Di Luca: “Menchov jest bardzo mocny”.

Denis Menchov (Rabobank):

Wiedziałem wcześniej, że będzie to szczególna czasówka, była naprawdę długa, ale to dla mnie bardzo ważny dzień. Najważniejsze jest zwycięstwo etapowe, ale jak już podkreślałem, chciałem zyskać przewagę. Ostatecznie ta przewaga nie okazała się zbyt duża, ale ważne że nie straciłem i jestem w dobrej pozycji wyjściowej. Ciężko jest powiedzieć jakie będą rozstrzygnięcia tego Giro, przed nami jeszcze sporo trudnych etapów, więc zobaczymy“.

Levi Lepiheimer (Astana):

20 sekund na tej trasie to niezbyt dużo, mogę być zadowolony. Uważam, że Menchov był po prostu ode mnie o te 20 sekund lepszy, dwie czy trzy sekundy ciężko byłoby przełknąć, ale 20 jest w porządku. Nad innymi zyskał znacznie większą przewagę, więc jestem zadowolony.”

Danilo Di Luca (LPR Brakes):

Nie jestem zadowolony, straciłem do Menchova prawie dwie minuty, czyli więcej niż myślałem, Denis jest bardzo mocny, ale tracę do niego tylko 34 sekundy, więc jeszcze wszystko jest możliwe“.