Mariusz Witecki fot.Paweł Krygier
Mariusz Witecki fot.Paweł Krygier

Mariusz Witecki zwyciężył w klasyfikacji generalnej zakończonego w niedzielę w Polkowicach etapowego wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich i awansował na pozycję lidera cyklu kolarskiej ProLigi Arkus & Romet 2009.

Kolarz grupy Mróz Action Uniqa zmienił na prowadzeniu swojego kolegę z zespołu Mateusza Taciaka, który zajmuje obecnie drugie miejsce. Trzeci jest Wojciech Halejak (DHL Author). W klasyfikacji drużynowej po znakomitym występie na „Grodach” prowadzi grupa Mróz Action Uniqa.

Zgodnie z przewidywaniami wyścig Szlakiem Grodów Piastowskich przyniósł zmiany w punktacji ProLigi. Nowym liderem ProLigi został triumfator klasyfikacji generalnej „Grodów” Mariusz Witecki (Mróz Action Uniqa). Były Mistrz Polski koszulkę lidera zdobył na drugim etapie wygranym przez swojego kolegę z zespołu Jacka Morajko. Dzięki znakomitemu występowi całej drużyny, zespół Piotra Kosmali utrzymał złotą koszulkę do mety wyścigu w Polkowicach, za co w klasyfikacji ProLigi otrzymał 70 punktów. – „Na pewno Pro-Liga jest priorytetem dla każdej polskiej drużyny. Będziemy walczyć o zwycięstwo choć, na stwierdzenie czy to ja mógłbym wygrać cały cykl, jest zbyt wcześnie. Jeszcze na ten temat nie myślę” – powiedział lider Pro-Ligi Mariusz Witecki. – „Ze względu na nasze równoległe starty za granicą, będziemy musieli opuścić kilka wyścigów ProLigi” – dodaje dyrektor sportowy grupy Mróz Action Uniqa. – „Nie wiem czy uda nam się wygrać cały cykl mniejszą ilością startów, ale na pewno będziemy o to zwycięstwo walczyć” – zapowiada Piotr Kosmala. Drugie miejsce w klasyfikacji ProLigi zajmuje triumfator Memoriału Trochanowskiego Mateusz Taciak (45 punktów), który do swojego dorobku dołożył punkty za dziesiąte miejsce w klasyfikacji końcowej. Na trzecim miejscu sklasyfikowany jest czwarty w klasyfikacji generalnej Grodów Piastowskich Wojciech Halejak z grupy DHL Author (43 punkty). Wśród zawodników punktujących w ProLidze ponownie zabrakło kolarzy do lat 25.

W klasyfikacji drużynowej, dzięki znakomitej postawie podczas zakończonego w niedzielę wyścigu prowadzenie z dorobkiem 13 punktów objęła grupa Mróz Action Uniqa. Zespół Piotra Kosmali w klasyfikacji drużynowej „Grodów” zajął trzecie miejsce. Prowadząca w zestawieniu grupa CCC Polsat Polkowice sklasyfikowana została na siódmej pozycji i w punktacji ProLigi traci do „mrozowców” jeden punkt. Po raz pierwszy w zestawieniu pojawiła się grupa DHL Author mająca w swoim dorobku 4 punkty.

Kolarska ProLigi Arkus&Romet czyli specjalna punktacja najważniejszych polskich wyścigów została wprowadzona pięć lat temu z inicjatywy Stowarzyszenia Sympatyków Zawodowych Grup Kolarskich. W tym sezonie sponsorem klasyfikacji indywidualnej jest Arkus&Romet. Największy polski producent jednośladów, a także prowadzi wspólnie Biurem Ruchu Drogowego KGP akcję Bezpieczna Droga do Szkoły. Klasyfikację drużynową sponsoruje InvestBank. Do Proligi zaliczanych jest 14 wyścigów uwzględnionych w kalendarzu UCI (jednodniowych oraz etapowych), w tym mistrzostwa Polski. W rywalizacji indywidualnej biorą udział wszyscy polscy kolarze, a w drużynowej pięć ekip zarejestrowanych w Polsce przez UCI jako „continental teams”.

Pełne klasyfikacje znajdziesz > tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments