Wojciech Halejak tuż po zwycięstwie fot.Marek Bala www.naszosie.pl
Wojciech Halejak tuż po zwycięstwie fot.Marek Bala www.naszosie.pl

Kolarz ekipy DHL-Author Wojciech Halejak zwyciężył X Memoriał im. Romana Siemińskiego rozegrany w Grodzisku Mazowieckim.

Na starcie dzisiejszego wyścigu liczącego 114 kilometrów wokół Grodziska Mazowieckiego (7 rund), stanęło 46 zawodników. Wśród nich zawodowe ekipy DHL-Author i Legia-Felt.

Dziś, w przeciwieństwie do wczorajszego Memoriału Trochanowskiego, nie wiało aż tak silnie. Jednak od samego początku peleton rwał się na mniejsze grupki, które po kilku kilometrach były likwidowane. Głównie za sprawą zawodników Legii, którzy mocno pracowali na przodzie zasadniczej grupy.

Kolarze mieli mocne tempo, w godzinę przejechali 46 kilometrów.

Kluczowa akcja dla dalszego przebiegu wyścigu miała miejsce na 71 kilometrze od startu. Od peletonu oderwało się dziesięciu zawodników, do których po kilku kilometrach dołączyło jeszcze trzech. Byli to: Piotr Krajewski, Tomasz Krupiński, Radosław Syrojć (wszyscy Legia-Felt), Bartłomiej Krężałek, Damian Krakowski (obaj TC Chrobry Felt Głogów), Michał Podlaski, Piotr Sztobryn, Kajetan Skrobich (wszyscy KS Pogoń Mostostal Puławy), Kamil Pawelec (PTC Pruszków), Artur Detko, Wojciech Halejak, Mateusz Komar, Dariusz Rudnicki (wszyscy DHL-Author).

Na 73 kilometrze ucieczka miała 36 sekund przewagi, a na 77 już 1:24. Goniący peleton nie starał się gonić uciekinierów, tempo wyraźnie spadło, a przewaga stale rosła.

W końcówce prowadząca grupa podzieliła się i ostatecznie z sześcioosobowej grupki najszybciej finiszował Wojciech Halejak (DHL-Author). Na drugim miejscu był Piotr Sztobryn (KS Pogoń Mostostal Puławy), a na trzecim drugi zawodnik DHL-Autor Mateusz Komar.

Goniący peleton stracił do zwycięzcy ponad dziesięć minut.

Wojciech Halejak powiedział nam na mecie: „Pod koniec etapu próbowałem uciekać samotnie, jednak koledzy nie pozwolili mi na to. Wszystkie moje próby szybko były kasowane. Na finiszu razem z Mateuszem Komarem, będąc w przewadze pokonaliśmy Piotra Sztobryna, a mi udało się zwyciężyć.”

Galeria zdjęć z X Memoriału im. Romana Siemińskiego > kliknij tutaj

Pełne wyniki znajdziesz > tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments