Wojciech Ziółkowski (DHL-Author) wygrał w niedzielę 11. kolarski Memoriał Romana Siemińskiego, rozegrany na 110-kilometrowej, okrężnej trasie w okolicach Grodziska Mazowieckiego.

Kolarz grupy DHL finiszował najskuteczniej z czteroosobowej grupy czołowej, która miała na mecie 19 sekund przewagi nad peletonem.

Już na pierwszych kilometrach trasy zaatakował Marek Rutkiewicz (Mróz) w towarzystwie Daniela Chądzyńskiego (Danielo Team). Dwójka prowadzących została doścignięta po kilkunastu kilometrach ale wkrótce na czele znalazła się kolejna grupka, złożona z czterech kolarzy. Dość szybko uzyskali około minuty przewagi nad peletonem. W końcówce główna grupa przyspieszyła, ale uciekinierom udało się dotrzeć do mety kilkanaście sekund przed pościgiem.

Końcówkę popisowo rozegrali dwaj znajdujący się w ucieczce zawodnicy DHL-Author. Najstarszy kolarz zawodowego peletonu, 43-letni Radosław Romanik wypracował idealną pozycję do finiszu swemu młodemu koledze Wojciechowi Ziółkowskiemu, a ten nie zmarnował okazji odnoszą zwycięstwo. Drugi na mecie był Dariusz Woźniak (Skorpion Polkowice), trzeci Damian Pińczuk (Chrobry Felt Głogów), a czwarty Romanik.

Na starcie imprezy, poświęconej pamięci znakomitego w latach czterdziestych kolarza, później wieloletniego działacza sekcji kolarskiej warszawskiej Legii, stanęło 60 zawodników, dla których wyścig był okazją rewanżu po sobotnim Memoriale Trochanowskiego.

Wyniki 11. Memoriału Romana Siemińskiego (110 km)

1. Wojciech Ziółkowski(DHL-Author)    - 2:36.39
2. Dariusz Woźniek (Skorpion Polkowice)
3. Damian Pińczuk (Chrobry Felt Głogów)
4. Radosław Romanik (DHL-Author) wszyscy ten sam czas
5. Wojciech Wręga (Pogoń Mostostal Puławy) - strata 19 s
6. Łukasz Bujko (Stal Ocetix Grudziądz)   ten sam czas
.
.

Źródło: PAP

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments