Wojciech Ziółkowski (DHL-Author) wygrał w niedzielę 11. kolarski Memoriał Romana Siemińskiego, rozegrany na 110-kilometrowej, okrężnej trasie w okolicach Grodziska Mazowieckiego.

Kolarz grupy DHL finiszował najskuteczniej z czteroosobowej grupy czołowej, która miała na mecie 19 sekund przewagi nad peletonem.

Już na pierwszych kilometrach trasy zaatakował Marek Rutkiewicz (Mróz) w towarzystwie Daniela Chądzyńskiego (Danielo Team). Dwójka prowadzących została doścignięta po kilkunastu kilometrach ale wkrótce na czele znalazła się kolejna grupka, złożona z czterech kolarzy. Dość szybko uzyskali około minuty przewagi nad peletonem. W końcówce główna grupa przyspieszyła, ale uciekinierom udało się dotrzeć do mety kilkanaście sekund przed pościgiem.

Końcówkę popisowo rozegrali dwaj znajdujący się w ucieczce zawodnicy DHL-Author. Najstarszy kolarz zawodowego peletonu, 43-letni Radosław Romanik wypracował idealną pozycję do finiszu swemu młodemu koledze Wojciechowi Ziółkowskiemu, a ten nie zmarnował okazji odnoszą zwycięstwo. Drugi na mecie był Dariusz Woźniak (Skorpion Polkowice), trzeci Damian Pińczuk (Chrobry Felt Głogów), a czwarty Romanik.

Na starcie imprezy, poświęconej pamięci znakomitego w latach czterdziestych kolarza, później wieloletniego działacza sekcji kolarskiej warszawskiej Legii, stanęło 60 zawodników, dla których wyścig był okazją rewanżu po sobotnim Memoriale Trochanowskiego.

Wyniki 11. Memoriału Romana Siemińskiego (110 km)