Podium XXI Memoriału Trochanowskiego fot. Marek Bala www.naszosie.pl
Podium XXI Memoriału Trochanowskiego fot. Marek Bala www.naszosie.pl

Mateusz Taciak z ekipy Mróz Action Uniqa zwyciężył XXI Memoriał Andrzeja Trochanowskiego w Baboszewie, pierwszy z wyścigów kolarskiej ProLigi.

Na starcie do dzisiejszej rywalizacji stanęło 82 zawodników z czołowymi polskimi drużynami na czele. Kolarze do pokonania mieli 166 km wokół Baboszewa, przy pięknej słonecznej pogodzie, ale przy silnym wietrze.

Już od startu peleton „porwał się” na kilka grupek. Na czoło wysunęło się 14 kolarzy: Mateusz Taciak, Błażej Janiaczyk, Wojciech Dybel, Mariusz Witecki (wszyscy Mróz Action Uniqa), Tomas Kiendyś, Tomasz Lisowicz, Tomasz Smoleń, Krzysztof Jeżowski, Jarosław Rębiewski (wszyscy CCC Polsat), Dariusz Rudnicki, Robert Radosz (obaj DHL-Autor), Piotr Sztobryn (KS Pogoń Mostostal Puławy) oraz Paweł Charucki, Łukasz Modzelewski (obaj Legia Felt).

Po około 100 km prowadząca grupa miała przewagę dochodzącą nawet do ośmiu minut nad zasadniczą grupą.

Mocnego tempa nie wytrzymało wielu zawodników. Z tego powodu wycofali się m.in. wszyscy kolarze niemieckiej drużyny Janatec Cycling.

Na około 120 kilometrze z prowadzącej grupy uciekło pięciu kolarzy: Janiaczyk, Lisowicz, Taciak, Kiendyś, Rudnicki.

Następnie Kiendyś, Rudnicki, Taciak „oderwali się” od Lisowicza i Janiaczyka i było prawie pewne, że finisz rozegra się pomiędzy tą trójką.

Na końcowych kilometrach Rudnicki nie utrzymał koła i Kiednyś z Taciakiem pomknęli do mety. Po wspaniałym finiszu lepszy okazał się Mateusz Taciak, który odniósł zwycięstwo w pierwszym z wyścigów zaliczanych do kolarskiej ProLigi i został jej liderem.

Drugi przyjechał Tomasz Kiendyś, trzeci ze stratą 20 sekund Dariusz Rudnicki z DHL-Author.

Jutro okazja do rewanżu. W Grodzisku Mazowieckim odbędzie się X Memoriał im. Romana Siemińskiego.

Pełne wyniki znajdziesz > tutaj

Galeria zdjęć XXI Memoriału Andrzeja Trochanowskiego > tutaj

Wywiad z Mateuszem Taciakiem > tutaj


Poprzedni artykułWywiad z Mateuszem Taciakiem. Zapraszamy!
Następny artykułWyniki XXI Memoriału Andrzeja Trochanowskiego
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments