Robert Radosz z ekipy DHL-Author zwyciężył drugi etap wyścigu po „Ziemi Międzyrzeckiej”. Nowym liderem został Mateusz Taciak (Mróz Action).

Po porannym pierwszym etapie, jeździe indywidualnej na czas, kolarze ponownie na ulice Międzyrzeca wyjechali o 17:30. Mieli do pokonania 30 rund po 1500 m. Zasady punktowania były następujące: co 5 okrążenie punktowane 5, 3, 2, 1 pkt.; pozostałe 2 i 1 pkt. Punkty przeliczane były na sekundy i doliczane do punktacji końcowej.

Na finiszu najszybszy był Robert Radosz, który z dorobkiem 20 punktów pokonał Mateusza Taciaka (Mróz Action), ten zaś uzbierał 15 punktów. Trzeci na metę przyjechał Tomasz Lisowicz.

Zebrane punkty były bonusowymi sekundami w klasyfikacji generalnej. Dzięki zebranym punktom Mateusz Taciak został liderem wyścigu.

Jutro zostanie rozegrany trzeci, ostatni etap – wyścig ze startu wspólnego.

Poprzedni artykułWojciech Halejak wygrał 1 etap wyścigu po „Ziemi Międzyrzeckiej”