Wyniki 2 etapu z dnia 07.04.2009 Ataun – Villatuerta , dystans 160 km

vuelta-al-pais-vasco-logo3

1 Yury Trofimov (Rus) BBox Bouygues Telecom           4.12.46 (38.929 km/h)
2 Rein Taaramae (Est) Cofidis                            0.05
3 Ben Swift (GBr) Team Katusha                           1.10
4 Michael Albasini (Swi) Team Columbia - Highroad
5 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d'Epargne
6 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre - N.G.C.
7 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram
8 Allan Davis (Aus) Quick Step
9 Alexandr Kolobnev (Rus) Team Saxo Bank
10 Manuele Mori (Ita) Lampre - N.G.C.
11 Paul Martens (Ger) Rabobank
12 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step
13 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto
14 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam
15 Christian Knees (Ger) Team Milram
16 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas
17 Ricardo Serrano (Spa) Fuji-Servetto
18 Ryder Hesjedal (Can) Garmin - Slipstream
19 Iñaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel - Euskadi
20 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas
21 Egoi Martínez (Spa) Euskaltel - Euskadi
22 Michael Rogers (Aus) Team Columbia - Highroad
23 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel - Euskadi
24 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia - Highroad
25 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram
26 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha
27 Craig Lewis (USA) Team Columbia - Highroad
28 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank
29 Grischa Niermann (Ger) Rabobank
30 Mikael Cherel (Fra) Française Des Jeux
31 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank
32 Alberto Contador (Spa) Astana
33 Jérémy Roy (Fra) Française Des Jeux
34 Damiano Cunego (Ita) Lampre - N.G.C.
35 Chris Horner (USA) Astana
36 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas
37 Daniel Moreno (Spa) Caisse d'Epargne
38 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto
39 Frank Schleck (Lux) Team Saxo Bank
40 Ivan Santaromita (Ita) Liquigas
41 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana
42 Gorka Izagirre (Spa) Contentpolis - AMPO
43 Rubén Pérez Moreno (Spa) Euskaltel - Euskadi
44 Danny Pate (USA) Garmin - Slipstream
45 Robert Gesink (Ned) Rabobank
46 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre - N.G.C.
47 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam
48 Andrea Noe (Ita) Liquigas
49 Janez Brajkovic (Slo) Astana
50 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Columbia - Highroad
51 David López García (Spa) Caisse d'Epargne
52 Dries Devenyns (Bel) Quick Step
53 Mauricio A Ardila (Col) Rabobank
54 Juan José Cobo Acebo (Spa) Fuji-Servetto
55 Sandy Casar (Fra) Française Des Jeux
56 Christian Vande Velde (USA) Garmin - Slipstream
57 Gorka Verdugo (Spa) Euskaltel - Euskadi
58 Alán Pérez Lezaun (Spa) Euskaltel - Euskadi
59 Christophe Kern (Fra) Cofidis
60 David Arroyo (Spa) Caisse d'Epargne
61 Dionisio Galparsoro (Spa) Contentpolis - AMPO
62 Vladimir Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale
63 Olivier Bonnaire (Fra) BBox Bouygues Telecom
64 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank
65 Alexandre Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale
66 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
67 Bingen Fernández (Spa) Cofidis
68 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto
69 Mikel Nieve (Spa) Euskaltel - Euskadi
70 Amaël Moinard (Fra) Cofidis
71 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence-Lotto
72 Daniel Navarro García (Spa) Astana
73 Francis Mourey (Fra) Française Des Jeux
74 Antonio Colom Mas (Spa) Team Katusha
75 Luca Mazzanti (Ita) Team Katusha
76 Christian Pfannberger (Aut) Team Katusha
77 Javier Echarri Marín (Spa) Contentpolis - AMPO
78 Jurgen Van Goolen (Bel) Team Saxo Bank
79 Pieter Weening (Ned) Rabobank
80 Gustav Larsson (Swe) Team Saxo Bank
81 Greef Francis De (Bel) Silence-Lotto
82 Björn Schröder (Ger) Team Milram
83 Simon Gerrans (Aus) Cervélo TestTeam
84 Gregorio Rémy Di (Fra) Française Des Jeux
85 José Luis Arrieta (Spa) AG2R La Mondiale
86 Dominik Roels (Ger) Team Milram
87 Morris Possoni (Ita) Team Columbia - Highroad
88 Vasili Kiryienka (Blr) Caisse d'Epargne
89 Joaquín Rodríguez (Spa) Caisse d'Epargne
90 Roman Kireyev (Kaz) Astana
91 Alberto Losada (Spa) Caisse d'Epargne
92 Oliver Zaugg (Swi) Liquigas
93 Brian Vandborg (Den) Liquigas
94 Dario Cataldo (Ita) Quick Step
95 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis
96 Pierrick Fedrigo (Fra) BBox Bouygues Telecom
97 Iker Camaño Ortuzar (Spa) Fuji-Servetto
98 Jakob Fuglsang (Den) Team Saxo Bank
99 Yukiya Arashiro (Jpn) BBox Bouygues Telecom
100 Mevel Christophe Le (Fra) Française Des Jeux
101 Chris Sörensen (Den) Team Saxo Bank
102 Marco Marzano (Ita) Lampre - N.G.C.
103 Marco Pinotti (Ita) Team Columbia - Highroad
104 Thomas Lövkvist (Swe) Team Columbia - Highroad
105 Volodymir Gustov (Ukr) Cervélo TestTeam
106 Carlos Sastre (Spa) Cervélo TestTeam
107 Peter Velits (Svk) Team Milram
108 Jesús Hernández (Spa) Astana
109 Marzio Bruseghin (Ita) Lampre - N.G.C.
110 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre - N.G.C.
111 David Moncoutie (Fra) Cofidis
112 David Zabriskie (USA) Garmin - Slipstream
113 Óscar Freire Gómez (Spa) Rabobank
114 Matthew Lloyd (Aus) Silence-Lotto
115 Iñigo Cuesta López (Spa) Cervélo TestTeam
116 José Herrada López (Spa) Contentpolis - AMPO
117 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre - N.G.C.
118 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel - Euskadi
119 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram
120 Joan Horrach (Spa) Team Katusha
121 José Luis Rubiera (Spa) Astana
122 Francisco Pérez Sánchez (Spa) Caisse d'Epargne
123 Christian Meier (Can) Garmin - Slipstream            1.50
124 Johann Tschopp (Fra) BBox Bouygues Telecom
125 Timothy Duggan (USA) Garmin - Slipstream             2.22
126 Thomas Dekker (Ned) Silence-Lotto                    2.42
127 Manuel Vázquez Hueso (Spa) Contentpolis - AMPO       2.56
128 Julián Sánchez Pimienta (Spa) Contentpolis - AMPO    3.11
129 Ronny Scholz (Ger) Team Milram
130 Maryan Hary (Fra) Cofidis
131 Jelle Vanendert (Bel) Silence-Lotto                  3.50
132 Oscar Pujol Muñoz (Spa) Cervélo TestTeam             4.17
133 Javier Megías Leal (Spa) Fuji-Servetto               4.46
134 Joaquín Novoa (Spa) Cervélo TestTeam
135 Julien Belgy (Fra) BBox Bouygues Telecom             5.45
136 Francesco Reda (Ita) Quick Step
137 Charles Wegelius (GBr) Silence-Lotto
138 Bauke Mollema (Ned) Rabobank
139 Laurent Lefevre (Fra) BBox Bouygues Telecom
140 Addy Engels (Ned) Quick Step
141 Valerio Agnoli (Ita) Liquigas                        6.10
142 Trent Lowe (Aus) Garmin - Slipstream
143 Mikel Gaztañaga (Spa) Contentpolis - AMPO
144 Mario Aerts (Bel) Silence-Lotto
145 Jurgen Van De Walle (Bel) Quick Step
146 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale            11.15
147 Julien Loubet (Fra) AG2R La Mondiale                13.14
148 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
DNS Thomas Danielson (USA) Garmin - Slipstream
DNS Eros Capecchi (Ita) Fuji-Servetto
DNF Jesús Del Nero Montes (Spa) Fuji-Servetto
DNF Evgeni Petrov (Rus) Team Katusha
DNF Jussi Veikkanen (Fin) Française Des Jeux
DNF Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                 

Punkty

1 Yury Trofimov (Rus) BBox Bouygues Telecom                25 pts
2 Rein Taaramae (Est) Cofidis                              20
3 Ben Swift (GBr) Team Katusha                             16
4 Michael Albasini (Swi) Team Columbia - Highroad          14
5 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d'Epargne             12
6 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre - N.G.C.                  10
7 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram                          9
8 Allan Davis (Aus) Quick Step                              8
9 Alexandr Kolobnev (Rus) Team Saxo Bank                    7
10 Manuele Mori (Ita) Lampre - N.G.C.                       6
11 Paul Martens (Ger) Rabobank                              5
12 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step                           4
13 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto                   3
14 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam                  2
15 Christian Knees (Ger) Team Milram                        1

Lotne premie

Villatuerta (km. 119,3)
1 Manuel Vázquez Hueso (Spa) Contentpolis - AMPO            3 pts
2 Bauke Mollema (Ned) Rabobank                              2
3 Yury Trofimov (Rus) BBox Bouygues Telecom                 1

Ziriza (km. 133)
1 Manuel Vázquez Hueso (Spa) Contentpolis - AMPO            3 pts
2 Yury Trofimov (Rus) BBox Bouygues Telecom                 2
3 Rein Taaramae (Est) Cofidis                               1

Arizala (km. 150)
1 Yury Trofimov (Rus) BBox Bouygues Telecom                 3 pts
2 Rein Taaramae (Est) Cofidis                               2
3 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence-Lotto                 1

Premie górskie

Alto de Lizarrusti (Cat. 2) km. 12,5
1 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel - Euskadi                 6 pts
2 Johann Tschopp (Fra) BBox Bouygues Telecom                4
3 Rein Taaramae (Est) Cofidis                               2
4 David Arroyo (Spa) Caisse d'Epargne                       1

Alto de Lizarraga (Cat. 1) km. 34
1 Rein Taaramae (Est) Cofidis                              10 pts
2 Manuel Vázquez Hueso (Spa) Contentpolis - AMPO            8
3 Bauke Mollema (Ned) Rabobank                              6
4 Yury Trofimov (Rus) BBox Bouygues Telecom                 4
5 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel - Euskadi                 2
6 José Luis Arrieta (Spa) AG2R La Mondiale                  1

Alto de Etxauri (Cat. 3) km. 73,3
1 Rein Taaramae (Est) Cofidis                               3 pts
2 Manuel Vázquez Hueso (Spa) Contentpolis - AMPO            2
3 Yury Trofimov (Rus) BBox Bouygues Telecom                 1

Alto de Gurguillano (Cat. 3) km. 95,4
1 Rein Taaramae (Est) Cofidis                               3 pts
2 Bauke Mollema (Ned) Rabobank                              2
3 Manuel Vázquez Hueso (Spa) Contentpolis - AMPO            1

Alto de Mañeru (Cat. 3) km. 105,2
1 Rein Taaramae (Est) Cofidis                               3 pts
2 Manuel Vázquez Hueso (Spa) Contentpolis - AMPO            2
3 Bauke Mollema (Ned) Rabobank                              1

Alto de Lezaun (Cat. 3) km. 137
1 Rein Taaramae (Est) Cofidis                               3 pts
2 Yury Trofimov (Rus) BBox Bouygues Telecom                 2
3 Manuel Vázquez Hueso (Spa) Contentpolis - AMPO            1

Drużyny

1 Bbox Bouygues Telecom                              12.40.38
2 Cofidis                                                0.05
3 Team Milram                                            1.10
4 Team Columbia - Highroad
5 Lampre - N.G.C
6 Euskaltel - Euskadi
7 Team Saxo Bank
8 Quick Step
9 Liquigas
10 Fuji-Servetto
11 Rabobank
12 Caisse d'Epargne
13 Team Katusha
14 Astana
15 Garmin - Slipstream
16 Française des Jeux
17 Cervélo TestTeam
18 Contentpolis - AMPO
19 Silence-Lotto
20 AG2R La Mondiale                                          

Klasyfikacja generalna po 2 etapie

1 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d'Epargne        7.42.39
2 Alexandr Kolobnev (Rus) Team Saxo Bank
3 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step
4 Christian Knees (Ger) Team Milram
5 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel - Euskadi
6 Michael Rogers (Aus) Team Columbia - Highroad
7 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas
8 Egoi Martínez (Spa) Euskaltel - Euskadi
9 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas
10 Alberto Contador (Spa) Astana
11 Damiano Cunego (Ita) Lampre - N.G.C.
12 Chris Horner (USA) Astana
13 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto
14 Frank Schleck (Lux) Team Saxo Bank
15 Dries Devenyns (Bel) Quick Step
16 Robert Gesink (Ned) Rabobank
17 David López García (Spa) Caisse d'Epargne
18 Sandy Casar (Fra) Française Des Jeux
19 David Arroyo (Spa) Caisse d'Epargne
20 Antonio Colom Mas (Spa) Team Katusha
21 Joaquín Rodríguez (Spa) Caisse d'Epargne
22 Gorka Verdugo (Spa) Euskaltel - Euskadi               0.12
23 Alberto Losada (Spa) Caisse d'Epargne
24 Paul Martens (Ger) Rabobank                           0.40
25 Daniel Moreno (Spa) Caisse d'Epargne
26 Andrea Noe (Ita) Liquigas
27 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto
28 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha                0.42
29 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam
30 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana
31 Juan José Cobo Acebo (Spa) Fuji-Servetto
32 Vladimir Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale
33 Amaël Moinard (Fra) Cofidis
34 Morris Possoni (Ita) Team Columbia - Highroad
35 Dario Cataldo (Ita) Quick Step
36 Jakob Fuglsang (Den) Team Saxo Bank
37 Jesús Hernández (Spa) Astana
38 David Zabriskie (USA) Garmin - Slipstream
39 Manuele Mori (Ita) Lampre - N.G.C.                    1.27
40 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre - N.G.C.
41 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto
42 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram
43 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre - N.G.C.
44 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank
45 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Columbia - Highroad
46 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
47 Christian Vande Velde (USA) Garmin - Slipstream
48 Mauricio A Ardila (Col) Rabobank
49 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank
50 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence-Lotto
51 Luca Mazzanti (Ita) Team Katusha
52 Daniel Navarro García (Spa) Astana
53 Gustav Larsson (Swe) Team Saxo Bank
54 Mikel Nieve (Spa) Euskaltel - Euskadi
55 Pieter Weening (Ned) Rabobank
56 Gregorio Rémy Di (Fra) Française Des Jeux
57 Pierrick Fedrigo (Fra) BBox Bouygues Telecom
58 Carlos Sastre (Spa) Cervélo TestTeam
59 Chris Sörensen (Den) Team Saxo Bank
60 Thomas Lövkvist (Swe) Team Columbia - Highroad
61 Matthew Lloyd (Aus) Silence-Lotto
62 David Moncoutie (Fra) Cofidis
63 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram
64 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam               2.16
65 Ivan Santaromita (Ita) Liquigas
66 Greef Francis De (Bel) Silence-Lotto
67 Brian Vandborg (Den) Liquigas
68 Rein Taaramae (Est) Cofidis                           2.52
69 Manuel Vázquez Hueso (Spa) Contentpolis - AMPO        3.13
70 Marco Pinotti (Ita) Team Columbia - Highroad          3.26
71 Julián Sánchez Pimienta (Spa) Contentpolis - AMPO     3.28
72 Michael Albasini (Swi) Team Columbia - Highroad       3.57
73 Ryder Hesjedal (Can) Garmin - Slipstream
74 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia - Highroad
75 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram
76 Janez Brajkovic (Slo) Astana
77 Óscar Freire Gómez (Spa) Rabobank
78 Peter Velits (Svk) Team Milram
79 Iñigo Cuesta López (Spa) Cervélo TestTeam
80 Francisco Pérez Sánchez (Spa) Caisse d'Epargne
81 Yury Trofimov (Rus) BBox Bouygues Telecom             4.05
82 Ricardo Serrano (Spa) Fuji-Servetto                   5.15
83 Iñaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel - Euskadi
84 Mikael Cherel (Fra) Française Des Jeux
85 Jérémy Roy (Fra) Française Des Jeux
86 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank
87 Grischa Niermann (Ger) Rabobank
88 Rubén Pérez Moreno (Spa) Euskaltel - Euskadi
89 Dionisio Galparsoro (Spa) Contentpolis - AMPO
90 Danny Pate (USA) Garmin - Slipstream
91 Alexandre Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale
92 Javier Echarri Marín (Spa) Contentpolis - AMPO
93 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis
94 Yukiya Arashiro (Jpn) BBox Bouygues Telecom
95 Simon Gerrans (Aus) Cervélo TestTeam
96 José Luis Arrieta (Spa) AG2R La Mondiale
97 Marco Marzano (Ita) Lampre - N.G.C.
98 Iker Camaño Ortuzar (Spa) Fuji-Servetto
99 Volodymir Gustov (Ukr) Cervélo TestTeam
100 Mevel Christophe Le (Fra) Française Des Jeux
101 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel - Euskadi
102 José Herrada López (Spa) Contentpolis - AMPO
103 Bauke Mollema (Ned) Rabobank                         5.17
104 Alán Pérez Lezaun (Spa) Euskaltel - Euskadi          5.25
105 Johann Tschopp (Fra) BBox Bouygues Telecom           5.55
106 Timothy Duggan (USA) Garmin - Slipstream             6.27
107 Jelle Vanendert (Bel) Silence-Lotto                  6.37
108 Thomas Dekker (Ned) Silence-Lotto                    6.47
109 Christian Pfannberger (Aut) Team Katusha             6.54
110 Jurgen Van De Walle (Bel) Quick Step                 7.16
111 Francesco Reda (Ita) Quick Step                      8.32
112 Addy Engels (Ned) Quick Step
113 Ben Swift (GBr) Team Katusha                         9.41
114 Allan Davis (Aus) Quick Step
115 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas
116 Craig Lewis (USA) Team Columbia - Highroad
117 Olivier Bonnaire (Fra) BBox Bouygues Telecom
118 Christophe Kern (Fra) Cofidis
119 Björn Schröder (Ger) Team Milram
120 Bingen Fernández (Spa) Cofidis
121 Jurgen Van Goolen (Bel) Team Saxo Bank
122 Francis Mourey (Fra) Française Des Jeux
123 Dominik Roels (Ger) Team Milram
124 Vasili Kiryienka (Blr) Caisse d'Epargne
125 Oliver Zaugg (Swi) Liquigas
126 Joan Horrach (Spa) Team Katusha
127 Charles Wegelius (GBr) Silence-Lotto                 9.50
128 Christian Meier (Can) Garmin - Slipstream           10.21
129 Gorka Izagirre (Spa) Contentpolis - AMPO            10.45
130 Roman Kireyev (Kaz) Astana
131 Marzio Bruseghin (Ita) Lampre - N.G.C.
132 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre - N.G.C.
133 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre - N.G.C.
134 José Luis Rubiera (Spa) Astana
135 Ronny Scholz (Ger) Team Milram                      11.42
136 Maryan Hary (Fra) Cofidis
137 Julien Loubet (Fra) AG2R La Mondiale                12.46
138 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
139 Oscar Pujol Muñoz (Spa) Cervélo TestTeam            12.48
140 Javier Megías Leal (Spa) Fuji-Servetto              13.17
141 Joaquín Novoa (Spa) Cervélo TestTeam
142 Laurent Lefevre (Fra) BBox Bouygues Telecom         14.16
143 Valerio Agnoli (Ita) Liquigas                       14.41
144 Mario Aerts (Bel) Silence-Lotto
145 Julien Belgy (Fra) BBox Bouygues Telecom            15.17
146 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale            15.20
147 Mikel Gaztañaga (Spa) Contentpolis - AMPO           15.42
148 Trent Lowe (Aus) Garmin - Slipstream                15.45

Klasyfikacja punktowa

1 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d'Epargne             37 pts
2 Yury Trofimov (Rus) BBox Bouygues Telecom                31
3 Rein Taaramae (Est) Cofidis                              23
4 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step                           20
5 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel - Euskadi                 20
6 Alexandr Kolobnev (Rus) Team Saxo Bank                   19
7 Ben Swift (GBr) Team Katusha                             16
8 Christian Knees (Ger) Team Milram                        15
9 Michael Albasini (Swi) Team Columbia - Highroad          14
10 Joaquín Rodríguez (Spa) Caisse d'Epargne                10
11 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre - N.G.C.                 10
12 Manuele Mori (Ita) Lampre - N.G.C.                       9
13 Michael Rogers (Aus) Team Columbia - Highroad            9
14 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram                         9
15 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas                           8
16 Allan Davis (Aus) Quick Step                             8
17 Dries Devenyns (Bel) Quick Step                          7
18 Manuel Vázquez Hueso (Spa) Contentpolis - AMPO           6
19 Gorka Izagirre (Spa) Contentpolis - AMPO                 6
20 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto                          6
21 Chris Horner (USA) Astana                                5
22 Paul Martens (Ger) Rabobank                              5
23 Damiano Cunego (Ita) Lampre - N.G.C.                     4
24 Bingen Fernández (Spa) Cofidis                           4
25 Alberto Contador (Spa) Astana                            3
26 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto                   3
27 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel - Euskadi                3
28 Antonio Colom Mas (Spa) Team Katusha                     2
29 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam                  2
30 Bauke Mollema (Ned) Rabobank                             2
31 Alán Pérez Lezaun (Spa) Euskaltel - Euskadi              2
32 Sandy Casar (Fra) Française Des Jeux                     1
33 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence-Lotto                1

Klasyfikacja górska

1 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel - Euskadi                33 pts
2 Rein Taaramae (Est) Cofidis                              24
3 Manuel Vázquez Hueso (Spa) Contentpolis - AMPO           14
4 José Herrada López (Spa) Contentpolis - AMPO             12
5 Bauke Mollema (Ned) Rabobank                              9
6 Yury Trofimov (Rus) BBox Bouygues Telecom                 7
7 Damiano Cunego (Ita) Lampre - N.G.C.                      6
8 Bingen Fernández (Spa) Cofidis                            5
9 Joaquín Rodríguez (Spa) Caisse d'Epargne                  4
10 Juan José Cobo Acebo (Spa) Fuji-Servetto                 4
11 Johann Tschopp (Fra) BBox Bouygues Telecom               4
12 Iñaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel - Euskadi             3
13 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel - Euskadi                 2
14 Chris Horner (USA) Astana                                2
15 Alberto Losada (Spa) Caisse d'Epargne                    2
16 Gorka Izagirre (Spa) Contentpolis - AMPO                 2
17 Alberto Contador (Spa) Astana                            1
18 David Arroyo (Spa) Caisse d'Epargne                      1
19 Antonio Colom Mas (Spa) Team Katusha                     1
20 José Luis Arrieta (Spa) AG2R La Mondiale                 1

Klasyfikacja sprinterów

1 Manuel Vázquez Hueso (Spa) Contentpolis - AMPO            6 pts
2 Gorka Izagirre (Spa) Contentpolis - AMPO                  6
3 Yury Trofimov (Rus) BBox Bouygues Telecom                 6
4 Bingen Fernández (Spa) Cofidis                            4
5 Manuele Mori (Ita) Lampre - N.G.C.                        3
6 Rein Taaramae (Est) Cofidis                               3
7 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel - Euskadi                 3
8 Bauke Mollema (Ned) Rabobank                              2
9 Alán Pérez Lezaun (Spa) Euskaltel - Euskadi               2
10 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence-Lotto                1

Klasyfikacja drużynowa

1 Caisse d'Epargne                                   23.07.57
2 Euskaltel - Euskadi                                    0.12
3 Liquigas                                               0.40
4 Quick Step                                             0.42
5 Astana
6 Team Saxo Bank
7 Rabobank                                               1.22
8 AG2R La Mondiale                                       2.06
9 Team Columbia - Highroad                               2.09
10 Team Katusha
11 Fuji-Servetto                                         2.49
12 Team Milram                                           2.54
13 Lampre - N.G.C
14 Silence-Lotto
15 Cervélo TestTeam                                      4.25
16 Cofidis                                               5.01
17 Garmin - Slipstream                                   6.06
18 Française des Jeux                                    6.42
19 Contentpolis - AMPO                                   8.09
20 Bbox Bouygues Telecom                                10.47
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments