Wyniki 1 etapu z dnia 06.04.2009 Ataun – Ataun , dystans 142,5 km

1 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d'Epargne       3.28.43 (40.965 km/h)
2 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel - Euskadi                  
3 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step                            
4 Christian Knees (Ger) Team Milram                         
5 Alexandr Kolobnev (Rus) Team Saxo Bank                    
6 Joaquín Rodríguez (Spa) Caisse d'Epargne                  
7 Michael Rogers (Aus) Team Columbia - Highroad             
8 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas                            
9 Dries Devenyns (Bel) Quick Step                           
10 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto                          
11 Chris Horner (USA) Astana                                
12 Damiano Cunego (Ita) Lampre - N.G.C.                     
13 Alberto Contador (Spa) Astana                            
14 Antonio Colom Mas (Spa) Team Katusha                     
15 Sandy Casar (Fra) Française Des Jeux                     
16 Frank Schleck (Lux) Team Saxo Bank                       
17 David López García (Spa) Caisse d'Epargne                
18 Robert Gesink (Ned) Rabobank                             
19 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas                           
20 Egoi Martínez (Spa) Euskaltel - Euskadi                  
21 David Arroyo (Spa) Caisse d'Epargne                      
22 Gorka Verdugo (Spa) Euskaltel - Euskadi              0.12
23 Alberto Losada (Spa) Caisse d'Epargne                    
24 Andrea Noe (Ita) Liquigas                            0.40
25 Daniel Moreno (Spa) Caisse d'Epargne                     
26 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto                   
27 Paul Martens (Ger) Rabobank                              
28 Bauke Mollema (Ned) Rabobank                         0.42
29 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam                    
30 Juan José Cobo Acebo (Spa) Fuji-Servetto                 
31 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha                   
32 Dario Cataldo (Ita) Quick Step                           
33 David Zabriskie (USA) Garmin - Slipstream                
34 Vladimir Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale                  
35 Jesús Hernández (Spa) Astana                             
36 Julien Loubet (Fra) AG2R La Mondiale                     
37 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana                     
38 Morris Possoni (Ita) Team Columbia - Highroad            
39 Jakob Fuglsang (Den) Team Saxo Bank                      
40 Amaël Moinard (Fra) Cofidis                              
41 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale                     
42 Julián Sánchez Pimienta (Spa) Contentpolis - AMPO    1.27
43 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto                   
44 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre - N.G.C.                    
45 Manuele Mori (Ita) Lampre - N.G.C.                       
46 Manuel Vázquez Hueso (Spa) Contentpolis - AMPO           
47 Carlos Sastre (Spa) Cervélo TestTeam                     
48 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                     
49 Pierrick Fedrigo (Fra) BBox Bouygues Telecom             
50 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre - N.G.C.                  
51 Luca Mazzanti (Ita) Team Katusha                         
52 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence-Lotto                
53 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram                         
54 Gustav Larsson (Swe) Team Saxo Bank                      
55 Chris Sörensen (Den) Team Saxo Bank                      
56 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank                        
57 Gregorio Rémy Di (Fra) Française Des Jeux                
58 Pieter Weening (Ned) Rabobank                            
59 Matthew Lloyd (Aus) Silence-Lotto                        
60 Christian Vande Velde (USA) Garmin - Slipstream          
61 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank                        
62 Daniel Navarro García (Spa) Astana                       
63 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Columbia - Highroad       
64 Thomas Lövkvist (Swe) Team Columbia - Highroad           
65 David Moncoutie (Fra) Cofidis                            
66 Mauricio A Ardila (Col) Rabobank                         
67 Mikel Nieve (Spa) Euskaltel - Euskadi                    
68 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram                        
69 Brian Vandborg (Den) Liquigas                        2.16
70 Ivan Santaromita (Ita) Liquigas                          
71 Greef Francis De (Bel) Silence-Lotto                     
72 Walle Jurgen Van De (Bel) Quick Step                     
73 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam                  
74 Marco Pinotti (Ita) Team Columbia - Highroad         3.26
75 Óscar Freire Gómez (Spa) Rabobank                    3.57
76 Michael Albasini (Swi) Team Columbia - Highroad          
77 Rein Taaramae (Est) Cofidis                              
78 Iñigo Cuesta López (Spa) Cervélo TestTeam                
79 Francisco Pérez Sánchez (Spa) Caisse d'Epargne           
80 Francesco Reda (Ita) Quick Step                          
81 Addy Engels (Ned) Quick Step                             
82 Ryder Hesjedal (Can) Garmin - Slipstream                 
83 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia - Highroad            
84 Peter Velits (Svk) Team Milram                           
85 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram                    
86 Janez Brajkovic (Slo) Astana                             
87 Jelle Vanendert (Bel) Silence-Lotto                      
88 Dionisio Galparsoro (Spa) Contentpolis - AMPO        5.15
89 Ricardo Serrano (Spa) Fuji-Servetto                      
90 Jérémy Roy (Fra) Française Des Jeux                      
91 Mikael Cherel (Fra) Française Des Jeux                   
92 Yukiya Arashiro (Jpn) BBox Bouygues Telecom              
93 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis                             
94 Marco Marzano (Ita) Lampre - N.G.C.                      
95 Timothy Duggan (USA) Garmin - Slipstream                 
96 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank                      
97 Alán Pérez Lezaun (Spa) Euskaltel - Euskadi              
98 Iñaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel - Euskadi             
99 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel - Euskadi                
100 Rubén Pérez Moreno (Spa) Euskaltel - Euskadi            
101 Grischa Niermann (Ger) Rabobank                         
102 Javier Echarri Marín (Spa) Contentpolis - AMPO          
103 Iker Camaño Ortuzar (Spa) Fuji-Servetto                 
104 Volodymir Gustov (Ukr) Cervélo TestTeam                 
105 Alexandre Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale                
106 Yury Trofimov (Rus) BBox Bouygues Telecom               
107 José Luis Arrieta (Spa) AG2R La Mondiale                
108 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale                
109 Simon Gerrans (Aus) Cervélo TestTeam                    
110 José Herrada López (Spa) Contentpolis - AMPO            
111 Mevel Christophe Le (Fra) Française Des Jeux            
112 Jussi Veikkanen (Fin) Française Des Jeux                
113 Thomas Dekker (Ned) Silence-Lotto                       
114 Charles Wegelius (GBr) Silence-Lotto                    
115 Johann Tschopp (Fra) BBox Bouygues Telecom              
116 Danny Pate (USA) Garmin - Slipstream                    
117 Christian Pfannberger (Aut) Team Katusha            6.54
118 Björn Schröder (Ger) Team Milram                    9.41
119 Joan Horrach (Spa) Team Katusha                         
120 Valerio Agnoli (Ita) Liquigas                           
121 Christian Meier (Can) Garmin - Slipstream               
122 Vasili Kiryienka (Blr) Caisse d'Epargne                 
123 Dominik Roels (Ger) Team Milram                         
124 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas                       
125 Oliver Zaugg (Swi) Liquigas                             
126 Jesús Del Nero Montes (Spa) Fuji-Servetto               
127 Ronny Scholz (Ger) Team Milram                          
128 Jurgen Van Goolen (Bel) Team Saxo Bank                  
129 Allan Davis (Aus) Quick Step                            
130 Ben Swift (GBr) Team Katusha                            
131 Joaquín Novoa (Spa) Cervélo TestTeam                    
132 Javier Megías Leal (Spa) Fuji-Servetto                  
133 Olivier Bonnaire (Fra) BBox Bouygues Telecom            
134 Mario Aerts (Bel) Silence-Lotto                         
135 Laurent Lefevre (Fra) BBox Bouygues Telecom             
136 Francis Mourey (Fra) Française Des Jeux                 
137 Oscar Pujol Muñoz (Spa) Cervélo TestTeam                
138 Bingen Fernández (Spa) Cofidis                          
139 Craig Lewis (USA) Team Columbia - Highroad              
140 Maryan Hary (Fra) Cofidis                               
141 Christophe Kern (Fra) Cofidis                           
142 Julien Belgy (Fra) BBox Bouygues Telecom           10.42
143 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                
144 Mikel Gaztañaga (Spa) Contentpolis - AMPO               
145 Roman Kireyev (Kaz) Astana                         10.45
146 Gorka Izagirre (Spa) Contentpolis - AMPO                
147 Trent Lowe (Aus) Garmin - Slipstream                    
148 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre - N.G.C.                
149 Marzio Bruseghin (Ita) Lampre - N.G.C.                  
150 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre - N.G.C.                 
151 José Luis Rubiera (Spa) Astana                          
152 Thomas Danielson (USA) Garmin - Slipstream              
153 Evgeni Petrov (Rus) Team Katusha                        
154 Eros Capecchi (Ita) Fuji-Servetto                       
DNF Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis - AMPO          
DNF Nico Sijmens (Bel) Cofidis                             
DNF Evgeny Sokolov (Rus) BBox Bouygues Telecom             

Punkty

1 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d'Epargne            25 pts
2 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel - Euskadi                20
3 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step                          16
4 Christian Knees (Ger) Team Milram                       14
5 Alexandr Kolobnev (Rus) Team Saxo Bank                  12
6 Joaquín Rodríguez (Spa) Caisse d'Epargne                10
7 Michael Rogers (Aus) Team Columbia - Highroad            9
8 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas                           8
9 Dries Devenyns (Bel) Quick Step                          7
10 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto                         6
11 Bingen Fernández (Spa) Cofidis                          5
12 Gorka Izagirre (Spa) Contentpolis - AMPO                5
13 Chris Horner (USA) Astana                               5
14 Damiano Cunego (Ita) Lampre - N.G.C.                    4
15 Manuele Mori (Ita) Lampre - N.G.C.                      3
16 Alberto Contador (Spa) Astana                           3
17 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel - Euskadi               3
18 Antonio Colom Mas (Spa) Team Katusha                    2
19 Alán Pérez Lezaun (Spa) Euskaltel - Euskadi             2
20 Sandy Casar (Fra) Française Des Jeux                    1

Premie górskie

Alto de Urkillaga. cat 3 - km 19
1 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel - Euskadi                3 pts
2 José Herrada López (Spa) Contentpolis - AMPO             2
3 Bingen Fernández (Spa) Cofidis                           1

Alto de Olaberria. cat 3 - km 29.6
1 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel - Euskadi                3 pts
2 José Herrada López (Spa) Contentpolis - AMPO             2
3 Gorka Izagirre (Spa) Contentpolis - AMPO                 1

Alto de Deskarga. cat 3 - km 48
1 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel - Euskadi                3 pts
2 José Herrada López (Spa) Contentpolis - AMPO             2
3 Bingen Fernández (Spa) Cofidis                           1

Alto de Udana, cat 2 - km 75
1 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel - Euskadi                6 pts
2 José Herrada López (Spa) Contentpolis - AMPO             4
3 Bingen Fernández (Spa) Cofidis                           2
4 Gorka Izagirre (Spa) Contentpolis - AMPO                 1

Alto de Atagoiti. cat 3 - km 81.2
1 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel - Euskadi                3 pts
2 José Herrada López (Spa) Contentpolis - AMPO             2
3 Bingen Fernández (Spa) Cofidis                           1

Alto de Abaltzisketa, cat 2 - km 121.6
1 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel - Euskadi                6 pts
2 Juan José Cobo Acebo (Spa) Fuji-Servetto                 4
3 Chris Horner (USA) Astana                                2
4 Antonio Colom Mas (Spa) Team Katusha                     1

Alto de Gaintza. cat 3 - km 131.8
1 Iñaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel - Euskadi             3 pts
2 Alberto Losada (Spa) Caisse d'Epargne                    2
3 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel - Euskadi                1

Alto de Lazkaomendi, cat 2 - km 139
1 Damiano Cunego (Ita) Lampre - N.G.C.                     6 pts
2 Joaquín Rodríguez (Spa) Caisse d'Epargne                 4
3 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel - Euskadi                 2
4 Alberto Contador (Spa) Astana                            1

Lotne premie

Ikaztegieta - km 108.5
1 Bingen Fernández (Spa) Cofidis                           3 pts
2 Gorka Izagirre (Spa) Contentpolis - AMPO                 2
3 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel - Euskadi                1

Amezketa - km 118.5
1 Gorka Izagirre (Spa) Contentpolis - AMPO                 3 pts
2 Bingen Fernández (Spa) Cofidis                           2
3 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel - Euskadi                1

Zaldibia - km 133.5
1 Manuele Mori (Ita) Lampre - N.G.C.                       3 pts
2 Alán Pérez Lezaun (Spa) Euskaltel - Euskadi              2
3 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel - Euskadi                1

Drużyny

1 Caisse d'Epargne                                  10.26.09
2 Euskaltel - Euskadi                                   0.12
3 Liquigas                                              0.40
4 Quick Step                                            0.42
5 Astana                                                    
6 Team Saxo Bank                                            
7 Rabobank                                              1.22
8 AG2R La Mondiale                                      2.06
9 Team Katusha                                          2.09
10 Team Columbia - Highroad                                 
11 Fuji-Servetto                                        2.49
12 Lampre - N.G.C                                       2.54
13 Silence-Lotto                                            
14 Team Milram                                              
15 Cervélo TestTeam                                     4.25
16 Garmin - Slipstream                                  6.06
17 Cofidis                                                  
18 Française des Jeux                                   6.42
19 Contentpolis - AMPO                                  8.09
20 Bbox Bouygues Telecom                               11.57

Klasyfikacja generalna po 1 etapie

1 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d'Epargne       3.28.43
2 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel - Euskadi                  
3 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step                            
4 Christian Knees (Ger) Team Milram                         
5 Alexandr Kolobnev (Rus) Team Saxo Bank                    
6 Joaquín Rodríguez (Spa) Caisse d'Epargne                  
7 Michael Rogers (Aus) Team Columbia - Highroad             
8 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas                            
9 Dries Devenyns (Bel) Quick Step                           
10 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto                          
11 Chris Horner (USA) Astana                                
12 Damiano Cunego (Ita) Lampre - N.G.C.                     
13 Alberto Contador (Spa) Astana                            
14 Antonio Colom Mas (Spa) Team Katusha                     
15 Sandy Casar (Fra) Française Des Jeux                     
16 Frank Schleck (Lux) Team Saxo Bank                       
17 David López García (Spa) Caisse d'Epargne                
18 Robert Gesink (Ned) Rabobank                             
19 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas                           
20 Egoi Martínez (Spa) Euskaltel - Euskadi                  
21 David Arroyo (Spa) Caisse d'Epargne                      
22 Gorka Verdugo (Spa) Euskaltel - Euskadi              0.12
23 Alberto Losada (Spa) Caisse d'Epargne                    
24 Andrea Noe (Ita) Liquigas                            0.40
25 Daniel Moreno (Spa) Caisse d'Epargne                     
26 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto                   
27 Paul Martens (Ger) Rabobank                              
28 Bauke Mollema (Ned) Rabobank                         0.42
29 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam                    
30 Juan José Cobo Acebo (Spa) Fuji-Servetto                 
31 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha                   
32 Dario Cataldo (Ita) Quick Step                           
33 David Zabriskie (USA) Garmin - Slipstream                
34 Vladimir Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale                  
35 Jesús Hernández (Spa) Astana                             
36 Julien Loubet (Fra) AG2R La Mondiale                     
37 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana                     
38 Morris Possoni (Ita) Team Columbia - Highroad            
39 Jakob Fuglsang (Den) Team Saxo Bank                      
40 Amaël Moinard (Fra) Cofidis                              
41 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale                     
42 Julián Sánchez Pimienta (Spa) Contentpolis - AMPO    1.27
43 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto                   
44 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre - N.G.C.                    
45 Manuele Mori (Ita) Lampre - N.G.C.                       
46 Manuel Vázquez Hueso (Spa) Contentpolis - AMPO           
47 Carlos Sastre (Spa) Cervélo TestTeam                     
48 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                     
49 Pierrick Fedrigo (Fra) BBox Bouygues Telecom             
50 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre - N.G.C.                  
51 Luca Mazzanti (Ita) Team Katusha                         
52 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence-Lotto                
53 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram                         
54 Gustav Larsson (Swe) Team Saxo Bank                      
55 Chris Sörensen (Den) Team Saxo Bank                      
56 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank                        
57 Gregorio Rémy Di (Fra) Française Des Jeux                
58 Pieter Weening (Ned) Rabobank                            
59 Matthew Lloyd (Aus) Silence-Lotto                        
60 Christian Vande Velde (USA) Garmin - Slipstream          
61 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank                        
62 Daniel Navarro García (Spa) Astana                       
63 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Columbia - Highroad       
64 Thomas Lövkvist (Swe) Team Columbia - Highroad           
65 David Moncoutie (Fra) Cofidis                            
66 Mauricio A Ardila (Col) Rabobank                         
67 Mikel Nieve (Spa) Euskaltel - Euskadi                    
68 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram                        
69 Brian Vandborg (Den) Liquigas                        2.16
70 Ivan Santaromita (Ita) Liquigas                          
71 Greef Francis De (Bel) Silence-Lotto                     
72 Walle Jurgen Van De (Bel) Quick Step                     
73 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam                  
74 Marco Pinotti (Ita) Team Columbia - Highroad         3.26
75 Óscar Freire Gómez (Spa) Rabobank                    3.57
76 Michael Albasini (Swi) Team Columbia - Highroad          
77 Rein Taaramae (Est) Cofidis                              
78 Iñigo Cuesta López (Spa) Cervélo TestTeam                
79 Francisco Pérez Sánchez (Spa) Caisse d'Epargne           
80 Francesco Reda (Ita) Quick Step                          
81 Addy Engels (Ned) Quick Step                             
82 Ryder Hesjedal (Can) Garmin - Slipstream                 
83 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia - Highroad            
84 Peter Velits (Svk) Team Milram                           
85 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram                    
86 Janez Brajkovic (Slo) Astana                             
87 Jelle Vanendert (Bel) Silence-Lotto                      
88 Dionisio Galparsoro (Spa) Contentpolis - AMPO        5.15
89 Ricardo Serrano (Spa) Fuji-Servetto                      
90 Jérémy Roy (Fra) Française Des Jeux                      
91 Mikael Cherel (Fra) Française Des Jeux                   
92 Yukiya Arashiro (Jpn) BBox Bouygues Telecom              
93 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis                             
94 Marco Marzano (Ita) Lampre - N.G.C.                      
95 Timothy Duggan (USA) Garmin - Slipstream                 
96 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank                      
97 Alán Pérez Lezaun (Spa) Euskaltel - Euskadi              
98 Iñaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel - Euskadi             
99 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel - Euskadi                
100 Rubén Pérez Moreno (Spa) Euskaltel - Euskadi            
101 Grischa Niermann (Ger) Rabobank                         
102 Javier Echarri Marín (Spa) Contentpolis - AMPO          
103 Iker Camaño Ortuzar (Spa) Fuji-Servetto                 
104 Volodymir Gustov (Ukr) Cervélo TestTeam                 
105 Alexandre Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale                
106 Yury Trofimov (Rus) BBox Bouygues Telecom               
107 José Luis Arrieta (Spa) AG2R La Mondiale                
108 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale                
109 Simon Gerrans (Aus) Cervélo TestTeam                    
110 José Herrada López (Spa) Contentpolis - AMPO            
111 Mevel Christophe Le (Fra) Française Des Jeux            
112 Jussi Veikkanen (Fin) Française Des Jeux                
113 Thomas Dekker (Ned) Silence-Lotto                       
114 Charles Wegelius (GBr) Silence-Lotto                    
115 Johann Tschopp (Fra) BBox Bouygues Telecom              
116 Danny Pate (USA) Garmin - Slipstream                    
117 Christian Pfannberger (Aut) Team Katusha            6.54
118 Björn Schröder (Ger) Team Milram                    9.41
119 Joan Horrach (Spa) Team Katusha                         
120 Valerio Agnoli (Ita) Liquigas                           
121 Christian Meier (Can) Garmin - Slipstream               
122 Vasili Kiryienka (Blr) Caisse d'Epargne                 
123 Dominik Roels (Ger) Team Milram                         
124 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas                       
125 Oliver Zaugg (Swi) Liquigas                             
126 Jesús Del Nero Montes (Spa) Fuji-Servetto               
127 Ronny Scholz (Ger) Team Milram                          
128 Jurgen Van Goolen (Bel) Team Saxo Bank                  
129 Allan Davis (Aus) Quick Step                            
130 Ben Swift (GBr) Team Katusha                            
131 Joaquín Novoa (Spa) Cervélo TestTeam                    
132 Javier Megías Leal (Spa) Fuji-Servetto                  
133 Olivier Bonnaire (Fra) BBox Bouygues Telecom            
134 Mario Aerts (Bel) Silence-Lotto                         
135 Laurent Lefevre (Fra) BBox Bouygues Telecom             
136 Francis Mourey (Fra) Française Des Jeux                 
137 Oscar Pujol Muñoz (Spa) Cervélo TestTeam                
138 Bingen Fernández (Spa) Cofidis                          
139 Craig Lewis (USA) Team Columbia - Highroad              
140 Maryan Hary (Fra) Cofidis                               
141 Christophe Kern (Fra) Cofidis                           
142 Julien Belgy (Fra) BBox Bouygues Telecom           10.42
143 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                
144 Mikel Gaztañaga (Spa) Contentpolis - AMPO               
145 Roman Kireyev (Kaz) Astana                         10.45
146 Gorka Izagirre (Spa) Contentpolis - AMPO                
147 Trent Lowe (Aus) Garmin - Slipstream                    
148 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre - N.G.C.                
149 Marzio Bruseghin (Ita) Lampre - N.G.C.                  
150 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre - N.G.C.                 
151 José Luis Rubiera (Spa) Astana                          
152 Thomas Danielson (USA) Garmin - Slipstream              
153 Evgeni Petrov (Rus) Team Katusha                        
154 Eros Capecchi (Ita) Fuji-Servetto                       

Klasyfikacja punktowa

1 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d'Epargne            25 pts
2 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel - Euskadi                20
3 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step                          16
4 Christian Knees (Ger) Team Milram                       14
5 Alexandr Kolobnev (Rus) Team Saxo Bank                  12
6 Joaquín Rodríguez (Spa) Caisse d'Epargne                10
7 Michael Rogers (Aus) Team Columbia - Highroad            9
8 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas                           8
9 Dries Devenyns (Bel) Quick Step                          7
10 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto                         6
11 Bingen Fernández (Spa) Cofidis                          5
12 Gorka Izagirre (Spa) Contentpolis - AMPO                5
13 Chris Horner (USA) Astana                               5
14 Damiano Cunego (Ita) Lampre - N.G.C.                    4
15 Manuele Mori (Ita) Lampre - N.G.C.                      3
16 Alberto Contador (Spa) Astana                           3
17 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel - Euskadi               3
18 Antonio Colom Mas (Spa) Team Katusha                    2
19 Alán Pérez Lezaun (Spa) Euskaltel - Euskadi             2
20 Sandy Casar (Fra) Française Des Jeux                    1

Klasyfikacja górska

1 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel - Euskadi               25 pts
2 José Herrada López (Spa) Contentpolis - AMPO            12
3 Damiano Cunego (Ita) Lampre - N.G.C.                     6
4 Bingen Fernández (Spa) Cofidis                           5
5 Joaquín Rodríguez (Spa) Caisse d'Epargne                 4
6 Juan José Cobo Acebo (Spa) Fuji-Servetto                 4
7 Iñaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel - Euskadi             3
8 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel - Euskadi                 2
9 Chris Horner (USA) Astana                                2
10 Alberto Losada (Spa) Caisse d'Epargne                   2
11 Gorka Izagirre (Spa) Contentpolis - AMPO                2
12 Alberto Contador (Spa) Astana                           1
13 Antonio Colom Mas (Spa) Team Katusha                    1

Klasyfikacja sprinterów

1 Gorka Izagirre (Spa) Contentpolis - AMPO                 5 pts
2 Bingen Fernández (Spa) Cofidis                           5
3 Manuele Mori (Ita) Lampre - N.G.C.                       3
4 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel - Euskadi                3
5 Alán Pérez Lezaun (Spa) Euskaltel - Euskadi              2

Klasyfikacja drużyonowa

1 Caisse d'Epargne                                  10.26.09
2 Euskaltel - Euskadi                                   0.12
3 Liquigas                                              0.40
4 Quick Step                                            0.42
5 Astana                                                    
6 Team Saxo Bank                                            
7 Rabobank                                              1.22
8 AG2R La Mondiale                                      2.06
9 Team Katusha                                          2.09
10 Team Columbia - Highroad                                 
11 Fuji-Servetto                                        2.49
12 Lampre - N.G.C                                       2.54
13 Silence-Lotto                                            
14 Team Milram                                              
15 Cervélo TestTeam                                     4.25
16 Garmin - Slipstream                                  6.06
17 Cofidis                                                  
18 Française des Jeux                                   6.42
19 Contentpolis - AMPO                                  8.09
20 Bbox Bouygues Telecom                               11.57
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments