Wyniki 2 etapu z dnia 24.03.2009 Palencia - Palencia , dystans 28,2 km (ITT)
1 Levi Leipheimer (USA) Astana                                    33.17 (50.836 km/h)
2 Alberto Contador (Spa) Astana                                                  0.16
3 David Zabriskie (USA) Garmin-Slipstream                                        0.22
4 Stef Clement (Ned) Rabobank                                                    0.49
5 Denis Menchov (Rus) Rabobank                                                   0.55
6 Markel Irizar (Spa) Euskaltel-Euskadi                                          1.16
7 Iván Gutiérrez (Spa) Caisse d'Epargne                                          1.17
8 Oscar Sevilla (Spa) Rock Racing                                                1.33
9 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream                                          1.36
10 Christian Vande Velde (USA) Garmin-Slipstream                                 1.39
11 Iñigo Cuesta (Spa) Cervélo TestTeam                                           1.44
12 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank                                                1.46
13 Ignas Konovalovas (Ltu) Cervélo TestTeam                                      1.47
14 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank
15 Luis Pasamontes (Spa) Caisse d'Epargne
16 Xavier Tondo (Spa) Andalucía-Cajasur                                          1.51
17 Rubén Plaza (Spa) Liberty Seguros                                             1.52
18 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam                                         1.53
19 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank                                             1.56
20 Huub Duyn (Ned) Garmin-Slipstream                                             1.59
21 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia                                       2.01
22 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d'Epargne                                     2.07
23 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi                                       2.08
24 Francisco Pérez (Spa) Caisse d'Epargne                                        2.10
25 Vitaly Kondrut (Ukr) ISD                                                      2.12
26 José Enrique Gutierrez (Spa) Rock Racing                                      2.15
27 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d'Epargne                                    2.16
28 Victor Hugo Peña (Col) Rock Racing                                            2.18
29 Bartosz Huzarski (Pol) ISD    
30 Alberto Losada (Spa) Caisse d'Epargne                                         2.19
31 Mauricio Ardila Cano (Col) Rabobank                                           2.20
32 Sergiy Matveyev (Ukr) ISD                                                     2.24
33 David Bernabeu (Spa) Barbot-Siper
34 Isidro Nozal (Spa) Liberty Seguros                                            2.26
35 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo                                      2.31
36 Carlos Sastre (Spa) Cervélo TestTeam                                          2.32
37 Vladimir Isaichev (Rus) Xacobeo Galicia                                       2.34
38 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Orbea
39 Marlon Pérez (Col) Caisse d'Epargne                                           2.35
40 Volodimir Gustov (Ukr) Cervélo TestTeam                                       2.42
41 Denys Kostyuk (Ukr) ISD                                                       2.43
42 Oleksandr Kvachuk (Ukr) ISD
43 Haimar Zubeldia (Spa) Astana                                                  2.45
44 Javier Moreno (Spa) Andalucía-Cajasur                                         2.49
45 Pablo Urtasun (Spa) Euskaltel-Euskadi
46 Blake Caldwell (USA) Garmin-Slipstream                                        2.51
47 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto                                            2.54
48 José Luis Rubiera (Spa) Astana
49 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia                                            2.56
50 Carlos Nozal Vega (Spa) Liberty Seguros                                       2.57
51 Arkaitz Durán (Spa) Fuji-Servetto                                             3.00
52 Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur
53 Antonio Piedra (Spa) Andalucía-Cajasur
54 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto                                           3.01
55 José Antonio Redondo (Spa) Andalucía-Cajasur
56 José Antonio Carrasco (Spa) Andalucía-Cajasur                                 3.02
57 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi                                            3.03
58 Bruno Pires (Por) Barbot-Siper
59 Francisco Mancebo (Spa) Rock Racing                                           3.04
60 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo                                        3.06
61 José Joaquín Rojas (Spa) Caisse d'Epargne                                     3.11
62 Evgeny Sokolov (Rus) Bbox Bouygues Telecom                                    3.13
63 Perrig Quemeneur (Fra) Bbox Bouygues Telecom
64 Serge Pauwels (Bel) Cervélo TestTeam                                          3.14
65 Yukiya Arashiro (Jpn) Bbox Bouygues Telecom                                   3.17
66 Mikel Nieve (Spa) Euskaltel-Euskadi                                           3.18
67 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia                                         3.20
68 Bauke Mollema (Ned) Rabobank                                                  3.25
69 Rubén Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi                                           3.26
70 Daniel Sesma Sorbet (Spa) Orbea                                               3.27
71 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Contentpolis-Ampo
72 Dmitry Kozontchouk (Rus) Rabobank
73 Hans Dekkers (Ned) Garmin-Slipstream                                          3.28
74 Damien Gaudin (Fra) Bbox Bouygues Telecom                                     3.30
75 David Vitoria (Swi) Rock Racing                                               3.33
76 Jesús Hernández (Spa) Astana                                                  3.37
77 Benjamin Noval (Spa) Astana
78 Bruno Miguel Castanheira Gomes (Por) Barbot-Siper                             3.38
79 Fred Rodriguez (USA) Rock Racing
80 Glen Chadwick (Aus) Rock Racing                                               3.40
81 Davide Ricci Bitti (Ita) ISD                                                  3.41
82 Oscar Pujol (Spa) Cervélo TestTeam
83 Gustavo Dominguez (Spa) Xacobeo Galicia                                       3.42
84 José Herrada (Spa) Contentpolis-Ampo                                          3.45
85 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi                                        3.46
86 Javier Mejías (Spa) Fuji-Servetto                                             3.47
87 Rafael Valls Ferri (Spa) Burgos Monumental - Castilla y Leon                  3.49
88 Ricardo Van Der Velde (Ned) Garmin-Slipstream                                 3.54
89 Alejandro Paleo (Spa) Xacobeo Galicia                                         3.55
90 Nuno Ribeiro (Por) Liberty Seguros                                            3.58
91 Hernani Broco (Por) Liberty Seguros                                           4.02
92 Jorge Azanza (Spa) Euskaltel-Euskadi                                          4.03
93 Dionisio Galparsoro (Spa) Contentpolis-Ampo                                   4.06
94 Miguel Minguez Ayala (Spa) Orbea
95 Enrique Mata Cabello (Spa) Burgos Monumental - Castilla y Leon                4.10
96 Edgar Pinto (Por) Liberty Seguros                                             4.13
97 David Martín Velasco (Spa) Rock Racing                                        4.15
98 Eneko Echeverz Carte (Spa) Orbea                                              4.16
99 Javier Benitez (Spa) Contentpolis-Ampo                                        4.17
100 Joaquin Novoa Menedez (Spa) Cervélo TestTeam                                 4.22
101 Mathieu Claude (Fra) Bbox Bouygues Telecom                                   4.23
102 José Alberto Benítez (Spa) Fuji-Servetto
103 Ivan Melero Coco (Spa) Burgos Monumental - Castilla y Leon                   4.24
104 Eritz Ruiz De Erentxun Antetara (Spa) Orbea                                  4.29
105 Ricardo Serrano (Spa) Fuji-Servetto
106 Juan Francisco Mourón Doldan (Spa) Xacobeo Galicia                           4.36
107 Joseba Larralde Alzugarai (Spa) Orbea                                        4.37
108 Mikel Ilundain Tirapu (Spa) Orbea                                            4.42
109 Guillaume Le Floch (Fra) Bbox Bouygues Telecom                               4.47
110 Ivan Dominguez (Cub) Fuji-Servetto
111 Lucas Euser (USA) Garmin-Slipstream
112 Oscar García-Casarrubios (Spa) Contentpolis-Ampo                             4.49
113 Tomas Vaitkus (Ltu) Astana                                                   4.54
114 Javier Etxarri Marin (Spa) Contentpolis-Ampo                                 4.55
115 Joaquin Sobrino Martinez (Spa) Burgos Monumental - Castilla y Leon
116 José Antonio López (Spa) Andalucía-Cajasur                                   5.08
117 Gianluca Mirenda (Ita) ISD
118 Manuel Calvente (Spa) Andalucía-Cajasur                                      5.20
119 Helder Oliveira (Por) Barbot-Siper                                           5.24
120 Diego Gallego Arnaiz (Spa) Burgos Monumental - Castilla y Leon               5.25
121 Aitor Olano Orbegozo (Spa) Orbea                                             5.28
122 Raul Santamarta Valbuena (Spa) Burgos Monumental - Castilla y Leon           5.30
123 David Francisco Delgado (Spa) Burgos Monumental - Castilla y Leon            5.36
124 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Liberty Seguros                            5.40
125 Giovanni Bernaudeau (Fra) Bbox Bouygues Telecom                              5.45
126 Carlos Manuel Pinho Oliveira (Por) Barbot-Siper                              5.48
127 Alberto Fernández Sainz (Spa) Xacobeo Galicia                                5.53
128 Samuel Dias Coelho (Por) Barbot-Siper                                        6.15
129 Igor Abakoumov (Bel) ISD                                                     6.21
130 Byron Patricio Guama De La Cruz (Ecu) Burgos Monumental - Castilla y Leon    6.27
131 Antonio Jesus (Por) Liberty Seguros                                          6.59
132 Antonio Amorim (Por) Barbot-Siper                                            7.03
133 Vidal Celis Zabala (Spa) Barbot-Siper                                        7.10

Klasyfikacja generalna po 2 etapie:

1 Levi Leipheimer (USA) Astana                                               5.05.10
2 Alberto Contador (Spa) Astana                                                 0.16
3 David Zabriskie (USA) Garmin-Slipstream                                       0.22
4 Stef Clement (Ned) Rabobank                                                   0.49
5 Denis Menchov (Rus) Rabobank                                                  0.55
6 Markel Irizar (Spa) Euskaltel-Euskadi                                         1.16
7 Iván Gutiérrez (Spa) Caisse d'Epargne                                         1.17
8 Oscar Sevilla (Spa) Rock Racing                                               1.33
9 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream                                         1.36
10 Christian Vande Velde (USA) Garmin-Slipstream                                1.39
11 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank                                               1.46
14 Ignas Konovalovas (Ltu) Cervélo TestTeam                                     1.47
12 Luis Pasamontes (Spa) Caisse d'Epargne
13 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank
15 Xavier Tondo (Spa) Andalucía-Cajasur                                         1.51
16 Rubén Plaza (Spa) Liberty Seguros                                            1.52
17 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam                                        1.53
18 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank                                            1.56
19 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia                                      2.01
20 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d'Epargne                                    2.07
21 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi                                      2.08
22 Francisco Pérez (Spa) Caisse d'Epargne                                       2.10
23 Vitaly Kondrut (Ukr) ISD                                                     2.12
24 José Enrique Gutierrez (Spa) Rock Racing                                     2.15
26 Victor Hugo Peña (Col) Rock Racing                                           2.18
25 Bartosz Huzarski (Pol) ISD       
27 Alberto Losada (Spa) Caisse d'Epargne                                        2.19
28 Mauricio Ardila Cano (Col) Rabobank                                          2.20
30 David Bernabeu (Spa) Barbot-Siper                                            2.24
29 Sergiy Matveyev (Ukr) ISD
31 Isidro Nozal (Spa) Liberty Seguros                                           2.26
32 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo                                     2.31
33 Carlos Sastre (Spa) Cervélo TestTeam                                         2.32
34 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Orbea                                     2.34
35 Marlon Pérez (Col) Caisse d'Epargne                                          2.35
36 Volodimir Gustov (Ukr) Cervélo TestTeam                                      2.42
37 Denys Kostyuk (Ukr) ISD                                                      2.43
38 Oleksandr Kvachuk (Ukr) ISD
39 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d'Epargne                                   2.44
40 Haimar Zubeldia (Spa) Astana                                                 2.45
41 Pablo Urtasun (Spa) Euskaltel-Euskadi                                        2.49
42 Javier Moreno (Spa) Andalucía-Cajasur
43 Blake Caldwell (USA) Garmin-Slipstream                                       2.51
44 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto                                           2.54
45 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia                                           2.56
46 Carlos Nozal Vega (Spa) Liberty Seguros                                      2.57
47 Arkaitz Durán (Spa) Fuji-Servetto                                            3.00
48 Antonio Piedra (Spa) Andalucía-Cajasur
49 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto                                          3.01
50 José Antonio Carrasco (Spa) Andalucía-Cajasur                                3.02
52 Bruno Pires (Por) Barbot-Siper                                               3.03
51 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi
53 Francisco Mancebo (Spa) Rock Racing                                          3.04
54 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo                                       3.06
55 José Joaquín Rojas (Spa) Caisse d'Epargne                                    3.11
56 Perrig Quemeneur (Fra) Bbox Bouygues Telecom                                 3.13
57 Yukiya Arashiro (Jpn) Bbox Bouygues Telecom                                  3.17
58 Mikel Nieve (Spa) Euskaltel-Euskadi                                          3.18
59 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia                                        3.20
60 Bauke Mollema (Ned) Rabobank                                                 3.25
61 Rubén Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi                                          3.26
64 Daniel Sesma Sorbet (Spa) Orbea                                              3.27
63 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Contentpolis-Ampo
62 Dmitry Kozontchouk (Rus) Rabobank
65 Hans Dekkers (Ned) Garmin-Slipstream                                         3.28
66 David Vitoria (Swi) Rock Racing                                              3.33
68 Benjamin Noval (Spa) Astana                                                  3.37
67 Jesús Hernández (Spa) Astana
70 Fred Rodriguez (USA) Rock Racing                                             3.38
69 Bruno Miguel Castanheira Gomes (Por) Barbot-Siper
71 Glen Chadwick (Aus) Rock Racing                                              3.40
72 Davide Ricci Bitti (Ita) ISD                                                 3.41
73 Oscar Pujol (Spa) Cervélo TestTeam
74 Gustavo Dominguez (Spa) Xacobeo Galicia                                      3.42
75 José Herrada (Spa) Contentpolis-Ampo                                         3.45
76 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi                                       3.46
77 Javier Mejías (Spa) Fuji-Servetto                                            3.47
78 Rafael Valls Ferri (Spa) Burgos Monumental - Castilla y Leon                 3.49
79 Alejandro Paleo (Spa) Xacobeo Galicia                                        3.55
80 Nuno Ribeiro (Por) Liberty Seguros                                           3.58
81 Dionisio Galparsoro (Spa) Contentpolis-Ampo                                  4.06
82 Enrique Mata Cabello (Spa) Burgos Monumental - Castilla y Leon               4.10
83 Edgar Pinto (Por) Liberty Seguros                                            4.13
84 Mathieu Claude (Fra) Bbox Bouygues Telecom                                   4.23
85 Ricardo Serrano (Spa) Fuji-Servetto                                          4.29
86 Juan Francisco Mourón Doldan (Spa) Xacobeo Galicia                           4.36
87 Joseba Larralde Alzugarai (Spa) Orbea                                        4.37
89 Guillaume Le Floch (Fra) Bbox Bouygues Telecom                               4.47
88 Lucas Euser (USA) Garmin-Slipstream
91 Joaquin Sobrino Martinez (Spa) Burgos Monumental - Castilla y Leon           4.55
90 Javier Etxarri Marin (Spa) Contentpolis-Ampo
92 Gianluca Mirenda (Ita) ISD                                                   5.08
93 José Antonio López (Spa) Andalucía-Cajasur
94 Manuel Calvente (Spa) Andalucía-Cajasur                                      5.20
95 Helder Oliveira (Por) Barbot-Siper                                           5.24
96 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Liberty Seguros                            5.40
97 Carlos Manuel Pinho Oliveira (Por) Barbot-Siper                              5.48
98 Igor Abakoumov (Bel) ISD                                                     6.21
99 Byron Patricio Guama De La Cruz (Ecu) Burgos Monumental - Castilla y Leon    6.27
100 Iñigo Cuesta (Spa) Cervélo TestTeam                                         8.20
101 José Antonio Redondo (Spa) Andalucía-Cajasur                                8.31
102 Huub Duyn (Ned) Garmin-Slipstream                                           8.35
103 Evgeny Sokolov (Rus) Bbox Bouygues Telecom                                  8.43
104 Vladimir Isaichev (Rus) Xacobeo Galicia                                     9.10
105 José Luis Rubiera (Spa) Astana                                              9.30
106 Javier Benitez (Spa) Contentpolis-Ampo                                      9.47
107 Serge Pauwels (Bel) Cervélo TestTeam                                        9.50
108 Ivan Melero Coco (Spa) Burgos Monumental - Castilla y Leon                  9.51
109 Damien Gaudin (Fra) Bbox Bouygues Telecom                                  10.06
110 Mikel Ilundain Tirapu (Spa) Orbea                                          10.09
111 Ricardo Van Der Velde (Ned) Garmin-Slipstream                              10.30
112 Hernani Broco (Por) Liberty Seguros                                        10.38
113 Miguel Minguez Ayala (Spa) Orbea                                           10.42
114 David Martín Velasco (Spa) Rock Racing                                     10.51
115 Eneko Echeverz Carte (Spa) Orbea                                           10.52
116 Raul Santamarta Valbuena (Spa) Burgos Monumental - Castilla y Leon         10.57
117 José Alberto Benítez (Spa) Fuji-Servetto                                   10.59
118 David Francisco Delgado (Spa) Burgos Monumental - Castilla y Leon          11.03
119 Eritz Ruiz De Erentxun Antetara (Spa) Orbea                                11.05
120 Giovanni Bernaudeau (Fra) Bbox Bouygues Telecom                            11.12
121 Ivan Dominguez (Cub) Fuji-Servetto                                         11.23
122 Oscar García-Casarrubios (Spa) Contentpolis-Ampo                           11.25
123 Tomas Vaitkus (Ltu) Astana                                                 11.30
124 Diego Gallego Arnaiz (Spa) Burgos Monumental - Castilla y Leon             12.01
125 Aitor Olano Orbegozo (Spa) Orbea                                           12.04
126 Alberto Fernández Sainz (Spa) Xacobeo Galicia                              12.29
127 Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur                            12.32
128 Samuel Dias Coelho (Por) Barbot-Siper                                      12.51
129 Jorge Azanza (Spa) Euskaltel-Euskadi                                       13.35
130 Antonio Jesus (Por) Liberty Seguros
131 Antonio Amorim (Por) Barbot-Siper                                          13.39
132 Vidal Celis Zabala (Spa) Barbot-Siper                                      13.46
133 Joaquin Novoa Menedez (Spa) Cervélo TestTeam                               13.54