Wyniki 3 etapu z dnia 25.03.2009 Sahagún – Estación Inv. De San Isiro , dystans 156,9 km

1 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d'Epargne                   3.28.16 (45.202 km/h)
2 Rubén Plaza (Spa) Liberty Seguros
3 Javier Moreno (Spa) Andalucía-Cajasur
4 José Alberto Benítez (Spa) Fuji-Servetto
5 Rubén Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi
6 Oscar Sevilla (Spa) Rock Racing
7 Mauricio Ardila Cano (Col) Rabobank
8 Javier Mejías (Spa) Fuji-Servetto
9 José Joaquín Rojas (Spa) Caisse d'Epargne
10 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto
11 Alberto Contador (Spa) Astana
12 Denis Menchov (Rus) Rabobank
13 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank
14 Xavier Tondo (Spa) Andalucía-Cajasur
15 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia
16 Ignas Konovalovas (Ltu) Cervélo TestTeam
17 Bauke Mollema (Ned) Rabobank
18 Levi Leipheimer (USA) Astana
19 Byron Patricio Guama De La Cruz (Ecu) Burgos Monumental - Castilla y Leon
20 Luis Pasamontes (Spa) Caisse d'Epargne
21 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto
22 Giovanni Bernaudeau (Fra) Bbox Bouygues Telecom
23 Bruno Pires (Por) Barbot-Siper
24 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank
25 Manuel Calvente (Spa) Andalucía-Cajasur
26 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia
27 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo
28 Rafael Valls Ferri (Spa) Burgos Monumental - Castilla y Leon
29 Edgar Pinto (Por) Liberty Seguros
30 Jorge Azanza (Spa) Euskaltel-Euskadi
31 Dionisio Galparsoro (Spa) Contentpolis-Ampo
32 Stef Clement (Ned) Rabobank
33 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam
34 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia
35 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank
36 Denys Kostyuk (Ukr) ISD
37 Christian Vande Velde (USA) Garmin-Slipstream
38 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi
39 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream
40 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo
41 Nuno Ribeiro (Por) Liberty Seguros
42 David Bernabeu (Spa) Barbot-Siper
43 Volodimir Gustov (Ukr) Cervélo TestTeam
44 David Zabriskie (USA) Garmin-Slipstream
45 José Enrique Gutierrez (Spa) Rock Racing
46 Huub Duyn (Ned) Garmin-Slipstream
47 Marlon Pérez (Col) Caisse d'Epargne
48 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Orbea
49 Eritz Ruiz De Erentxun Antetara (Spa) Orbea
50 Markel Irizar (Spa) Euskaltel-Euskadi
51 Carlos Nozal Vega (Spa) Liberty Seguros
52 Oscar García-Casarrubios (Spa) Contentpolis-Ampo
53 Mikel Nieve (Spa) Euskaltel-Euskadi
54 Dmitry Kozontchouk (Rus) Rabobank
55 Antonio Piedra (Spa) Andalucía-Cajasur
56 Iñigo Cuesta (Spa) Cervélo TestTeam
57 Vitaly Kondrut (Ukr) ISD
58 Miguel Minguez Ayala (Spa) Orbea
59 Francisco Pérez (Spa) Caisse d'Epargne
60 Haimar Zubeldia (Spa) Astana
61 Oscar Pujol (Spa) Cervélo TestTeam
62 Guillaume Le Floch (Fra) Bbox Bouygues Telecom
63 José Herrada (Spa) Contentpolis-Ampo
64 Arkaitz Durán (Spa) Fuji-Servetto
65 Oleksandr Kvachuk (Ukr) ISD
66 Victor Hugo Peña (Col) Rock Racing
67 Isidro Nozal (Spa) Liberty Seguros
68 David Vitoria (Swi) Rock Racing
69 Alejandro Paleo (Spa) Xacobeo Galicia
70 Carlos Sastre (Spa) Cervélo TestTeam
71 Glen Chadwick (Aus) Rock Racing
72 Bartosz Huzarski (Pol) ISD
73 Iván Gutiérrez (Spa) Caisse d'Epargne
74 Joseba Larralde Alzugarai (Spa) Orbea
75 José Antonio Redondo (Spa) Andalucía-Cajasur
76 David Francisco Delgado (Spa) Burgos Monumental - Castilla y Leon
77 Ricardo Van Der Velde (Ned) Garmin-Slipstream
78 Helder Oliveira (Por) Barbot-Siper
79 Hernani Broco (Por) Liberty Seguros
80 Blake Caldwell (USA) Garmin-Slipstream
81 Alberto Fernández Sainz (Spa) Xacobeo Galicia
82 Carlos Manuel Pinho Oliveira (Por) Barbot-Siper
83 Alberto Losada (Spa) Caisse d'Epargne
84 Yukiya Arashiro (Jpn) Bbox Bouygues Telecom
85 Joaquin Novoa Menedez (Spa) Cervélo TestTeam                                 0.17
86 Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur
87 Javier Benitez (Spa) Contentpolis-Ampo
88 Perrig Quemeneur (Fra) Bbox Bouygues Telecom
89 Ivan Melero Coco (Spa) Burgos Monumental - Castilla y Leon                   0.32
90 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi                                       0.40
91 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Contentpolis-Ampo
92 Gianluca Mirenda (Ita) ISD                                                   0.45
93 Davide Ricci Bitti (Ita) ISD                                                 1.02
94 David Martín Velasco (Spa) Rock Racing                                       1.16
95 Javier Etxarri Marin (Spa) Contentpolis-Ampo                                 1.35
96 Serge Pauwels (Bel) Cervélo TestTeam                                         1.52
97 José Luis Rubiera (Spa) Astana                                               2.20
98 Jesús Hernández (Spa) Astana
99 Lucas Euser (USA) Garmin-Slipstream
100 Francisco Mancebo (Spa) Rock Racing
101 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d'Epargne
102 Pablo Urtasun (Spa) Euskaltel-Euskadi
103 Bruno Miguel Castanheira Gomes (Por) Barbot-Siper                           3.07
104 Gustavo Dominguez (Spa) Xacobeo Galicia
105 Juan Francisco Mourón Doldan (Spa) Xacobeo Galicia
106 Vladimir Isaichev (Rus) Xacobeo Galicia
107 Joaquin Sobrino Martinez (Spa) Burgos Monumental - Castilla y Leon
108 Daniel Sesma Sorbet (Spa) Orbea
109 Ivan Dominguez (Cub) Fuji-Servetto
110 Mathieu Claude (Fra) Bbox Bouygues Telecom
111 Evgeny Sokolov (Rus) Bbox Bouygues Telecom
112 Samuel Dias Coelho (Por) Barbot-Siper                                       4.15
113 Aitor Olano Orbegozo (Spa) Orbea
114 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Liberty Seguros                           4.24
115 Antonio Jesus (Por) Liberty Seguros
116 Ricardo Serrano (Spa) Fuji-Servetto                                         4.36
117 Sergiy Matveyev (Ukr) ISD                                                   5.00
118 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi                                          5.20
119 Diego Gallego Arnaiz (Spa) Burgos Monumental - Castilla y Leon
120 Mikel Ilundain Tirapu (Spa) Orbea
121 Eneko Echeverz Carte (Spa) Orbea
122 Enrique Mata Cabello (Spa) Burgos Monumental - Castilla y Leon              5.52
123 Vidal Celis Zabala (Spa) Barbot-Siper
124 Fred Rodriguez (USA) Rock Racing
125 Raul Santamarta Valbuena (Spa) Burgos Monumental - Castilla y Leon
126 Damien Gaudin (Fra) Bbox Bouygues Telecom                                   5.55
127 José Antonio López (Spa) Andalucía-Cajasur                                  7.14
128 José Antonio Carrasco (Spa) Andalucía-Cajasur
129 Igor Abakoumov (Bel) ISD
130 Hans Dekkers (Ned) Garmin-Slipstream
131 Benjamin Noval (Spa) Astana                                                 9.10
132 Tomas Vaitkus (Ltu) Astana
133 Antonio Amorim (Por) Barbot-Siper                 

Klasyfikacja generalna po 3 etapie

1 Levi Leipheimer (USA) Astana                                               8.33.26
2 Alberto Contador (Spa) Astana                                                 0.16
3 David Zabriskie (USA) Garmin-Slipstream                                       0.22
4 Stef Clement (Ned) Rabobank                                                   0.49
5 Denis Menchov (Rus) Rabobank                                                  0.55
6 Markel Irizar (Spa) Euskaltel-Euskadi                                         1.16
7 Iván Gutiérrez (Spa) Caisse d'Epargne                                         1.17
8 Oscar Sevilla (Spa) Rock Racing                                               1.33
9 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream                                         1.36
10 Christian Vande Velde (USA) Garmin-Slipstream                                1.39
11 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank                                               1.46
12 Ignas Konovalovas (Ltu) Cervélo TestTeam                                     1.47
13 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank
14 Luis Pasamontes (Spa) Caisse d'Epargne
15 Xavier Tondo (Spa) Andalucía-Cajasur                                         1.51
16 Rubén Plaza (Spa) Liberty Seguros                                            1.52
17 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam                                        1.53
18 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank                                            1.56
19 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia                                      2.01
20 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d'Epargne                                    2.07
21 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi                                      2.08
22 Francisco Pérez (Spa) Caisse d'Epargne                                       2.10
23 Vitaly Kondrut (Ukr) ISD                                                     2.12
24 José Enrique Gutierrez (Spa) Rock Racing                                     2.15
25 Victor Hugo Peña (Col) Rock Racing                                           2.18
26 Bartosz Huzarski (Pol) ISD
27 Alberto Losada (Spa) Caisse d'Epargne                                        2.19
28 Mauricio Ardila Cano (Col) Rabobank                                          2.20
29 David Bernabeu (Spa) Barbot-Siper                                            2.24
30 Isidro Nozal (Spa) Liberty Seguros                                           2.26
31 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo                                     2.31
32 Carlos Sastre (Spa) Cervélo TestTeam                                         2.32
33 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Orbea                                     2.34
34 Marlon Pérez (Col) Caisse d'Epargne                                          2.35
35 Volodimir Gustov (Ukr) Cervélo TestTeam                                      2.42
36 Denys Kostyuk (Ukr) ISD                                                      2.43
37 Oleksandr Kvachuk (Ukr) ISD
38 Haimar Zubeldia (Spa) Astana                                                 2.45
39 Javier Moreno (Spa) Andalucía-Cajasur                                        2.49
40 Blake Caldwell (USA) Garmin-Slipstream                                       2.51
41 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto                                           2.54
42 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia                                           2.56
43 Carlos Nozal Vega (Spa) Liberty Seguros                                      2.57
44 Arkaitz Durán (Spa) Fuji-Servetto                                            3.00
45 Antonio Piedra (Spa) Andalucía-Cajasur
46 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto                                          3.01
47 Bruno Pires (Por) Barbot-Siper                                               3.03
48 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo                                       3.06
49 José Joaquín Rojas (Spa) Caisse d'Epargne                                    3.11
50 Yukiya Arashiro (Jpn) Bbox Bouygues Telecom                                  3.17
51 Mikel Nieve (Spa) Euskaltel-Euskadi                                          3.18
52 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia                                        3.20
53 Bauke Mollema (Ned) Rabobank                                                 3.25
54 Rubén Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi                                          3.26
55 Dmitry Kozontchouk (Rus) Rabobank                                            3.27
56 Perrig Quemeneur (Fra) Bbox Bouygues Telecom                                 3.30
57 David Vitoria (Swi) Rock Racing                                              3.33
58 Glen Chadwick (Aus) Rock Racing                                              3.40
59 Oscar Pujol (Spa) Cervélo TestTeam                                           3.41
60 José Herrada (Spa) Contentpolis-Ampo                                         3.45
61 Javier Mejías (Spa) Fuji-Servetto                                            3.47
62 Rafael Valls Ferri (Spa) Burgos Monumental - Castilla y Leon                 3.49
63 Alejandro Paleo (Spa) Xacobeo Galicia                                        3.55
64 Nuno Ribeiro (Por) Liberty Seguros                                           3.58
65 Dionisio Galparsoro (Spa) Contentpolis-Ampo                                  4.06
66 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Contentpolis-Ampo                             4.07
67 Edgar Pinto (Por) Liberty Seguros                                            4.13
68 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi                                       4.26
69 Joseba Larralde Alzugarai (Spa) Orbea                                        4.37
70 Davide Ricci Bitti (Ita) ISD                                                 4.43
71 Guillaume Le Floch (Fra) Bbox Bouygues Telecom                               4.47
72 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d'Epargne                                   5.04
73 Pablo Urtasun (Spa) Euskaltel-Euskadi                                        5.09
74 Manuel Calvente (Spa) Andalucía-Cajasur                                      5.20
75 Francisco Mancebo (Spa) Rock Racing                                          5.24
76 Helder Oliveira (Por) Barbot-Siper
77 Carlos Manuel Pinho Oliveira (Por) Barbot-Siper                              5.48
78 Gianluca Mirenda (Ita) ISD                                                   5.53
79 Jesús Hernández (Spa) Astana                                                 5.57
80 Byron Patricio Guama De La Cruz (Ecu) Burgos Monumental - Castilla y Leon    6.27
81 Javier Etxarri Marin (Spa) Contentpolis-Ampo                                 6.30
82 Daniel Sesma Sorbet (Spa) Orbea                                              6.34
83 Bruno Miguel Castanheira Gomes (Por) Barbot-Siper                            6.45
84 Gustavo Dominguez (Spa) Xacobeo Galicia                                      6.49
85 Lucas Euser (USA) Garmin-Slipstream                                          7.07
86 Mathieu Claude (Fra) Bbox Bouygues Telecom                                   7.30
87 Juan Francisco Mourón Doldan (Spa) Xacobeo Galicia                           7.43
88 Joaquin Sobrino Martinez (Spa) Burgos Monumental - Castilla y Leon           8.02
89 Iñigo Cuesta (Spa) Cervélo TestTeam                                          8.20
90 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi                                           8.23
91 José Antonio Redondo (Spa) Andalucía-Cajasur                                 8.31
92 Huub Duyn (Ned) Garmin-Slipstream                                            8.35
93 Ricardo Serrano (Spa) Fuji-Servetto                                          9.05
94 Fred Rodriguez (USA) Rock Racing                                             9.30
95 Enrique Mata Cabello (Spa) Burgos Monumental - Castilla y Leon              10.02
96 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Liberty Seguros                           10.04
97 Javier Benitez (Spa) Contentpolis-Ampo
98 José Antonio Carrasco (Spa) Andalucía-Cajasur                               10.16
99 Ivan Melero Coco (Spa) Burgos Monumental - Castilla y Leon                  10.23
100 Hernani Broco (Por) Liberty Seguros                                        10.38
101 Hans Dekkers (Ned) Garmin-Slipstream                                       10.42
102 Miguel Minguez Ayala (Spa) Orbea
103 Ricardo Van Der Velde (Ned) Garmin-Slipstream                              10.50
104 José Alberto Benítez (Spa) Fuji-Servetto                                   10.59
105 David Francisco Delgado (Spa) Burgos Monumental - Castilla y Leon          11.03
106 Eritz Ruiz De Erentxun Antetara (Spa) Orbea                                11.05
107 Giovanni Bernaudeau (Fra) Bbox Bouygues Telecom                            11.12
108 Oscar García-Casarrubios (Spa) Contentpolis-Ampo                           11.25
109 Serge Pauwels (Bel) Cervélo TestTeam                                       11.42
110 Evgeny Sokolov (Rus) Bbox Bouygues Telecom                                 11.50
111 José Luis Rubiera (Spa) Astana
112 David Martín Velasco (Spa) Rock Racing                                     12.07
113 Vladimir Isaichev (Rus) Xacobeo Galicia                                    12.17
114 José Antonio López (Spa) Andalucía-Cajasur                                 12.22
115 Alberto Fernández Sainz (Spa) Xacobeo Galicia                              12.29
116 Benjamin Noval (Spa) Astana                                                12.47
117 Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur                            12.49
118 Jorge Azanza (Spa) Euskaltel-Euskadi                                       13.35
119 Igor Abakoumov (Bel) ISD
120 Sergiy Matveyev (Ukr) ISD                                                  14.00
121 Joaquin Novoa Menedez (Spa) Cervélo TestTeam                               14.11
122 Ivan Dominguez (Cub) Fuji-Servetto                                         14.30
123 Mikel Ilundain Tirapu (Spa) Orbea                                          15.29
124 Damien Gaudin (Fra) Bbox Bouygues Telecom                                  16.01
125 Eneko Echeverz Carte (Spa) Orbea                                           16.12
126 Aitor Olano Orbegozo (Spa) Orbea                                           16.19
127 Raul Santamarta Valbuena (Spa) Burgos Monumental - Castilla y Leon         16.49
128 Samuel Dias Coelho (Por) Barbot-Siper                                      17.06
129 Diego Gallego Arnaiz (Spa) Burgos Monumental - Castilla y Leon             17.21
130 Antonio Jesus (Por) Liberty Seguros                                        17.59
131 Vidal Celis Zabala (Spa) Barbot-Siper                                      19.38
132 Tomas Vaitkus (Ltu) Astana                                                 20.40
133 Antonio Amorim (Por) Barbot-Siper                                          22.49