Lista startowa III Trzebnickiego Maratonu Rowerowego liczy już 508 osób, gotowych zmierzyć się z trasą poprowadzoną po Górach Kocich i Dolinie Baryczy.

W historii maratonów szosowych jest to rekordowa liczba, która jednak zdaniem organizatorów “Żądła Szerszenia” stanowi po prostu dobry prognostyk dla pozostałych imprez w cyklu Pucharu Polski. Należy się spodziewać, że w najbliższych latach będzie to zwyczajowa ilość startujących w cieszących się coraz większą popularnością maratonach rowerowych, adresowanych do miłośników asfaltowych dróg.

Najlepszym dowodem są Pętla Beskidzka oraz Klasyk Kłodzki, na których zakłada się udział 300 osób. Wprawdzie do obu tych imprez zostało nam jeszcze trochę czasu, ale systematycznie zmniejsza się ilość wolnych miejsc. Na popularność nie narzekają także inni organizatorzy. Kołobrzeg już zastanawia się, jak zapewnić wszystkim chętnym w miarę tanie noclegi, nie rujnujące kieszeni maratończyka, który, jak wiadomo, woli wydać pieniądze na rower niż zjeść porządny obiad.

Organizatorzy “Żądła Szerszenia”, jak co roku zadbają o żołądki startujących. Aby jednak rozbudzić apetyty, nie tylko na kulinaria, postanowili zwiększyć limit startujących do 530 osób. Kto jeszcze się nie zapisał, a ma taki zamiar może tego w najbliższych dniach dokonać. Można tego dokonać > tutaj.

Tym bardziej warto, że jak donoszą szpiedzy z Krainy Gór Kocich, dla maratończyków przewidziano szereg niespodzianek, w tym udział w imprezie – w charakterze zawodników – wyśmienitych gości, do których oczywiście zalicza się również samych maratończyków.

Do zobaczenia na starcie Trzebnickiego Maratonu Rowerowego.

Źródło: www.supermaraton.org

Poprzedni artykułOrganizatorzy Jeziorak Tour zapraszają!!!
Następny artykułVuelta a Castilla y León 2 etap, kat. 2.1, Hiszpania 23-27.03.2009
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments