toc-cancel

Szwajcar pokonał Levi Leipheimera (Astana) oraz mistrza Stanów Zjednoczonych w jeździe na czas Davida Zabriskie (Garmin Slipstream). Prolog na dystansie 3,9 km Fabian Cancellara pokonał w 4:32 s co dało średnią ponad 50 km/h.

Przez długi czas na prowadzeniu utrzymywał się wicemistrz świata w jeździe na czas, Svein Tuft (Garmin Slipstream), który przejechał prolog w czasie 4:37. Ten wynik został pobity przez Maka Renshaw (Team Columbia – Highroad) o 0,1 s.

Lance Armstrong (Astana) siedmiokrotny zwycięzca Tour de France osiągnął dobry rezultat, zajmując 10 miejsce ze stratą 4,3 s do zwycięzcy.

Poza Lancem w wyścigu wystartowali powracający do zawodowego ścigania Floyd Landis (OUSH Presented by Maxxis) oraz Ivan Basso (Liquigas). Obaj zajęli odległe miejsca za stratą ok 20 s.

Fabian Cancellara zwyciężając prolog Tour of California jutro pojedzie w żółtej koszulce lidera.

Pełne wyniki prologu znajdziesz > tutaj

Wyścig potrwa do 22 lutego, poza prologiem odbędzie się osiem etapów. Na szóstym etapie kolarze rywalizowali będą w 24 km jeździe na czas.