Australijski kolarz Allan Davis z drużyny Quick Step zwyciężył wyścig Tour Down Under, który był pierwszym wyścigiem z cyklu Pro Tour. Lance Armstrong zakończył rywalizację na 29 pozycji, a jedyny startujący polski kolarz  Maciej Bodnar na 66.

Szósty etap po finiszu z grupy, na dystansie 90 km zwyciężył włoski kolarz z grupy Liquigas Francesco Chicci. Drugie miejsce zajął Robbie Mc Ewen (Australia, Team Katusha), a trzecie Graeme Brown (Australia, Rabobank).

Allan Davis w tegorocznym wyścigu zwyciężył aż trzy z sześciu etapów. W zeszłym roku zakończył wyścig na drugiej pozycji. Startował we wszystkich jedenastu edycjach australijskiego wyścigu, ale tegoroczne zwycięstwo było jego pierwszym. W klasyfikacji generalnej na drugiej pozycji uplasował się Stuart O 'Grady (Australia, Team Saxo Bank), który dwukrotnie w swojej karierze wygrywał ten wyścig, zaś na trzecim miejscu wyścig zakończył Jose Joaquin Rojas Gil (Hiszpania, Caisse d’Epargne).

Na mecie zwycięzca wyścigu Tour Down Under, Allan Davis nie ukrywał radości: ” Rozpocząć sezon w takim stylu to dla mnie coś wspaniałego. Dziękuję całej mojej drużynie, która bardzo pomogła mi w zwycięstwieMoim głównym celem na ten sezon jest wyścig Milan – San Remo, który zostanie rozegrany w marcu, więc zwycięstwo tutaj to dopiero początek„.

Po prawie czteroletniej przerwie do peletonu powrócił Lance Armstrong, który podczas ostatniego etapu próbował uciekać, co wywołało niesamowity aplauz wśród bardzo licznie zgromadzonej publiczności. Niestety ucieczka nie powiodła się. Lance Armstrong w klasyfikacji generalnej uplasował się 29 miejscu.

Jedyny startujący Polak – Maciej Bodnar ostatecznie zajął 66 pozycję, a w klasyfikacji młodzieżowej 13 miejsce.

Wyniki VI etapu oraz  klasyfikacje końcowe znajdziesz > tutaj

Kolejny wyścig z cyklu Pro Tour, Paryż – Nicea odbędzie się w dniach 08.03 – 15.03.2009.