Wyniki 2 etapu z dnia 21.01.09 Hahndorf - Stirling, dystans 145 km

1 Allan Davis (Aus) Quick Step                         3.46.25 (38,424 km/h)
2 Graeme Brown (Aus) Rabobank
3 Martin Elmiger (Swi) AG2R La Mondiale                   0.02
4 Stuart O'Grady (Aus) Team Saxo Bank
5 George Hincapie (USA) Team Columbia - High Road         0.04
6 José Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d'Epargne
7 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre - N.G.C
8 Tom Leezer (Ned) Rabobank
9 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis
10 André Greipel (Ger) Team Columbia - High Road
11 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream
12 Baden Cooke (Aus) UniSA
13 Jussi Veikkanen (Fin) Française Des Jeux
14 Wesley Sulzberger (Aus) Française Des Jeux
15 Mickaël Chérel (Fra) Française Des Jeux
16 Mathew Hayman (Aus) Rabobank
17 Rémy Di Grégorio (Fra) Française Des Jeux
18 Michael Rogers (Aus) Team Columbia - High Road
19 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale                   0.08
20 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Caisse d'Epargne
21 Mathieu Perget (Fra) Caisse d'Epargne
22 Matthew Lloyd (Aus) Silence - Lotto
23 Christian Knees (Ger) Team Milram
24 Iñaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel - Euskadi
25 Matthew Wilson (Aus) UniSA
26 Vincent Jérôme (Fra) Bbox Bouygues Telecom
27 Hubert Schwab (Swi) Quick Step                         0.13
28 Pieter Jacobs (Bel) Silence - Lotto
29 Simon Clarke (Aus) UniSA
30 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale
31 Oscar Pereiro Sio (Spa) Caisse d'Epargne
32 Anders Lund (Den) Team Saxo Bank
33 Javier Megías Leal (Spa) Fuji-Servetto
34 Markel Irizar Aranburu (Spa) Euskaltel - Euskadi
35 William Walker (Aus) Fuji-Servetto
36 Christian Meier (Can) Garmin-Slipstream
37 Vladimir Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale
38 Hilton Clarke (Aus) Fuji-Servetto
39 Thomas Rohregger (Aut) Team Milram
40 Trent Lowe (Aus) Garmin-Slipstream
41 Alexandre Usov (Blr) Cofidis
42 Julien El Farès (Fra) Cofidis
43 René Mandri (Est) AG2R La Mondiale
44 Rony Martias (Fra) Bbox Bouygues Telecom
45 Lance Armstrong (USA) Astana
46 Pablo Lastras Garcia (Spa) Caisse d'Epargne
47 Aleksandr Kuchynski (Blr) Liquigas
48 Aitor Hernandez Gutierrez (Spa) Euskaltel - Euskadi
49 Kasper Klostergaard Larsen (Den) Team Saxo Bank
50 Emanuele Bindi (Ita) Lampre - N.G.C
51 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas
52 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank
53 Martin Müller (Ger) Team Milram
54 Jérémy Roy (Fra) Française Des Jeux
55 Daniele Nardello (Ita) Fuji-Servetto
56 Alexander Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale
57 Jesus Hernandez (Spa) Astana
58 Imanol Erviti Ollo (Spa) Caisse d'Epargne
59 Rick Flens (Ned) Rabobank
60 Yoann Offredo (Fra) Française Des Jeux
61 Olivier Kaisen (Bel) Silence - Lotto
62 Alexandr Pliuschin (Mda) AG2R La Mondiale
63 Michael Schär (Swi) Astana
64 Luca Barla (Ita) Team Milram
65 Laurent Lefèvre (Fra) Bbox Bouygues Telecom
66 Josu Agirre Aseginolaza (Spa) Euskaltel - Euskadi
67 Steve Morabito (Swi) Astana
68 Serguei Klimov (Rus) Team Katusha
69 Mathieu Drujon (Fra) Caisse d'Epargne
70 Mario Aerts (Bel) Silence - Lotto
71 José Luis Rubiera Vigil (Spa) Astana
72 Davide Viganò (Ita) Fuji-Servetto
73 Robbie McEwen (Aus) Team Katusha                       0.26
74 Glenn d'Hollander (Bel) Silence - Lotto                0.33
75 Dries Devenyns (Bel) Quick Step
76 Tom Stubbe (Bel) Silence - Lotto                       0.36
77 Travis Meyer (Aus) UniSA
78 Stef Clement (Ned) Rabobank                            0.39
79 Perrig Quemeneur (Fra) Bbox Bouygues Telecom
80 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step                        0.44
81 Nicki Sørensen (Den) Team Saxo Bank                    0.45
82 Ronny Scholz (Ger) Team Milram                         0.47
83 Timothy Gudsell (NZl) Française Des Jeux               0.48
84 Francesco Reda (Ita) Quick Step                        0.49
85 Jack Bobridge (Aus) UniSA
86 Alexandre Pichot (Fra) Bbox Bouygues Telecom           0.53
87 Davide Malacarne (Ita) Quick Step                      0.55
88 Jos Van Emden (Ned) Rabobank                           0.56
89 Joan Horrach Rippoll (Spa) Team Katusha                1.07
90 Kurt Hovelijnck (Bel) Quick Step                       1.14
91 Matthew Goss (Aus) Team Saxo Bank                      1.17
92 David Moncoutié (Fra) Cofidis                          1.20
93 Kai Reus (Ned) Rabobank
94 Adam Hansen (Aus) Team Columbia - High Road            1.42
95 Frank Hoj (Den) Team Saxo Bank                         3.29
96 Rein Taaramae (Est) Cofidis                            3.46
97 Nikolay Trusov (Rus) Team Katusha
98 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha
99 Volodymyr Zagorodniy (Ukr) Lampre - N.G.C
100 Scott Davis (Aus) UniSA
101 Timmy Duggan (USA) Garmin-Slipstream
102 Vitaliy Buts (Ukr) Lampre - N.G.C
103 Claudio Corioni (Ita) Liquigas                        4.39
104 Frederik Willems (Bel) Liquigas
105 Maxim Iglinsky (Kaz) Astana                           4.59
106 Gianni Da Ros (Ita) Liquigas
107 Mathieu Claude (Fra) Bbox Bouygues Telecom
108 Aaron Kemps (Aus) UniSA                               6.01
109 Gert Steegmans (Bel) Team Katusha                     6.10
110 Assan Bazayev (Kaz) Astana
111 Jacopo Guanieri (Ita) Liquigas                        7.00
112 David Loosli (Swi) Lampre - N.G.C                     7.01
113 Matteo Bono (Ita) Lampre - N.G.C
114 Andrea Grendene (Ita) Lampre - N.G.C
115 Mark Renshaw (Aus) Team Columbia - High Road          8.08
116 Gregory Henderson (NZl) Team Columbia - High Road    11.41
117 Chris Sutton (Aus) Garmin-Slipstream
118 Willem Stroetinga (Ned) Team Milram
119 Jonas Ljungblad (Swe) Silence - Lotto
120 Markus Eichler (Ger) Team Milram
121 Ermanno Capelli (Ita) Fuji-Servetto
122 Guillaume Blot (Fra) Cofidis                         14.37
123 Bernhard Eisel (Aut) Team Columbia - High Road       18.04
124 Julian Dean (NZl) Garmin-Slipstream
125 Florent Brard (Fra) Cofidis
126 Matthieu Sprick (Fra) Bbox Bouygues Telecom
127 Andoni Lafuente (Spa) Euskaltel - Euskadi
128 Francesco Chicchi (Ita) Liquigas
129 Cameron Meyer (Aus) Garmin-Slipstream
130 Sergio De Lis (Spa) Euskaltel - Euskadi
131 Pablo Urtasun (Spa) Euskaltel - Euskadi
132 Kenny De Haes (Bel) Team Katusha
133 Ivan Dominquez (Cub) Fuji-Servetto                        

Premie lotne

Sprint #1
1 Aaron Kemps (Aus) UniSA                                    6 pts
2 Guillaume Blot (Fra) Cofidis                               4
3 Markel Irizar Aranburu (Spa) Euskaltel - Euskadi           2

Sprint #2
1 Aaron Kemps (Aus) UniSA                                    6 pts
2 Guillaume Blot (Fra) Cofidis                               4
3 Markel Irizar Aranburu (Spa) Euskaltel - Euskadi           2

Premie górskie

KOM #1
1 Markel Irizar Aranburu (Spa) Euskaltel - Euskadi          16 pts
2 Guillaume Blot (Fra) Cofidis                              12
3 Aaron Kemps (Aus) UniSA                                    8
4 Andoni Lafuente (Spa) Euskaltel - Euskadi                  6
5 Aitor Hernandez Gutierrez (Spa) Euskaltel - Euskadi        4

Drużyny

1 Rabobank                                            11.19.23
2 Team Columbia - High Road                               0.04
3 Française des Jeux
4 Caisse d'Epargne                                        0.12
5 AG2R La Mondiale                                        0.15
6 UniSA                                                   0.17
7 Team Saxo Bank                                          0.20
8 Garmin - Slipstream                                     0.22
9 Cofidis
10 Euskaltel - Euskadi                                    0.26
11 Silence - Lotto
12 Team Milram
13 Bbox Bouygues Telecom
14 Fuji - Servetto                                        0.31
15 Astana
16 Quick Step                                             0.38
17 Team Katusha                                           1.38
18 Lampre - N.G.C                                         3.55
19 Liquigas                                               4.57

Klasyfikacja generalna po 2 etapie

1 Allan Davis (Aus) Quick Step                         7.31.42
2 André Greipel (Ger) Team Columbia - High Road           0.03
3 Graeme Brown (Aus) Rabobank                             0.04
4 Stuart O'Grady (Aus) Team Saxo Bank                     0.08
5 Baden Cooke (Aus) UniSA
6 Martin Elmiger (Swi) AG2R La Mondiale
7 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre - N.G.C                 0.14
8 José Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d'Epargne
9 Jussi Veikkanen (Fin) Française Des Jeux
10 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream
11 Mathew Hayman (Aus) Rabobank
12 Mickaël Chérel (Fra) Française Des Jeux
13 George Hincapie (USA) Team Columbia - High Road
14 Michael Rogers (Aus) Team Columbia - High Road
15 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis
16 Rémy Di Grégorio (Fra) Française Des Jeux
17 Wesley Sulzberger (Aus) Française Des Jeux
18 Olivier Kaisen (Bel) Silence - Lotto                   0.17
19 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale                   0.18
20 Iñaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel - Euskadi
21 Christian Knees (Ger) Team Milram
22 Mathieu Perget (Fra) Caisse d'Epargne
23 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Caisse d'Epargne
24 Matthew Wilson (Aus) UniSA
25 Vincent Jérôme (Fra) Bbox Bouygues Telecom
26 Matthew Lloyd (Aus) Silence - Lotto
27 Markel Irizar Aranburu (Spa) Euskaltel - Euskadi       0.21
28 William Walker (Aus) Fuji-Servetto                     0.22
29 Alexandre Usov (Blr) Cofidis                           0.23
30 Rony Martias (Fra) Bbox Bouygues Telecom
31 Pieter Jacobs (Bel) Silence - Lotto
32 Luca Barla (Ita) Team Milram
33 Emanuele Bindi (Ita) Lampre - N.G.C
34 Jérémy Roy (Fra) Française Des Jeux
35 Anders Lund (Den) Team Saxo Bank
36 Davide Viganò (Ita) Fuji-Servetto
37 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale
38 Alexandr Pliuschin (Mda) AG2R La Mondiale
39 Julien El Farès (Fra) Cofidis
40 Kasper Klostergaard Larsen (Den) Team Saxo Bank
41 Mathieu Drujon (Fra) Caisse d'Epargne
42 Pablo Lastras Garcia (Spa) Caisse d'Epargne
43 Yoann Offredo (Fra) Française Des Jeux
44 Thomas Rohregger (Aut) Team Milram
45 René Mandri (Est) AG2R La Mondiale
46 Imanol Erviti Ollo (Spa) Caisse d'Epargne
47 Christian Meier (Can) Garmin-Slipstream
48 Martin Müller (Ger) Team Milram
49 Alexander Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale
50 Trent Lowe (Aus) Garmin-Slipstream
51 Vladimir Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale
52 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas
53 Javier Megías Leal (Spa) Fuji-Servetto
54 Josu Agirre Aseginolaza (Spa) Euskaltel - Euskadi
55 Oscar Pereiro Sio (Spa) Caisse d'Epargne
56 Aitor Hernandez Gutierrez (Spa) Euskaltel - Euskadi
57 Hilton Clarke (Aus) Fuji-Servetto
58 Michael Schär (Swi) Astana
59 Aleksandr Kuchynski (Blr) Liquigas
60 Simon Clarke (Aus) UniSA
61 Serguei Klimov (Rus) Team Katusha
62 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank
63 Jesus Hernandez (Spa) Astana
64 Hubert Schwab (Swi) Quick Step
65 José Luis Rubiera Vigil (Spa) Astana
66 Daniele Nardello (Ita) Fuji-Servetto
67 Mario Aerts (Bel) Silence - Lotto
68 Lance Armstrong (USA) Astana
69 Steve Morabito (Swi) Astana
70 Laurent Lefèvre (Fra) Bbox Bouygues Telecom
71 Tom Leezer (Ned) Rabobank                              0.33
72 Robbie McEwen (Aus) Team Katusha                       0.36
73 Glenn d'Hollander (Bel) Silence - Lotto                0.43
74 Dries Devenyns (Bel) Quick Step
75 Travis Meyer (Aus) UniSA                               0.46
76 Tom Stubbe (Bel) Silence - Lotto
77 Perrig Quemeneur (Fra) Bbox Bouygues Telecom           0.49
78 Stef Clement (Ned) Rabobank
79 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step                        0.54
80 Nicki Sørensen (Den) Team Saxo Bank                    0.55
81 Ronny Scholz (Ger) Team Milram                         0.57
82 Timothy Gudsell (NZl) Française Des Jeux               0.58
83 Francesco Reda (Ita) Quick Step                        0.59
84 Jack Bobridge (Aus) UniSA
85 Alexandre Pichot (Fra) Bbox Bouygues Telecom           1.03
86 Davide Malacarne (Ita) Quick Step                      1.05
87 Joan Horrach Rippoll (Spa) Team Katusha                1.17
88 Kurt Hovelijnck (Bel) Quick Step                       1.24
89 Matthew Goss (Aus) Team Saxo Bank                      1.27
90 Kai Reus (Ned) Rabobank                                1.30
91 David Moncoutié (Fra) Cofidis
92 Rick Flens (Ned) Rabobank                              1.35
93 Adam Hansen (Aus) Team Columbia - High Road            1.52
94 Jos Van Emden (Ned) Rabobank                           2.21
95 Frank Hoj (Den) Team Saxo Bank                         3.39
96 Scott Davis (Aus) UniSA                                3.56
97 Nikolay Trusov (Rus) Team Katusha
98 Timmy Duggan (USA) Garmin-Slipstream
99 Volodymyr Zagorodniy (Ukr) Lampre - N.G.C
100 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha
101 Vitaliy Buts (Ukr) Lampre - N.G.C
102 Rein Taaramae (Est) Cofidis
103 Frederik Willems (Bel) Liquigas                       4.49
104 Claudio Corioni (Ita) Liquigas                        5.06
105 Gianni Da Ros (Ita) Liquigas                          5.09
106 Maxim Iglinsky (Kaz) Astana
107 Aaron Kemps (Aus) UniSA                               6.05
108 Gert Steegmans (Bel) Team Katusha                     6.20
109 Assan Bazayev (Kaz) Astana
110 Jacopo Guanieri (Ita) Liquigas                        7.10
111 Andrea Grendene (Ita) Lampre - N.G.C                  7.11
112 Matteo Bono (Ita) Lampre - N.G.C
113 David Loosli (Swi) Lampre - N.G.C
114 Mark Renshaw (Aus) Team Columbia - High Road          8.18
115 Willem Stroetinga (Ned) Team Milram                  11.51
116 Chris Sutton (Aus) Garmin-Slipstream
117 Gregory Henderson (NZl) Team Columbia - High Road
118 Ermanno Capelli (Ita) Fuji-Servetto
119 Jonas Ljungblad (Swe) Silence - Lotto
120 Markus Eichler (Ger) Team Milram
121 Guillaume Blot (Fra) Cofidis                         14.43
122 Andoni Lafuente (Spa) Euskaltel - Euskadi            18.10
123 Cameron Meyer (Aus) Garmin-Slipstream                18.14
124 Bernhard Eisel (Aut) Team Columbia - High Road
125 Matthieu Sprick (Fra) Bbox Bouygues Telecom
126 Kenny De Haes (Bel) Team Katusha
127 Pablo Urtasun (Spa) Euskaltel - Euskadi
128 Francesco Chicchi (Ita) Liquigas
129 Sergio De Lis (Spa) Euskaltel - Euskadi
130 Florent Brard (Fra) Cofidis
131 Julian Dean (NZl) Garmin-Slipstream
132 Mathieu Claude (Fra) Bbox Bouygues Telecom           25.41
133 Ivan Dominquez (Cub) Fuji-Servetto                   38.46

Klasyfikacja punktowa

1 Olivier Kaisen (Bel) Silence - Lotto                      12 pts
2 Aaron Kemps (Aus) UniSA                                   12
3 André Greipel (Ger) Team Columbia - High Road             10
4 Guillaume Blot (Fra) Cofidis                               8
5 Andoni Lafuente (Spa) Euskaltel - Euskadi                  8
6 Allan Davis (Aus) Quick Step                               8
7 Graeme Brown (Aus) Rabobank                                6
8 Baden Cooke (Aus) UniSA                                    6
9 Markel Irizar Aranburu (Spa) Euskaltel - Euskadi           4
10 Stuart O'Grady (Aus) Team Saxo Bank                       4
11 Martin Elmiger (Swi) AG2R La Mondiale                     4
12 William Walker (Aus) Fuji-Servetto                        2

Klasyfikacja górska

1 Andoni Lafuente (Spa) Euskaltel - Euskadi                 38 pts
2 Olivier Kaisen (Bel) Silence - Lotto                      24
3 Markel Irizar Aranburu (Spa) Euskaltel - Euskadi          16
4 Aitor Hernandez Gutierrez (Spa) Euskaltel - Euskadi       14
5 Guillaume Blot (Fra) Cofidis                              12
6 William Walker (Aus) Fuji-Servetto                         8
7 Simon Clarke (Aus) UniSA                                   8
8 Aaron Kemps (Aus) UniSA                                    8
9 Jack Bobridge (Aus) UniSA                                  6
10 Bernhard Eisel (Aut) Team Columbia - High Road            4

Klasyfikacja młodzieżowa

1 José Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d'Epargne        7.31.56
2 Mickaël Chérel (Fra) Française Des Jeux
3 Rémy Di Grégorio (Fra) Française Des Jeux
4 Wesley Sulzberger (Aus) Française Des Jeux
5 William Walker (Aus) Fuji-Servetto                      0.08
6 Pieter Jacobs (Bel) Silence - Lotto                     0.09
7 Luca Barla (Ita) Team Milram
8 Anders Lund (Den) Team Saxo Bank
9 Alexandr Pliuschin (Mda) AG2R La Mondiale
10 Julien El Farès (Fra) Cofidis
11 Yoann Offredo (Fra) Française Des Jeux
12 Christian Meier (Can) Garmin-Slipstream
13 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas
14 Michael Schär (Swi) Astana
15 Simon Clarke (Aus) UniSA
16 Tom Leezer (Ned) Rabobank                              0.19
17 Travis Meyer (Aus) UniSA                               0.32
18 Jack Bobridge (Aus) UniSA                              0.45
19 Davide Malacarne (Ita) Quick Step                      0.51
20 Matthew Goss (Aus) Team Saxo Bank                      1.13
21 Kai Reus (Ned) Rabobank                                1.16
22 Jos Van Emden (Ned) Rabobank                           2.07
23 Nikolay Trusov (Rus) Team Katusha                      3.42
24 Vitaliy Buts (Ukr) Lampre - N.G.C
25 Rein Taaramae (Est) Cofidis
26 Gianni Da Ros (Ita) Liquigas                           4.55
27 Jacopo Guanieri (Ita) Liquigas                         6.56
28 Andrea Grendene (Ita) Lampre - N.G.C                   6.57
29 Willem Stroetinga (Ned) Team Milram                   11.37
30 Ermanno Capelli (Ita) Fuji-Servetto
31 Guillaume Blot (Fra) Cofidis                          14.29
32 Andoni Lafuente (Spa) Euskaltel - Euskadi             17.56
33 Cameron Meyer (Aus) Garmin-Slipstream                 18.00
34 Sergio De Lis (Spa) Euskaltel - Euskadi                    

Klasyfikacja drużynowa

1 Rabobank                                            22.35.44
2 Française des Jeux                                      0.04
3 Team Columbia - High Road
4 Caisse d'Epargne                                        0.12
5 AG2R La Mondiale                                        0.15
6 UniSA                                                   0.17
7 Team Saxo Bank                                          0.20
8 Cofidis                                                 0.22
9 Garmin - Slipstream
10 Team Milram                                            0.26
11 Euskaltel - Euskadi
12 Bbox Bouygues Telecom
13 Silence - Lotto
14 Fuji - Servetto                                        0.31
15 Astana
16 Quick Step                                             0.38
17 Team Katusha                                           1.38
18 Lampre - N.G.C                                         3.55
19 Liquigas                                               4.57