Georg Preidler (Groupama-FDJ) wygrał szósty etap wyścigu Tour de Pologne z metą w Bukowinie. Nie obeszło się bez ataków na pozycję lidera Michała Kwiatkowskiego (Team Sky), ale Polak zdołał się obronić. 

Szósty etap wyścigu Tour de Pologne 2018 to typowo górski odcinek z dwunastoma premiami górskimi. A wszystko to na stosunkowo krótkim dystansie z Zakopanego do Bukoviny Resort liczącym 129 kilometrów.

Nie od razu uformowała się ucieczka dnia, ale ostatecznie znalazło się w niej ośmiu kolarzy: Patrick Konrad (BORA-hansgrohe), brązowy medalista MP 2018 Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice)Jhonatan Restrepo (Katusha-Alpecin), Carlos Verona (Mitchelton-Scott), Nans Peters (AG2R), Valerio Agnoli (Bahrain-Merida), Louis Vervaeke (Team Sunweb), Rui Costa (UAE Team Emirates) oraz Lars Boom (LottoNL-Jumbo).

Na licznych podjazdach spośród uciekinierów największe problemy miał Lars Boom, który zaczął zostawać i natknął się na atakującego z peletonu Lachlana Mortona. Ostatecznie zarówno były mistrz świata w przełajach, jak i Australijczyk wrócili do grupy lidera Michała Kwiatkowskiego.

29 kilometrów przed metą, czyli na początku podjazdu pod Rzepiska, drastycznie zmalała przewaga ucieczki, której peleton zaczął się siedzieć na plecach.

Mimo to wielką determinacją wykazał się Łukasz Owsian, który z takiej pozycji, jakby prowadził peleton, wygrał jeszcze premię górską, inkasując dziesięć punktów, co zapewniło mu przejęcie koszulki górala od kolegi z drużyny Jana Tratnika.

Tymczasem po skasowaniu ucieczki do pracy na czele peletonu zabrała się drużyna BMC, w której jedzie mocno podrażniony zwycięstwami Michała Kwiatkowskiego – Dylan Teuns.

12 kilometrów przed metą zaatakowali Dries Devenyns (Quick-Step Floors), mający 31 sekund straty do Kwiatkowskiego, oraz Sam Oomen (Team Sunweb), tracący tylko 27 sekund. Obaj zatem byli groźni dla żółtej koszulki lidera, ale stracili przewagę i zostali doścignięci 3,2 km przed metą.

W tym momencie wywrzeć presję na „Kwiato” mocnym szarpnięciem spróbował George Bennett. Na początku zapędy Nowozelandczyka hamował Sergio Henao, ale 2,5 kilometra przed metą udało mu się zyskać kilkadziesiąt metrów.

1200 metrów przed kreską „peletonik” skasował Bennetta. Na lekkim zjeździe do przodu pojechał Georg Preidler i to on wygrał, przed swoim liderem Thibaut Pinot.

Michał Kwiatkowski walczył na finiszu kolarzy zajmujących czołowe lokaty w „generalce” i nie dość, że ukończył etap trzeci, to jeszcze, dzięki bonifikacie, powiększył przewagę nad Dylanem Teunsem.

Wyniki szóstego etapu:

1 PREIDLER Georg 155 GFC – 10s 03h 16′ 01” 20p
2 BUCHMANN Emanuel 33 BOH – 6s + 00′ 00” 19p
3 KWIATKOWSKI Michal 43 SKY – 4s + 00′ 00” 18p
4 YATES Simon 27 MTS + 00′ 00” 17p
5 TEUNS Dylan 1 BMC + 00′ 00” 16p
6 CHERNETSKI Sergei 73 AST + 00′ 00” 15p
7 BENNETT George 102 TLJ + 00′ 00” 14p
8 DE PLUS Laurens 12 QST + 00′ 00” 13p
9 PINOT Thibaut 154 GFC + 00′ 00” 12p
10 CARAPAZ Richard 54 MOV + 00′ 04” 11p
11 ARU Fabio 141 UAD + 00′ 11” 10p
12 HENAO MONTOYA Sergio Luis 42 SKY + 00′ 11” 9p
13 OOMEN Sam 94 SUN + 00′ 11” 8p
14 BRAMBILLA Gianluca 132 TFS + 00′ 15” 7p
15 GASPAROTTO Enrico 65 TBM + 00′ 15” 6p
16 FORMOLO Davide 34 BOH + 00′ 15” 5p
17 LAMBRECHT Bjorg 115 LTS + 00′ 24” 4p
18 CIESLIK Pawel Piotr 193 CCC + 00′ 24” 3p
19 ZEITS Andrey 75 AST + 00′ 28” 2p
20 BAKELANTS Jan 81 ALM + 00′ 28” 1p
21 DILLIER Silvan 84 ALM + 00′ 28”
22 CHEREL Mikael 83 ALM + 00′ 28”
23 FELLINE Fabio 133 TFS + 00′ 28”
24 CRAS Steff 161 TKA + 00′ 28”
25 VILLELLA Davide 77 AST + 00′ 28”
26 O’CONNOR Ben 176 DDD + 00′ 28”
27 LUTSENKO Alexey 74 AST + 00′ 28”
28 MORENO Fernandez Daniel 121 EFD + 00′ 28”
29 DEVENYNS Dries 13 QST + 00′ 47”
30 HERRADA LOPEZ Jose 182 COF + 00′ 48”
31 CAPECCHI Eros 11 QST + 00′ 48”
32 ROVNY Ivan 205 GAZ + 00′ 48”
33 SPILAK Simon 167 TKA + 00′ 48”
34 RAVASI Edward 147 UAD + 01′ 07”
35 BETTIOL Alberto 2 BMC + 01′ 12”
36 NYCH Artem 203 GAZ + 01′ 12”
37 DE TIER Floris 107 TLJ + 01′ 46”
38 SCHLEGEL Michal 191 CCC + 02′ 32”
39 ROSSETTO Stephane 185 COF + 02′ 35”
40 MATE MARDONES Luis Angel 184 COF + 02′ 35”
41 SIVAKOV Pavel 45 SKY + 02′ 35”
42 VENTURINI Clément 87 ALM + 02′ 51”
43 PEDRERO Antonio 55 MOV + 03′ 25”
44 MEZGEC Luka 24 MTS + 03′ 48”
45 SHAW James 116 LTS + 04′ 01”
46 PODLASKI Michal 214 NAT + 04′ 01”
47 TEKLEHAIMANOT Daniel 186 COF + 04′ 01”
48 VINCENT Léo 157 GFC + 04′ 44”
49 ARMEE Sander 111 LTS + 04′ 55”
50 BATTAGLIN Enrico 101 TLJ + 05′ 23”
51 KREUZIGER Roman 23 MTS + 05′ 23”
52 TRENTIN Matteo 25 MTS + 05′ 23”
53 HOLLENSTEIN Reto 164 TKA + 05′ 26”
54 WYSS Danilo 7 BMC + 05′ 26”
55 VERVAEKE Louis 97 SUN + 05′ 26”
56 FARIA DA COSTA Rui Alberto 145 UAD + 05′ 26”
57 CARRETERO Hector 52 MOV + 05′ 28”
58 PUCCIO Salvatore 44 SKY + 05′ 29”
59 PADUN Mark 67 TBM + 05′ 32”
60 OWSIAN Lukasz 195 CCC + 05′ 35”
61 CHEVRIER Clément 82 ALM + 05′ 35”
62 KONRAD Patrick 36 BOH + 06′ 05”
63 NOVAK Domen 66 TBM + 07′ 49”
64 DENNIS Rohan 4 BMC + 08′ 42”
65 CONTI Valerio 144 UAD + 08′ 42”
66 BERHANE Natnael 171 DDD + 08′ 42”
67 MODOLO Sacha 125 EFD + 09′ 06”
68 NIEMIEC Przemyslaw 146 UAD + 12′ 10”
69 AGNOLI Valerio 61 TBM – 2s + 12′ 10”
70 DUCHESNE Antoine 153 GFC + 12′ 10”
71 BAK Ytting Lars 112 LTS + 12′ 10”
72 FRÖHLINGER Johannes 92 SUN + 12′ 10”
73 VAN LERBERGHE Bert 187 COF + 12′ 10”
74 VANHOUCKE Harm 117 LTS + 12′ 10”
75 PETERS Nans 86 ALM + 12′ 10”
76 PATERSKI Maciej 213 NAT + 12′ 10”
77 FIRSANOV Sergey 201 GAZ + 12′ 10”
78 MAGNUSSON Kim 123 EFD + 12′ 10”
79 BENEDETTI Cesare 32 BOH + 12′ 10”
80 BOLE Grega 62 TBM + 12′ 10”
81 GARCIA Cortina Ivan 64 TBM + 12′ 10”
82 ZAKHAROV Artyom 76 AST + 12′ 10”
83 GIDICH Yevgeniy 72 AST + 12′ 10”
84 DAVIES Scott 172 DDD + 12′ 10”
85 ZIELIŃSKI Kamil 217 NAT + 12′ 10”
86 SHALUNOV Evgeny 206 GAZ + 12′ 10”
87 GOLAS Michal 41 SKY + 12′ 10”
88 BEPPU Fumiyuki 131 TFS + 12′ 10”
89 DE MARCHI Alessandro 3 BMC + 12′ 10”
90 ROELANDTS Jürgen 6 BMC + 12′ 10”
91 DOCKER Mitchell 122 EFD + 12′ 10”
92 LE TURNIER Mathias 183 COF + 12′ 10”
93 ARCAS Jorge 51 MOV + 12′ 10”
94 PALUTA Michal 196 CCC + 12′ 10”
95 VAN HOECKE Gijs 104 TLJ + 12′ 10”
96 VENTER Jaco 177 DDD + 12′ 10”
97 KACZMAREK Jakub 212 NAT + 12′ 10”
98 SEPULVEDA Eduardo 57 MOV + 12′ 10”
99 VERONA Quintanilla Carlos 26 MTS – 1s + 12′ 10”
100 LEEZER Thomas 105 TLJ + 12′ 10”
101 HAGEN Edvald Boasson 174 DDD + 12′ 10”
102 BYSTROM Sven Erik 142 UAD + 12′ 10”
103 EDMONDSON Alexander 22 MTS + 12′ 10”
104 BIERMANS Jenthe 163 TKA + 12′ 10”
105 RESTREPO VALENCIA Jhonatan 166 TKA – 3s + 12′ 10”
106 VAN POPPEL Boy 135 TFS + 12′ 29”
107 BIZHIGITOV Zhandos 71 AST + 12′ 31”
108 BONIFAZIO Niccolo 63 TBM + 13′ 14”
109 NIZZOLO Giacomo 136 TFS + 15′ 14”
110 ALBASINI Michael 21 MTS + 15′ 14”
111 SABATINI Fabio 17 QST + 19′ 54”
112 WISNIOWSKI Lukasz 47 SKY + 19′ 54”
113 MORKOV Michael 16 QST + 19′ 54”
114 GRADEK Kamil 194 CCC + 19′ 54”
115 ACKERMANN Pascal 31 BOH + 19′ 54”
116 MORTON Lachlan 175 DDD + 19′ 54”
117 DOMAGALSKI Karol 211 NAT + 19′ 54”
118 STORER Michael 95 SUN + 19′ 54”
119 GREIPEL André 113 LTS + 19′ 54”
120 SCHWARZMANN Michael 37 BOH + 19′ 54”
121 BELKOV Maxim 162 TKA + 19′ 54”
122 BONNET William 151 GFC + 19′ 54”
123 SARREAU Marc 156 GFC + 19′ 54”
124 HODEG CHAGUI Alvaro Jose 14 QST + 19′ 54”
125 QUINTANA Dayer 56 MOV + 19′ 54”
126 OWEN Logan 127 EFD + 19′ 54”
127 MATOS Nuno 53 MOV + 19′ 54”
128 CONSONNI Simone 143 UAD + 19′ 54”
129 MARTINELLI Davide 15 QST + 19′ 54”
130 EISEL Bernhard 173 DDD + 19′ 54”
131 STANNARD Ian 46 SKY + 19′ 54”
132 HOFLAND Moreno 114 LTS + 20′ 05”
133 BOOM Lars 103 TLJ + 20′ 05”
134 TRATNIK Jan 197 CCC + 20′ 05”
135 MCLAY Daniel 124 EFD + 22′ 32”
136 FRANCZAK Pawel 192 CCC + 25′ 34”
137 FRAME Alex 134 TFS + 25′ 57”
138 VAN POPPEL Danny 106 TLJ + 26′ 05”
CARDONA Tabares Julian 126 EFD DNF
STACHOWIAK Adam 216 NAT DNF
RUTKIEWICZ Marek 215 NAT DNF
SHILOV Sergei 207 GAZ DNF
PORSEV Alexander 204 GAZ DNF
FOLIFOROV Alexander 202 GAZ DNF
BOUHANNI Nacer 181 COF DNS
DELAGE Mickael 152 GFC DNS
KENNAUGH Peter 35 BOH DNF

Klasyfikacja generalna po sześciu etapach:

1 KWIATKOWSKI Michal 43 SKY 20h 46′ 23”
2 TEUNS Dylan 1 BMC 20h 46′ 39” + 00′ 16”
3 BENNETT George 102 TLJ 20h 46′ 47” + 00′ 24”
4 BUCHMANN Emanuel 33 BOH 20h 46′ 48” + 00′ 25”
5 CHERNETSKI Sergei 73 AST 20h 46′ 51” + 00′ 28”
6 PINOT Thibaut 154 GFC 20h 46′ 51” + 00′ 28”
7 PREIDLER Georg 155 GFC 20h 46′ 52” + 00′ 29”
8 DE PLUS Laurens 12 QST 20h 46′ 54” + 00′ 31”
9 YATES Simon 27 MTS 20h 47′ 02” + 00′ 39”
10 OOMEN Sam 94 SUN 20h 47′ 05” + 00′ 42”
11 ARU Fabio 141 UAD 20h 47′ 05” + 00′ 42”
12 HENAO MONTOYA Sergio Luis 42 SKY 20h 47′ 05” + 00′ 42”
13 GASPAROTTO Enrico 65 TBM 20h 47′ 09” + 00′ 46”
14 FORMOLO Davide 34 BOH 20h 47′ 09” + 00′ 46”
15 CARAPAZ Richard 54 MOV 20h 47′ 10” + 00′ 47”
16 BRAMBILLA Gianluca 132 TFS 20h 47′ 17” + 00′ 54”
17 MORENO Fernandez Daniel 121 EFD 20h 47′ 19” + 00′ 56”
18 CIESLIK Pawel Piotr 193 CCC 20h 47′ 26” + 01′ 03”
19 DILLIER Silvan 84 ALM 20h 47′ 30” + 01′ 07”
20 BAKELANTS Jan 81 ALM 20h 47′ 33” + 01′ 10”
21 LUTSENKO Alexey 74 AST 20h 47′ 34” + 01′ 11”
22 CHEREL Mikael 83 ALM 20h 47′ 41” + 01′ 18”
23 FELLINE Fabio 133 TFS 20h 47′ 43” + 01′ 20”
24 DEVENYNS Dries 13 QST 20h 47′ 45” + 01′ 22”
25 CRAS Steff 161 TKA 20h 47′ 47” + 01′ 24”
26 ZEITS Andrey 75 AST 20h 47′ 47” + 01′ 24”
27 LAMBRECHT Bjorg 115 LTS 20h 47′ 51” + 01′ 28”
28 SPILAK Simon 167 TKA 20h 47′ 57” + 01′ 34”
29 BETTIOL Alberto 2 BMC 20h 48′ 14” + 01′ 51”
30 CAPECCHI Eros 11 QST 20h 48′ 15” + 01′ 52”
31 HERRADA LOPEZ Jose 182 COF 20h 48′ 19” + 01′ 56”
32 ROVNY Ivan 205 GAZ 20h 48′ 23” + 02′ 00”
33 O’CONNOR Ben 176 DDD 20h 48′ 30” + 02′ 07”
34 VILLELLA Davide 77 AST 20h 48′ 37” + 02′ 14”
35 DE TIER Floris 107 TLJ 20h 48′ 48” + 02′ 25”
36 NYCH Artem 203 GAZ 20h 49′ 18” + 02′ 55”
37 ROSSETTO Stephane 185 COF 20h 49′ 49” + 03′ 26”
38 SCHLEGEL Michal 191 CCC 20h 49′ 55” + 03′ 32”
39 PEDRERO Antonio 55 MOV 20h 50′ 40” + 04′ 17”
40 SHAW James 116 LTS 20h 51′ 39” + 05′ 16”
41 ARMEE Sander 111 LTS 20h 52′ 10” + 05′ 47”
42 TEKLEHAIMANOT Daniel 186 COF 20h 52′ 58” + 06′ 35”
43 SIVAKOV Pavel 45 SKY 20h 53′ 05” + 06′ 42”
44 OWSIAN Lukasz 195 CCC 20h 53′ 17” + 06′ 54”
45 PADUN Mark 67 TBM 20h 53′ 27” + 07′ 04”
46 HOLLENSTEIN Reto 164 TKA 20h 53′ 37” + 07′ 14”
47 PODLASKI Michal 214 NAT 20h 53′ 38” + 07′ 15”
48 KONRAD Patrick 36 BOH 20h 53′ 43” + 07′ 20”
49 BATTAGLIN Enrico 101 TLJ 20h 53′ 55” + 07′ 32”
50 CHEVRIER Clément 82 ALM 20h 54′ 07” + 07′ 44”
51 RAVASI Edward 147 UAD 20h 54′ 07” + 07′ 44”
52 VINCENT Léo 157 GFC 20h 54′ 31” + 08′ 08”
53 MATE MARDONES Luis Angel 184 COF 20h 55′ 04” + 08′ 41”
54 FARIA DA COSTA Rui Alberto 145 UAD 20h 55′ 35” + 09′ 12”
55 PUCCIO Salvatore 44 SKY 20h 56′ 01” + 09′ 38”
56 WYSS Danilo 7 BMC 20h 56′ 01” + 09′ 38”
57 CONTI Valerio 144 UAD 20h 56′ 56” + 10′ 33”
58 NOVAK Domen 66 TBM 20h 57′ 25” + 11′ 02”
59 DENNIS Rohan 4 BMC 20h 58′ 26” + 12′ 03”
60 VENTURINI Clément 87 ALM 20h 58′ 34” + 12′ 11”
61 DAVIES Scott 172 DDD 20h 59′ 19” + 12′ 56”
62 DE MARCHI Alessandro 3 BMC 20h 59′ 20” + 12′ 57”
63 SEPULVEDA Eduardo 57 MOV 20h 59′ 29” + 13′ 06”
64 AGNOLI Valerio 61 TBM 20h 59′ 43” + 13′ 20”
65 TRENTIN Matteo 25 MTS 20h 59′ 47” + 13′ 24”
66 HAGEN Edvald Boasson 174 DDD 20h 59′ 48” + 13′ 25”
67 KREUZIGER Roman 23 MTS 21h 00′ 08” + 13′ 45”
68 VERVAEKE Louis 97 SUN 21h 00′ 44” + 14′ 21”
69 PETERS Nans 86 ALM 21h 01′ 51” + 15′ 28”
70 BAK Ytting Lars 112 LTS 21h 01′ 58” + 15′ 35”
71 CARRETERO Hector 52 MOV 21h 02′ 06” + 15′ 43”
72 KACZMAREK Jakub 212 NAT 21h 02′ 07” + 15′ 44”
73 NIEMIEC Przemyslaw 146 UAD 21h 03′ 18” + 16′ 55”
74 VANHOUCKE Harm 117 LTS 21h 03′ 26” + 17′ 03”
75 PATERSKI Maciej 213 NAT 21h 04′ 25” + 18′ 02”
76 ZAKHAROV Artyom 76 AST 21h 04′ 39” + 18′ 16”
77 BOLE Grega 62 TBM 21h 05′ 34” + 19′ 11”
78 BERHANE Natnael 171 DDD 21h 06′ 19” + 19′ 56”
79 PALUTA Michal 196 CCC 21h 08′ 07” + 21′ 44”
80 RESTREPO VALENCIA Jhonatan 166 TKA 21h 08′ 18” + 21′ 55”
81 DUCHESNE Antoine 153 GFC 21h 08′ 37” + 22′ 14”
82 LE TURNIER Mathias 183 COF 21h 08′ 53” + 22′ 30”
83 MORTON Lachlan 175 DDD 21h 09′ 23” + 23′ 00”
84 VERONA Quintanilla Carlos 26 MTS 21h 09′ 31” + 23′ 08”
85 SHALUNOV Evgeny 206 GAZ 21h 09′ 45” + 23′ 22”
86 GIDICH Yevgeniy 72 AST 21h 09′ 51” + 23′ 28”
87 ROELANDTS Jürgen 6 BMC 21h 10′ 24” + 24′ 01”
88 BYSTROM Sven Erik 142 UAD 21h 10′ 26” + 24′ 03”
89 MEZGEC Luka 24 MTS 21h 11′ 00” + 24′ 37”
90 MATOS Nuno 53 MOV 21h 11′ 10” + 24′ 47”
91 BONIFAZIO Niccolo 63 TBM 21h 12′ 07” + 25′ 44”
92 GOLAS Michal 41 SKY 21h 12′ 25” + 26′ 02”
93 VAN HOECKE Gijs 104 TLJ 21h 12′ 25” + 26′ 02”
94 LEEZER Thomas 105 TLJ 21h 12′ 36” + 26′ 13”
95 VAN POPPEL Boy 135 TFS 21h 12′ 38” + 26′ 15”
96 FIRSANOV Sergey 201 GAZ 21h 12′ 59” + 26′ 36”
97 NIZZOLO Giacomo 136 TFS 21h 13′ 59” + 27′ 36”
98 MODOLO Sacha 125 EFD 21h 14′ 01” + 27′ 38”
99 ARCAS Jorge 51 MOV 21h 15′ 03” + 28′ 40”
100 DOCKER Mitchell 122 EFD 21h 15′ 13” + 28′ 50”
101 ZIELIŃSKI Kamil 217 NAT 21h 16′ 02” + 29′ 39”
102 BENEDETTI Cesare 32 BOH 21h 16′ 04” + 29′ 41”
103 HOFLAND Moreno 114 LTS 21h 18′ 08” + 31′ 45”
104 MORKOV Michael 16 QST 21h 18′ 28” + 32′ 05”
105 FRÖHLINGER Johannes 92 SUN 21h 18′ 32” + 32′ 09”
106 QUINTANA Dayer 56 MOV 21h 18′ 36” + 32′ 13”
107 BEPPU Fumiyuki 131 TFS 21h 19′ 09” + 32′ 46”
108 STORER Michael 95 SUN 21h 19′ 15” + 32′ 52”
109 VENTER Jaco 177 DDD 21h 19′ 26” + 33′ 03”
110 GARCIA Cortina Ivan 64 TBM 21h 20′ 10” + 33′ 47”
111 BIZHIGITOV Zhandos 71 AST 21h 20′ 14” + 33′ 51”
112 SCHWARZMANN Michael 37 BOH 21h 20′ 52” + 34′ 29”
113 EDMONDSON Alexander 22 MTS 21h 21′ 29” + 35′ 06”
114 STANNARD Ian 46 SKY 21h 21′ 43” + 35′ 20”
115 BOOM Lars 103 TLJ 21h 22′ 11” + 35′ 48”
116 MAGNUSSON Kim 123 EFD 21h 22′ 48” + 36′ 25”
117 ACKERMANN Pascal 31 BOH 21h 24′ 02” + 37′ 39”
118 CONSONNI Simone 143 UAD 21h 24′ 22” + 37′ 59”
119 TRATNIK Jan 197 CCC 21h 24′ 41” + 38′ 18”
120 SARREAU Marc 156 GFC 21h 24′ 45” + 38′ 22”
121 BIERMANS Jenthe 163 TKA 21h 25′ 06” + 38′ 43”
122 MARTINELLI Davide 15 QST 21h 25′ 43” + 39′ 20”
123 GREIPEL André 113 LTS 21h 26′ 09” + 39′ 46”
124 BONNET William 151 GFC 21h 26′ 53” + 40′ 30”
125 SABATINI Fabio 17 QST 21h 26′ 53” + 40′ 30”
126 WISNIOWSKI Lukasz 47 SKY 21h 27′ 06” + 40′ 43”
127 BELKOV Maxim 162 TKA 21h 27′ 30” + 41′ 07”
128 OWEN Logan 127 EFD 21h 29′ 39” + 43′ 16”
129 HODEG CHAGUI Alvaro Jose 14 QST 21h 32′ 09” + 45′ 46”
130 DOMAGALSKI Karol 211 NAT 21h 32′ 31” + 46′ 08”
131 ALBASINI Michael 21 MTS 21h 32′ 31” + 46′ 08”
132 GRADEK Kamil 194 CCC 21h 32′ 44” + 46′ 21”
133 VAN LERBERGHE Bert 187 COF 21h 37′ 52” + 51′ 29”
134 VAN POPPEL Danny 106 TLJ 21h 41′ 56” + 55′ 33”
135 EISEL Bernhard 173 DDD 21h 46′ 54” + 01h 00′ 31”
136 FRANCZAK Pawel 192 CCC 21h 48′ 15” + 01h 01′ 52”
137 FRAME Alex 134 TFS 21h 50′ 09” + 01h 03′ 46”
138 MCLAY Daniel 124 EFD 22h 05′ 07” + 01h 18′ 44”