Zwycięstwem ekipy BORA – hansgrohe zakończyła się drużynowa jazda na czas otwierająca wyścig dookoła Czech. Liderem został Christoph Pfingsten.

Zgodnie z tradycją, etapem otwierającym rywalizację w wyścigu dookoła Czech była drużynowa czasówka rozgrywana w Unicovie. Do pokonania zawodnicy mieli nieco ponad 18 kilometrów w płaskim terenie.

Zgodnie z przewidywaniami, mocno urozmaicona lista startowa w pewnym sensie ustawiła rywalizację. BORA-hansgrohe jest jedyną ekipą rangi World Tour w tym wyścigu, więc można nieco kolokwialnie stwierdzić, że dziwnie byłoby, gdyby tego nie wygrała.

Trudną technicznie trasę niemiecki skład przejechał w 19 minut i 34 sekund. Drugie miejsce zajęła polska ekipa CCC Sprandi Polkowice (13 sekund wolniej), a trzecie Wilier Triestina – Selle Italia (50 sekund wolniej).

Poprzedni artykułBardzo trudna trasa Wyścigów Olimpijskich w Tokio!
Następny artykułTour de Pologne 2018: Georg Preidler wykorzystał grę w szachy liderów
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.