Bettiniphoto.net / Astana Team

Luis Leon Sanchez (Astana) nie miał sobie równych na trasie Vuelta Ciclista a la Region de Murcia Costa Calida.

Hiszpański klasyk rozgrywany był dzisiaj po raz 38. Start ostry nastąpił w Beniel, a po przejechaniu ciężkich 208 kilometrów kolarze finiszowali w Murcji. Głównymi trudnościami był trzy oznaczone podjazdy, ale cała trasa była wymagająca i faworyzowała puncherów.

Z numerem jeden startował ubiegłoroczny triumfator, Alejandro Valverde (Movistar). Ekipę CCC Sprandi Polkowice reprezentowali: Jan Tratnik, Michal Schlegel, Marko Kump, Jonas Koch, Kamil Gradek i Łukasz Owsian.

W pierwszą ucieczkę zabrało się aż 40 zawodników, ale taki odjazd nie wszystkim ekipom był na rękę. Po podjeździe Alto de Cieza na czele wysforowała się bardzo mocna piątka: Philippe Gilbert, Bob Jungels i Pieter Serry (wszyscy Quick – Step Floors), Matteo Trentin (Mitchelton-Scott) oraz Pieter Vanspeybrouck (Wanty – Groupe Gobert).

75 kilometrów przed metą mieli oni ponad dwie minuty przewagi nad dużą grupą. Na Alto Collado Bermejo (Cima Marco Pantani) zaatakował z ucieczki nie kto inny, jak Gilbert. Jednak Belg dość szybko został doścignięty. Z peletonu natomiast skontrowali: Alejandro Valverde (Movistar), Jakob Fuglsang i Luis Leon Sanchez (obaj Astana).

50 kilometrów przed metą na czele mieliśmy grupkę: Gilbert, Jungels, Serry, Trentin, Valverde, Fuglsang i Lulu Sanchez. Taki układ nie był na rękę Valverde i Hiszpan postanowił nie czekać na finisz i zaatakował kilkanaście kilometrów dalej. Jego koło utrzymał tylko Sanchez, a Gilbert tracił około 30 sekund.

Hiszpanie świetnie współpracowali i sukcesywnie powiększali przewagę. 10 kilometrów przed metą było wiadomo, że ta dwójka rozegra między sobą walkę o zwycięstwo. 1500 metrów przed metą zaatakował Lulu Sanchez, a Valverde nie był w stanie na to odpowiedzieć.

Sanchez mógł cieszyć się z pierwszego triumfu w tym wyścigu, drugi był Valverde, a trzeci Gilbert.

Wyniki:

1 SANCHEZ, Luis Leon (Astana Pro Team) 5:06:34
2 VALVERDE, Alejandro (Movistar Team) 0:00:15
3 GILBERT, Philippe (Quick Step Floors) 0:02:15
4 TRENTIN, Matteo (Mitchelton – Scott) 0:03:54
5 SERRY, Pieter (Quick Step Floors) 0:03:54
6 FUGLSANG, Jakob (Astana Pro Team) 0:03:54
7 JUNGELS, Bob (Quick Step Floors) 0:03:57
8 SMIT, Williem (Team Katusha – Alpecin) 0:05:11
9 ROJAS, Jose Joaquin (Movistar Team) 0:05:16
10 VANSPEYBROUCK, Pieter (Wanty – Groupe Gobert) 0:05:16
11 CLAEYS, Dimitri (Cofidis Solutions Crédits) 0:05:16
12 AMADOR, Andrey (Movistar Team) 0:05:16
13 OFFREDO, Yoan (Wanty – Groupe Gobert) 0:05:16
14 GROSSHARTNER, Felix (Bora – Hansgrohe) 0:05:16
15 JENSEN, Chris Juul (Mitchelton – Scott) 0:05:16
16 MAS, Enric (Quick Step Floors) 0:05:20
17 KREUZIGER, Roman (Mitchelton – Scott) 0:05:22
18 BIERMANS, Jenthe (Team Katusha – Alpecin) 0:10:17
19 VAN, Etienne (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:10:17
20 VAN, Dries (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:10:17
21 GRELLIER, Fabien (Direct Energie) 0:10:17
22 OWSIAN, Lukasz (CCC Sprandi – Polkowice) 0:10:20
23 BIZKARRA, Mikel (Euskadi Basque Country – Murias) 0:10:20
24 STYBAR, Zdenek (Quick Step Floors) 0:10:21
25 ANDERSON, Ryan (Rally Cycling) 0:13:02
26 MARTIN, Tony (Team Katusha – Alpecin) 0:13:02
27 MAS, Luis (Caja Rural – Seguros RGA) 0:13:02
28 RUBIO, Diego (Burgos – BH) 0:13:02
29 SPILAK, Simon (Team Katusha – Alpecin) 0:13:02
30 HERRADA, José (Cofidis Solutions Crédits) 0:13:02
31 BENEDETTI, Cesare (Bora – Hansgrohe) 0:15:55
32 VALGREN, Michael (Astana Pro Team) 0:15:55
33 CHERKASOV, Nikolai (Gazprom – RusVelo) 0:15:55
34 GRADEK, Kamil Michal (CCC Sprandi – Polkowice) 0:15:55
35 VAN, Nick (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:15:55
36 MINNAARD, Marco (Wanty – Groupe Gobert) 0:15:55
37 SENECHAL, Florian (Quick Step Floors) 0:20:35
38 OURSELIN, Paul (Direct Energie) 0:20:35
39 CHERNETSKII, Sergei (Astana Pro Team) 0:20:35
40 SPRENGERS, Thomas (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:24:42
41 STEELS, Stijn (Veranda’s Willems – Crelan) 0:24:42
42 SAEZ, Hector (Euskadi Basque Country – Murias) 0:30:45
43 BRAVO, Garikoitz (Euskadi Basque Country – Murias) 0:30:45
44 MOLINA, Antonio (Caja Rural – Seguros RGA) 0:30:45
45 RIESEBEEK, Oscar (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:35:16
46 BRITTON, Robert (Rally Cycling) 0:35:16
47 ELLSAY, Nigel (Rally Cycling) 0:35:16
48 EZQUERRA, Jesus (Burgos – BH) 0:35:16
49 AMEZQUETA, Julen (Caja Rural – Seguros RGA) 0:35:16
50 SANCHEZ, Oscar (Dare – Gaviota) 0:35:16
51 KOCH, Jonars (CCC Sprandi – Polkowice) 0:35:16
52 LASTRA, Jonathan (Caja Rural – Seguros RGA) 0:42:04
53 MITRI, James (Burgos – BH) 0:42:04
54 BUADES, Marc (Team Euskadi) 0:42:04
55 INSUASTI, Ion Ander (Team Euskadi) 0:42:04
56 RICKAERT, Jonas (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:42:04
57 DE, Dries (Veranda’s Willems – Crelan) 0:42:04
58 VAN, Mathias (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:42:04
59 GOOLAERTS, Michael (Veranda’s Willems – Crelan) 0:42:04
60 CUBERO, Jorge (Burgos – BH) 0:42:04
61 VAN, Michael (Cofidis Solutions Crédits) 0:42:04
62 VERWLIST, Aaron (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:42:04
63 TRATNIK, Jan (CCC Sprandi – Polkowice) 0:42:04
64 SHILOV, Sergei (Gazprom – RusVelo) 0:42:04
65 DE, Adam (Rally Cycling) 0:42:04
66 MURPHY, Kyle (Rally Cycling) 0:42:04
67 SICARD, Romain (Direct Energie) 0:42:04
68 COUSIN, Jerome (Direct Energie) 0:42:04
69 TAARAMAE, Rein (Direct Energie) 0:42:04
70 GARCIA, Eduardo (Dare – Gaviota) 1:06:05
DNF ABERASTURI, Jon (Euskadi Basque Country – Murias)
DNF ALBASINI, Michael (Mitchelton – Scott)
DNF ALONSO, Mikel (Team Euskadi)
DNF ARIESEN, Tim (Roompot – Nederlandse Loterij)
DNF AZURMENDI, Ibai (Team Euskadi)
DNF BAUGNIES, Jerome (Wanty – Groupe Gobert)
DNF BELKOV, Maxim (Team Katusha – Alpecin)
DNF BONNAFOND, Guillaume (Cofidis Solutions Crédits)
DNF DE, Robbert (Roompot – Nederlandse Loterij)
DNF DEVRIENDT, Tom (Wanty – Groupe Gobert)
DNF DUPONT, Timothy (Wanty – Groupe Gobert)
DNF SOLER, Marc (Movistar Team)
DNF FABRO, Matteo (Team Katusha – Alpecin)
DNF FERNANDEZ, Egoitz (Team Euskadi)
DNF FOLIFOROV, Alexander (Gazprom – RusVelo)
DNF GARCIA, Ricardo (Team Euskadi)
DNF GATTO, Oscar (Astana Pro Team)
DNF GOIKOETXEA, Peio (Team Euskadi)
DNF GONZALEZ, Hector (Dare – Gaviota)
DNF HOFSTETTER, Hugo (Cofidis Solutions Crédits)
DNF HOULE, Hugo (Astana Pro Team)
DNF HUFFMAN, Evan (Rally Cycling)
DNF JOURNIAUX, Axel (Direct Energie)
DNF KOBERNYAK, Evgeny (Gazprom – RusVelo)
DNF KOCH, Leon (Dare – Gaviota)
DNF KONRAD, Patrick (Bora – Hansgrohe)
DNF KOZATHAYEV, Bakhtiyar (Astana Pro Team)
DNF KOZONTCHUK, Dmitriy (Gazprom – RusVelo)
DNF KRUOPIS, Aidis (Veranda’s Willems – Crelan)
DNF KUMP, Marko (CCC Sprandi – Polkowice)
DNF LEYSEN, Senne (Veranda’s Willems – Crelan)
DNF MAIKIN, Roman (Gazprom – RusVelo)
DNF PIMENTA, José Joao (Burgos – BH)
DNF MENTEN, Milan (Sport Vlaanderen – Baloise)
DNF MOREIRA, Mauricio (Caja Rural – Seguros RGA)
DNF ORONTE, Emerson (Rally Cycling)
DNF ORSET, Jonas (Dare – Gaviota)
DNF PÖSTLBERGER, Lukas (Bora – Hansgrohe)
DNF PRADES, Eduard (Euskadi Basque Country – Murias)
DNF SALAS, Ibai (Burgos – BH)
DNF SAMITIER, Sergio (Euskadi Basque Country – Murias)
DNF SANZ, Enrique (Euskadi Basque Country – Murias)
DNF SARAMOTINS, Aleksejs (Bora – Hansgrohe)
DNF SCHILLINGER, Andreas (Bora – Hansgrohe)
DNF SCHLEGEL, Michal (CCC Sprandi – Polkowice)
DNF SCHMIDT, Mads Wurtz (Team Katusha – Alpecin)
DNF SCHWARZMANN, Michael (Bora – Hansgrohe)
DNF SELLIER, Simon (Direct Energie)
DNF SEPULVEDA, Eduardo (Movistar Team)
DNF SHALUNOV, Evgeniy (Gazprom – RusVelo)
DNF ERVITI, Imanol (Movistar Team)
DNF SOTO, Nelson Andres (Caja Rural – Seguros RGA)
DNF TANNER, David (Veranda’s Willems – Crelan)
DNF TORRES, Pablo (Burgos – BH)
DNF VALLS, Rafael (Movistar Team)
DNF VAN, Preben (Sport Vlaanderen – Baloise)
DNF VANKEIRSBULCK, Gillaume (Wanty – Groupe Gobert)
DNF VAN, Jan-willem (Roompot – Nederlandse Loterij)
DNF VERMELTFOORT, Coen (Roompot – Nederlandse Loterij)
DNF VERONA, Carlos (Mitchelton – Scott)
DNF WAEYTENS, Zico (Veranda’s Willems – Crelan)
DNF ZABALA, Josu (Caja Rural – Seguros RGA)
DNF FOLDVIK, Odin (Dare – Gaviota)