Jarosław MaryczMłody Niemiec – Tim Reske (LKT Team Brandenburg) wygrał drugi etap Lotto Tour! Nowym liderem Wyścigu Dookoła Mazowsza został Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice).

Drugi etap wyścigu Dookoła Mazowsza to 106 kilometrów ze startem i metą w Nowym Dworze Mazowieckim. W końcówce na kolarzy czekały trzy rundy po dwa i pół kilometra.

Od samego startu wielu harcowników zdradzało chęć do ataku, ale dopiero po około 45 kilometrach odjechała dwunastoosobowa czołówka. To właśnie ta grupka najdłużej utrzymywała się na czele, ale peleton skasował ją na 15 km przed końcem.

O losach tego etapu zadecydował sprint z peletonu. Wygrał go Tim Reske (LKT Team Brandenburg). Najlepszy z Polaków – Eryk Latoń (BDC MarcPol) był czwarty.

Ósmy na mecie Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice) został nowym liderem.