Fernando AlosnoFernando Alonso jest mocno zaangażowany w tworzenie profesjonalnego zespołu kolarskiego. W jego imieniu o projekcie opowiada menadżer kierowcy – Luis Garcia-Abad.

Zgodnie z artykułem, który ukazał się dziś na łamach gazety AS, tworzenie nowego projektu idzie zgodnie z planem i harmonogramem narzuconym przez  UCI. “Są ludzie, którzy cały czas nad tym pracują“, powiedział Garcia-Abad, potwierdzając jednocześnie, że zespół wystartuje w sezonie 2015.

Nowa ekipa nie może podpisać żadnego kontraktu przed 1 sierpnia, dlatego też twór Alonso owiany jest wielką tajemnicą. Istnieje także możliwość, że Hiszpan i jego sponsorzy przejmą licencję WorldTour od któregoś z obecnych teamów, mających problemy finansowe.  “Gdybyśmy mieli wchłonąć jakąś grupę, to długo byśmy się nad tym nie zastanawiali”, kontynuował.

Na pytanie dziennikarza o brak jakichkolwiek szczegółów dotyczących nowego zespołu, Garcia-Abad zasłania się przepisami UCI, które w przypadku tworzenia nowego zespołu, narzucają swój harmonogram. “Jeśli mamy wejść do tego sportu, to chcemy zrobić to jak najlepiej. Przepisy są, jakie są. Musimy się do nich dostosować, a nie odpowiadać na pytanie czy są dobre czy złe”. 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments