James Williamson (PureBlack Racing) zdobył złoty medal Mistrzostw Nowej Zelandii w wyścigu ze startu wspólnego. W wyścigu na czas, triumfował Paul Odlin (Subway Cycling Team).

Mistrzostwa Nowej Zelandii, rozgrywane były w miejscowości Christchurch. W najważniejszym wyścigu imprezy, wystartowała Elita mężczyzn oraz Orlicy. Na kresce najlepszy okazał się przedstawiciel młodzieżowców – Michael Vink (Mico Protrain). Regulamin jednak nie pozwolił przyznać mu tytułu Mistrza kraju seniorów. Ten powędrował do drugiego na mecie James`a Williamsona. Srebro zdobył Jeremy Yates (Mico Protrai), a brąz Jeremy Vennell (Team Bissell).

W 40 kilometrowym wyścigu na czas, najlepszy rezultat wykręcił Paul Odlin. 33-letni zawodnik o 20 sekund pokonał klubowego kolegę, Sam`a Horgana. Brąz ze stratą 28 sekund do zwycięzcy wywalczył Jesse Sergent (RadioShack-Nissan-Trek).

W rywalizacji młodzieżowców, drugie złoto wywalczył Michael Vink. Jego rezultat 49:48, w rywalizacji Elity dał by mu srebro. Czyżby w Nowej Zelandii wyrastała gwiazda światowego kolarstwa?