W dniu wczorajszym (8 stycznia br.) w Piechowicach, rozpoczęło się pierwsze w tym roku zgrupowanie ekipy CCC Polkowice, które rozpoczyna przygotowania do startów w sezonie kolarskim 2012.

Jak co roku, w okresie zimowym,  kolarze ekipy CCC Polkowice, korzystając z zaproszenia właściciela hotelu LAS p. Eugeniusza Zielenkiewicza, który od kilku sezonów jest partnerem naszej  ekipy i sponsoruje pobyty kolarzy w swoim hotelu,  rozpoczęto pierwsze w tym sezonie zgrupowanie treningowe.  W Piechowicach zjawili się prawie wszyscy kolarze ekipy za wyjątkiem Rafała Ratajczyka i  Nikolaya Mihaylova który przygotowuje się do sezonu cyklem indywidualnym w Bułgarii.

Pod „opieką” dyrektorów ekipy – Piotra Wadeckiego i Roberta Krajewskiego będą przeprowadzone treningi ogólnorozwojowe, które w większości będą nakierowane na poprawę sprawności ogólnej zawodników, budowanie kondycji i wytrzymałości. Zaplanowano zajęcia na sali gimnastycznej, gry w piłkę nożną, marszobiegi oraz zajęcia na siłowni. Uzupełnieniem treningów będą zajęcia na basenie oraz sauna, które znajdują się bezpośrednio w “Hotelu Las” oraz zabiegi medyczne mające pomóc zawodnikom lepiej przygotować się do nowego sezonu.

Jeżeli pozwolą warunki pogodowe, spróbujemy również wyjechać na rowery – powiedział Piotr Wadecki.Zwykle o tej porze roku kolarze zdobywali siłę ćwicząc na nartach biegowych. Jeżeli będą ku temu warunki to również będziemy trenować na nartach biegowych, które są bardzo dobrym ćwiczeniem w tym okresie przygotowań.

Zgrupowanie ekipy CCC Polkowice w hotelu LAS potrwa do 15.01.br.

źródło + foto: proteam.cccsport.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments