Arnaud Demare (Francja), otworzył i zamknął wyścig  Ville de Saguenay, zaliczanego do cyklu Pucharu Narodów Młodzieżowców, wygrywając ostatni etap kanadyjskiej imprezy, w której triumfował Duńczyk Christopher Juul-Jensen.

Ostatni dzień rywalizacji w Kanadzie, to płaski 128 kilometrowy odcinek. Wszelkie próby ataków, zostały pozbawione cienia nadziei na ewentualne powodzenie przez Francuzów oraz Duńczyków.

Na finiszu, najszybszy okazał się kolarz, najlepszej francuskiej ekipy amatorskiej – CC Nogent Sur Oise, Arnaud Demare. 20-letni zawodnik pokonał Niemców z zawodowymi kontraktami. Najpierw swojego rówieśnika Yannicka Mayera, który na co dzień ściga się dla Team NSP oraz 22-letniego Marcela Meisena, który reprezentuje barwy Team Eddy Merckx – Indeland.

W klasyfikacji generalnej, końcowy triumf odniósł kolarz kontynentalnej ekipy Glud & Marstrand – LRŘ, Duńczyk Christopher Juul-Jensen. 22-latek pokonał dwóch Kazachów. Armana Kamysheva oraz Mirasa Bederbekova.

Poprzedni artykułNikita Novikov prowadzi na Słowacji. Paweł Cieślik 6. na etapie.
Następny artykułPierzga drugi w generalce GP du Conseil Général!