Kolumbijczyk zwyciężył na drugim etapie Vuelta a Espana! Zawodnik Orica-Greenedge jest nowym liderem wyścigu!
Pierwszy etap ze startu wspólnego w tegorocznej edycji hiszpańskiego Wielkiego Touru prowadził z Alhaurin de la Torre do Caminito del Rey. Ostatnie kilometry prowadziły pod górę, nachylenie końcówki sięgało nawet 13%!
Ucieczkę dnia stworzyli Nelson Oliveira (Lampre), Mateo Montaguti (AG2R), Davide Villella (Cannondale-Garmin), Jose Goncalves (Caja Rural), Bert Jan Lindeman (LottoNL-Jumbo) oraz Walter Pedraza (Colombia).
Ich przewaga maksymalnie wyniosła 3’40” na 30. kilometrze. Właśnie w okolicach 3 minut utrzymywała się różnica przez dalszą część jazdy. Pierwszą premię górską wygrał Walter Pedraza (Colombia). Na szczycie, z którego do mety pozostawało 45km, przewaga ucieczki zmniejszyła się do 2’15”.
30km przed metą doszło do potężnej kraksy, w której ucierpieli między innymi Paolo Tiralongo (Astana) i Przemysław Niemiec (Lampre) oraz David Tanner (IAM Cycling). Włoch zdołał się pozbierać, ale nNiestety z powodu odniesionych kontuzji Polak i Australijczyk musieli wycofać się z rywalizacji.
20km przed metą peleton dogonił pięciu kolarzy z ucieczki. Samotnie na czele znajdował się Jose Goncalves (Caja Rural), który wygrał jedyną tego dnia premię lotną. Z tyłu z problemami do peletonu dojeżdżał Vincenzo Nibali (Astana), który uczestniczył w kraksie. Zasadnicza grupa złapała Goncalvesa 10km przed finiszem.
4km przed metą zaatakował Cyril Gautier (Europcar). Akcja Francuza była jednak zbyt wczesna i faworyci dogonili go 3km przed szczytem. Od razu ruszyły kolejne ataki – tym razem byli to Tom Dumoulin (Giant-Alpecin), Nicholas Roche (Sky), Nairo Quintana (Movistar) oraz Louis Meintjes (MTN-Qhubeka). Kolejny kilometr dalej w czołówce nastąpiły kolejne zmiany – z grupy faworytów wyskoczyli Daniel Martin (Cannondale) oraz Esteban Chaves (Orica). Kolumbijczyk zdołał dogonić uciekinierów i od razu wyszedł na czoło grupki.
Walka o zwycięstwo etapowe rozegrała się między Estabanem Chavesem (Orica), Nicholasem Rochem (Sky) oraz Tomem Dumoulin (Giant-Alpecin). Najwięcej sił zachował Kolumbijczyk i to on jest nowym liderem wyścigu!
Wyniki drugiego etapu:
1. CHAVES RUBIO Johan Esteban ORICA GreenEDGE 03h 57′ 25”
2. DUMOULIN Tom TEAM GIANT – ALPECIN + 00′ 01”
3. ROCHE Nicolas TEAM SKY + 00′ 09”
4. MARTIN Daniel TEAM CANNONDALE – GARMIN + 00′ 14”
5. RODRIGUEZ OLIVER Joachim TEAM KATUSHA + 00′ 26”
6. QUINTANA ROJAS Nairo Alexander MOVISTAR TEAM + 00′ 26”
7. FROOME Christopher TEAM SKY + 00′ 30”
8. VALVERDE BELMONTE Alejandro MOVISTAR TEAM + 00′ 31”
9. MORENO FERNANDEZ Daniel TEAM KATUSHA + 00′ 31”
10. ARU Fabio ASTANA PRO TEAM + 00′ 37”
11. NIEVE ITURRALDE Mikel TEAM SKY + 00′ 41”
12. LANDA MEANA Mikel ASTANA PRO TEAM + 00′ 41”
13. SICARD Romain TEAM EUROPCAR + 00′ 41”
14. SONGEZO Jim MTN – QHUBEKA + 00′ 42”
15. VAN GARDEREN Tejay BMC RACING TEAM + 00′ 45”
16. BRAMBILLA Gianluca ETIXX – QUICK STEP + 00′ 54”
17. ROSSETTO Stéphane COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00′ 54”
18. POZZOVIVO Domenico AG2R LA MONDIALE + 00′ 54”
19. CARDOSO MARTINS André Fernando S. TEAM CANNONDALE – GARMIN + 00′ 54”
20. HENAO MONTOYA Sergio Luis TEAM SKY + 00′ 56”
21. VANENDERT Jelle LOTTO SOUDAL + 01′ 04”
22. MAJKA Rafal TINKOFF – SAXO + 01′ 04”
23. SANCHEZ GIL Luis-Leon ASTANA PRO TEAM + 01′ 04”
24. BOUET Maxime ETIXX – QUICK STEP + 01′ 12”
25. MONFORT Maxime LOTTO SOUDAL + 01′ 13”
26. DE CLERCQ Bart LOTTO SOUDAL + 01′ 13”
27. BENNETT George TEAM LOTTO NL – JUMBO + 01′ 13”
28. NAVARRO GARCIA Daniel COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 01′ 13”
29. ZUBELDIA AGIRRE Haimar TREK FACTORY RACING + 01′ 21”
30. ATAPUMA HURTADO John Darwin BMC RACING TEAM + 01′ 21”
31. NIBALI Vincenzo ASTANA PRO TEAM + 01′ 28”
32. PAULINHO Sergio TINKOFF – SAXO + 01′ 46”
33. ELISSONDE KENNY FDJ + 01′ 51”
34. LE GAC Olivier FDJ + 01′ 57”
35. VILELA Ricardo CAJA RURAL-SEGUROS RGA + 01′ 58”
36. SANCHEZ GONZALEZ Samuel BMC RACING TEAM + 01′ 58”
37. SCHLECK Frank TREK FACTORY RACING + 02′ 07”
38. CRADDOCK Lawson TEAM GIANT – ALPECIN + 02′ 07”
39. ZOIDL Ricardo TREK FACTORY RACING + 02′ 07”
40. POLJANSKI Pawel TINKOFF – SAXO + 02′ 07”
41. TORRES AGUDELO Rodolfo Andres COLOMBIA + 02′ 10”
42. JEANDESBOZ Fabrice TEAM EUROPCAR + 02′ 12”
43. RUBIANO CHAVEZ Miguel Angel COLOMBIA + 02′ 26”
44. GAUTIER Cyril TEAM EUROPCAR + 02′ 29”
45. BERHANE Natnael MTN – QHUBEKA + 02′ 52”
46. ROLLAND Pierre TEAM EUROPCAR + 02′ 54”
47. VERONA QUINTANILLA Carlos ETIXX – QUICK STEP + 02′ 54”
48. DE LA CRUZ MELGAREJO David ETIXX – QUICK STEP + 02′ 54”
49. AMADOR BIKKAZAKOVA Andrey MOVISTAR TEAM + 02′ 54”
50. LOSADA ALGUACIL Alberto TEAM KATUSHA + 02′ 54′
51. GONCALVES José CAJA RURAL-SEGUROS RGA + 02′ 54”
52. TALANSKY Andrew TEAM CANNONDALE – GARMIN + 03′ 11”
53. CATTANEO Mattia LAMPRE – MERIDA + 03′ 18”
54. COUSIN Jérome TEAM EUROPCAR + 03′ 30”
55. REYNES MIMO Vicente IAM CYCLING + 03′ 31”
56. COPPEL Jérôme IAM CYCLING + 03′ 44”
57. SIMON Julien COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 03′ 49”
58. MOINARD Amaël BMC RACING TEAM + 04′ 14”
59. ROSSKOPF Joey BMC RACING TEAM + 04′ 22”
60. VELITS Peter BMC RACING TEAM + 04′ 22”
61. MC CARTHY Jay TINKOFF – SAXO + 04′ 22”
62. ARROYO DURAN David CAJA RURAL-SEGUROS RGA + 04′ 24”
63. KOCHETKOV Pavel TEAM KATUSHA + 05′ 05”
64. AREGGER Marcel IAM CYCLING + 05′ 05”
65. MOSER Moreno TEAM CANNONDALE – GARMIN + 05′ 08”
66. VALENCIA GONZALES Juan Pablo COLOMBIA + 05′ 13”
67. ARDILA CANO Alex Norberto COLOMBIA + 05′ 13”
68. VAN DER SANDE Tosh LOTTO SOUDAL + 05′ 32”
69. THOMAS Geraint TEAM SKY + 05′ 36”
70. REZA Kévin FDJ + 05′ 36”
71. ARASHIRO Yukiya TEAM EUROPCAR + 06′ 33”
72. VENTER Jacobus MTN – QHUBEKA + 06′ 42”
73. TEUNISSEN Mike TEAM LOTTO NL – JUMBO + 07′ 13”
74. VAN ASBROECK Tom TEAM LOTTO NL – JUMBO + 07′ 13”
75. IRIZAR ARRANBURU Markel TREK FACTORY RACING + 07′ 13”
76. MACHADO Tiago TEAM KATUSHA + 07′ 13”
77. DEGAND Thomas IAM CYCLING + 07′ 13”
78. QUINTERO Carlos Julian COLOMBIA + 07′ 13”
79. MEYER Cameron ORICA GreenEDGE + 07′ 13”
80. KEUKELEIRE Jens ORICA GreenEDGE + 07′ 13”
81. DOMBROWSKI Joseph Lloyd TEAM CANNONDALE – GARMIN + 07′ 13”
82. COURTEILLE ARNAUD FDJ + 07′ 13”
83. HANSEN Jesper TINKOFF – SAXO + 07′ 13”
84. VISCONTI Giovanni MOVISTAR TEAM + 07′ 41”
85. ROJAS GIL José Joaquin MOVISTAR TEAM + 07′ 41”
86. HOWES Alex TEAM CANNONDALE – GARMIN + 08′ 39”
87. MONTAGUTI Matteo AG2R LA MONDIALE + 09′ 03”
88. DE MARCHI Alessandro BMC RACING TEAM + 09′ 03”
89. CHEREL Mikael AG2R LA MONDIALE + 09′ 03”
90. GERRANS Simon ORICA GreenEDGE + 09′ 03”
91. PICHON Laurent FDJ + 09′ 03”
92. WARBASSE Lawrence IAM CYCLING + 09′ 03”
93. BOSWELL Ian TEAM SKY + 09′ 03”
94. STUYVEN Jasper TREK FACTORY RACING + 09′ 03”
95. KING Benjamin TEAM CANNONDALE – GARMIN + 09′ 03”
96. DE KORT Koen TEAM GIANT – ALPECIN + 09′ 03”
97. OLIVEIRA Nelson LAMPRE – MERIDA + 09′ 03”
98. VILLELLA Davide TEAM CANNONDALE – GARMIN + 09′ 09”
99. REGUIGUI Youcef MTN – QHUBEKA + 09′ 41”
100. FRÖHLINGER Johannes TEAM GIANT – ALPECIN + 09′ 49”
101. BODNAR Maciej TINKOFF – SAXO + 09′ 49”
102. HUPOND Thierry TEAM GIANT – ALPECIN + 09′ 49”
103. IMPEY Daryl ORICA GreenEDGE + 09′ 49”
104. DEGENKOLB John TEAM GIANT – ALPECIN + 09′ 49”
105. WYNANTS Maarten TEAM LOTTO NL – JUMBO + 09′ 49”
106. CUMMINGS Stephen MTN – QHUBEKA + 09′ 49”
107. KNEES Christian TEAM SKY + 09′ 49”
108. KIRYIENKA Vasili TEAM SKY + 09′ 49”
109. DURASEK Kristijan LAMPRE – MERIDA + 09′ 49”
110. DUQUE Leonardo COLOMBIA + 09′ 54”
111. MAES Nikolas ETIXX – QUICK STEP + 10′ 25”
112. VAN WINDEN Dennis TEAM LOTTO NL – JUMBO + 10′ 35”
113. MEZGEC Luka TEAM GIANT – ALPECIN + 10′ 39”
114. HOWSON Damien ORICA GreenEDGE + 10′ 42”
115. HAYMAN Mathew ORICA GreenEDGE + 10′ 43”
116. SBARAGLI Kristian MTN – QHUBEKA + 10′ 46”
117. TERPSTRA Niki ETIXX – QUICK STEP + 10′ 52”
118. POPOVYCH Yaroslav TREK FACTORY RACING + 11′ 14”
119. VAN ZYL Johann MTN – QHUBEKA + 11′ 15”
120. DUCHESNE Antoine TEAM EUROPCAR + 11′ 26”
121. DELAGE Mickaël FDJ + 11′ 30”
122. VEIKKANEN Jussi FDJ + 11′ 30”
123. VICIOSO ARCOS Angel TEAM KATUSHA + 12′ 34”
124. VAN POPPEL Boy TREK FACTORY RACING + 13′ 07”
125. ZEITS Andrey ASTANA PRO TEAM + 13′ 28”
126. MORENO BAZAN Javier MOVISTAR TEAM + 13′ 35”
127. VENTOSO ALBERTI Francisco José MOVISTAR TEAM + 13′ 35”
128. CHAVANEL Sylvain IAM CYCLING + 14′ 30”
129. DE GENDT Thomas LOTTO SOUDAL + 14′ 32”
130. BILBAO Peio CAJA RURAL-SEGUROS RGA + 15′ 01”
131. FRAILE Omar CAJA RURAL-SEGUROS RGA + 15′ 01”
132. TXURRUKA ANSOLA Amets CAJA RURAL-SEGUROS RGA + 15′ 01”
133. PEDRAZA MORALES Walter Fernando COLOMBIA + 15′ 01”
134. VAN DEN BROECK Jurgen LOTTO SOUDAL + 15′ 01”
135. MAS BONET Luis Guillermo CAJA RURAL-SEGUROS RGA + 15′ 01”
136. DUARTE AREVALO Fabio Andres COLOMBIA + 15′ 01”
137. NOCENTINI Rinaldo AG2R LA MONDIALE + 15′ 01”
138. VELITS Martin ETIXX – QUICK STEP + 15′ 01”
139. GOUGEARD Alexis AG2R LA MONDIALE + 15′ 01”
140. KEISSE Iljo ETIXX – QUICK STEP + 15′ 01”
141. PUCCIO Salvatore TEAM SKY + 15′ 01”
142. LINDEMAN Bert Jan TEAM LOTTO NL – JUMBO + 15′ 01”
143. ROOSEN Timo TEAM LOTTO NL – JUMBO + 15′ 01”
144. ROSA Diego ASTANA PRO TEAM + 15′ 01”
145. CATALDO Dario ASTANA PRO TEAM + 15′ 01”
146. ERVITI OLLO Imanol MOVISTAR TEAM + 15′ 01”
147. RAMIREZ CHACON Brayan Stiven COLOMBIA + 15′ 01”
148. PLAZA MOLINA Ruben LAMPRE – MERIDA + 15′ 01”
149. VAN POPPEL Danny TREK FACTORY RACING + 15′ 07”
150. STAMSNIJDER Tom TEAM GIANT – ALPECIN + 15′ 07”
151. EWAN Caleb ORICA GreenEDGE + 15′ 07”
152. HUREL Tony TEAM EUROPCAR + 15′ 07”
153. VAN SUMMEREN Johan AG2R LA MONDIALE + 15′ 07”
154. ENGOULVENT Jimmy TEAM EUROPCAR + 15′ 07”
155. THOMSON Jay Robert MTN – QHUBEKA + 15′ 07”
156. VANOTTI Alessandro ASTANA PRO TEAM + 15′ 07”
157. KOSHEVOY Ilia LAMPRE – MERIDA + 15′ 07”
158. DE BUYST Jasper LOTTO SOUDAL + 15′ 07”
159. VORGANOV Eduard TEAM KATUSHA + 15′ 07”
160. SERRY Pieter ETIXX – QUICK STEP + 15′ 07”
161. DRUCKER Jean-Pierre BMC RACING TEAM + 16′ 28”
162. SMUKULIS Gatis TEAM KATUSHA + 16′ 44”
163. ISAICHEV Vladimir TEAM KATUSHA + 16′ 45”
164. TJALLINGII Maarten TEAM LOTTO NL – JUMBO + 20′ 48”
165. HANSEN Adam LOTTO SOUDAL + 20′ 48”
166. PELLAUD Simon IAM CYCLING + 20′ 48”
167. SAGAN Peter TINKOFF – SAXO + 20′ 48”
168. KEIZER Martijn TEAM LOTTO NL – JUMBO + 20′ 48”
169. MADRAZO RUIZ Angel CAJA RURAL-SEGUROS RGA + 20′ 48”
170. MOHORIC Matej TEAM CANNONDALE – GARMIN + 20′ 48”
171. MINARD Sébastien AG2R LA MONDIALE + 20′ 48”
172. ROLLIN Dominique COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 20′ 48”
173. BOUHANNI Nacer COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 20′ 48”
174. BARBERO Carlos CAJA RURAL-SEGUROS RGA + 20′ 48”
175. DOCKER Mitchell ORICA GreenEDGE + 20′ 48”
176. KADRI Blel AG2R LA MONDIALE + 20′ 48”
177. BAGOT Yoann COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 20′ 48”
178. MANZIN Lorenzo FDJ + 20′ 54”
179. SOUPE GEOFFREY COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 20′ 54”
180. GRMAY Tsgabu Gebremaryam LAMPRE – MERIDA + 20′ 54”
181. SUTHERLAND Rory MOVISTAR TEAM + 20′ 54”
182. HARDY Romain COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 20′ 54”
183. LEMOINE Cyril COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 20′ 54”
184. BAGDONAS Gediminas AG2R LA MONDIALE + 20′ 54”
185. MEINTJES Louis MTN – QHUBEKA + 20′ 54”
186. RICHEZE ARIEL Maximiliano LAMPRE – MERIDA + 20′ 54”
187. FISCHER Murilo Antonio FDJ + 20′ 54”
188. BOECKMANS Kris LOTTO SOUDAL + 21′ 00”
189. WAEYTENS ZICO TEAM GIANT – ALPECIN + 21′ 14”
190. CONTI Valerio LAMPRE – MERIDA + 22′ 16”
191. BRUTT Pavel TINKOFF – SAXO + 22′ 33”
192. BENNATI Daniele TINKOFF – SAXO + 22′ 46”
193. BURGHARDT Marcus BMC RACING TEAM + 24′ 16”
194. CANCELLARA Fabian TREK FACTORY RACING + 29′ 02”
195. TIRALONGO Paolo ASTANA PRO TEAM + 29′ 13”
Klasyfikacja generalna po drugiem etapie:
1. CHAVES RUBIO Johan Esteban ORICA GreenEDGE 03h 57′ 15”
2. DUMOULIN Tom TEAM GIANT – ALPECIN + 00′ 05”
3. ROCHE Nicolas TEAM SKY + 00′ 15”
4. MARTIN Daniel TEAM CANNONDALE – GARMIN + 00′ 24”
5. RODRIGUEZ OLIVER Joachim TEAM KATUSHA + 00′ 36”
6. QUINTANA ROJAS Nairo Alexander MOVISTAR TEAM + 00′ 36”
7. FROOME Christopher TEAM SKY + 00′ 40”
8. VALVERDE BELMONTE Alejandro MOVISTAR TEAM + 00′ 41”
9. MORENO FERNANDEZ Daniel TEAM KATUSHA + 00′ 41”
10. ARU Fabio ASTANA PRO TEAM + 00′ 47”
11. NIEVE ITURRALDE Mikel TEAM SKY + 00′ 51”
12. LANDA MEANA Mikel ASTANA PRO TEAM + 00′ 51”
13. SICARD Romain TEAM EUROPCAR + 00′ 51”
14. SONGEZO Jim MTN – QHUBEKA + 00′ 52”
15. VAN GARDEREN Tejay BMC RACING TEAM + 00′ 55”
16. BRAMBILLA Gianluca ETIXX – QUICK STEP + 01′ 04”
17. ROSSETTO Stéphane COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 01′ 04”
18. POZZOVIVO Domenico AG2R LA MONDIALE + 01′ 04”
19. CARDOSO MARTINS André Fernando S. TEAM CANNONDALE – GARMIN + 01′ 04”
20. HENAO MONTOYA Sergio Luis TEAM SKY + 01′ 06”
21. VANENDERT Jelle LOTTO SOUDAL + 01′ 14”
22. MAJKA Rafal TINKOFF – SAXO + 01′ 14”
23. SANCHEZ GIL Luis-Leon ASTANA PRO TEAM + 01′ 14”
24. BOUET Maxime ETIXX – QUICK STEP + 01′ 22”
25. MONFORT Maxime LOTTO SOUDAL + 01′ 23”
26. DE CLERCQ Bart LOTTO SOUDAL + 01′ 23”
27. BENNETT George TEAM LOTTO NL – JUMBO + 01′ 23”
28. NAVARRO GARCIA Daniel COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 01′ 23”
29. ZUBELDIA AGIRRE Haimar TREK FACTORY RACING + 01′ 31”
30. ATAPUMA HURTADO John Darwin BMC RACING TEAM + 01′ 31”
31. NIBALI Vincenzo ASTANA PRO TEAM + 01′ 38”
32. PAULINHO Sergio TINKOFF – SAXO + 01′ 56”
33. ELISSONDE KENNY FDJ + 02′ 01”
34. LE GAC Olivier FDJ + 02′ 07”
35. VILELA Ricardo CAJA RURAL-SEGUROS RGA + 02′ 08”
36. SANCHEZ GONZALEZ Samuel BMC RACING TEAM + 02′ 08”
37. SCHLECK Frank TREK FACTORY RACING + 02′ 17”
38. CRADDOCK Lawson TEAM GIANT – ALPECIN + 02′ 17”
39. ZOIDL Ricardo TREK FACTORY RACING + 02′ 17”
40. POLJANSKI Pawel TINKOFF – SAXO + 02′ 17”
41. TORRES AGUDELO Rodolfo Andres COLOMBIA + 02′ 20”
42. JEANDESBOZ Fabrice TEAM EUROPCAR + 02′ 22”
43. RUBIANO CHAVEZ Miguel Angel COLOMBIA + 02′ 36”
44. GAUTIER Cyril TEAM EUROPCAR + 02′ 39”
45. BERHANE Natnael MTN – QHUBEKA + 03′ 02”
46. ROLLAND Pierre TEAM EUROPCAR + 03′ 04”
47. VERONA QUINTANILLA Carlos ETIXX – QUICK STEP + 03′ 04”
48. DE LA CRUZ MELGAREJO David ETIXX – QUICK STEP + 03′ 04”
49. AMADOR BIKKAZAKOVA Andrey MOVISTAR TEAM + 03′ 04”
50. LOSADA ALGUACIL Alberto TEAM KATUSHA + 03′ 04”
51. GONCALVES José CAJA RURAL-SEGUROS RGA + 03′ 04”
52. TALANSKY Andrew TEAM CANNONDALE – GARMIN + 03′ 21”
53. CATTANEO Mattia LAMPRE – MERIDA + 03′ 28”
54. COUSIN Jérome TEAM EUROPCAR + 03′ 40”
55. REYNES MIMO Vicente IAM CYCLING + 03′ 41”
56. COPPEL Jérôme IAM CYCLING + 03′ 54”
57. SIMON Julien COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 03′ 59”
58. MOINARD Amaël BMC RACING TEAM + 04′ 24”
59. ROSSKOPF Joey BMC RACING TEAM + 04′ 32”
60. VELITS Peter BMC RACING TEAM + 04′ 32”
61. MC CARTHY Jay TINKOFF – SAXO + 04′ 32”
62. ARROYO DURAN David CAJA RURAL-SEGUROS RGA + 04′ 34”
63. KOCHETKOV Pavel TEAM KATUSHA + 05′ 15”
64. AREGGER Marcel IAM CYCLING + 05′ 15”
65. MOSER Moreno TEAM CANNONDALE – GARMIN + 05′ 18”
66. VALENCIA GONZALES Juan Pablo COLOMBIA + 05′ 23”
67. ARDILA CANO Alex Norberto COLOMBIA + 05′ 23”
68. VAN DER SANDE Tosh LOTTO SOUDAL + 05′ 42”
69. THOMAS Geraint TEAM SKY + 05′ 46”
70. REZA Kévin FDJ + 05′ 46”
71. ARASHIRO Yukiya TEAM EUROPCAR + 06′ 43”
72. VENTER Jacobus MTN – QHUBEKA + 06′ 52”
73. TEUNISSEN Mike TEAM LOTTO NL – JUMBO + 07′ 23”
74. VAN ASBROECK Tom TEAM LOTTO NL – JUMBO + 07′ 23”
75. IRIZAR ARRANBURU Markel TREK FACTORY RACING + 07′ 23”
76. MACHADO Tiago TEAM KATUSHA + 07′ 23”
77. DEGAND Thomas IAM CYCLING + 07′ 23”
78. QUINTERO Carlos Julian COLOMBIA + 07′ 23”
79. MEYER Cameron ORICA GreenEDGE + 07′ 23”
80. KEUKELEIRE Jens ORICA GreenEDGE + 07′ 23”
81. DOMBROWSKI Joseph Lloyd TEAM CANNONDALE – GARMIN + 07′ 23”
82. COURTEILLE ARNAUD FDJ + 07′ 23”
83. HANSEN Jesper TINKOFF – SAXO + 07′ 23”
84. VISCONTI Giovanni MOVISTAR TEAM + 07′ 51”
85. ROJAS GIL José Joaquin MOVISTAR TEAM + 07′ 51”
86. HOWES Alex TEAM CANNONDALE – GARMIN + 08′ 49”
87. MONTAGUTI Matteo AG2R LA MONDIALE + 09′ 13”
88. DE MARCHI Alessandro BMC RACING TEAM + 09′ 13”
89. CHEREL Mikael AG2R LA MONDIALE + 09′ 13”
90. GERRANS Simon ORICA GreenEDGE + 09′ 13”
91. PICHON Laurent FDJ + 09′ 13”
92. WARBASSE Lawrence IAM CYCLING + 09′ 13”
93. BOSWELL Ian TEAM SKY + 09′ 13”
94. STUYVEN Jasper TREK FACTORY RACING + 09′ 13”
95. KING Benjamin TEAM CANNONDALE – GARMIN + 09′ 13”
96. DE KORT Koen TEAM GIANT – ALPECIN + 09′ 13”
97. OLIVEIRA Nelson LAMPRE – MERIDA + 09′ 13”
98. VILLELLA Davide TEAM CANNONDALE – GARMIN + 09′ 19”
99. REGUIGUI Youcef MTN – QHUBEKA + 09′ 51”
100. FRÖHLINGER Johannes TEAM GIANT – ALPECIN + 09′ 59”
101. BODNAR Maciej TINKOFF – SAXO + 09′ 59”
102. HUPOND Thierry TEAM GIANT – ALPECIN + 09′ 59”
103. IMPEY Daryl ORICA GreenEDGE + 09′ 59”
104. DEGENKOLB John TEAM GIANT – ALPECIN + 09′ 59”
105. WYNANTS Maarten TEAM LOTTO NL – JUMBO + 09′ 59”
106. CUMMINGS Stephen MTN – QHUBEKA + 09′ 59”
107. KNEES Christian TEAM SKY + 09′ 59”
108. KIRYIENKA Vasili TEAM SKY + 09′ 59”
109. DURASEK Kristijan LAMPRE – MERIDA + 09′ 59”
110. DUQUE Leonardo COLOMBIA + 10′ 04”
111. MAES Nikolas ETIXX – QUICK STEP + 10′ 35”
112. VAN WINDEN Dennis TEAM LOTTO NL – JUMBO + 10′ 45”
113. MEZGEC Luka TEAM GIANT – ALPECIN + 10′ 49”
114. HOWSON Damien ORICA GreenEDGE + 10′ 52”
115. HAYMAN Mathew ORICA GreenEDGE + 10′ 53”
116. SBARAGLI Kristian MTN – QHUBEKA + 10′ 56”
117. TERPSTRA Niki ETIXX – QUICK STEP + 11′ 02”
118. POPOVYCH Yaroslav TREK FACTORY RACING + 11′ 24”
119. VAN ZYL Johann MTN – QHUBEKA + 11′ 25”
120. DUCHESNE Antoine TEAM EUROPCAR + 11′ 36”
121. DELAGE Mickaël FDJ + 11′ 40”
122. VEIKKANEN Jussi FDJ + 11′ 40”
123. VICIOSO ARCOS Angel TEAM KATUSHA + 12′ 44”
124. VAN POPPEL Boy TREK FACTORY RACING + 13′ 17”
125. ZEITS Andrey ASTANA PRO TEAM + 13′ 38”
126. MORENO BAZAN Javier MOVISTAR TEAM + 13′ 45”
127. VENTOSO ALBERTI Francisco José MOVISTAR TEAM + 13′ 45”
128. CHAVANEL Sylvain IAM CYCLING + 14′ 40”
129. DE GENDT Thomas LOTTO SOUDAL + 14′ 42”
130. BILBAO Peio CAJA RURAL-SEGUROS RGA + 15′ 11”
131. FRAILE Omar CAJA RURAL-SEGUROS RGA + 15′ 11”
132. TXURRUKA ANSOLA Amets CAJA RURAL-SEGUROS RGA + 15′ 11”
133. PEDRAZA MORALES Walter Fernando COLOMBIA + 15′ 11”
134. VAN DEN BROECK Jurgen LOTTO SOUDAL + 15′ 11”
135. MAS BONET Luis Guillermo CAJA RURAL-SEGUROS RGA + 15′ 11”
136. DUARTE AREVALO Fabio Andres COLOMBIA + 15′ 11”
137. NOCENTINI Rinaldo AG2R LA MONDIALE + 15′ 11”
138. VELITS Martin ETIXX – QUICK STEP + 15′ 11”
139. GOUGEARD Alexis AG2R LA MONDIALE + 15′ 11”
140. KEISSE Iljo ETIXX – QUICK STEP + 15′ 11”
141. PUCCIO Salvatore TEAM SKY + 15′ 11”
142. LINDEMAN Bert Jan TEAM LOTTO NL – JUMBO + 15′ 11”
143. ROOSEN Timo TEAM LOTTO NL – JUMBO + 15′ 11”
144. ROSA Diego ASTANA PRO TEAM + 15′ 11”
145. CATALDO Dario ASTANA PRO TEAM + 15′ 11”
146. ERVITI OLLO Imanol MOVISTAR TEAM + 15′ 11”
147. RAMIREZ CHACON Brayan Stiven COLOMBIA + 15′ 11”
148. PLAZA MOLINA Ruben LAMPRE – MERIDA + 15′ 11”
149. VAN POPPEL Danny TREK FACTORY RACING + 15′ 17”
150. STAMSNIJDER Tom TEAM GIANT – ALPECIN + 15′ 17”
151. EWAN Caleb ORICA GreenEDGE + 15′ 17”
152. HUREL Tony TEAM EUROPCAR + 15′ 17”
153. VAN SUMMEREN Johan AG2R LA MONDIALE + 15′ 17”
154. ENGOULVENT Jimmy TEAM EUROPCAR + 15′ 17”
155. THOMSON Jay Robert MTN – QHUBEKA + 15′ 17”
156. VANOTTI Alessandro ASTANA PRO TEAM + 15′ 17”
157. KOSHEVOY Ilia LAMPRE – MERIDA + 15′ 17”
158. DE BUYST Jasper LOTTO SOUDAL + 15′ 17”
159. VORGANOV Eduard TEAM KATUSHA + 15′ 17”
160. SERRY Pieter ETIXX – QUICK STEP + 15′ 17”
161. DRUCKER Jean-Pierre BMC RACING TEAM + 16′ 38”
162. SMUKULIS Gatis TEAM KATUSHA + 16′ 54”
163. ISAICHEV Vladimir TEAM KATUSHA + 16′ 55”
164. TJALLINGII Maarten TEAM LOTTO NL – JUMBO + 20′ 58”
165. HANSEN Adam LOTTO SOUDAL + 20′ 58”
166. PELLAUD Simon IAM CYCLING + 20′ 58”
167. SAGAN Peter TINKOFF – SAXO + 20′ 58”
168. KEIZER Martijn TEAM LOTTO NL – JUMBO + 20′ 58”
169. MADRAZO RUIZ Angel CAJA RURAL-SEGUROS RGA + 20′ 58”
170. MOHORIC Matej TEAM CANNONDALE – GARMIN + 20′ 58”
171. MINARD Sébastien AG2R LA MONDIALE + 20′ 58”
172. ROLLIN Dominique COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 20′ 58”
173. BOUHANNI Nacer COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 20′ 58”
174. BARBERO Carlos CAJA RURAL-SEGUROS RGA + 20′ 58”
175. DOCKER Mitchell ORICA GreenEDGE + 20′ 58”
176. KADRI Blel AG2R LA MONDIALE + 20′ 58”
177. BAGOT Yoann COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 20′ 58”
178. MANZIN Lorenzo FDJ + 21′ 04”
179. SOUPE GEOFFREY COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 21′ 04”
180. GRMAY Tsgabu Gebremaryam LAMPRE – MERIDA + 21′ 04”
181. SUTHERLAND Rory MOVISTAR TEAM + 21′ 04”
182. HARDY Romain COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 21′ 04”
183. LEMOINE Cyril COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 21′ 04”
184. BAGDONAS Gediminas AG2R LA MONDIALE + 21′ 04”
185. MEINTJES Louis MTN – QHUBEKA + 21′ 04”
186. RICHEZE ARIEL Maximiliano LAMPRE – MERIDA + 21′ 04”
187. FISCHER Murilo Antonio FDJ + 21′ 04”
188. BOECKMANS Kris LOTTO SOUDAL + 21′ 10”
189. WAEYTENS ZICO TEAM GIANT – ALPECIN + 21′ 24”
190. CONTI Valerio LAMPRE – MERIDA + 22′ 26”
191. BRUTT Pavel TINKOFF – SAXO + 22′ 43”
192. BENNATI Daniele TINKOFF – SAXO + 22′ 56”
193. BURGHARDT Marcus BMC RACING TEAM + 24′ 26”
194. CANCELLARA Fabian TREK FACTORY RACING + 29′ 12”
195. TIRALONGO Paolo ASTANA PRO TEAM + 29′ 23”