Kolumbijczyk zwyciężył na drugim etapie Vuelta a Espana! Zawodnik Orica-Greenedge jest nowym liderem wyścigu!

Pierwszy etap ze startu wspólnego w tegorocznej edycji hiszpańskiego Wielkiego Touru prowadził z Alhaurin de la Torre do Caminito del Rey. Ostatnie kilometry prowadziły pod górę, nachylenie końcówki sięgało nawet 13%!

Ucieczkę dnia stworzyli Nelson Oliveira (Lampre), Mateo Montaguti (AG2R), Davide Villella (Cannondale-Garmin), Jose Goncalves (Caja Rural), Bert Jan Lindeman (LottoNL-Jumbo) oraz Walter Pedraza (Colombia).

Ich przewaga maksymalnie wyniosła 3’40” na 30. kilometrze. Właśnie w okolicach 3 minut utrzymywała się różnica przez dalszą część jazdy. Pierwszą premię górską wygrał Walter Pedraza (Colombia). Na szczycie, z którego do mety pozostawało 45km, przewaga ucieczki zmniejszyła się do 2’15”.

30km przed metą doszło do potężnej kraksy, w której ucierpieli między innymi Paolo Tiralongo (Astana) i Przemysław Niemiec (Lampre) oraz David Tanner (IAM Cycling). Włoch zdołał się pozbierać, ale nNiestety z powodu odniesionych kontuzji Polak i Australijczyk musieli wycofać się z rywalizacji.

20km przed metą peleton dogonił pięciu kolarzy z ucieczki. Samotnie na czele znajdował się Jose Goncalves (Caja Rural), który wygrał jedyną tego dnia premię lotną. Z tyłu z problemami do peletonu dojeżdżał Vincenzo Nibali (Astana), który uczestniczył w kraksie. Zasadnicza grupa złapała Goncalvesa 10km przed finiszem.

4km przed metą zaatakował Cyril Gautier (Europcar). Akcja Francuza była jednak zbyt wczesna i faworyci dogonili go 3km przed szczytem. Od razu ruszyły kolejne ataki – tym razem byli to Tom Dumoulin (Giant-Alpecin), Nicholas Roche (Sky), Nairo Quintana (Movistar) oraz Louis Meintjes (MTN-Qhubeka). Kolejny kilometr dalej w czołówce nastąpiły kolejne zmiany – z grupy faworytów wyskoczyli Daniel Martin (Cannondale) oraz Esteban Chaves (Orica). Kolumbijczyk zdołał dogonić uciekinierów i od razu wyszedł na czoło grupki.

Walka o zwycięstwo etapowe rozegrała się między Estabanem Chavesem (Orica), Nicholasem Rochem (Sky) oraz Tomem Dumoulin (Giant-Alpecin). Najwięcej sił zachował Kolumbijczyk i to on jest nowym liderem wyścigu!

Wyniki drugiego etapu:

1.    CHAVES RUBIO Johan Esteban    ORICA GreenEDGE    03h 57′ 25”
2.    DUMOULIN Tom    TEAM GIANT – ALPECIN    + 00′ 01”
3.    ROCHE Nicolas    TEAM SKY    + 00′ 09”
4.    MARTIN Daniel    TEAM CANNONDALE – GARMIN    + 00′ 14”
5.    RODRIGUEZ OLIVER Joachim    TEAM KATUSHA    + 00′ 26”
6.    QUINTANA ROJAS Nairo Alexander MOVISTAR TEAM    + 00′ 26”
7.    FROOME Christopher    TEAM SKY    + 00′ 30”
8.    VALVERDE BELMONTE Alejandro MOVISTAR TEAM    + 00′ 31”
9.    MORENO FERNANDEZ Daniel    TEAM KATUSHA    + 00′ 31”
10.    ARU Fabio    ASTANA PRO TEAM    + 00′ 37”
11.    NIEVE ITURRALDE Mikel    TEAM SKY    + 00′ 41”
12.    LANDA MEANA Mikel    ASTANA PRO TEAM    + 00′ 41”
13.    SICARD Romain    TEAM EUROPCAR    + 00′ 41”
14.    SONGEZO Jim    MTN – QHUBEKA    + 00′ 42”
15.    VAN GARDEREN Tejay    BMC RACING TEAM    + 00′ 45”
16.    BRAMBILLA Gianluca    ETIXX – QUICK STEP    + 00′ 54”
17.    ROSSETTO Stéphane    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 00′ 54”
18.    POZZOVIVO Domenico    AG2R LA MONDIALE    + 00′ 54”
19.    CARDOSO MARTINS André Fernando S.    TEAM CANNONDALE – GARMIN    + 00′ 54”
20.    HENAO MONTOYA Sergio Luis    TEAM SKY    + 00′ 56”
21.    VANENDERT Jelle    LOTTO SOUDAL    + 01′ 04”
22.    MAJKA Rafal    TINKOFF – SAXO    + 01′ 04”
23.    SANCHEZ GIL Luis-Leon    ASTANA PRO TEAM    + 01′ 04”
24.    BOUET Maxime    ETIXX – QUICK STEP    + 01′ 12”
25.    MONFORT Maxime    LOTTO SOUDAL    + 01′ 13”
26.    DE CLERCQ Bart    LOTTO SOUDAL    + 01′ 13”
27.    BENNETT George    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 01′ 13”
28.    NAVARRO GARCIA Daniel    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 01′ 13”
29.    ZUBELDIA AGIRRE Haimar    TREK FACTORY RACING    + 01′ 21”
30.    ATAPUMA HURTADO John Darwin    BMC RACING TEAM    + 01′ 21”
31.    NIBALI Vincenzo    ASTANA PRO TEAM    + 01′ 28”
32.    PAULINHO Sergio    TINKOFF – SAXO    + 01′ 46”
33.    ELISSONDE KENNY    FDJ    + 01′ 51”
34.    LE GAC Olivier    FDJ    + 01′ 57”
35.    VILELA Ricardo    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    + 01′ 58”
36.    SANCHEZ GONZALEZ Samuel    BMC RACING TEAM    + 01′ 58”
37.    SCHLECK Frank    TREK FACTORY RACING    + 02′ 07”
38.    CRADDOCK Lawson    TEAM GIANT – ALPECIN    + 02′ 07”
39.    ZOIDL Ricardo    TREK FACTORY RACING    + 02′ 07”
40.    POLJANSKI Pawel    TINKOFF – SAXO    + 02′ 07”
41.    TORRES AGUDELO Rodolfo Andres    COLOMBIA    + 02′ 10”
42.    JEANDESBOZ Fabrice    TEAM EUROPCAR    + 02′ 12”
43.    RUBIANO CHAVEZ Miguel Angel    COLOMBIA    + 02′ 26”
44.    GAUTIER Cyril    TEAM EUROPCAR    + 02′ 29”
45.    BERHANE Natnael    MTN – QHUBEKA    + 02′ 52”
46.    ROLLAND Pierre    TEAM EUROPCAR    + 02′ 54”
47.    VERONA QUINTANILLA Carlos    ETIXX – QUICK STEP    + 02′ 54”
48.    DE LA CRUZ MELGAREJO David    ETIXX – QUICK STEP    + 02′ 54”
49.    AMADOR BIKKAZAKOVA Andrey    MOVISTAR TEAM    + 02′ 54”
50.    LOSADA ALGUACIL Alberto    TEAM KATUSHA    + 02′ 54′
51.    GONCALVES José    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    + 02′ 54”
52.    TALANSKY Andrew    TEAM CANNONDALE – GARMIN    + 03′ 11”
53.    CATTANEO Mattia    LAMPRE – MERIDA    + 03′ 18”
54.    COUSIN Jérome    TEAM EUROPCAR    + 03′ 30”
55.    REYNES MIMO Vicente    IAM CYCLING    + 03′ 31”
56.    COPPEL Jérôme    IAM CYCLING    + 03′ 44”
57.    SIMON Julien    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 03′ 49”
58.    MOINARD Amaël    BMC RACING TEAM    + 04′ 14”
59.    ROSSKOPF Joey    BMC RACING TEAM    + 04′ 22”
60.    VELITS Peter    BMC RACING TEAM    + 04′ 22”
61.    MC CARTHY Jay    TINKOFF – SAXO    + 04′ 22”
62.    ARROYO DURAN David    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    + 04′ 24”
63.    KOCHETKOV Pavel    TEAM KATUSHA    + 05′ 05”
64.    AREGGER Marcel    IAM CYCLING    + 05′ 05”
65.    MOSER Moreno    TEAM CANNONDALE – GARMIN    + 05′ 08”
66.    VALENCIA GONZALES Juan Pablo    COLOMBIA    + 05′ 13”
67.    ARDILA CANO Alex Norberto    COLOMBIA    + 05′ 13”
68.    VAN DER SANDE Tosh    LOTTO SOUDAL    + 05′ 32”
69.    THOMAS Geraint    TEAM SKY    + 05′ 36”
70.    REZA Kévin    FDJ    + 05′ 36”
71.    ARASHIRO Yukiya    TEAM EUROPCAR    + 06′ 33”
72.    VENTER Jacobus    MTN – QHUBEKA    + 06′ 42”
73.    TEUNISSEN Mike    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 07′ 13”
74.    VAN ASBROECK Tom    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 07′ 13”
75.    IRIZAR ARRANBURU Markel    TREK FACTORY RACING    + 07′ 13”
76.    MACHADO Tiago    TEAM KATUSHA    + 07′ 13”
77.    DEGAND Thomas    IAM CYCLING    + 07′ 13”
78.    QUINTERO Carlos Julian    COLOMBIA    + 07′ 13”
79.    MEYER Cameron    ORICA GreenEDGE    + 07′ 13”
80.    KEUKELEIRE Jens    ORICA GreenEDGE    + 07′ 13”
81.    DOMBROWSKI Joseph Lloyd    TEAM CANNONDALE – GARMIN    + 07′ 13”
82.    COURTEILLE ARNAUD    FDJ    + 07′ 13”
83.    HANSEN Jesper    TINKOFF – SAXO    + 07′ 13”
84.    VISCONTI Giovanni    MOVISTAR TEAM    + 07′ 41”
85.    ROJAS GIL José Joaquin    MOVISTAR TEAM    + 07′ 41”
86.    HOWES Alex    TEAM CANNONDALE – GARMIN    + 08′ 39”
87.    MONTAGUTI Matteo    AG2R LA MONDIALE    + 09′ 03”
88.    DE MARCHI Alessandro    BMC RACING TEAM    + 09′ 03”
89.    CHEREL Mikael    AG2R LA MONDIALE    + 09′ 03”
90.    GERRANS Simon    ORICA GreenEDGE    + 09′ 03”
91.    PICHON Laurent    FDJ    + 09′ 03”
92.    WARBASSE Lawrence    IAM CYCLING    + 09′ 03”
93.    BOSWELL Ian    TEAM SKY    + 09′ 03”
94.    STUYVEN Jasper    TREK FACTORY RACING    + 09′ 03”
95.    KING Benjamin    TEAM CANNONDALE – GARMIN    + 09′ 03”
96.    DE KORT Koen    TEAM GIANT – ALPECIN    + 09′ 03”
97.    OLIVEIRA Nelson     LAMPRE – MERIDA    + 09′ 03”
98.    VILLELLA Davide    TEAM CANNONDALE – GARMIN    + 09′ 09”
99.    REGUIGUI Youcef    MTN – QHUBEKA    + 09′ 41”
100.    FRÖHLINGER Johannes    TEAM GIANT – ALPECIN    + 09′ 49”
101.    BODNAR Maciej    TINKOFF – SAXO    + 09′ 49”
102.    HUPOND Thierry    TEAM GIANT – ALPECIN    + 09′ 49”
103.    IMPEY Daryl    ORICA GreenEDGE    + 09′ 49”
104.    DEGENKOLB John    TEAM GIANT – ALPECIN    + 09′ 49”
105.    WYNANTS Maarten    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 09′ 49”
106.    CUMMINGS Stephen    MTN – QHUBEKA    + 09′ 49”
107.    KNEES Christian    TEAM SKY    + 09′ 49”
108.    KIRYIENKA Vasili    TEAM SKY    + 09′ 49”
109.    DURASEK Kristijan    LAMPRE – MERIDA    + 09′ 49”
110.    DUQUE Leonardo    COLOMBIA    + 09′ 54”
111.    MAES Nikolas    ETIXX – QUICK STEP    + 10′ 25”
112.    VAN WINDEN Dennis    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 10′ 35”
113.    MEZGEC Luka    TEAM GIANT – ALPECIN    + 10′ 39”
114.    HOWSON Damien    ORICA GreenEDGE    + 10′ 42”
115.    HAYMAN Mathew    ORICA GreenEDGE    + 10′ 43”
116.    SBARAGLI Kristian    MTN – QHUBEKA    + 10′ 46”
117.    TERPSTRA Niki    ETIXX – QUICK STEP    + 10′ 52”
118.    POPOVYCH Yaroslav    TREK FACTORY RACING    + 11′ 14”
119.    VAN ZYL Johann    MTN – QHUBEKA    + 11′ 15”
120.    DUCHESNE Antoine    TEAM EUROPCAR    + 11′ 26”
121.    DELAGE Mickaël    FDJ    + 11′ 30”
122.    VEIKKANEN Jussi    FDJ    + 11′ 30”
123.    VICIOSO ARCOS Angel    TEAM KATUSHA    + 12′ 34”
124.    VAN POPPEL Boy    TREK FACTORY RACING    + 13′ 07”
125.    ZEITS Andrey    ASTANA PRO TEAM    + 13′ 28”
126.    MORENO BAZAN Javier    MOVISTAR TEAM    + 13′ 35”
127.    VENTOSO ALBERTI Francisco José    MOVISTAR TEAM    + 13′ 35”
128.    CHAVANEL Sylvain    IAM CYCLING    + 14′ 30”
129.    DE GENDT Thomas    LOTTO SOUDAL    + 14′ 32”
130.    BILBAO Peio    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    + 15′ 01”
131.    FRAILE Omar    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    + 15′ 01”
132.    TXURRUKA ANSOLA Amets    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    + 15′ 01”
133.    PEDRAZA MORALES Walter Fernando    COLOMBIA    + 15′ 01”
134.    VAN DEN BROECK Jurgen    LOTTO SOUDAL    + 15′ 01”
135.    MAS BONET Luis Guillermo    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    + 15′ 01”
136.    DUARTE AREVALO Fabio Andres    COLOMBIA    + 15′ 01”
137.    NOCENTINI Rinaldo    AG2R LA MONDIALE    + 15′ 01”
138.    VELITS Martin    ETIXX – QUICK STEP    + 15′ 01”
139.    GOUGEARD Alexis    AG2R LA MONDIALE    + 15′ 01”
140.    KEISSE Iljo    ETIXX – QUICK STEP    + 15′ 01”
141.    PUCCIO Salvatore    TEAM SKY    + 15′ 01”
142.    LINDEMAN Bert Jan    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 15′ 01”
143.    ROOSEN Timo    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 15′ 01”
144.    ROSA Diego    ASTANA PRO TEAM    + 15′ 01”
145.    CATALDO Dario    ASTANA PRO TEAM    + 15′ 01”
146.    ERVITI OLLO Imanol    MOVISTAR TEAM    + 15′ 01”
147.    RAMIREZ CHACON Brayan Stiven    COLOMBIA    + 15′ 01”
148.    PLAZA MOLINA Ruben    LAMPRE – MERIDA    + 15′ 01”
149.    VAN POPPEL Danny    TREK FACTORY RACING    + 15′ 07”
150.    STAMSNIJDER Tom    TEAM GIANT – ALPECIN    + 15′ 07”
151.    EWAN Caleb    ORICA GreenEDGE    + 15′ 07”
152.    HUREL Tony    TEAM EUROPCAR    + 15′ 07”
153.    VAN SUMMEREN Johan    AG2R LA MONDIALE    + 15′ 07”
154.    ENGOULVENT Jimmy    TEAM EUROPCAR    + 15′ 07”
155.    THOMSON Jay Robert    MTN – QHUBEKA    + 15′ 07”
156.    VANOTTI Alessandro    ASTANA PRO TEAM    + 15′ 07”
157.    KOSHEVOY Ilia    LAMPRE – MERIDA    + 15′ 07”
158.    DE BUYST Jasper    LOTTO SOUDAL    + 15′ 07”
159.    VORGANOV Eduard    TEAM KATUSHA    + 15′ 07”
160.    SERRY Pieter    ETIXX – QUICK STEP    + 15′ 07”
161.    DRUCKER Jean-Pierre    BMC RACING TEAM    + 16′ 28”
162.    SMUKULIS Gatis    TEAM KATUSHA    + 16′ 44”
163.    ISAICHEV Vladimir    TEAM KATUSHA    + 16′ 45”
164.    TJALLINGII Maarten    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 20′ 48”
165.    HANSEN Adam    LOTTO SOUDAL    + 20′ 48”
166.    PELLAUD Simon    IAM CYCLING    + 20′ 48”
167.    SAGAN Peter    TINKOFF – SAXO    + 20′ 48”
168.    KEIZER Martijn    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 20′ 48”
169.    MADRAZO RUIZ Angel    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    + 20′ 48”
170.    MOHORIC Matej    TEAM CANNONDALE – GARMIN    + 20′ 48”
171.    MINARD Sébastien    AG2R LA MONDIALE    + 20′ 48”
172.    ROLLIN Dominique    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 20′ 48”
173.    BOUHANNI Nacer    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 20′ 48”
174.    BARBERO Carlos    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    + 20′ 48”
175.    DOCKER Mitchell    ORICA GreenEDGE    + 20′ 48”
176.    KADRI Blel    AG2R LA MONDIALE    + 20′ 48”
177.    BAGOT Yoann    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 20′ 48”
178.    MANZIN Lorenzo    FDJ    + 20′ 54”
179.    SOUPE GEOFFREY    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 20′ 54”
180.    GRMAY Tsgabu Gebremaryam    LAMPRE – MERIDA    + 20′ 54”
181.    SUTHERLAND Rory    MOVISTAR TEAM    + 20′ 54”
182.    HARDY Romain    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 20′ 54”
183.    LEMOINE Cyril    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 20′ 54”
184.    BAGDONAS Gediminas    AG2R LA MONDIALE    + 20′ 54”
185.    MEINTJES Louis    MTN – QHUBEKA    + 20′ 54”
186.    RICHEZE ARIEL Maximiliano    LAMPRE – MERIDA    + 20′ 54”
187.    FISCHER Murilo Antonio    FDJ    + 20′ 54”
188.    BOECKMANS Kris    LOTTO SOUDAL    + 21′ 00”
189.    WAEYTENS ZICO    TEAM GIANT – ALPECIN    + 21′ 14”
190.    CONTI Valerio    LAMPRE – MERIDA    + 22′ 16”
191.    BRUTT Pavel    TINKOFF – SAXO    + 22′ 33”
192.    BENNATI Daniele    TINKOFF – SAXO    + 22′ 46”
193.    BURGHARDT Marcus    BMC RACING TEAM    + 24′ 16”
194.    CANCELLARA Fabian    TREK FACTORY RACING    + 29′ 02”
195.    TIRALONGO Paolo    ASTANA PRO TEAM    + 29′ 13”

Klasyfikacja generalna po drugiem etapie:
1.    CHAVES RUBIO Johan Esteban    ORICA GreenEDGE    03h 57′ 15”
2.    DUMOULIN Tom    TEAM GIANT – ALPECIN    + 00′ 05”
3.    ROCHE Nicolas    TEAM SKY    + 00′ 15”
4.    MARTIN Daniel    TEAM CANNONDALE – GARMIN    + 00′ 24”
5.    RODRIGUEZ OLIVER Joachim    TEAM KATUSHA    + 00′ 36”
6.    QUINTANA ROJAS Nairo Alexander    MOVISTAR TEAM    + 00′ 36”
7.    FROOME Christopher    TEAM SKY    + 00′ 40”
8.    VALVERDE BELMONTE Alejandro    MOVISTAR TEAM    + 00′ 41”
9.    MORENO FERNANDEZ Daniel    TEAM KATUSHA    + 00′ 41”
10.    ARU Fabio    ASTANA PRO TEAM    + 00′ 47”
11.    NIEVE ITURRALDE Mikel    TEAM SKY    + 00′ 51”
12.    LANDA MEANA Mikel    ASTANA PRO TEAM    + 00′ 51”
13.    SICARD Romain    TEAM EUROPCAR    + 00′ 51”
14.    SONGEZO Jim    MTN – QHUBEKA    + 00′ 52”
15.    VAN GARDEREN Tejay    BMC RACING TEAM    + 00′ 55”
16.    BRAMBILLA Gianluca    ETIXX – QUICK STEP    + 01′ 04”
17.    ROSSETTO Stéphane    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 01′ 04”
18.    POZZOVIVO Domenico    AG2R LA MONDIALE    + 01′ 04”
19.    CARDOSO MARTINS André Fernando S.    TEAM CANNONDALE – GARMIN    + 01′ 04”
20.    HENAO MONTOYA Sergio Luis    TEAM SKY    + 01′ 06”
21.    VANENDERT Jelle    LOTTO SOUDAL    + 01′ 14”
22.    MAJKA Rafal    TINKOFF – SAXO    + 01′ 14”
23.    SANCHEZ GIL Luis-Leon    ASTANA PRO TEAM    + 01′ 14”
24.    BOUET Maxime    ETIXX – QUICK STEP    + 01′ 22”
25.    MONFORT Maxime    LOTTO SOUDAL    + 01′ 23”
26.    DE CLERCQ Bart    LOTTO SOUDAL    + 01′ 23”
27.    BENNETT George    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 01′ 23”
28.    NAVARRO GARCIA Daniel    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 01′ 23”
29.    ZUBELDIA AGIRRE Haimar    TREK FACTORY RACING    + 01′ 31”
30.    ATAPUMA HURTADO John Darwin    BMC RACING TEAM    + 01′ 31”
31.    NIBALI Vincenzo    ASTANA PRO TEAM    + 01′ 38”
32.    PAULINHO Sergio    TINKOFF – SAXO    + 01′ 56”
33.    ELISSONDE KENNY    FDJ    + 02′ 01”
34.    LE GAC Olivier    FDJ    + 02′ 07”
35.    VILELA Ricardo    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    + 02′ 08”
36.    SANCHEZ GONZALEZ Samuel    BMC RACING TEAM    + 02′ 08”
37.    SCHLECK Frank    TREK FACTORY RACING    + 02′ 17”
38.    CRADDOCK Lawson    TEAM GIANT – ALPECIN    + 02′ 17”
39.    ZOIDL Ricardo    TREK FACTORY RACING    + 02′ 17”
40.    POLJANSKI Pawel    TINKOFF – SAXO    + 02′ 17”
41.    TORRES AGUDELO Rodolfo Andres    COLOMBIA    + 02′ 20”
42.    JEANDESBOZ Fabrice    TEAM EUROPCAR    + 02′ 22”
43.    RUBIANO CHAVEZ Miguel Angel    COLOMBIA    + 02′ 36”
44.    GAUTIER Cyril    TEAM EUROPCAR    + 02′ 39”
45.    BERHANE Natnael    MTN – QHUBEKA    + 03′ 02”
46.    ROLLAND Pierre    TEAM EUROPCAR    + 03′ 04”
47.    VERONA QUINTANILLA Carlos    ETIXX – QUICK STEP    + 03′ 04”
48.    DE LA CRUZ MELGAREJO David    ETIXX – QUICK STEP    + 03′ 04”
49.    AMADOR BIKKAZAKOVA Andrey    MOVISTAR TEAM    + 03′ 04”
50.    LOSADA ALGUACIL Alberto    TEAM KATUSHA    + 03′ 04”
51.    GONCALVES José    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    + 03′ 04”
52.    TALANSKY Andrew    TEAM CANNONDALE – GARMIN    + 03′ 21”
53.    CATTANEO Mattia    LAMPRE – MERIDA    + 03′ 28”
54.    COUSIN Jérome    TEAM EUROPCAR    + 03′ 40”
55.    REYNES MIMO Vicente    IAM CYCLING    + 03′ 41”
56.    COPPEL Jérôme    IAM CYCLING    + 03′ 54”
57.    SIMON Julien    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 03′ 59”
58.    MOINARD Amaël    BMC RACING TEAM    + 04′ 24”
59.    ROSSKOPF Joey    BMC RACING TEAM    + 04′ 32”
60.    VELITS Peter    BMC RACING TEAM    + 04′ 32”
61.    MC CARTHY Jay    TINKOFF – SAXO    + 04′ 32”
62.    ARROYO DURAN David    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    + 04′ 34”
63.    KOCHETKOV Pavel    TEAM KATUSHA    + 05′ 15”
64.    AREGGER Marcel    IAM CYCLING    + 05′ 15”
65.    MOSER Moreno    TEAM CANNONDALE – GARMIN    + 05′ 18”
66.    VALENCIA GONZALES Juan Pablo    COLOMBIA    + 05′ 23”
67.    ARDILA CANO Alex Norberto    COLOMBIA    + 05′ 23”
68.    VAN DER SANDE Tosh    LOTTO SOUDAL    + 05′ 42”
69.    THOMAS Geraint    TEAM SKY    + 05′ 46”
70.    REZA Kévin    FDJ    + 05′ 46”
71.    ARASHIRO Yukiya    TEAM EUROPCAR    + 06′ 43”
72.    VENTER Jacobus    MTN – QHUBEKA    + 06′ 52”
73.    TEUNISSEN Mike    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 07′ 23”
74.    VAN ASBROECK Tom    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 07′ 23”
75.    IRIZAR ARRANBURU Markel    TREK FACTORY RACING    + 07′ 23”
76.    MACHADO Tiago    TEAM KATUSHA    + 07′ 23”
77.    DEGAND Thomas    IAM CYCLING    + 07′ 23”
78.    QUINTERO Carlos Julian    COLOMBIA    + 07′ 23”
79.    MEYER Cameron    ORICA GreenEDGE    + 07′ 23”
80.    KEUKELEIRE Jens    ORICA GreenEDGE    + 07′ 23”
81.    DOMBROWSKI Joseph Lloyd    TEAM CANNONDALE – GARMIN    + 07′ 23”
82.    COURTEILLE ARNAUD    FDJ    + 07′ 23”
83.    HANSEN Jesper    TINKOFF – SAXO    + 07′ 23”
84.    VISCONTI Giovanni    MOVISTAR TEAM    + 07′ 51”
85.    ROJAS GIL José Joaquin    MOVISTAR TEAM    + 07′ 51”
86.    HOWES Alex    TEAM CANNONDALE – GARMIN    + 08′ 49”
87.    MONTAGUTI Matteo    AG2R LA MONDIALE    + 09′ 13”
88.    DE MARCHI Alessandro    BMC RACING TEAM    + 09′ 13”
89.    CHEREL Mikael    AG2R LA MONDIALE    + 09′ 13”
90.    GERRANS Simon    ORICA GreenEDGE    + 09′ 13”
91.    PICHON Laurent    FDJ    + 09′ 13”
92.    WARBASSE Lawrence    IAM CYCLING    + 09′ 13”
93.    BOSWELL Ian    TEAM SKY    + 09′ 13”
94.    STUYVEN Jasper    TREK FACTORY RACING    + 09′ 13”
95.    KING Benjamin    TEAM CANNONDALE – GARMIN    + 09′ 13”
96.    DE KORT Koen    TEAM GIANT – ALPECIN    + 09′ 13”
97.    OLIVEIRA Nelson    LAMPRE – MERIDA    + 09′ 13”
98.    VILLELLA Davide    TEAM CANNONDALE – GARMIN    + 09′ 19”
99.    REGUIGUI Youcef    MTN – QHUBEKA    + 09′ 51”
100.    FRÖHLINGER Johannes    TEAM GIANT – ALPECIN    + 09′ 59”
101.    BODNAR Maciej    TINKOFF – SAXO    + 09′ 59”
102.    HUPOND Thierry    TEAM GIANT – ALPECIN    + 09′ 59”
103.    IMPEY Daryl    ORICA GreenEDGE    + 09′ 59”
104.    DEGENKOLB John    TEAM GIANT – ALPECIN    + 09′ 59”
105.    WYNANTS Maarten    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 09′ 59”
106.    CUMMINGS Stephen    MTN – QHUBEKA    + 09′ 59”
107.    KNEES Christian    TEAM SKY    + 09′ 59”
108.    KIRYIENKA Vasili    TEAM SKY    + 09′ 59”
109.    DURASEK Kristijan    LAMPRE – MERIDA    + 09′ 59”
110.    DUQUE Leonardo    COLOMBIA    + 10′ 04”
111.    MAES Nikolas    ETIXX – QUICK STEP    + 10′ 35”
112.    VAN WINDEN Dennis    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 10′ 45”
113.    MEZGEC Luka    TEAM GIANT – ALPECIN    + 10′ 49”
114.    HOWSON Damien    ORICA GreenEDGE    + 10′ 52”
115.    HAYMAN Mathew    ORICA GreenEDGE    + 10′ 53”
116.    SBARAGLI Kristian    MTN – QHUBEKA    + 10′ 56”
117.    TERPSTRA Niki    ETIXX – QUICK STEP    + 11′ 02”
118.    POPOVYCH Yaroslav    TREK FACTORY RACING    + 11′ 24”
119.    VAN ZYL Johann    MTN – QHUBEKA    + 11′ 25”
120.    DUCHESNE Antoine    TEAM EUROPCAR    + 11′ 36”
121.    DELAGE Mickaël    FDJ    + 11′ 40”
122.    VEIKKANEN Jussi    FDJ    + 11′ 40”
123.    VICIOSO ARCOS Angel    TEAM KATUSHA    + 12′ 44”
124.    VAN POPPEL Boy    TREK FACTORY RACING    + 13′ 17”
125.    ZEITS Andrey    ASTANA PRO TEAM    + 13′ 38”
126.    MORENO BAZAN Javier    MOVISTAR TEAM    + 13′ 45”
127.    VENTOSO ALBERTI Francisco José    MOVISTAR TEAM    + 13′ 45”
128.    CHAVANEL Sylvain    IAM CYCLING    + 14′ 40”
129.    DE GENDT Thomas    LOTTO SOUDAL    + 14′ 42”
130.    BILBAO Peio    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    + 15′ 11”
131.    FRAILE Omar    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    + 15′ 11”
132.    TXURRUKA ANSOLA Amets    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    + 15′ 11”
133.    PEDRAZA MORALES Walter Fernando    COLOMBIA    + 15′ 11”
134.    VAN DEN BROECK Jurgen    LOTTO SOUDAL    + 15′ 11”
135.    MAS BONET Luis Guillermo    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    + 15′ 11”
136.    DUARTE AREVALO Fabio Andres    COLOMBIA    + 15′ 11”
137.    NOCENTINI Rinaldo    AG2R LA MONDIALE    + 15′ 11”
138.    VELITS Martin    ETIXX – QUICK STEP    + 15′ 11”
139.    GOUGEARD Alexis    AG2R LA MONDIALE    + 15′ 11”
140.    KEISSE Iljo    ETIXX – QUICK STEP    + 15′ 11”
141.    PUCCIO Salvatore    TEAM SKY    + 15′ 11”
142.    LINDEMAN Bert Jan    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 15′ 11”
143.    ROOSEN Timo    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 15′ 11”
144.    ROSA Diego    ASTANA PRO TEAM    + 15′ 11”
145.    CATALDO Dario    ASTANA PRO TEAM    + 15′ 11”
146.    ERVITI OLLO Imanol    MOVISTAR TEAM    + 15′ 11”
147.    RAMIREZ CHACON Brayan Stiven    COLOMBIA    + 15′ 11”
148.    PLAZA MOLINA Ruben    LAMPRE – MERIDA    + 15′ 11”
149.    VAN POPPEL Danny    TREK FACTORY RACING    + 15′ 17”
150.    STAMSNIJDER Tom    TEAM GIANT – ALPECIN    + 15′ 17”
151.    EWAN Caleb    ORICA GreenEDGE    + 15′ 17”
152.    HUREL Tony    TEAM EUROPCAR    + 15′ 17”
153.    VAN SUMMEREN Johan    AG2R LA MONDIALE    + 15′ 17”
154.    ENGOULVENT Jimmy    TEAM EUROPCAR    + 15′ 17”
155.    THOMSON Jay Robert    MTN – QHUBEKA    + 15′ 17”
156.    VANOTTI Alessandro    ASTANA PRO TEAM    + 15′ 17”
157.    KOSHEVOY Ilia    LAMPRE – MERIDA    + 15′ 17”
158.    DE BUYST Jasper    LOTTO SOUDAL    + 15′ 17”
159.    VORGANOV Eduard    TEAM KATUSHA    + 15′ 17”
160.    SERRY Pieter    ETIXX – QUICK STEP    + 15′ 17”
161.    DRUCKER Jean-Pierre    BMC RACING TEAM    + 16′ 38”
162.    SMUKULIS Gatis    TEAM KATUSHA    + 16′ 54”
163.    ISAICHEV Vladimir    TEAM KATUSHA    + 16′ 55”
164.    TJALLINGII Maarten    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 20′ 58”
165.    HANSEN Adam    LOTTO SOUDAL    + 20′ 58”
166.    PELLAUD Simon    IAM CYCLING    + 20′ 58”
167.    SAGAN Peter    TINKOFF – SAXO    + 20′ 58”
168.    KEIZER Martijn    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 20′ 58”
169.    MADRAZO RUIZ Angel    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    + 20′ 58”
170.    MOHORIC Matej    TEAM CANNONDALE – GARMIN    + 20′ 58”
171.    MINARD Sébastien    AG2R LA MONDIALE    + 20′ 58”
172.    ROLLIN Dominique    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 20′ 58”
173.    BOUHANNI Nacer    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 20′ 58”
174.    BARBERO Carlos    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    + 20′ 58”
175.    DOCKER Mitchell    ORICA GreenEDGE    + 20′ 58”
176.    KADRI Blel    AG2R LA MONDIALE    + 20′ 58”
177.    BAGOT Yoann    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 20′ 58”
178.    MANZIN Lorenzo    FDJ    + 21′ 04”
179.    SOUPE GEOFFREY    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 21′ 04”
180.    GRMAY Tsgabu Gebremaryam    LAMPRE – MERIDA    + 21′ 04”
181.    SUTHERLAND Rory    MOVISTAR TEAM    + 21′ 04”
182.    HARDY Romain    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 21′ 04”
183.    LEMOINE Cyril    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 21′ 04”
184.    BAGDONAS Gediminas    AG2R LA MONDIALE    + 21′ 04”
185.    MEINTJES Louis    MTN – QHUBEKA    + 21′ 04”
186.    RICHEZE ARIEL Maximiliano    LAMPRE – MERIDA    + 21′ 04”
187.    FISCHER Murilo Antonio    FDJ    + 21′ 04”
188.    BOECKMANS Kris    LOTTO SOUDAL    + 21′ 10”
189.    WAEYTENS ZICO    TEAM GIANT – ALPECIN    + 21′ 24”
190.    CONTI Valerio    LAMPRE – MERIDA    + 22′ 26”
191.    BRUTT Pavel    TINKOFF – SAXO    + 22′ 43”
192.    BENNATI Daniele    TINKOFF – SAXO    + 22′ 56”
193.    BURGHARDT Marcus    BMC RACING TEAM    + 24′ 26”
194.    CANCELLARA Fabian    TREK FACTORY RACING    + 29′ 12”
195.    TIRALONGO Paolo    ASTANA PRO TEAM    + 29′ 23”