Jonas Koch (Niemcy) po pięknym, samotnym ataku wygrał pierwszy etap Tour de l’Avenir. Liderem pozostał triumfator prologu Soren Kragh Andersen z Danii. Aktywny był Michał Paluta (CCC Sprandi Polkowice).

Młodzi kolarze ścigali się dziś na 160 kilometrowej trasie z Chablis do Toucy. Około 30 kilometrów po starcie samotnie do przodu wyskoczył Jonas Koch. Peleton – co tu dużo mówić, zlekceważył samotnego zawodnika i odpuścił go na trzynaście i pół minuty! Miało to miejsce na około 60 kilometrów po starcie.

Na około 50 kilometrów przed kreską, zawodnik kontynentalnej grupy Rad-Net Rose Team miał 10 minut zapasu nad zasadniczą grupą! Rozpoczęły się jednak kontrataki.

W najważniejszej kontrze znalazł się Michał Paluta. Oprócz kolarza CCC Sprandi Polkowice, odjechali także: Gian Friesecke (Szwajcaria), Mads Pedersen (Dania), David Per (Słowenia) oraz aż czterech Francuzów: Elie Gesbert, Jérémy Maison, Guillaume Martin, Nans Peters.

Peleton bardzo mocno przyspieszył i niestety dogonił grupkę Polaka. Nie udało się jednak dogonić samotnie uciekającego Niemca, który wygrał dziś po blisko 130 kilometrowej, samotnej ucieczce!

Peleton z minimalną stratą przyprowadził Duńczyk Mads Würtz Schmidt, a trzeci był  Simone Consonni z Włoch. Najlepszy z Polaków – Jakub Kaczmarek (CCC Sprandi Polkowice) był 13.

Wyniki:

1 Jonas KOCH Allemagne les 160,5 km en 3h57’30”
2 Mads Würtz SCHMIDT DANEMARK 00:11
3 Simone CONSONNI Italie 00:14
4 Stan GODRIE PAYS-BAS 00:14
5 Jan DIETEREN Allemagne 00:14
6 Dylan PAGE SUISSE 00:14
7 Colin JOYCE ETATS UNIS 00:14
8 Daniel HOELGAARD NORVEGE 00:14
9 Fernando GAVIRIA COLOMBIE 00:14
10 Mihkel RÄIM ESTONIE 00:14
11 Miles SCOTSON AUSTRALIE 00:14
12 Alexander KAMP DANEMARK 00:14
13 Jakub KACZMAREK POLOGNE 00:14
14 Léo VINCENT France 00:14
15 Benjamin DECLERCQ Belgique 00:14
16 Gasper KATRASNIK SLOVENIE 00:14
17 Aldemar REYES COLOMBIE 00:14
18 Jack HAIG AUSTRALIE 00:14
19 Gregor MÜHLBERGER Autriche 00:14
20 Nans PETERS France 00:14
21 Sebastian HENAO COLOMBIE 00:14
22 Justin OIEN ETATS UNIS 00:14
23 Patryk STOSZ POLOGNE 00:14
24 Johannes WEBER Allemagne 00:14
25 Sebastian SCHÖNBERGER Autriche 00:14
26 Rok KOROSEC SLOVENIE 00:14
27 César MARTINGIL Portugal 00:14
28 Marc SOLER GIMENEZ Espagne 00:14
29 Jérémy MAISON France 00:14
30 Alex PETERS Grande-Bretagne 00:14
31 Gianni MOSCON Italie 00:14
32 Domen NOVAK SLOVENIE 00:14
33 Dries VAN GESTEL Belgique 00:14
34 Marlen ZMORKA UKRAINE 00:14
35 Stephen WILLIAMS Grande-Bretagne 00:14
36 Lennard KÄMNA Allemagne 00:14
37 Giulio CICCONE Italie 00:14
38 Ruben GUERREIRO Portugal 00:14
39 Laurens DE PLUS Belgique 00:14
40 Imanol ESTEVEZ SALAS Espagne 00:14
41 Fernando BARCELO ARAGON Espagne 00:14
42 Maximilian SCHACHMANN Allemagne 00:14
43 Sam OOMEN PAYS-BAS 00:14
44 Ziga RUCIGAJ SLOVENIE 00:14
45 Christofer JURADO LOPEZ CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 00:14
46 German CHAVES COLOMBIE 00:14
47 Gian FRIESECKE SUISSE 00:14
48 Edward RAVASI Italie 00:14
49 Patrick MÜLLER SUISSE 00:14
50 Michal PALUTA POLOGNE 00:14
51 Mathieu VAN DER POEL PAYS-BAS 00:14
52 Anatoliy BUDYAK UKRAINE 00:14
53 Luis GOMES Portugal 00:14
54 Anass AIT EL ABDIA CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 00:14
55 Nuno MATOS Portugal 00:14
56 Patrick OLESEN DANEMARK 00:14
57 Rui CARVALHO Portugal 00:14
58 Artem NYCH RUSSIE 00:14
59 Daniel MARTINEZ COLOMBIE 00:14
60 Simone PETILLI Italie 00:14
61 Nicholas SCHULTZ AUSTRALIE 00:14
62 Odd Christian EIKING NORVEGE 00:14
63 Mark PADUN UKRAINE 00:14
64 Joao RODRIGUES Portugal 00:14
65 Thery SCHIR SUISSE 00:14
66 Fabian LIENHARD SUISSE 00:14
67 Martijn TUSVELD PAYS-BAS 00:14
68 Timur MALEEV UKRAINE 00:14
69 Dennis PAULUS Autriche 00:14
70 Koen BOUWMAN PAYS-BAS 00:14
71 Josten VAIDEM ESTONIE 00:14
72 Tom BOHLI SUISSE 00:14
73 Rodrigo CONTRERAS COLOMBIE 00:14
74 Caio GODOY ORMENESE CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 00:14
75 Sindre LUNKE NORVEGE 00:14
76 Lennard HOFSTEDE PAYS-BAS 00:14
77 Cristian RODRIGUEZ MARTIN Espagne 00:14
78 Fabien GRELLIER France 00:14
79 Gabriel CULLAIGH Grande-Bretagne 00:14
80 Arkadiusz OWSIAN POLOGNE 00:14
81 Jonas Gregaard WILSLY DANEMARK 00:14
82 Aleksey RIBALKIN RUSSIE 00:14
83 Ghacjan SZELAG POLOGNE 00:14
84 Ildar ARSLANOV RUSSIE 00:14
85 Harry CARPENTER AUSTRALIE 00:14
86 Tyler WILLIAMS ETATS UNIS 00:14
87 Fritdjaf ROINAS NORVEGE 00:14
88 Benjamin BRKIC Autriche 00:14
89 Geoffrey CURRAN ETATS UNIS 00:14
90 Tobias KNAUP Allemagne 00:14
91 Anders SKAARSETH NORVEGE 00:14
92 Stephen BASSETT ETATS UNIS 00:14
93 José Luis RODRIGUEZ CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 00:14
94 Nathan VAN HOOYDONCK Belgique 00:14
95 Julien AMEZQUETA MORENO Espagne 00:14
96 Matvey MAMYKIN RUSSIE 00:14
97 Øivind LUKKEDAL NORVEGE 00:14
98 Guillaume MARTIN France 00:14
99 Eneko LIZARRALDE DELGADO Espagne 00:14
100 Timmo JERET ESTONIE 00:14
101 William BARTA ETATS UNIS 00:14
102 Andre Eduardo GOHR CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 00:14
103 Freddy OVETT AUSTRALIE 00:14
104 Soren Kragh ANDERSEN DANEMARK 00:14
105 Adil BARBARI CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 00:14
106 Alexander WACHTER Autriche 00:14
107 David PER SLOVENIE 00:14
108 Daniel LEHNER Autriche 00:14
109 Aimé DE GENT Belgique 00:14
110 Elie GESBERT France 00:14
111 Mads PEDERSEN DANEMARK 00:14
112 Denis ZHUYKOV RUSSIE 00:14
113 Alexander CLEMENTS AUSTRALIE 00:14
114 Mark STEWART Grande-Bretagne 00:14
115 Oliviero TROIA Italie 00:14
116 Nikolay CHERKASOV RUSSIE 00:49
117 Marko PAVLIC SLOVENIE 01:35
118 Kenneth VAN ROOY Belgique 01:53
119 Patryk ZLOTOWICZ POLOGNE 02:12
120 Oskar NISU ESTONIE 05:30
121 Aksel NÕMMELA ESTONIE 05:30
122 Silver MAOMA ESTONIE 05:30
123 Christopher LAWLESS Grande-Bretagne 06:37
124 Rinat UDOD UKRAINE 06:40
125 Jake KELLY Grande-Bretagne 08:55
126 Illya KLEPIKOV UKRAINE 10:41

Classement général :
1 Soren Kragh ANDERSEN DANEMARK en 4h02’37”
2 Gianni MOSCON Italie 00:01
3 Sebastian HENAO COLOMBIE 00:04
4 Jonas KOCH Allemagne 00:05
5 Mathieu VAN DER POEL PAYS-BAS 00:05
6 Gregor MÜHLBERGER Autriche 00:06
7 Johannes WEBER Allemagne 00:06
8 Nans PETERS France 00:07
9 Tom BOHLI SUISSE 00:07
10 Odd Christian EIKING NORVEGE 00:09
11 Marc SOLER GIMENEZ Espagne 00:09
12 Ildar ARSLANOV RUSSIE 00:10
13 Tyler WILLIAMS ETATS UNIS 00:10
14 Sam OOMEN PAYS-BAS 00:10
15 Gabriel CULLAIGH Grande-Bretagne 00:11
16 Mads Würtz SCHMIDT DANEMARK 00:11
17 Lennard HOFSTEDE PAYS-BAS 00:12
18 Elie GESBERT France 00:12
19 Lennard KÄMNA Allemagne 00:12
20 Alex PETERS Grande-Bretagne 00:13
21 Koen BOUWMAN PAYS-BAS 00:13
22 Fabian LIENHARD SUISSE 00:13
23 Maximilian SCHACHMANN Allemagne 00:13
24 Justin OIEN ETATS UNIS 00:14
25 Simone CONSONNI Italie 00:14
26 Jérémy MAISON France 00:14
27 Nathan VAN HOOYDONCK Belgique 00:14
28 Fabien GRELLIER France 00:14
29 Oliviero TROIA Italie 00:15
30 Léo VINCENT France 00:15
31 Aimé DE GENT Belgique 00:15
32 Guillaume MARTIN France 00:15
33 Thery SCHIR SUISSE 00:16
34 Stan GODRIE PAYS-BAS 00:16
35 Imanol ESTEVEZ SALAS Espagne 00:16
36 Colin JOYCE ETATS UNIS 00:16
37 José Luis RODRIGUEZ CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 00:16
38 Nicholas SCHULTZ AUSTRALIE 00:16
39 Jack HAIG AUSTRALIE 00:17
40 Miles SCOTSON AUSTRALIE 00:17
41 Adil BARBARI CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 00:17
42 Alexander KAMP DANEMARK 00:17
43 Fernando GAVIRIA COLOMBIE 00:17
44 Martijn TUSVELD PAYS-BAS 00:17
45 Gasper KATRASNIK SLOVENIE 00:17
46 Aldemar REYES COLOMBIE 00:19
47 Edward RAVASI Italie 00:19
48 Julien AMEZQUETA MORENO Espagne 00:19
49 Giulio CICCONE Italie 00:20
50 David PER SLOVENIE 00:20
51 Anders SKAARSETH NORVEGE 00:21
52 Gian FRIESECKE SUISSE 00:21
53 Marlen ZMORKA UKRAINE 00:21
54 Stephen BASSETT ETATS UNIS 00:22
55 Rok KOROSEC SLOVENIE 00:22
56 William BARTA ETATS UNIS 00:22
57 Anatoliy BUDYAK UKRAINE 00:22
58 Geoffrey CURRAN ETATS UNIS 00:22
59 German CHAVES COLOMBIE 00:22
60 Laurens DE PLUS Belgique 00:22
61 Ruben GUERREIRO Portugal 00:22
62 Stephen WILLIAMS Grande-Bretagne 00:23
63 Domen NOVAK SLOVENIE 00:23
64 Rodrigo CONTRERAS COLOMBIE 00:23
65 Fritdjaf ROINAS NORVEGE 00:23
66 Patryk STOSZ POLOGNE 00:23
67 Daniel MARTINEZ COLOMBIE 00:24
68 Daniel HOELGAARD NORVEGE 00:24
69 Luis GOMES Portugal 00:24
70 Jan DIETEREN Allemagne 00:24
71 Øivind LUKKEDAL NORVEGE 00:25
72 Jonas Gregaard WILSLY DANEMARK 00:26
73 Dries VAN GESTEL Belgique 00:26
74 Alexander WACHTER Autriche 00:26
75 Ziga RUCIGAJ SLOVENIE 00:26
76 Sebastian SCHÖNBERGER Autriche 00:26
77 Sindre LUNKE NORVEGE 00:26
78 Denis ZHUYKOV RUSSIE 00:27
79 Dylan PAGE SUISSE 00:27
80 Benjamin BRKIC Autriche 00:27
81 Caio GODOY ORMENESE CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 00:27
82 Benjamin DECLERCQ Belgique 00:28
83 Nuno MATOS Portugal 00:28
84 Michal PALUTA POLOGNE 00:29
85 Alexander CLEMENTS AUSTRALIE 00:29
86 Artem NYCH RUSSIE 00:29
87 Simone PETILLI Italie 00:29
88 Mark STEWART Grande-Bretagne 00:30
89 Timmo JERET ESTONIE 00:30
90 Joao RODRIGUES Portugal 00:30
91 Harry CARPENTER AUSTRALIE 00:31
92 Dennis PAULUS Autriche 00:31
93 Tobias KNAUP Allemagne 00:32
94 Mark PADUN UKRAINE 00:32
95 Cristian RODRIGUEZ MARTIN Espagne 00:33
96 Andre Eduardo GOHR CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 00:34
97 Anass AIT EL ABDIA CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 00:34
98 Jakub KACZMAREK POLOGNE 00:34
99 Christofer JURADO LOPEZ CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 00:36
100 Daniel LEHNER Autriche 00:36
101 Patrick MÜLLER SUISSE 00:36
102 Eneko LIZARRALDE DELGADO Espagne 00:36
103 Aleksey RIBALKIN RUSSIE 00:37
104 Mads PEDERSEN DANEMARK 00:37
105 César MARTINGIL Portugal 00:39
106 Rui CARVALHO Portugal 00:39
107 Ghacjan SZELAG POLOGNE 00:40
108 Fernando BARCELO ARAGON Espagne 00:40
109 Josten VAIDEM ESTONIE 00:43
110 Matvey MAMYKIN RUSSIE 00:45
111 Mihkel RÄIM ESTONIE 00:52
112 Patrick OLESEN DANEMARK 00:52
113 Freddy OVETT AUSTRALIE 00:54
114 Timur MALEEV UKRAINE 00:57
115 Nikolay CHERKASOV RUSSIE 01:07
116 Arkadiusz OWSIAN POLOGNE 01:24
117 Marko PAVLIC SLOVENIE 01:55
118 Kenneth VAN ROOY Belgique 02:01
119 Patryk ZLOTOWICZ POLOGNE 02:38
120 Aksel NÕMMELA ESTONIE 05:34
121 Silver MAOMA ESTONIE 05:41
122 Oskar NISU ESTONIE 06:04
123 Christopher LAWLESS Grande-Bretagne 06:37
124 Rinat UDOD UKRAINE 07:11
125 Jake KELLY Grande-Bretagne 09:25
126 Illya KLEPIKOV UKRAINE 11:16