Kamil Gradek (ActiveJet Team) został triumfatorem VI Kolarskiego Memoriału Stanisława Królaka. Kamil został pierwszym kolarzem, który ma na swoim koncie dwa zwycięstwa w tej imprezie!

Najlepsi kolarze w polskim peletonie, rywalizowali dziś w sercu stolicy, na warszawskim Starym Mieście. Start i meta wyścigu znajdowały się przy Krakowskim Przedmieściu w pobliżu Placu Zamkowego. Pięknie poprowadzona runda przedstawiała się następująco: Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Senatorska – Moliera – Plac Piłsudskiego – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Karowa – Furmańska – Bednarska – Skwer  Hoovera – Krakowskie Przedmieście. Łącznie dawało to dystans 3000 metrów, a elita Panów pokonywała to okrążenie piętnastokrotnie.

Na starcie wyścigu elity pojawiło się prawie stu kolarzy! Przez większość czasu karty rozdawali kolarze CCC Sprandi Polkowice, ale na trzy kółka przed końcem samotnie zaatakował Kamil Gradek z ActiveJet Team. Udało mu się jako pierwszemu przekroczyć linię mety i wygrać klasyfikację punktową. Drugie miejsce na podium dla Jarosława Marycza (CCC Sprandi Polkowice), a trzeci był Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice).

Czułem się dzisiaj dobrze, ale na trasie miałem pewne problemy techniczne z rowerem i nie mogłem za bardzo atakować, gdyż przeskakiwał mi łańcuch. Postanowiłem wyczekać rywali do samego końca. Mój rajd na trzy rundy do mety okazał się skuteczny, choć nie byłem pewny do końca, że moja zdobycz punktowa wystarczy do triumfu. Tak się jednak stało z czego jestem bardzo szczęśliwy. Dziękuję ekipie za pomóc na trasie – powiedział na mecie Gradek.

Wśród orlików najlepszy okazał się Eryk Latoń, zaś juniorów Norbert Banaszek (BDC NOSiR Nowy Dwór Maz.).

Rywalizację kobiet zwyciężyła Anna Plichta (TKK Pacific Toruń), a najlepszą juniorką była jej klubowa koleżanka Agnieszka Skalniak.