Matti Breschel (Tinkoff – Saxo) po ładnej akcji wygrał trzeci etap wyścigu Post Danmark Rundt – Tour of Denmark. Nowym liderem został Lars Ytting Bak (Lotto Soudal).
185 kilometrów wokół Vejle mieli do pokonania zawodnicy na trzecim etapie wyścigu w Danii. Odcinek był najeżony wieloma krótkimi podjazdami i można się było po raz kolejny spodziewać ataków.
Ucieczkę dnia zawiązali dziś: Jimmy Engoulvent (Team Europcar), Mike Terpstra (Team Roompot Oranje Peloton), Patrick Clausen (Team Trefor – Blue Water), Martin Grøn (Riwal Platform Cycling Team), Christopher Williams (Team Novo Nordisk) i Jacques Janse van Rensburg (MTN – Qhubeka).
W połowie dystansu mieli oni ponad 5 minut przewagi nad peletonem. Na jednym ze zwężeń w peletonie doszło do kraksy, w której ucierpieli między innymi Jakob Fuglsang (Astana) i Lars Petter Nordhaug (Team Sky). W grupie liderów mocno pracowała ekipa Tinkoff – Saxo i skasowała odjazd 36 kilometrów przed metą. W pewnym momencie kłopoty miał lider – Lars Boom (Astana), ale udało mu się dojechać do czołówki.
Po chwili odprężenia w peletonie po raz kolejny zaatakował van Rensburg, a na kole usiadł mu Jay McCarthy (Tinkoff – Saxo). Ekipa Lotto – Soudal skasowała ten odjazd na 18 kilometrów przed metą. Na bardzo wymagających rundach w Vejle grupa mocno się rozciągnęła.
10 kilometrów przed metą na czele mieliśmy dziewięciu zawodników, którzy bardzo dobrze ze sobą współpracowali. Na 3 kilometry przed metą zaatakował z grupki Troels Vinther (Cult Energy Pro Cycling), ale został doścignięty 1700 metrów przed metą.
Kolejnym śmiałkiem był młody Alexander Kamp (ColoQuick). Jego atak skasowano już na ostatnim kilometrze, Najwięcej sił na finisz zachował Matti Breschel (Tinkoff – Saxo) i odniósł etapowe zwycięstwo. To już jego ósmy etapowy triumf w tej imprezie. Drugi był Rasmus Guldhammer (Cult Energy Pro Cycling), a trzeci Alexander Kamp (ColoQuick).
Nowym liderem został Lars Ytting Bak (Lotto Soudal).
Wyniki trzeciego etapu:
1 Matti BRESCHEL DEN TCS 4:36:35
2 Rasmus GULDHAMMER DEN CLT 1
3 Alexander KAMP EGESTED DEN TCQ 1
4 Lars Ytting BAK DEN LTS 1
5 Marco MARCATO ITA WGG 1
6 Gerald CIOLEK GER MTN 6
7 Patrick KONRAD AUT BOA 9
8 Christopher JUUL JENSEN DEN TCS 9
9 Troels Ronning VINTHER DEN CLT 41
10 Jay MCCARTHY AUS TCS 52
11 Maurits LAMMERTINK NED ROP 52
12 Magnus Cort NIELSEN DEN DEN 52
13 Floris DE TIER BEL TSV 52
14 Edvald BOASSON HAGEN NOR MTN 52
15 Dennis VANENDERT BEL LTS 59
16 Mads Würtz SCHMIDT DEN TCQ +1:03
17 Sebastian HENAO GOMEZ COL SKY +1:05
18 Jelle VANENDERT BEL LTS +1:13
19 Michael MORKOV DEN TCS +1:20
20 Christian KNEES GER SKY +1:22
21 Ben SWIFT GBR SKY +2:18
22 Lars BOOM NED AST +2:30
23 Michael GOGL AUT TCS +2:30
24 Martin HERBÆK GRØN DEN RIW +4:01
25 Michael VALGREN DEN TCS +4:26
26 Jacques JANSE VAN RENSBURG RSA MTN +4:51
27 Enrico GASPAROTTO ITA WGG +5:08
28 Søren Kragh ANDERSEN DEN TBW +5:43
29 Tosh VAN DER SANDE BEL LTS +7:07
30 Mike TERPSTRA NED ROP +7:24
31 Sean DE BIE BEL LTS +7:51
32 Pim LIGTHART NED LTS +7:51
33 Michael OLSSON SWE TBW +7:51
35 Rasmus Christian QUAADE DEN CLT +7:51
36 Nathan EARLE AUS SKY +7:51
37 Bjorn THURAU GER BOA +7:51
38 Michel KREDER NED ROP +7:51
39 Jimmy ENGOULVENT FRA EUC +7:58
40 Patrick CLAUSEN DEN TBW +12:10
41 Christoph PFINGSTEN GER BOA +13:08
42 Sjoerd VAN GINNEKEN NED ROP +13:08
43 Laurens DE VREESE BEL AST +13:08
44 Jaco VENTER RSA MTN +13:39
45 Asbjørn KRAGH ANDERSEN DEN TBW +12:53
46 Kenny DE HAES BEL LTS +13:29
47 Nicolai BROCHNER DEN RIW +13:29
48 Christoffer LISSON DEN ABB +13:29
49 Jarl SALOMEIN BEL TSV +13:29
50 Amaury CAPIOT BEL TSV +13:29
51 Rasmus MYGIND DEN RIW +13:29
52 James VANLANDSCHOOT BEL WGG +13:29
53 David LOZANO RIBA ESP TNN +13:29
54 Andreas STAUFF GER MTN +13:29
55 Michael REIHS DEN CLT +13:29
56 Nicolaj STEEN DEN DEN +13:29
57 Jesper Odgaard NIELSEN DEN TCQ +13:29
58 Martin MORTENSEN DEN CLT +13:29
59 Jens WALLAYS BEL TSV +13:29
60 Daniel SCHORN AUT BOA +13:29
61 Frederik FRISON BEL LTS +13:29
62 Scott THWAITES GBR BOA +13:29
63 Gregor MUHLBERGER AUT BOA +13:29
64 Vincent JEROME FRA EUC +13:29
65 Daniil FOMINYKH KAZ AST +13:29
66 Stijn STEELS BEL TSV +13:29
67 Simone ANTONINI ITA WGG +13:29
68 Cesare BENEDETTI ITA BOA +13:29
69 Linus GERDEMANN GER CLT +14:39
70 Martijn VERSCHOOR NED TNN +13:29
71 Alessandro TONELLI ITA BAR +13:29
72 Enrico BATTAGLIN ITA BAR +13:29
73 Kristian SBARAGLI ITA MTN +13:29
74 Nick DOUGALL RSA MTN +13:29
75 Jonas Gregaard WILSLY DEN TBW +13:29
76 Mads PEDERSEN DEN CLT +14:39
77 Valerio AGNOLI ITA AST +14:12
78 Brian VAN GOETHEM NED ROP +14:12
79 Raymond KREDER NED ROP +14:12
80 Simon BIGUM DEN ABB +15:57
81 Martin Toft MADSEN DEN ABB +15:57
82 Tom DEVRIENDT BEL WGG +16:10
83 Ruslan TLEUBAYEV KAZ AST +16:18
84 Maxat AYAZBAYEV KAZ AST +16:18
85 Jakob FUGLSANG DEN AST +16:18
86 Robin STENUIT BEL WGG +16:18
87 Kevin CALLEBAUT BEL WGG +16:18
88 Stefan DJURHUUS DEN ABB +16:18
89 Julien MORICE FRA EUC +16:18
90 Joonas HENTTALA FIN TNN +16:18
91 Mathias WESTERGAARD DEN ABB +16:18
92 Boris DRON BEL WGG +16:18
93 Dan CRAVEN NAM EUC +16:18
94 Yannick MARTINEZ FRA EUC +16:18
95 Daniel FODER DEN TBW +16:18
96 Emil BAEKHOJ HALVORSEN DEN RIW +16:39
97 Alex RASMUSSEN DEN TBW +16:39
98 Alexandre PICHOT FRA EUC +17:17
99 Giovanni BERNAUDEAU FRA EUC +17:17
100 Juraj SAGAN SVK TCS +17:32
101 Nikola AISTRUP DEN RIW +17:32
102 Jesper Juul ANDREASEN DEN ABB +17:32
103 Morten OLLEGAARD DEN RIW +17:32
104 Kenny DE KETELE BEL TSV +17:32
105 Jesper SCHULTZ DEN DEN +17:32
106 Marc DEMAAR NED ROP +17:32
107 Moreno DE PAUW BEL TSV +17:32
108 Michal KOLÁR SVK TCS +17:32
109 Paolo SIMION ITA BAR +17:32
110 Andrea PERON ITA TNN +17:32
111 Ivar SLIK NED ROP +17:32
112 Christian Moberg JÖRGENSEN DEN TCQ +17:32
113 Rolf Nyborg BROGE DEN TCQ +17:32
114 Theo BOS NED MTN +17:32
115 Dennis HERFORTH JENSEN DEN TCQ +17:32
116 Christian Nyvang LUND DEN TCQ +17:32
117 Daniel HARTVIG DEN DEN +17:32
118 Javier MEGIAS LEAL ESP TNN +17:32
119 Charles PLANET FRA TNN +17:32
120 Nicola RUFFONI ITA BAR +17:32
121 Kasper ASGREEN DEN DEN +17:32
122 Arman KAMYSHEV KAZ AST +17:32
123 Morgan LAMOISSON FRA EUC +17:32
124 Jef VAN MEIRHAEGHE BEL TSV +17:46
125 Michael Carbel SVENDGAARD DEN CLT +17:48
126 Magnus KLARIS DEN DEN +17:48
127 Phil BAUHAUS GER BOA +17:56
128 Christopher SUTTON AUS SKY +17:56
129 Andrea PIECHELE ITA BAR +17:56
130 Nicola BOEM ITA BAR +17:56
131 Casper PEDERSEN DEN RIW +17:56
132 Frederik ZEUNER DEN DEN +18:02
133 Mathias KRIGBAUM DEN DEN +18:02
134 Mark Sehested PEDERSEN DEN TBW +18:28
135 Christopher WILLIAMS AUS TNN +20:51
136 Heine HANSEN DEN ABB +23:01
137 Rune ALMINDSO ANDERSEN DEN TCQ +24:49
138 Luca STERBINI ITA BAR +37:01
DNF Lars Petter NORDHAUG NOR SKY
DNF Kanstantsin SIUTSOU BLR SKY
DNF Alex PETERS GBR SKY
DNF Emil RAVNSHOLT DEN ABB
Klasyfikacja genealna po trzecim etapie:
1 Lars Ytting BAK Denmark LTS 13:52:07
2 Marco MARCATO Italy WGG 3
3 Christopher JUUL JENSEN Denmark TCS 12
4 Matti BRESCHEL Denmark TCS 33
5 Rasmus GULDHAMMER Denmark CLT 38
6 Alexander KAMP EGESTED Denmark TCQ 40
7 Gerald CIOLEK Germany MTN 49
8 Patrick KONRAD Austria BOA 52
9 Troels Ronning VINTHER Denmark CLT +1:24
10 Edvald BOASSON HAGEN Norway MTN +1:25
11 Jay MCCARTHY Australia TCS +1:34
12 Magnus Cort NIELSEN Denmark DEN +1:35
13 Maurits LAMMERTINK Netherlands ROP +1:35
14 Floris DE TIER Belgium TSV +1:35
15 Dennis VANENDERT Belgium LTS +1:42
16 Mads Würtz SCHMIDT Denmark TCQ +1:46
17 Sebastian HENAO GOMEZ Colombia SKY +1:48
18 Jelle VANENDERT Belgium LTS +1:56
19 Michael MORKOV Denmark TCS +2:03
20 Christian KNEES Germany SKY +2:05
21 Lars BOOM Netherlands AST +2:21
22 Michael GOGL Austria TCS +3:37
23 Michael VALGREN Denmark TCS +5:09
24 Jacques JANSE VAN RENSBURG South Africa MTN +5:33
25 Enrico GASPAROTTO Italy WGG +5:51
26 Martin HERBÆK GRØN Denmark RIW +6:21
27 Søren Kragh ANDERSEN Denmark TBW +6:22
28 Tosh VAN DER SANDE Belgium LTS +7:50
29 Pim LIGTHART Netherlands LTS +8:29
30 Sean DE BIE Belgium LTS +8:34
32 Rasmus Christian QUAADE Denmark CLT +8:34
33 Michel KREDER Netherlands ROP +8:34
34 Michael OLSSON Sweden TBW +8:34
35 Bjorn THURAU Germany BOA +8:34
36 Mike TERPSTRA Netherlands ROP +9:18
37 Jimmy ENGOULVENT France EUC +12:23
38 Ben SWIFT Great Britain SKY +12:35
39 Asbjørn KRAGH ANDERSEN Denmark TBW +12:55
40 Laurens DE VREESE Belgium AST +13:51
41 Christoph PFINGSTEN Germany BOA +13:51
42 Sjoerd VAN GINNEKEN Netherlands ROP +13:51
43 Kristian SBARAGLI Italy MTN +14:06
44 Amaury CAPIOT Belgium TSV +14:12
45 Nicolai BROCHNER Denmark RIW +14:12
46 Kenny DE HAES Belgium LTS +14:12
47 Scott THWAITES Great Britain BOA +14:12
48 Andreas STAUFF Germany MTN +14:12
49 Vincent JEROME France EUC +14:12
50 James VANLANDSCHOOT Belgium WGG +14:12
51 Frederik FRISON Belgium LTS +14:12
52 Rasmus MYGIND Denmark RIW +14:12
53 Jarl SALOMEIN Belgium TSV +14:12
54 Michael REIHS Denmark CLT +14:12
55 Martin MORTENSEN Denmark CLT +14:12
56 Simone ANTONINI Italy WGG +14:12
57 Jens WALLAYS Belgium TSV +14:12
58 Nicolaj STEEN Denmark DEN +14:36
59 Mads PEDERSEN Denmark CLT +14:45
60 Christoffer LISSON Denmark ABB +14:53
61 Raymond KREDER Netherlands ROP +14:55
62 Valerio AGNOLI Italy AST +14:55
63 Brian VAN GOETHEM Netherlands ROP +15:19
64 Linus GERDEMANN Germany CLT +15:22
65 Jaco VENTER South Africa MTN +16:34
66 Simon BIGUM Denmark ABB +16:40
67 Daniel SCHORN Austria BOA +16:42
68 Stijn STEELS Belgium TSV +16:42
69 Jakob FUGLSANG Denmark AST +17:01
70 Ruslan TLEUBAYEV Kazakhstan AST +17:01
71 Julien MORICE France EUC +17:01
72 Kevin CALLEBAUT Belgium WGG +17:25
73 Dan CRAVEN Namibia EUC +17:25
74 Kenny DE KETELE Belgium TSV +18:13
75 Andrea PERON Italy TNN +18:15
76 Marc DEMAAR Netherlands ROP +18:15
77 Juraj SAGAN Slovakia TCS +18:15
78 Robin STENUIT Belgium WGG +18:28
79 Michael Carbel SVENDGAARD Denmark CLT +18:31
80 Phil BAUHAUS Germany BOA +18:39
81 Jef VAN MEIRHAEGHE Belgium TSV +18:53
82 Magnus KLARIS Denmark DEN +18:55
83 Christopher SUTTON Australia SKY +19:03
84 Andrea PIECHELE Italy BAR +19:11
85 Nick DOUGALL South Africa MTN +19:15
86 Daniil FOMINYKH Kazakhstan AST +19:44
87 Yannick MARTINEZ France EUC +20:09
88 Charles PLANET France TNN +20:27
89 Martin Toft MADSEN Denmark ABB +20:29
90 Gregor MUHLBERGER Austria BOA +20:31
91 Cesare BENEDETTI Italy BOA +20:31
92 Jesper Odgaard NIELSEN Denmark TCQ +20:32
93 Stefan DJURHUUS Denmark ABB +20:33
94 Nicola RUFFONI Italy BAR +20:37
95 Morten OLLEGAARD Denmark RIW +20:38
96 David LOZANO RIBA Spain TNN +20:55
97 Enrico BATTAGLIN Italy BAR +20:55
98 Martijn VERSCHOOR Netherlands TNN +20:55
99 Nathan EARLE Australia SKY +21:37
100 Tom DEVRIENDT Belgium WGG +23:13
101 Alessandro TONELLI Italy BAR +23:46
102 Arman KAMYSHEV Kazakhstan AST +23:47
103 Boris DRON Belgium WGG +24:08
104 Ivar SLIK Netherlands ROP +24:08
105 Daniel FODER Denmark TBW +24:08
106 Paolo SIMION Italy BAR +24:34
107 Patrick CLAUSEN Denmark TBW +24:35
108 Giovanni BERNAUDEAU France EUC +24:43
109 Alexandre PICHOT France EUC +25:07
110 Jesper SCHULTZ Denmark DEN +25:44
111 Jonas Gregaard WILSLY Denmark TBW +25:54
112 Daniel HARTVIG Denmark DEN +27:22
113 Javier MEGIAS LEAL Spain TNN +27:24
114 Kasper ASGREEN Denmark DEN +27:44
115 Morgan LAMOISSON France EUC +28:10
116 Michal KOLÁR Slovakia TCS +28:13
117 Mark Sehested PEDERSEN Denmark TBW +28:55
118 Maxat AYAZBAYEV Kazakhstan AST +29:19
119 Christian Moberg JÖRGENSEN Denmark TCQ +31:18
120 Frederik ZEUNER Denmark DEN +31:48
121 Moreno DE PAUW Belgium TSV +32:37
122 Rolf Nyborg BROGE Denmark TCQ +34:09
123 Christian Nyvang LUND Denmark TCQ +34:09
124 Christopher WILLIAMS Australia TNN +34:35
125 Alex RASMUSSEN Denmark TBW +34:39
126 Casper PEDERSEN Denmark RIW +34:41
127 Dennis HERFORTH JENSEN Denmark TCQ +34:46
128 Emil BAEKHOJ HALVORSEN Denmark RIW +36:41
129 Joonas HENTTALA Finland TNN +36:43
130 Mathias WESTERGAARD Denmark ABB +36:45
131 Jesper Juul ANDREASEN Denmark ABB +37:37
132 Nikola AISTRUP Denmark RIW +37:57
133 Mathias KRIGBAUM Denmark DEN +38:27
134 Nicola BOEM Italy BAR +41:46
135 Theo BOS Netherlands MTN +41:58
136 Rune ALMINDSO ANDERSEN Denmark TCQ +44:54
137 Heine HANSEN Denmark ABB +46:17
138 Luca STERBINI Italy BAR +58:07