Thor Hushovd (BMC Racing) po sprincie z peletonu wygrał 3. etap Tour de Pologne. Liderem pozostał Rafał Majka (Team Saxo-Tinkoff).
Trzeci odcinek naszego narodowego Touru rozpoczął się na rynku w Krakowie, a metę po 226 kilometrach wyznaczono w Rzeszowie. Na płaskiej trasie znalazła się jedna górska premia 3. kategorii w miejscowości Lubena. Szczyt nieco ponad 3 kilometrowego wzniesienia znajdował się na niecałe 36 km przed metą. Na ulicach Rzeszowa zostały rozegrane trzy sześciokilometrowe okrążenia.
Fala upałów w Polsce nieco zelżała i wraz ze zmianą pogody, kolarze ścigali się dziś w gorszych warunkach atmosferycznych. Kilkukrotnie zmoczył ich deszcz. Zaraz po starcie na mokrej nawierzchni doszło do kraksy. Leżał m.in Adrian Honkisz (CCC Polsat Polkowice).
W ucieczce dnia znaleźli się: Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice), Alexandr Dyachenko (Astana), Ricoardo Mestre (Euskaltel-Euskadi) oraz Mirco Selvaggi (Vacansoleil-DCM). Na około 100 kilometrze, czwórka osiągnęła przewagę blisko 11 minut. Premię lotną na 169. kilometrze wygrał Matysiak. Ich przewaga wynosiła wtedy już niecałe 6 minut.
Matysiak jechał bardzo ambitnie, gdyż wygrał kolejną premię lotną oraz górską. Niestety peleton był bezlitosny i 35 km przed kreską w Rzeszowie różnica zmalała do niecałych 4 minut.
Harcownicy nie poddawali się i wjeżdżając na rundy do Rzeszowa mięli 1 minutę i 15 sekund nad zasadniczą grupą. Do mety pozostawało 15 kilometrów. Matysiak i spółka zostali skasowani dopiero na 1,5 km przed kreską. Ekipa Bielkin dobrze rozprowadzała Marka Renshawa, jednak to Thor Hushovd (BMC-Racing) okazał się najszybszy. Trzeci był Steele Von Hoff (Garmin-Sharp).
W pierwszej dziesiątce finiszował Michał Gołaś (Omega Pharma – Quick Step). Były mistrz Polski zajął 7. miejsce. Dobrze spisał także 15. na mecie Paweł Franczak (Reprezentacja Polski/Wibatech Brzeg).
Rafał Majka pozostał liderem.
1 | HUSHOVD Thor | 42 | BMC | – 10s | 05h 10′ 02” | 20p | |
2 | RENSHAW Mark | 93 | BEL | – 6s | + 00′ 00” | 19p | |
3 | VON HOFF Steele | 106 | GRS | – 4s | + 00′ 00” | 18p | |
4 | BOLE Grega | 152 | VCD | + 00′ 00” | 17p | ||
5 | VAN DER SANDE Tosh | 164 | LTB | + 00′ 00” | 16p | ||
6 | HOWARD Leigh | 134 | OGE | + 00′ 00” | 15p | ||
7 | GOŁAŚ Michał | 13 | OPQ | + 00′ 00” | 14p | ||
8 | HUTAROVICH Yauheni | 173 | ALM | + 00′ 00” | 13p | ||
9 | SWIFT Ben | 34 | SKY | + 00′ 00” | 12p | ||
10 | MEZGEC Luka | 144 | ARG | + 00′ 00” | 11p | ||
11 | DOCKER Mitchell | 132 | OGE | + 00′ 00” | 10p | ||
12 | RATTO Daniele | 63 | CAN | + 00′ 00” | 9p | ||
13 | PHINNEY Taylor | 44 | BMC | + 00′ 00” | 8p | ||
14 | STYBAR Zdenek | 15 | OPQ | + 00′ 00” | 7p | ||
15 | RIBLON Christophe | 176 | ALM | + 00′ 00” | 6p | ||
16 | FRANCZAK Paweł | 226 | POL | + 00′ 00” | 5p | ||
17 | SAEZ DE ARREGUI Adrian | 125 | EUS | + 00′ 00” | 4p | ||
18 | IZAGUIRRE INSAUSTI Jon | 122 | EUS | + 00′ 00” | 3p | ||
19 | SCHORN Daniel | 195 | TEN | + 00′ 00” | 2p | ||
20 | VENTOSO Francisco José | 115 | MOV | + 00′ 00” | 1p | ||
21 | SERGENT Jesse | 86 | RLT | + 00′ 00” | |||
22 | WEENING Pieter | 136 | OGE | + 00′ 00” | |||
23 | HONKISZ Adrian | 216 | CCC | + 00′ 00” | |||
24 | MAJKA Rafał | 55 | TST | + 00′ 00” | |||
25 | KISERLOVSKI Robert | 83 | RLT | + 00′ 00” | |||
26 | NERZ Dominik | 43 | BMC | + 00′ 00” | |||
27 | KANGERT Tanel | 4 | AST | + 00′ 00” | |||
28 | MADRAZO RUIZ Angel | 112 | MOV | + 00′ 00” | |||
29 | ROHREGGER Thomas | 85 | RLT | + 00′ 00” | |||
30 | GUSEV Vladimir | 73 | KAT | + 00′ 00” | |||
31 | DEKKER Thomas | 101 | GRS | + 00′ 00” | |||
32 | HOWES Alex | 103 | GRS | + 00′ 00” | |||
33 | VANOTTI Alessandro | 6 | AST | + 00′ 00” | |||
34 | POZZOVIVO Domenico | 175 | ALM | + 00′ 00” | |||
35 | DA SILVA Pires Bruno | 51 | TST | + 00′ 00” | |||
36 | KRUIJSWIJK Steven | 92 | BEL | + 00′ 00” | |||
37 | ZAUGG Oliver | 54 | TST | + 00′ 00” | |||
38 | HERMANS Ben | 82 | RLT | + 00′ 00” | |||
39 | BASSO Ivan | 61 | CAN | + 00′ 00” | |||
40 | CAPECCHI Eros | 111 | MOV | + 00′ 00” | |||
41 | BARGUIL Warren | 141 | ARG | + 00′ 00” | |||
42 | HENAO MONTOYA Sergio Luis | 31 | SKY | + 00′ 00” | |||
43 | SANTAROMITA Ivan | 46 | BMC | + 00′ 00” | |||
44 | SORENSEN Chris Anker | 52 | TST | + 00′ 00” | |||
45 | PETERSON Thomas | 145 | ARG | + 00′ 00” | |||
46 | SALERNO Cristiano | 64 | CAN | + 00′ 00” | |||
47 | SARMIENTO TUNARROSA Cayetano Jose | 65 | CAN | + 00′ 00” | |||
48 | LINDEMAN Bert Jan | 154 | VCD | + 00′ 00” | |||
49 | SORENSEN Nicki | 53 | TST | + 00′ 00” | |||
50 | CIEŚLIK Paweł | 222 | POL | + 00′ 00” | |||
51 | ROMERO CORREDOR Jeffry Johan | 206 | COL | + 00′ 00” | |||
52 | PREIDLER Georg | 146 | ARG | + 00′ 00” | |||
53 | REBELLIN Davide | 211 | CCC | + 00′ 00” | |||
54 | TIRALONGO Paolo | 5 | AST | + 00′ 00” | |||
55 | CHERNETSKI Sergei | 72 | KAT | + 00′ 00” | |||
56 | VAN SUMMEREN Johan | 105 | GRS | + 00′ 00” | |||
57 | MARCZYŃSKI Tomasz | 151 | VCD | + 00′ 00” | |||
58 | SCHILLINGER Andreas | 194 | TEN | + 00′ 00” | |||
59 | JANSE VAN RENSBURG Reinardt | 142 | ARG | + 00′ 00” | |||
60 | BRAVO OIARBIDE Garikoitz | 121 | EUS | + 00′ 00” | |||
61 | PATERSKI Maciej | 62 | CAN | + 00′ 00” | |||
62 | KRUOPIS Aidis | 135 | OGE | + 00′ 00” | |||
63 | CANCELLARA Fabian | 81 | RLT | + 00′ 00” | |||
64 | POPOVYCH Yaroslav | 84 | RLT | + 00′ 00” | |||
65 | SANCHEZ GIL Luis Leon | 94 | BEL | + 00′ 00” | |||
66 | DE GREEF Francis | 162 | LTB | + 00′ 00” | |||
67 | LAMMERTINK Maurits | 153 | VCD | + 00′ 00” | |||
68 | VOSS Paul | 196 | TEN | + 00′ 00” | |||
69 | NIBALI Vincenzo | 1 | AST | + 00′ 00” | |||
70 | DE WEERT Kevin | 12 | OPQ | + 00′ 00” | |||
71 | VEIKKANEN Jussi | 186 | FDJ | + 00′ 00” | |||
72 | BODNAR Łukasz | 221 | POL | + 00′ 00” | |||
73 | VANDEWALLE Kristof | 16 | OPQ | + 00′ 00” | |||
74 | ATAPUMA HURTADO Darwin | 201 | COL | + 00′ 00” | |||
75 | URAN URAN Rigoberto | 35 | SKY | + 00′ 00” | |||
76 | BRAMBILLA Gianluca | 11 | OPQ | + 00′ 00” | |||
77 | VRECER Robert | 126 | EUS | + 00′ 00” | |||
78 | PAUWELS Serge | 14 | OPQ | + 00′ 00” | |||
79 | WURF Cameron | 66 | CAN | + 00′ 00” | |||
80 | ELISSONDE Kenny | 182 | FDJ | + 00′ 00” | |||
81 | PINEAU Cedric | 185 | FDJ | + 00′ 00” | |||
82 | QUINTERO Carlos Julian | 205 | COL | + 00′ 00” | |||
83 | MORENO BAZAN Javier | 113 | MOV | + 00′ 00” | |||
84 | BAGDONAS Gediminas | 171 | ALM | + 00′ 00” | |||
85 | NIEMIEC Przemysław | 22 | LAM | + 00′ 00” | |||
86 | HAAS Nathan | 102 | GRS | + 00′ 00” | |||
87 | DUQUE Leonardo Fabio | 203 | COL | + 00′ 00” | |||
88 | DUARTE AREVALO Fabio Andres | 202 | COL | + 00′ 00” | |||
89 | ULISSI Diego | 26 | LAM | + 00′ 00” | |||
90 | SZMYD Sylwester | 114 | MOV | + 00′ 00” | |||
91 | BELKOV Maxim | 71 | KAT | + 00′ 00” | |||
92 | MIHAYLOV Nikolay | 213 | CCC | + 00′ 00” | |||
93 | AGNOLI Valerio | 2 | AST | + 00′ 00” | |||
94 | MONTAGUTI Matteo | 174 | ALM | + 00′ 00” | |||
95 | SPILAK Simon | 76 | KAT | + 00′ 00” | |||
96 | VANENDERT Dennis | 165 | LTB | + 00′ 00” | |||
97 | IGNATENKO Petr | 74 | KAT | + 00′ 00” | |||
98 | CASAR Sandy | 181 | FDJ | + 00′ 00” | |||
99 | MORAJKO Jacek | 212 | CCC | + 00′ 00” | |||
100 | RATHE Jacob | 104 | GRS | + 00′ 00” | |||
101 | WAGNER Robert | 96 | BEL | + 00′ 00” | |||
102 | COURTEILLE Arnaud | 184 | FDJ | + 00′ 00” | |||
103 | DUGGAN Timothy | 56 | TST | + 00′ 21” | |||
104 | GRADEK Kamil | 224 | POL | + 00′ 21” | |||
105 | PINOTTI Marco | 45 | BMC | + 00′ 21” | |||
106 | WIGGINS Bradley | 36 | SKY | + 00′ 21” | |||
107 | VALLS FERRI Rafael | 156 | VCD | + 00′ 21” | |||
108 | KONIG Leopold | 193 | TEN | + 00′ 21” | |||
109 | BENEDETTI Cesare | 191 | TEN | + 00′ 21” | |||
110 | TACIAK Mateusz | 215 | CCC | + 00′ 21” | |||
111 | FRANK Mathias | 41 | BMC | + 00′ 21” | |||
112 | VICIOSO ARCOS Angel | 75 | KAT | + 00′ 21” | |||
113 | DOMAGALSKI Karol | 223 | POL | + 00′ 21” | |||
114 | BELLEMAKERS Dirk | 161 | LTB | + 00′ 21” | |||
115 | MINGUEZ AYALA Miguel | 124 | EUS | + 00′ 28” | |||
116 | CLEMENT Stef | 91 | BEL | + 00′ 35” | |||
117 | STORTONI Simone | 25 | LAM | + 00′ 35” | |||
118 | SERPA PEREZ Jose Rodolfo | 24 | LAM | + 00′ 35” | |||
119 | SCARPONI Michele | 23 | LAM | + 00′ 35” | |||
120 | REYNES MIMO Vicente | 163 | LTB | + 00′ 35” | |||
121 | ANACONA GOMEZ Winner Andrew | 21 | LAM | + 00′ 35” | |||
122 | VISCONTI Giovanni | 116 | MOV | + 00′ 35” | |||
123 | CHALAPUD GOMEZ Robinson Eduardo | 204 | COL | + 00′ 35” | |||
124 | TANNER David | 95 | BEL | + 00′ 35” | |||
125 | LADAGNOUS Matthieu | 183 | FDJ | + 00′ 35” | |||
126 | MATYSIAK Bartłomiej | 214 | CCC | – 36s | + 00′ 46” | ||
127 | MESTRE Ricardo | 123 | EUS | – 13s | + 00′ 46” | ||
128 | DYACHENKO Alexandr | 3 | AST | – 23s | + 01′ 08” | ||
129 | HUZARSKI Bartosz | 192 | TEN | + 01′ 19” | |||
130 | SELVAGGI Mirko | 155 | VCD | + 01′ 42” | |||
131 | PATE Danny | 32 | SKY | + 04′ 16” | |||
132 | VANENDERT Jelle | 166 | LTB | + 04′ 35” | |||
133 | JI Cheng | 143 | ARG | + 11′ 33” | |||
134 | MOURIS Jens | 131 | OGE | + 11′ 33” |
Klasyfikacja generalna:
1 | MAJKA Rafał | 55 | TST | 16h 14′ 45” | |
2 | HENAO MONTOYA Sergio Luis | 31 | SKY | 16h 14′ 49” | + 00′ 04” |
3 | RIBLON Christophe | 176 | ALM | 16h 14′ 51” | + 00′ 06” |
4 | WEENING Pieter | 136 | OGE | 16h 14′ 52” | + 00′ 07” |
5 | IZAGUIRRE INSAUSTI Jon | 122 | EUS | 16h 14′ 54” | + 00′ 09” |
6 | SORENSEN Chris Anker | 52 | TST | 16h 14′ 54” | + 00′ 09” |
7 | POZZOVIVO Domenico | 175 | ALM | 16h 14′ 58” | + 00′ 13” |
8 | CAPECCHI Eros | 111 | MOV | 16h 14′ 58” | + 00′ 13” |
9 | KISERLOVSKI Robert | 83 | RLT | 16h 15′ 01” | + 00′ 16” |
10 | ROHREGGER Thomas | 85 | RLT | 16h 15′ 03” | + 00′ 18” |
11 | BASSO Ivan | 61 | CAN | 16h 15′ 05” | + 00′ 20” |
12 | HOWES Alex | 103 | GRS | 16h 15′ 33” | + 00′ 48” |
13 | HERMANS Ben | 82 | RLT | 16h 15′ 59” | + 01′ 14” |
14 | SANTAROMITA Ivan | 46 | BMC | 16h 16′ 08” | + 01′ 23” |
15 | KANGERT Tanel | 4 | AST | 16h 16′ 19” | + 01′ 34” |
16 | MORENO BAZAN Javier | 113 | MOV | 16h 16′ 35” | + 01′ 50” |
17 | KRUIJSWIJK Steven | 92 | BEL | 16h 16′ 43” | + 01′ 58” |
18 | ELISSONDE Kenny | 182 | FDJ | 16h 17′ 01” | + 02′ 16” |
19 | BARGUIL Warren | 141 | ARG | 16h 17′ 16” | + 02′ 31” |
20 | NERZ Dominik | 43 | BMC | 16h 17′ 35” | + 02′ 50” |
21 | PETERSON Thomas | 145 | ARG | 16h 17′ 43” | + 02′ 58” |
22 | REBELLIN Davide | 211 | CCC | 16h 17′ 58” | + 03′ 13” |
23 | SARMIENTO TUNARROSA Cayetano Jose | 65 | CAN | 16h 19′ 43” | + 04′ 58” |
24 | ATAPUMA HURTADO Darwin | 201 | COL | 16h 19′ 50” | + 05′ 05” |
25 | GUSEV Vladimir | 73 | KAT | 16h 20′ 18” | + 05′ 33” |
26 | PREIDLER Georg | 146 | ARG | 16h 20′ 31” | + 05′ 46” |
27 | DE GREEF Francis | 162 | LTB | 16h 21′ 11” | + 06′ 26” |
28 | CHERNETSKI Sergei | 72 | KAT | 16h 21′ 56” | + 07′ 11” |
29 | BRAMBILLA Gianluca | 11 | OPQ | 16h 22′ 18” | + 07′ 33” |
30 | ZAUGG Oliver | 54 | TST | 16h 22′ 39” | + 07′ 54” |
31 | SANCHEZ GIL Luis Leon | 94 | BEL | 16h 24′ 19” | + 09′ 34” |
32 | WURF Cameron | 66 | CAN | 16h 24′ 55” | + 10′ 10” |
33 | VANDEWALLE Kristof | 16 | OPQ | 16h 25′ 05” | + 10′ 20” |
34 | MARCZYŃSKI Tomasz | 151 | VCD | 16h 25′ 40” | + 10′ 55” |
35 | VOSS Paul | 196 | TEN | 16h 26′ 00” | + 11′ 15” |
36 | MADRAZO RUIZ Angel | 112 | MOV | 16h 26′ 41” | + 11′ 56” |
37 | VALLS FERRI Rafael | 156 | VCD | 16h 29′ 51” | + 15′ 06” |
38 | STYBAR Zdenek | 15 | OPQ | 16h 31′ 09” | + 16′ 24” |
39 | GOŁAŚ Michał | 13 | OPQ | 16h 31′ 50” | + 17′ 05” |
40 | MONTAGUTI Matteo | 174 | ALM | 16h 32′ 31” | + 17′ 46” |
41 | SERPA PEREZ Jose Rodolfo | 24 | LAM | 16h 32′ 57” | + 18′ 12” |
42 | VRECER Robert | 126 | EUS | 16h 33′ 43” | + 18′ 58” |
43 | TACIAK Mateusz | 215 | CCC | 16h 35′ 34” | + 20′ 49” |
44 | PATERSKI Maciej | 62 | CAN | 16h 35′ 36” | + 20′ 51” |
45 | ROMERO CORREDOR Jeffry Johan | 206 | COL | 16h 35′ 40” | + 20′ 55” |
46 | TIRALONGO Paolo | 5 | AST | 16h 35′ 48” | + 21′ 03” |
47 | FRANK Mathias | 41 | BMC | 16h 37′ 35” | + 22′ 50” |
48 | DE WEERT Kevin | 12 | OPQ | 16h 38′ 07” | + 23′ 22” |
49 | WIGGINS Bradley | 36 | SKY | 16h 38′ 28” | + 23′ 43” |
50 | SAEZ DE ARREGUI Adrian | 125 | EUS | 16h 39′ 53” | + 25′ 08” |
51 | PAUWELS Serge | 14 | OPQ | 16h 40′ 06” | + 25′ 21” |
52 | SCARPONI Michele | 23 | LAM | 16h 40′ 27” | + 25′ 42” |
53 | ULISSI Diego | 26 | LAM | 16h 40′ 30” | + 25′ 45” |
54 | CIEŚLIK Paweł | 222 | POL | 16h 42′ 04” | + 27′ 19” |
55 | KONIG Leopold | 193 | TEN | 16h 42′ 59” | + 28′ 14” |
56 | VEIKKANEN Jussi | 186 | FDJ | 16h 43′ 02” | + 28′ 17” |
57 | SPILAK Simon | 76 | KAT | 16h 44′ 36” | + 29′ 51” |
58 | HONKISZ Adrian | 216 | CCC | 16h 45′ 08” | + 30′ 23” |
59 | NIBALI Vincenzo | 1 | AST | 16h 46′ 11” | + 31′ 26” |
60 | MIHAYLOV Nikolay | 213 | CCC | 16h 47′ 45” | + 33′ 00” |
61 | VANENDERT Jelle | 166 | LTB | 16h 48′ 39” | + 33′ 54” |
62 | DYACHENKO Alexandr | 3 | AST | 16h 48′ 39” | + 33′ 54” |
63 | ANACONA GOMEZ Winner Andrew | 21 | LAM | 16h 48′ 47” | + 34′ 02” |
64 | BOLE Grega | 152 | VCD | 16h 48′ 55” | + 34′ 10” |
65 | CASAR Sandy | 181 | FDJ | 16h 49′ 42” | + 34′ 57” |
66 | SALERNO Cristiano | 64 | CAN | 16h 49′ 43” | + 34′ 58” |
67 | URAN URAN Rigoberto | 35 | SKY | 16h 50′ 27” | + 35′ 42” |
68 | LINDEMAN Bert Jan | 154 | VCD | 16h 52′ 33” | + 37′ 48” |
69 | VAN SUMMEREN Johan | 105 | GRS | 16h 52′ 33” | + 37′ 48” |
70 | SORENSEN Nicki | 53 | TST | 16h 52′ 33” | + 37′ 48” |
71 | MORAJKO Jacek | 212 | CCC | 16h 52′ 33” | + 37′ 48” |
72 | DUARTE AREVALO Fabio Andres | 202 | COL | 16h 52′ 33” | + 37′ 48” |
73 | VANENDERT Dennis | 165 | LTB | 16h 54′ 00” | + 39′ 15” |
74 | BELLEMAKERS Dirk | 161 | LTB | 16h 54′ 21” | + 39′ 36” |
75 | IGNATENKO Petr | 74 | KAT | 16h 54′ 30” | + 39′ 45” |
76 | DA SILVA Pires Bruno | 51 | TST | 16h 54′ 31” | + 39′ 46” |
77 | REYNES MIMO Vicente | 163 | LTB | 16h 54′ 35” | + 39′ 50” |
78 | LADAGNOUS Matthieu | 183 | FDJ | 16h 54′ 35” | + 39′ 50” |
79 | TANNER David | 95 | BEL | 16h 54′ 46” | + 40′ 01” |
80 | BRAVO OIARBIDE Garikoitz | 121 | EUS | 16h 57′ 53” | + 43′ 08” |
81 | VISCONTI Giovanni | 116 | MOV | 16h 57′ 58” | + 43′ 13” |
82 | RATTO Daniele | 63 | CAN | 16h 58′ 13” | + 43′ 28” |
83 | SCHORN Daniel | 195 | TEN | 16h 58′ 14” | + 43′ 29” |
84 | DEKKER Thomas | 101 | GRS | 16h 58′ 14” | + 43′ 29” |
85 | SCHILLINGER Andreas | 194 | TEN | 16h 58′ 14” | + 43′ 29” |
86 | BENEDETTI Cesare | 191 | TEN | 16h 58′ 35” | + 43′ 50” |
87 | DOMAGALSKI Karol | 223 | POL | 16h 58′ 35” | + 43′ 50” |
88 | HUZARSKI Bartosz | 192 | TEN | 16h 58′ 50” | + 44′ 05” |
89 | MINGUEZ AYALA Miguel | 124 | EUS | 16h 59′ 29” | + 44′ 44” |
90 | SWIFT Ben | 34 | SKY | 16h 59′ 51” | + 45′ 06” |
91 | GRADEK Kamil | 224 | POL | 17h 00′ 46” | + 46′ 01” |
92 | CANCELLARA Fabian | 81 | RLT | 17h 00′ 51” | + 46′ 06” |
93 | POPOVYCH Yaroslav | 84 | RLT | 17h 02′ 08” | + 47′ 23” |
94 | QUINTERO Carlos Julian | 205 | COL | 17h 06′ 12” | + 51′ 27” |
95 | DOCKER Mitchell | 132 | OGE | 17h 08′ 34” | + 53′ 49” |
96 | LAMMERTINK Maurits | 153 | VCD | 17h 08′ 34” | + 53′ 49” |
97 | NIEMIEC Przemysław | 22 | LAM | 17h 09′ 16” | + 54′ 31” |
98 | PINEAU Cedric | 185 | FDJ | 17h 09′ 43” | + 54′ 58” |
99 | COURTEILLE Arnaud | 184 | FDJ | 17h 10′ 07” | + 55′ 22” |
100 | MESTRE Ricardo | 123 | EUS | 17h 11′ 48” | + 57′ 03” |
101 | SELVAGGI Mirko | 155 | VCD | 17h 14′ 14” | + 59′ 29” |
102 | STORTONI Simone | 25 | LAM | 17h 14′ 44” | + 59′ 59” |
103 | SERGENT Jesse | 86 | RLT | 17h 16′ 08” | + 01h 01′ 23” |
104 | WAGNER Robert | 96 | BEL | 17h 16′ 59” | + 01h 02′ 14” |
105 | BELKOV Maxim | 71 | KAT | 17h 16′ 59” | + 01h 02′ 14” |
106 | DUGGAN Timothy | 56 | TST | 17h 17′ 20” | + 01h 02′ 35” |
107 | VICIOSO ARCOS Angel | 75 | KAT | 17h 19′ 57” | + 01h 05′ 12” |
108 | PINOTTI Marco | 45 | BMC | 17h 22′ 27” | + 01h 07′ 42” |
109 | HOWARD Leigh | 134 | OGE | 17h 22′ 33” | + 01h 07′ 48” |
110 | VENTOSO Francisco José | 115 | MOV | 17h 24′ 17” | + 01h 09′ 32” |
111 | RATHE Jacob | 104 | GRS | 17h 24′ 29” | + 01h 09′ 44” |
112 | CHALAPUD GOMEZ Robinson Eduardo | 204 | COL | 17h 25′ 04” | + 01h 10′ 19” |
113 | SZMYD Sylwester | 114 | MOV | 17h 26′ 02” | + 01h 11′ 17” |
114 | BODNAR Łukasz | 221 | POL | 17h 30′ 07” | + 01h 15′ 22” |
115 | HUSHOVD Thor | 42 | BMC | 17h 32′ 44” | + 01h 17′ 59” |
116 | RENSHAW Mark | 93 | BEL | 17h 32′ 48” | + 01h 18′ 03” |
117 | VON HOFF Steele | 106 | GRS | 17h 32′ 50” | + 01h 18′ 05” |
118 | DUQUE Leonardo Fabio | 203 | COL | 17h 32′ 51” | + 01h 18′ 06” |
119 | HUTAROVICH Yauheni | 173 | ALM | 17h 32′ 54” | + 01h 18′ 09” |
120 | FRANCZAK Paweł | 226 | POL | 17h 32′ 54” | + 01h 18′ 09” |
121 | PHINNEY Taylor | 44 | BMC | 17h 32′ 54” | + 01h 18′ 09” |
122 | MEZGEC Luka | 144 | ARG | 17h 32′ 54” | + 01h 18′ 09” |
123 | VANOTTI Alessandro | 6 | AST | 17h 32′ 54” | + 01h 18′ 09” |
124 | KRUOPIS Aidis | 135 | OGE | 17h 32′ 54” | + 01h 18′ 09” |
125 | JANSE VAN RENSBURG Reinardt | 142 | ARG | 17h 32′ 54” | + 01h 18′ 09” |
126 | HAAS Nathan | 102 | GRS | 17h 32′ 54” | + 01h 18′ 09” |
127 | BAGDONAS Gediminas | 171 | ALM | 17h 32′ 54” | + 01h 18′ 09” |
128 | AGNOLI Valerio | 2 | AST | 17h 32′ 54” | + 01h 18′ 09” |
129 | MATYSIAK Bartłomiej | 214 | CCC | 17h 33′ 04” | + 01h 18′ 19” |
130 | CLEMENT Stef | 91 | BEL | 17h 33′ 29” | + 01h 18′ 44” |
131 | VAN DER SANDE Tosh | 164 | LTB | 17h 33′ 31” | + 01h 18′ 46” |
132 | PATE Danny | 32 | SKY | 17h 37′ 10” | + 01h 22′ 25” |
133 | MOURIS Jens | 131 | OGE | 17h 44′ 36” | + 01h 29′ 51” |
134 | JI Cheng | 143 | ARG | 17h 45′ 03” | + 01h 30′ 18” |
Andrzej
jest Krzysiu Wyrzykowski jest impreza , więc jednak można !!!
Czy tylko mi się wydawało, że zegar pojawiał się częściej, pan Sobczyński mówił mniej i te pseudo reklamy na balonach, płachtach i innych tego typu rzeczach było widać mniej, a ważniejszą rolę zajęli kolarze? 🙂
Wyrzykowski z Jarońskim pozwalają mi kochać kolarstwo
A co ci ten Krzysiu Wyrzykowski pomógł skoro klasyfikacja generalna zmieniała się 7 razy i każdorazowo była bez sensu ? Realizatorzy, operatorzy kamer, nawet motocyklista który ciągnie peleton to dno a nie ta śmieszna „liga mistrzów”
I znowu to samo… po zakończeniu etapu totalne zamieszanie z klasyfikacją generalną (oczywiście szpece z TVP znowu się popisali) 🙂
Wyrzykowski komentował z sensem tak jako powinien to robić porządny komentator i to mi dużo dało do oglądalności wyścigu „tour lang team de pologne” , a to , że realizatorom jak zwykle coś się pierdo…. to już osobny temat. dziś dla odmiany można było wyłączyć obraz a włączyć fonie…
Nie wiem, czy zauważyliście pewną śmieszną sytuację: przy dekoracji po zwycięstwie etapowym Thor Hushovd, po pocałunku naszych dziewcząt, wytarł swoje policzki. Myślałem, że padnę ze śmiechu 🙂
rozśmiesza mnie ta nazwa „kolarska liga mistrzów” nikt tak na świecie nie mówi ale pajace z TVP to podłapali i gadają. Bo wiadomo co powie pa Lang to świętość 🙂 Czy ludzie z TVP mają zakaz mówienia POLSAT? przy nazwie CCC. Relacja z tego etapu już była z deka lepsza ale wynikami się popisali :)Mniej balonów i banerów, czyżby z Włoch niektóre nie dojechały jeszcze? 🙂 W pewnym momencie myślałem że motory na rundach zrobią kraksę, jeżdżą jak na fazie. Ostatnio za dużo tych motorów jest na wyścigach np. jak na TdF. Mogę założyć się że połowa tych 1/4 tych ludzi na motorach jest zbędna a robią „kibel” w peletonie
„Tonący brzytwy się chwyta” – chyba tylko tak można nazwać zabieg TVP o przywróceniu duetu komentującego Tour de Pologne w dniu wczorajszym (nie wiem jak dziś będzie): Sobczyński-Wyrzykowski, który komentował rywalizację kolarzy podczas igrzysk w Londynie. Niestety dla Pana Sobczyńskiego, druga połowa tej „pary” na głowę bije go swoją kolarską wiedzą. Ale przecież nazwisko przyciąga telewidzów. No tak, tylko że do takiej transmisji to aż wstyd zapraszać tak cenioną osobę jak Pan Krzysztof Wyrzykowski.
Wpierw niech TVP pomyśli co zmienić w transmisji z TdP. Jak widać zareagować na krytykę komentatorów potrafią szybko. Gorzej idzie im z krytyką skierowaną pod adresem całej TVP… Oby jak najszybciej zrozumieli, jak wielką krzywdę wyrządzają wspaniałemu wyścigowi z piękną tradycją…