_etap4miasta1372967703090115600Kolejny, maratoński etap Tour de Pologne tym razem zakończy się w Katowicach. W stolicy województwa śląskiego wyznaczono długie rundy po ulicach miasta.

Czwarty etap 70. Tour de Pologne to najdłuższa przeprawa w tegorocznej odsłonie wyścigu. Kolarze będą musieli pokonać w sumie 231 kilometrów. Start nastąpi w Tarnowie, a meta znajduje się w Katowicach.  Ten odcinek to kolejna szansa dla sprinterów. Pierwsza część dystansu będzie prowadzić przez Ojcowski Park Narodowy, który położony jest w dolinach pomiędzy Krakowem a Czestochową.

Pierwsza z trzech Lotnych Premii, które wyznaczono na tym odcinku – zostanie rozegrana w Szczurowej. Punkty i bonifikaty zostaną rozdane także na kolejnych, lotnych finiszach w Olkuszu i Siemianowicach Śląskich. Dodatkowo w Dąbrowie Górniczej, czyli mieście, które regularnie w ostatnich latach gości peleton Tour de Pologne oraz w Sosnowcu czekają jeszcze Premie Specjalne. Etap zakończy się w Katowicach, gdzie czekają 4 rundy po 12. km każda, gdzie na 3 rundzie na alei Korfantego rozegra się Premia Górska Tauron. W 2011 roku Marcel Kittel wygrał tutaj etap finiszując z rekordową prędkością 78,2 km/h.

Profil:

4tarnow-katowice1373044749038447300

Uliczna końcówka w Katowicach znów faworyzuje sprinterów, choć już wtorkowy odcinek do Rzeszowa pokazał, że długi dystans oraz 6. osobowe składy mogą sprawić, że ucieczka się powiedzie. Miejmy nadzieję, że znajdą się tam nasi reprezentanci.

Faworyci według naszosie.pl:

1. Thor Hushovd (BMC Racing)
2. Mark Renshaw (Bielkin)
3. Michał Gołaś (Omega Pharma – Quick Step)

Profile i mapy wszystkich etapów > tutaj

 

Relacje telewizyjne:

TVP (Krzysztof Wyrzykowski i Piotr Sobczyński) – Plan transmisji

Eurosport (Tomasz Jaroński i Dariusz Baranowski – Plan transmisji

mapki: tourdepologne.pl

Źródło: własne+LangTeam

Andrzej