Czwarty kolarz ubiegłorocznych mistrzostw świata w jeździe indywidualnej na czas orlików – Lasse Normann Hansen (Blue Water Cycling) wygrał czasówkę na Tour de Berlin. Konrad Tomasiak (TC Chrobry Lasocki Głogów) był 14.
Poranna czasówka w niemieckim wyścigu dla młodzieżowców liczyła 19,2 kilometra. Zwycięski Norweg potrzebował na przejechanie tej trasy 26 minut i 51 sekund. Drugie miejsce ze stratą sześciu sekund zajął Sjors Roosen (Cycling Team Jo Piels), a trzeci był Mathias Moller (Blue Water Cycling). Duńczyk był gorszy od klubowego kolegi o 7 sekund.
Najlepiej z Polaków spisał się Konrad Tomasiak (TC Chrobry Lasocki Głogów), który zajął 14. miejsce ze stratą 45 sekund do najlepszego. Grzegorz Haba (WV De Jonge Renner)spadł w klasyfikacji generalnej na 18. miejsce.
Po południu na kolarzy czeka jeszcze 123 kilometrowy odcinek ze startu wspólnego.
Wyniki:
1 | NORMANN HANSEN Lasse | Blue Water Cycling | 5 | 26:51 | 42.905 | |
2 | ROOSEN Sjors | Cycling Team Jo Piels | 2 | 0:06 | 42.746 | |
3 | MOLLER Mathias | Blue Water Cycling | 1 | 0:07 | 42.719 | |
4 | LAMMERTINK Steven | Cycling Team Jo Piels | 0:10 | 42.640 | ||
5 | REIS Rafael | Ceramica Flaminia – Fondriest | 0:14 | 42.535 | ||
6 | HOEKSTRA Jochem | Cycling Team Jo Piels | 0:16 | 42.483 | ||
7 | WOTSCHKE Sebastian | 0:22 | 42.327 | |||
8 | PIRIUS Hans | 0:26 | 42.224 | |||
9 | SCHLICHENMAIER Tim | Team Bergstrasse jenatec | ,, | ,, | ||
10 | HAMMERSLAND Nicholas | Team Oster Hus – Ridley | 0:33 | 42.044 | ||
11 | DE KORT Bram | Cycling Team Jo Piels | 0:38 | 41.916 | ||
12 | HATZ Christopher | Team Bergstrasse jenatec | 0:40 | 41.866 | ||
13 | EGNER Arne | Team Stölting | ,, | ,, | ||
14 | TOMASIAK Konrad | TC Chrobry Lasocki Glogow | 0:45 | 41.739 | ||
15 | GRUNER Yannick | 0:53 | 41.538 | |||
16 | WALSCHEID Max | Team Stölting | 0:57 | 41.439 | ||
17 | NOLTEN Bram | 0:59 | 41.389 | |||
18 | DIETEREN Jan | Team Stölting | 1:00 | 41.364 | ||
19 | EIKING Odd Christian | 1:01 | 41.340 | |||
20 | GUERREIRO Ruben | 1:08 | 41.167 | |||
21 | DE GREEF Robbert | Cycling Team Jo Piels | 1:12 | 41.070 | ||
22 | WILLWOHL Willi | LKT Team Brandenburg | 1:17 | 40.948 | ||
23 | THALUND JENSEN Frederik | Blue Water Cycling | 1:18 | 40.924 | ||
24 | DIJKSTRA Martijn | ,, | ,, | |||
25 | WERDA Maximilian | Team Stölting | 1:23 | 40.803 | ||
26 | HABA Grzegorz | 1:25 | 40.755 | |||
27 | VAN DALEN Jason | 1:28 | 40.683 | |||
28 | KASTELIJN Ian | ,, | ,, | |||
29 | LEIJS Joeri | 1:29 | 40.659 | |||
30 | MAYER Yannick | 1:31 | 40.611 | |||
31 | NAGLER Patrick | 1:41 | 40.374 | |||
32 | PEDERSEN Mark Sehested | Blue Water Cycling | 1:42 | 40.350 | ||
33 | EGGER Mike | Team Bergstrasse jenatec | 1:45 | 40.280 | ||
34 | MEIJERS Daan | Cycling Team Jo Piels | ,, | ,, | ||
35 | WOLF Justin | 1:46 | 40.256 | |||
36 | STOSZ Patryk | TC Chrobry Lasocki Glogow | 1:48 | 40.209 | ||
37 | REICHARDT Thomas | Team Bergstrasse jenatec | 1:50 | 40.163 | ||
38 | BAUHAUS Phil | Team Stölting | 1:59 | 39.954 | ||
39 | ROOSEN Timo | 2:02 | 39.885 | |||
40 | MEIER Alexander | 2:06 | 39.793 | |||
41 | ZWINGENBERGER Philipp | ,, | ,, | |||
42 | ACKERMANN Pascal | Rad-Net Rose Team | 2:07 | 39.770 | ||
43 | MATHIS Marco | Rad-Net Rose Team | 2:09 | 39.724 | ||
44 | HERRMANN Jonathan | LKT Team Brandenburg | 2:14 | 39.610 | ||
45 | WIEKING Fabian | 2:16 | 39.565 | |||
46 | FREITAS Daniel | 2:17 | 39.542 | |||
47 | ARIESEN Tim | 2:18 | 39.520 | |||
48 | STIER Maximilian | LKT Team Brandenburg | 2:23 | 39.407 | ||
49 | KALDENBACH Jeroen | 2:24 | 39.385 | |||
50 | HUPPERTZ Joshua | 2:26 | 39.340 | |||
51 | QUAST Enno | 2:31 | 39.228 | |||
52 | BECK Joschka | 2:36 | 39.117 | |||
53 | VERTOMMEN Jeff | 2:38 | 39.073 | |||
54 | MUCHE Christopher | Rad-Net Rose Team | 2:44 | 38.941 | ||
55 | EYSKENS Jeroen | 2:46 | 38.897 | |||
56 | METZKE Eric | 2:47 | 38.875 | |||
57 | HEMPFER Martin | 2:49 | 38.831 | |||
58 | HOLBACH Fabian | ,, | ,, | |||
59 | HARNISCH Daniel | 2:53 | 38.744 | |||
60 | KRüGEL Samuel | 2:56 | 38.679 | |||
61 | SCHWEIZER Michael | 3:02 | 38.550 | |||
62 | HEMPFER Michael | 3:14 | 38.294 | |||
63 | WOLFFENBUTTEL Stefan | 3:17 | 38.230 | |||
64 | LAMBRECHTS Sem | 3:22 | 38.125 | |||
65 | LINDENAU Max | 3:26 | 38.041 | |||
66 | VAN DINGENEN Sander | 3:29 | 37.978 | |||
67 | SCHNEIDER Stefan | 3:35 | 37.853 | |||
68 | OSSYRA Gabriel | 3:42 | 37.709 | |||
69 | VAN DEN EYNDE Nick | 3:48 | 37.586 | |||
70 | TOLHOEK Antwan | 3:53 | 37.484 | |||
71 | RESKE Tim | Team Bergstrasse jenatec | 3:54 | 37.463 | ||
72 | PENSL Paul | 3:59 | 37.362 | |||
73 | WAPPLER Benjamin | 4:00 | 37.342 | |||
74 | LESCHE Philipp | 4:09 | 37.161 | |||
75 | FRITZ Fabian | 4:16 | 37.022 | |||
76 | SCHULZ Julian | 4:24 | 36.864 | |||
77 | ERNST Björn | 5:07 | 36.038 | |||
78 | BRETSCHNEIDER Toni | 5:16 | 35.869 | |||
DNF | SANDERS Dajo | – | – | |||
DNF | HERKLOTZ Silvio | Team Stölting | – | ,, |
Klasyfikacja generalna:
1 | (2) | MOLLER Mathias | Blue Water Cycling | 4:12:29 |
2 | (4) | ROOSEN Sjors | Cycling Team Jo Piels | 0:06 |
3 | (13) | NORMANN HANSEN Lasse | Blue Water Cycling | 0:18 |
4 | (15) | LAMMERTINK Steven | Cycling Team Jo Piels | 0:29 |
5 | (24) | HOEKSTRA Jochem | Cycling Team Jo Piels | 0:35 |
6 | (16) | PIRIUS Hans | 0:45 | |
7 | (18) | SCHLICHENMAIER Tim | Team Bergstrasse jenatec | ,, |
8 | (20) | HAMMERSLAND Nicholas | Team Oster Hus – Ridley | 0:52 |
9 | (3) | EIKING Odd Christian | 0:56 | |
10 | (12) | DE KORT Bram | Cycling Team Jo Piels | ,, |
11 | (6) | WALSCHEID Max | Team Stölting | 1:11 |
12 | (7) | NOLTEN Bram | 1:15 | |
13 | (8) | DIETEREN Jan | Team Stölting | 1:17 |
14 | (10) | DE GREEF Robbert | Cycling Team Jo Piels | 1:29 |
15 | (9) | WILLWOHL Willi | LKT Team Brandenburg | 1:34 |
16 | (23) | THALUND JENSEN Frederik | Blue Water Cycling | 1:37 |
17 | (21) | DIJKSTRA Martijn | ,, | |
18 | (5) | HABA Grzegorz | 1:39 | |
19 | (14) | WERDA Maximilian | Team Stölting | 1:42 |
20 | (17) | KASTELIJN Ian | 1:47 | |
21 | (1) | ROOSEN Timo | 1:50 | |
22 | (25) | EGGER Mike | Team Bergstrasse jenatec | 2:04 |
23 | (22) | KALDENBACH Jeroen | 2:43 | |
24 | (27) | MUCHE Christopher | Rad-Net Rose Team | 3:03 |
25 | (29) | REIS Rafael | Ceramica Flaminia – Fondriest | 3:22 |
26 | (43) | WOTSCHKE Sebastian | 3:33 | |
27 | (11) | WOLFFENBUTTEL Stefan | 3:34 | |
28 | (19) | VAN DINGENEN Sander | 3:48 | |
29 | (42) | HATZ Christopher | Team Bergstrasse jenatec | 3:51 |
30 | (45) | EGNER Arne | Team Stölting | ,, |
31 | (28) | TOMASIAK Konrad | TC Chrobry Lasocki Glogow | 3:53 |
32 | (41) | GUERREIRO Ruben | 4:19 | |
33 | (36) | VAN DALEN Jason | 4:39 | |
34 | (40) | MAYER Yannick | 4:42 | |
35 | (46) | PEDERSEN Mark Sehested | Blue Water Cycling | 4:53 |
36 | (30) | MEIJERS Daan | Cycling Team Jo Piels | 4:54 |
37 | (53) | GRUNER Yannick | ,, | |
38 | (35) | STOSZ Patryk | TC Chrobry Lasocki Glogow | 4:59 |
39 | (49) | WOLF Justin | 5:05 | |
40 | (33) | BAUHAUS Phil | Team Stölting | 5:10 |
41 | (38) | MEIER Alexander | 5:17 | |
42 | (48) | ACKERMANN Pascal | Rad-Net Rose Team | 5:22 |
43 | (31) | FREITAS Daniel | 5:28 | |
44 | (34) | STIER Maximilian | LKT Team Brandenburg | 5:34 |
45 | (37) | HUPPERTZ Joshua | 5:37 | |
46 | (44) | QUAST Enno | 5:42 | |
47 | (47) | METZKE Eric | 6:02 | |
48 | (32) | LAMBRECHTS Sem | 6:33 | |
49 | (50) | SCHNEIDER Stefan | 6:55 | |
50 | (39) | LESCHE Philipp | 7:20 | |
51 | (74) | LEIJS Joeri | 8:11 | |
52 | (77) | NAGLER Patrick | 8:25 | |
53 | (73) | REICHARDT Thomas | Team Bergstrasse jenatec | 8:32 |
54 | (57) | ZWINGENBERGER Philipp | 8:44 | |
55 | (67) | HERRMANN Jonathan | LKT Team Brandenburg | 8:52 |
56 | (68) | WIEKING Fabian | 8:54 | |
57 | (56) | ARIESEN Tim | 8:56 | |
58 | (79) | MATHIS Marco | Rad-Net Rose Team | 8:57 |
59 | (52) | BRETSCHNEIDER Toni | 8:59 | |
60 | (59) | VERTOMMEN Jeff | 9:16 | |
61 | (55) | EYSKENS Jeroen | 9:17 | |
62 | (54) | HOLBACH Fabian | 9:18 | |
63 | (78) | BECK Joschka | 9:20 | |
64 | (61) | HEMPFER Martin | 9:27 | |
65 | (72) | HARNISCH Daniel | 9:35 | |
66 | (76) | KRüGEL Samuel | 9:40 | |
67 | (75) | SCHWEIZER Michael | 9:46 | |
68 | (65) | HEMPFER Michael | 9:52 | |
69 | (66) | LINDENAU Max | 10:04 | |
70 | (69) | OSSYRA Gabriel | 10:20 | |
71 | (58) | TOLHOEK Antwan | 10:31 | |
72 | (70) | RESKE Tim | Team Bergstrasse jenatec | 10:32 |
73 | (63) | PENSL Paul | 10:37 | |
74 | (80) | VAN DEN EYNDE Nick | 10:38 | |
75 | (64) | WAPPLER Benjamin | ,, | |
76 | (62) | FRITZ Fabian | 10:54 | |
77 | (71) | SCHULZ Julian | 11:06 | |
78 | (60) | ERNST Björn | 11:45 |
Foto: Andrzej Gucwa
Andrzej