Bradley Wiggins Chris FroomeZnamy coraz więcej szczegółów na temat startów najbardziej znanej pary w ekipie Sky– Bradleya Wigginsa i Chrisa Froome`a. Ostatnio zostało potwierdzone, że głównym celem obrońcy tytułu zwycięzcy Tour de France będzie Giro d`Italia, a Froome ma być liderem Brytyjczyków podczas TdF.

Obaj zawodnicy w najbliższym czasie wezmą udział w wyścigu Tour of Oman (11-16 lutego). Następnie będą trenować na Majorce, gdyż Team Sky chce kontynuować program treningowy z zeszłego roku, który niewątpliwie przyniósł sukcesy.

Potem do ścigania wrócą w Marcu. Froome ma wystartować w Tirreno-Adriatico (6-12 marca), a „Wiggo” w Volta a Catalunya (18-24 marca).

Wyścigami, które bezpośrednio przygotują tych zawodników do startów w Giro i Tourze będą odpowiednio: Giro del Trentino (16-19 kwietnia) oraz Criterium du Dauphine (2-9 czerwca).

Obaj kolarze mają znaleźć się w składzie Sky na TdF, aby spróbować obronić tytuł zwycięzcy w drużynie.

Marta Wiśniewska

Poprzedni artykułAndre Greipel z 13. zwycięstwami ustanawia rekord w Tour Down Under