d3s7208Kolejny młody Polak stoi w blokach przed startem do kolarskiej kariery z najwyższej półki. Tym razem jest to Tomasz Dudzik, który właśnie skończył brać udział w zgrupowaniu młodzieżowej drużyny Garmin-Sharp– Slipstream Craddock.

O wychowanku LKS Atom Boxmet Dzierżoniów pisaliśmy > tutaj

Zgrupowanie to odbyło się w Williams Racing Academy w Teksasie. Jak to zwykle bywa na tego typu „spotkaniach” młodzi kolarze mieli okazję przede wszystkim do wzajemnej integracji oraz zapoznania się z podstawowymi założeniami filozofii zespołu.

Program obejmował także: trening na rowerze, edukację kolarzy w zakresie taktyki, umiejętności ścigania się w peletonie, regeneracji, odpowiedniego snu, odżywiania itp. Spotkali się również z psychologiem, aby dowiedzieć się jak radzić sobie z presją i stresującymi sytuacjami.

Warto również odnotować, że Slipstream Craddock nie funkcjonuje obok Garmin, a ma swoje korzenie w stworzonym przez Jonathana Vaughtersa zespole 5280, który później ewoluował do drużyny rangi WorldTour.

Mamy nadzieję, że Tomek wyrośnie tam na rasowego kolarza i w przyszłości będziemy oglądać go na podiach największych wyścigów na świecie. Powodzenia!

Marta Wiśniewska

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments