Mateusz Nowak (KTK-Kalisz) wygrał III Międzynarodowe Kryterium Uliczne – Nagroda Gruczna niedaleko Grudziądza. Drugi był Michał Podlaski (Bank BGŻ), który uzyskał taką sama ilość punktów co zwycięzca. Obaj zdobylii po 24 punkty, ale Nowak był wyżej na finiszu.

Trzecie miejsce zajął zawodnik z Ukrainy, czwarty był Piotr Gawroński (CCC Polsat Polkowice), a piąty Adam Stachowiak (Bank BGŻ Team). Zawodnicy mieli do przejechania 44 km (40 rund po 1,1 km każda).

Bank BGŻ Team wystartował w składzie: Michał Podlaski, Adam Stachowiak, Paweł Brylowski i Paweł Cieślik. Ten sam skład wystąpi w niedzielę w wyścigu VII Międzynarodowy Wyścig Kolarski – Memoriał Wojciecha Paducha o Puchar Wójta Gminy Kijewo Królewskie.