Andrea Guardini (Farnese Vini) odniósł swoje 11 zwycięstwo w sezonie, wygrał 5 etap Giro di Padania. Wyścig dla Ivana Basso.
Ostatni etap włoskiego wyścigu liczył 170 kilometrów i wiódł z Rovereto – Montecchio Maggiore.
O końcowy triumf walczył cały peleton, w którym najszybszy okazał się Guardini. Przypomnijmy, iż jest to pierwszy sezon Włocha w zawodowym peletonie. Drugi linie mety przekroczył Elia Viviani (Liquigas-Cannondale), zaś trzeci był Danilo Napolitano (Acqua & Sapone). Na dobrej 14 pozycji zameldował się Krzysztof Szczawiński (Miche).
W końcowej klasyfikacji generalnej zwyciężył Basso, przed Giovanni Viscontim (Farnese Vini) oraz Francesco Masciarelli (Pro Team Astana). Na bardzo dobrej, dziewiątej pozycji wyścig zakończył Marek Rutkiewicz (Polska).
Miejsca pozostałych Polaków: Tomasz Marczyński (Polska) był 32, Maciej Bodnar (Liquigas) 83, Krzysztof Szczawiński 84, Paweł Bernas 113, Łukasz Wiśniowski 131, Sławomir Kohut (Miche) 133, Piotr Gawroński (Polska) 136, Grzegorz Stępniak (Polska) 144, Grzegorz Haba (Polska) 152.
Końcowa klasyfikacja generalna:
1 | Ivan Basso (Ita) Liquigas – Cannondale | 22:13:28 | |
2 | Giovanni Visconti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli | 0:00:52 | |
3 | Francesco Masciarelli (Ita) Pro Team Astana | 0:01:08 | |
4 | Fortunato Baliani (Ita) D’Angelo & Antenucci – Nippo | 0:01:17 | |
5 | Davide Rebellin (Ita) Miche – Guerciotti | 0:01:24 | |
6 | Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli C.I.P.I | 0:01:32 | |
7 | Simone Stortoni (Ita) Colnago – Csf Inox | 0:02:34 | |
8 | Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – Csf Inox | 0:02:53 | |
9 | Marek Rutkiewicz (Pol) Poland | 0:02:57 | |
10 | Riccardo Chiarini (Ita) Androni Giocattoli C.I.P.I | 0:03:08 | |
11 | Robert Vrecer (Slo) Slovenia | 0:04:13 | |
12 | Lachlan Norris (Aus) Australia | 0:04:22 | |
13 | Guillaume Levarlet (Fra) Saur -Sojasun | 0:04:49 | |
14 | Diego Ulissi (Ita) Lampre – ISD | 0:04:57 | |
15 | Reto Hollenstein (Swi) Vorarlberg | 0:05:06 | |
16 | Jerome Coppel (Fra) Saur -Sojasun | 0:05:24 | |
17 | Constantino Zaballa Gutierrez (Spa) Miche – Guerciotti | 0:05:56 | |
18 | Dirk Bellemakers (Ned) Landbouwkrediet | 0:05:58 | |
19 | Ruben Martinez (Spa) Caja Rural | ||
20 | Alessandro Donati (Ita) Acqua & Sapone | ||
21 | Jan Polanc (Slo) Slovenia | 0:06:07 | |
22 | Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) D’Angelo & Antenucci – Nippo | 0:06:10 | |
23 | Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli C.I.P.I | 0:06:25 | |
24 | Juan Sebastian Tamayo Martinez (Col) WIT | 0:07:42 | |
25 | Michael Rasmussen (Den) Christina Watches – Onfone | 0:07:57 | |
26 | Patxi Xavier Vila Errandonea (Spa) De Rosa – Ceramica Flaminia | 0:08:01 | |
27 | Antonio Santoro (Ita) Androni Giocattoli C.I.P.I | 0:08:51 | |
28 | Paolo Tiralongo (Ita) Pro Team Astana | 0:09:05 | |
29 | Paolo Bailetti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia | 0:09:34 | |
30 | Federico Canuti (Ita) Colnago – Csf Inox | 0:09:35 | |
31 | Vladimir Miholjevic (Cro) Acqua & Sapone | 0:10:02 | |
32 | Tomasz Marczynski (Pol) Poland | ||
33 | Tomaz Nose (Slo) Slovenia | ||
34 | Carlos Alberto Betancourt Gomez (Col) Acqua & Sapone | ||
35 | Oleg Chuzhda (Ukr) Caja Rural | 0:10:58 | |
36 | Christian Meier (Can) Unitedhealthcare Pro Cycling | 0:11:28 | |
37 | Dominik Hrinkow (Aut) Vorarlberg | 0:11:39 | |
38 | Davide Torosantucci (Ita) D’Angelo & Antenucci – Nippo | 0:12:50 | |
39 | Fabio Taborre (Ita) Acqua & Sapone | 0:13:01 | |
40 | Stefan Schumacher (Ger) Miche – Guerciotti | 0:13:05 | |
41 | Silvan Dillier (Swi) Vorarlberg | 0:13:23 | |
42 | Alessandro Bisolti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli | 0:14:05 | |
43 | Philipp Mamos (Ger) Amore & Vita | 0:14:34 | |
44 | Daniel Oss (Ita) Liquigas – Cannondale | 0:15:41 | |
45 | Blaz Furdi (Slo) Slovenia | 0:17:24 | |
46 | Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD | ||
47 | Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana | ||
48 | Daniel Diaz (Arg) Velo Club La Pomme Marseille | ||
49 | Jonathan Monsalve (Ven) Androni Giocattoli C.I.P.I | 0:17:38 | |
50 | Javier Moreno (Spa) Caja Rural | 0:19:14 | |
51 | Carlos Jose Ochoa (Ven) Androni Giocattoli C.I.P.I | 0:19:40 | |
52 | Alessandro Bertolini (Ita) Androni Giocattoli C.I.P.I | 0:20:37 | |
53 | Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli | 0:21:00 | |
54 | Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD | 0:21:10 | |
55 | Gian Luca Randazzo (Ita) Miche – Guerciotti | 0:21:20 | |
56 | Cameron Wurf (Aus) Liquigas – Cannondale | 0:21:29 | |
57 | Matti Helminen (Bel) Landbouwkrediet | 0:22:09 | |
58 | Elia Viviani (Ita) Liquigas – Cannondale | 0:22:11 | |
59 | Yohan Cauquil (Fra) Velo Club La Pomme Marseille | 0:22:58 | |
60 | Cyril Bessy (Fra) Saur -Sojasun | 0:23:04 | |
61 | Davy Commeyne (Bel) Landbouwkrediet | 0:24:03 | |
62 | Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD | ||
63 | Aristide Ratti (Ita) WIT | ||
64 | Reinier Honig (Ltu) Landbouwkrediet | ||
65 | Diego Milan Jimenez (Spa) Caja Rural | ||
66 | Ruben Reig Conejero (Spa) Caja Rural | ||
67 | Diego Alejandro Tamayo Martinez (Col) WIT | ||
68 | Manuel Belletti (Ita) Colnago – Csf Inox | 0:24:08 | |
69 | Roberto Antonio Richeze (Arg) Ora Hotels – Carrera | 0:24:17 | |
70 | Alexander Zdanov (Rus) D’Angelo & Antenucci – Nippo | 0:24:23 | |
71 | Volodymyr Bileka (Ukr) Amore & Vita | 0:24:30 | |
72 | Ermanno Capelli (Ita) Vorarlberg | ||
73 | Julien Antomarchi (Fra) Velo Club La Pomme Marseille | 0:24:46 | |
74 | Fabio Sabatini (Ita) Liquigas – Cannondale | 0:24:57 | |
75 | Toms Skujins (Lat) Velo Club La Pomme Marseille | 0:25:11 | |
76 | Claudio Corioni (Ita) Acqua & Sapone | 0:25:16 | |
77 | Morgan Schmitt (USA) Unitedhealthcare Pro Cycling | 0:25:22 | |
78 | Vyacheslav Kuznetsov (Rus) Itera – Katusha | 0:25:25 | |
79 | Anton Kaniuk (Ukr) Amore & Vita | 0:25:52 | |
80 | Giuseppe De Maria (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia | 0:26:46 | |
81 | Federico Rocchetti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia | 0:27:03 | |
82 | Sacha Modolo (Ita) Colnago – Csf Inox | 0:27:12 | |
83 | Maciej Bodnar (Pol) Liquigas – Cannondale | 0:27:27 | |
84 | Krzysztof Szczawinski (Pol) Miche – Guerciotti | 0:27:38 | |
85 | Mirko Tedeschi (Ita) Lampre – ISD | 0:27:49 | |
86 | Yannick Talabardon (Fra) Saur -Sojasun | 0:27:53 | |
87 | Ludovic Turpin (Fra) Saur -Sojasun | ||
88 | Oleksandr Kvachuk (Ukr) Lampre – ISD | ||
89 | Simone Campagnaro (Ita) D’Angelo & Antenucci – Nippo | 0:28:04 | |
90 | Niv Libner (Isr) Amore & Vita | 0:28:06 | |
91 | Vitaliy Buts (Ukr) Lampre – ISD | ||
92 | Edoardo Girardi (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia | ||
93 | Fabio Piscopiello (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia | ||
94 | Julian Sanchez Pimienta (Spa) Caja Rural | ||
95 | Thomas Vaubourzeix (Fra) Velo Club La Pomme Marseille | 0:28:13 | |
96 | Massimo Graziato (Ita) Lampre – ISD | 0:28:17 | |
97 | Baptiste Planckaert (Bel) Landbouwkrediet | 0:28:45 | |
98 | Luka Mezgec (Slo) Slovenia | 0:30:04 | |
99 | Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas – Cannondale | 0:30:48 | |
100 | Ariel Maximiliano Richeze (Arg) D’Angelo & Antenucci – Nippo | 0:31:11 | |
101 | Sonny Colbrelli (Ita) Colnago – Csf Inox | 0:31:14 | |
102 | Henry Frusto (Ita) D’Angelo & Antenucci – Nippo | 0:31:41 | |
103 | Giuseppe Muraglia (Ita) D’Angelo & Antenucci – Nippo | ||
104 | Wegelius Charles (GBr) Unitedhealthcare Pro Cycling | 0:32:21 | |
105 | Sergio Lagana (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia | 0:32:34 | |
106 | Omar Lombardi (Ita) Colnago – Csf Inox | ||
107 | Danilo Napolitano (Ita) Acqua & Sapone | 0:32:46 | |
108 | Klemen Stimulak (Slo) Slovenia | 0:32:48 | |
109 | Davide Orrico (Ita) Unitedhealthcare Pro Cycling | 0:33:15 | |
110 | Volodymyr Zagorodniy (Ukr) Miche – Guerciotti | ||
111 | Simone Boifava (Ita) Ora Hotels – Carrera | 0:33:38 | |
112 | Alberto Di Lorenzo (Ita) Meridiana Kamen Team | 0:33:39 | |
113 | Pawel Bernas (Pol) Poland | ||
114 | Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas – Cannondale | 0:35:30 | |
115 | Arnaud Coyot (Fra) Saur -Sojasun | 0:35:40 | |
116 | Filippo Baggio (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia | 0:36:33 | |
117 | Mikhail Antonov (Rus) Itera – Katusha | 0:36:34 | |
118 | Angelo Furlan (Ita) Christina Watches – Onfone | 0:37:16 | |
119 | Gregoire Tarride (Fra) Velo Club La Pomme Marseille | 0:37:26 | |
120 | Benjamin Giraud (Fra) Velo Club La Pomme Marseille | 0:37:40 | |
121 | Jacobe Keough (USA) Unitedhealthcare Pro Cycling | 0:37:52 | |
122 | Mark Dzamastagic (Slo) Slovenia | 0:38:07 | |
123 | Walter Proch (Ita) Ora Hotels – Carrera | 0:38:08 | |
124 | Dmitriy Gruztev (Kaz) Pro Team Astana | 0:38:11 | |
125 | Maxim Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana | 0:39:25 | |
126 | Mitchell Docker (Aus) Australia | 0:39:42 | |
127 | Angelo Pagani (Ita) Colnago – Csf Inox | 0:39:45 | |
128 | Alessandro Malaguti (Ita) Ora Hotels – Carrera | 0:39:49 | |
129 | Ruslan Tleubayev (Kaz) Pro Team Astana | 0:39:52 | |
130 | Volodymyr Kogut (Ukr) Amore & Vita | 0:40:09 | |
131 | Lukasz Wisniowski (Pol) Poland | 0:40:19 | |
132 | Enrico Montanari (Ita) WIT | 0:40:31 | |
133 | Slawomir Kohut (Pol) Miche – Guerciotti | 0:40:37 | |
134 | Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli | 0:40:52 | |
135 | Matthew Harley Goss (Aus) Australia | 0:41:16 | |
136 | Piotr Gawronski (Pol) Poland | 0:41:19 | |
137 | Kamil Gradek (Pol) Poland | 0:41:24 | |
138 | Jean Marc Marino (Fra) Saur -Sojasun | 0:41:54 | |
139 | Wesley Sulzberger (Aus) Australia | 0:41:57 | |
140 | Igor Frolov (Rus) Itera – Katusha | 0:42:35 | |
141 | Cameron Meyer (Aus) Australia | 0:42:46 | |
142 | Simone Masciarelli (Ita) Acqua & Sapone | 0:44:19 | |
143 | Leonardo Pinizotto (Ita) Miche – Guerciotti | 0:44:37 | |
144 | Grzegorz Stepniak (Pol) Poland | 0:44:49 | |
145 | Luca Barla (Ita) Androni Giocattoli C.I.P.I | 0:45:18 | |
146 | Stefan Poll (Aut) Vorarlberg | ||
147 | Jimmy Engoulvent (Fra) Saur -Sojasun | 0:45:51 | |
148 | Evaldas Siskevicius (Ltu) Velo Club La Pomme Marseille | 0:46:12 | |
149 | Bart Dockx (Ltu) Landbouwkrediet | 0:46:26 | |
150 | Andriy Grivko (Ukr) Pro Team Astana | 0:46:39 | |
151 | Andrew Pinfold (Can) Unitedhealthcare Pro Cycling | 0:46:57 | |
152 | Grzegorz Haba (Pol) Poland | 0:47:07 | |
153 | Leonardo Giordani (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli | 0:47:56 | |
154 | Luca Mirenda G. (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli | 0:48:23 | |
155 | Davide Ricci Bitti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli | ||
156 | Hilton Clarke (Aus) Unitedhealthcare Pro Cycling | 0:49:17 | |
157 | Moltke Steen Mads (Den) Christina Watches – Onfone | 0:49:35 | |
158 | Nick Aitken (Aus) Australia | 0:49:40 | |
159 | Omar Sottocornola (Ita) Meridiana Kamen Team | 0:50:56 | |
160 | Darko Blazevic (Cro) Meridiana Kamen Team | 0:52:23 | |
161 | Leonid Krasnoy (Rus) Itera – Katusha | 0:53:45 | |
162 | Viktor Shmalko (Rus) Itera – Katusha | 0:54:29 | |
163 | Mirco Lorenzetto (Ita) Pro Team Astana | 0:54:34 | |
164 | Michele Nodari (Ita) Unitedhealthcare Pro Cycling | 0:55:48 |