Rosyjski sprinter reprezentujący barwy Team Katusha, Denis Galimzyanov potwierdził dobrą formę przed Mistrzostwami Świata, wygrywając wyścig Paryż-Bruksela.

Kolarze musieli zmierzyć się z dystansem 220 kilometrów.

W ucieczkę dnia 91 edycji wyścigu zabrali się: Alessandro De Marchi (Androni Giocattoli), Daniele Ratto (Geox-TMC), Diego Caccia (Farnese Vini-Neri Sottoli), Jonathan Hivert (Saur-Sojasun), Matthieu Sprick (Skil-Shimano) and Jurgen van Goolen (Verandas Willems-Accent). Jednak 40 kilometrów przed metą ucieczka została schwytana.

O końcowy triumf walczył cały peleton. Pierwszy na kresce zameldował się Galimzyanov, drugi był Yauheni Hutarovich (FDJ), zaś trzeci Anthony Ravard (AG2R La Mondiale).

W wyścigu jechało dwóch Polaków. Michał Gołaś (Vacansoleil), dla którego był to pierwszy start po Vuelcie,  gdzie mocno się poturbował, zajął 54 pozycję. Drugi z Polaków Michał Kwiatkowski (Radioshack) był 137.

Wyniki:

1 Denis Galimzyanov (Rus) Katusha Team 4:51:35
2 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ
3 Anthony Ravard (Fra) AG2R La Mondiale
4 Stefan Van Dijk (Ned) Veranda’s Willems – Accent
5 Takashi Miyazawa (Jpn) Farnese Vini – Neri Sottoli
6 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
7 Alexander Kristoff (Nor) BMC Racing Team
8 Daniele Colli (Ita) Geox-TMC
9 Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
10 Cyril Lemoine (Fra) Saur – Sojasun
11 Kevin Ista (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
12 Robbie Mcewen (Aus) Team RadioShack
13 Joeri Stallaert (Bel) Landbouwkrediet
14 Eric Baumann (Ger) Team Netapp
15 Alessandro Bazzana (Ita) Team Type 1 – Sanofi Aventis
16 Sven Vanthourenhout (Bel) Landbouwkrediet
17 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
18 Kenny De Haes (Bel) Omega Pharma-Lotto
19 Kenneth Van Bilsen (Bel) Donckers Koffie – Jelly Belly
20 Gaetan Bille (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole
21 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Saxo Bank Sungard
22 Xavier Florencio Cabre (Spa) Geox-TMC
23 Anthony Roux (Fra) FDJ
24 Pier Paolo De Negri (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
25 Geert Verheyen (Bel) Landbouwkrediet
26 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
27 David Gutierrez Gutierrez (Spa) Geox-TMC
28 Marco Bandiera (Ita) Quickstep Cycling Team
29 Roger Kluge (Ger) Skil – Shimano
30 Gael Malacarne (Fra) Bretagne – Schuller
31 Luke Roberts (Aus) Saxo Bank Sungard
32 Romain Delalot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
33 James Vanlandschoot (Bel) Veranda’s Willems – Accent
34 Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli
35 Baden Cooke (Aus) Saxo Bank Sungard
36 Jens Keukeleire (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
37 Aidis Kruopis (Ltu) Landbouwkrediet
38 David Tanner (Aus) Saxo Bank Sungard
39 Timon Seubert (Ger) Team Netapp
40 Kurt Hovelynck (Bel) Donckers Koffie – Jelly Belly
41 Benjamin Verraes (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht
42 Fabio Polazzi (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole
43 Yuriy Krivtsov (Fra) AG2R La Mondiale
44 Johan Coenen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
45 Geert Steurs (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
46 Jan Tratnik (Slo) Quickstep Cycling Team
47 Kevin Van Impe (Bel) Quickstep Cycling Team 0:00:09
48 Huub Duyn (Ned) Donckers Koffie – Jelly Belly
49 Laurent Mangel (Fra) Saur – Sojasun
50 Jérémie Galland (Fra) Saur – Sojasun
51 Jure Kocjan (Slo) Team Type 1 – Sanofi Aventis
52 Daryl Impey (RSA) Team Netapp
53 Bert De Waele (Bel) Landbouwkrediet
54 Michal Golas (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
55 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
56 Aldo Ino Ilesic (Slo) Team Type 1 – Sanofi Aventis
57 Simon Zahner (Swi) BMC Racing Team 0:00:14
58 Marko Kump (Slo) Geox-TMC
59 Gilles Devillers (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole
60 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 0:00:16
61 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil – Shimano
62 Thomas Damuseau (Fra) Skil – Shimano
63 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
64 Gorik Gardeyn (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
65 Ronan Van Zandbeek (Ned) Skil – Shimano
66 Yoann Offredo (Fra) FDJ
67 Yannick Martinez (Fra) AG2R La Mondiale
68 Valeriy Kobzarenko (Ukr) Team Type 1 – Sanofi Aventis
69 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
70 Arnaud Demare (Fra) FDJ
71 Sander Armee (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
72 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
73 Guillaume Le Floch (Fra) Team Europcar
74 Kasper Klostergaard Larsen (Den) Saxo Bank Sungard
75 Egidijus Juodvalkis (Ltu) Landbouwkrediet
76 Laszlo Bodrogi (Fra) Team Type 1 – Sanofi Aventis
77 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team
78 Edwig Cammaerts (Bel) Landbouwkrediet
79 Gregory Habeaux (Bel) Veranda’s Willems – Accent 0:00:29
80 Eric Berthou (Fra) Bretagne – Schuller
81 André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto
82 Arnaud Labbe (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
83 Chris Butler (USA) BMC Racing Team
84 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
85 Martin Reimer (Ger) Skil – Shimano
86 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
87 Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard
88 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
89 Johan Le Bon (Fra) Bretagne – Schuller
90 Florent Barle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
91 Wilfried Cretskens (Bel) Donckers Koffie – Jelly Belly
92 Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:00:31
93 Alexander Porsev (Rus) Katusha Team 0:00:33
94 Olivier Pardini (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole
95 Sven Jodts (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:00:41
96 Arnaud Gerard (Fra) FDJ
97 Chad Beyer (USA) BMC Racing Team
98 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team
99 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team
100 Steven De Neef (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht
101 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole
102 Francesco Ginanni (Ita) Androni Giocattoli
103 Joaquim Durant (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht
104 Thomas Bertolini (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
105 Jean-Luc Delpech (Fra) Bretagne – Schuller
106 Andy Cappelle (Bel) Quickstep Cycling Team
107 Julien Simon (Fra) Saur – Sojasun
108 Rubens Bertogliati (Swi) Team Type 1 – Sanofi Aventis
109 Christophe Laborie (Fra) Saur – Sojasun
110 Mathieu Teychenne (Fra) AG2R La Mondiale
111 Alberto Ongarato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
112 Manuele Boaro (Ita) Saxo Bank Sungard 0:00:49
113 Alexander Efimkin (Rus) Team Type 1 – Sanofi Aventis
114 Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma-Lotto 0:01:03
115 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
116 Laurent Pichon (Fra) Bretagne – Schuller 0:01:07
117 Kévin Reza (Fra) Team Europcar
118 Jean-Pierre Drucker (Lux) Veranda’s Willems – Accent 0:01:18
119 Thomas Degand (Bel) Veranda’s Willems – Accent
120 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun
121 Maxime Vantomme (Bel) Katusha Team 0:01:30
122 Yann Huguet (Fra) Skil – Shimano 0:04:00
123 Stijn Vandenbergh (Bel) Katusha Team 0:04:10
124 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
125 Fabio Felline (Ita) Geox-TMC
126 Elia Favilli (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
127 Javier Megias Leal (Spa) Team Type 1 – Sanofi Aventis 0:05:00
128 Steven Van Vooren (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:06:10
129 Angel Vicioso Arcos (Spa) Androni Giocattoli 0:07:15
130 Jonathan Hivert (Fra) Saur – Sojasun 0:08:00
131 Yaroslav Popovych (Ukr) Team RadioShack 0:08:20
132 Dmitriy Muravyev (Kaz) Team RadioShack 0:11:00
133 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:13:00
134 Rob Goris (Bel) Veranda’s Willems – Accent
135 Kevin Van Dyck (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht
136 Bjorn Selander (USA) Team RadioShack
137 Michal Kwiatkowski (Pol) Team RadioShack
138 Kevin Verwaest (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht
139 Alexander Mironov (Rus) Katusha Team
140 Evgeny Shalunov (Rus) Team RadioShack
141 Jesse Sergent (NZl) Team RadioShack
142 David Boucher (Fra) Omega Pharma-Lotto
143 Otavio Didier Bulgarelli (Bra) Farnese Vini – Neri Sottoli
144 Frédéric Guesdon (Fra) FDJ
145 Sébastien Chavanel (Fra) Team Europcar
146 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
147 Jeroem Lepla (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht
148 Jurgen Van Goolen (Bel) Veranda’s Willems – Accent
149 Michaël Baer (Swi) Team Netapp
150 Koen Barbe (Bel) Landbouwkrediet
151 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar
152 John Murphy (USA) BMC Racing Team
153 Omar Bertazzo (Ita) Androni Giocattoli
154 Matteo Pelucchi (Ita) Geox-TMC
155 Tomas Alberio (Ita) Geox-TMC
156 Alexander Gottfried (Ger) Team Netapp
157 Christophe Premont (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole
158 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Schuller
159 Stéphane Bonsergent (Fra) Bretagne – Schuller
160 Roberto De Patre (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
161 Tobias Ludvigsson (Swe) Skil – Shimano
162 Matthieu Sprick (Fra) Skil – Shimano
163 Steve Schets (Bel) Donckers Koffie – Jelly Belly
164 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
165 Michael Vanderaerden (Bel) Donckers Koffie – Jelly Belly
166 Sander Helven (Bel) Donckers Koffie – Jelly Belly
167 Francesco Van Coppernolle (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht
168 Steven Caethoven (Bel) Veranda’s Willems – Accent
169 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Quickstep Cycling Team
170 Ramon Domene Reyes (Spa) Androni Giocattoli
171 Joost Van Leijen (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
172 Jonas Vangenechten (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole
173 Alessandro De Marchi (Ita) Androni Giocattoli
174 Frederik Willems (Bel) Omega Pharma-Lotto
175 Daniele Ratto (Ita) Geox-TMC
176 Diego Caccia (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli