Rosyjski sprinter reprezentujący barwy Team Katusha, Denis Galimzyanov potwierdził dobrą formę przed Mistrzostwami Świata, wygrywając wyścig Paryż-Bruksela.
Kolarze musieli zmierzyć się z dystansem 220 kilometrów.
W ucieczkę dnia 91 edycji wyścigu zabrali się: Alessandro De Marchi (Androni Giocattoli), Daniele Ratto (Geox-TMC), Diego Caccia (Farnese Vini-Neri Sottoli), Jonathan Hivert (Saur-Sojasun), Matthieu Sprick (Skil-Shimano) and Jurgen van Goolen (Verandas Willems-Accent). Jednak 40 kilometrów przed metą ucieczka została schwytana.
O końcowy triumf walczył cały peleton. Pierwszy na kresce zameldował się Galimzyanov, drugi był Yauheni Hutarovich (FDJ), zaś trzeci Anthony Ravard (AG2R La Mondiale).
W wyścigu jechało dwóch Polaków. Michał Gołaś (Vacansoleil), dla którego był to pierwszy start po Vuelcie, gdzie mocno się poturbował, zajął 54 pozycję. Drugi z Polaków Michał Kwiatkowski (Radioshack) był 137.
Wyniki:
1 | Denis Galimzyanov (Rus) Katusha Team | 4:51:35 | |
2 | Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ | ||
3 | Anthony Ravard (Fra) AG2R La Mondiale | ||
4 | Stefan Van Dijk (Ned) Veranda’s Willems – Accent | ||
5 | Takashi Miyazawa (Jpn) Farnese Vini – Neri Sottoli | ||
6 | Borut Bozic (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
7 | Alexander Kristoff (Nor) BMC Racing Team | ||
8 | Daniele Colli (Ita) Geox-TMC | ||
9 | Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
10 | Cyril Lemoine (Fra) Saur – Sojasun | ||
11 | Kevin Ista (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
12 | Robbie Mcewen (Aus) Team RadioShack | ||
13 | Joeri Stallaert (Bel) Landbouwkrediet | ||
14 | Eric Baumann (Ger) Team Netapp | ||
15 | Alessandro Bazzana (Ita) Team Type 1 – Sanofi Aventis | ||
16 | Sven Vanthourenhout (Bel) Landbouwkrediet | ||
17 | Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
18 | Kenny De Haes (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
19 | Kenneth Van Bilsen (Bel) Donckers Koffie – Jelly Belly | ||
20 | Gaetan Bille (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole | ||
21 | Lucas Sebastian Haedo (Arg) Saxo Bank Sungard | ||
22 | Xavier Florencio Cabre (Spa) Geox-TMC | ||
23 | Anthony Roux (Fra) FDJ | ||
24 | Pier Paolo De Negri (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli | ||
25 | Geert Verheyen (Bel) Landbouwkrediet | ||
26 | Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ | ||
27 | David Gutierrez Gutierrez (Spa) Geox-TMC | ||
28 | Marco Bandiera (Ita) Quickstep Cycling Team | ||
29 | Roger Kluge (Ger) Skil – Shimano | ||
30 | Gael Malacarne (Fra) Bretagne – Schuller | ||
31 | Luke Roberts (Aus) Saxo Bank Sungard | ||
32 | Romain Delalot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
33 | James Vanlandschoot (Bel) Veranda’s Willems – Accent | ||
34 | Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli | ||
35 | Baden Cooke (Aus) Saxo Bank Sungard | ||
36 | Jens Keukeleire (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
37 | Aidis Kruopis (Ltu) Landbouwkrediet | ||
38 | David Tanner (Aus) Saxo Bank Sungard | ||
39 | Timon Seubert (Ger) Team Netapp | ||
40 | Kurt Hovelynck (Bel) Donckers Koffie – Jelly Belly | ||
41 | Benjamin Verraes (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht | ||
42 | Fabio Polazzi (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole | ||
43 | Yuriy Krivtsov (Fra) AG2R La Mondiale | ||
44 | Johan Coenen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
45 | Geert Steurs (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
46 | Jan Tratnik (Slo) Quickstep Cycling Team | ||
47 | Kevin Van Impe (Bel) Quickstep Cycling Team | 0:00:09 | |
48 | Huub Duyn (Ned) Donckers Koffie – Jelly Belly | ||
49 | Laurent Mangel (Fra) Saur – Sojasun | ||
50 | Jérémie Galland (Fra) Saur – Sojasun | ||
51 | Jure Kocjan (Slo) Team Type 1 – Sanofi Aventis | ||
52 | Daryl Impey (RSA) Team Netapp | ||
53 | Bert De Waele (Bel) Landbouwkrediet | ||
54 | Michal Golas (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
55 | Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale | ||
56 | Aldo Ino Ilesic (Slo) Team Type 1 – Sanofi Aventis | ||
57 | Simon Zahner (Swi) BMC Racing Team | 0:00:14 | |
58 | Marko Kump (Slo) Geox-TMC | ||
59 | Gilles Devillers (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole | ||
60 | Michael Schär (Swi) BMC Racing Team | 0:00:16 | |
61 | Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil – Shimano | ||
62 | Thomas Damuseau (Fra) Skil – Shimano | ||
63 | Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team | ||
64 | Gorik Gardeyn (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
65 | Ronan Van Zandbeek (Ned) Skil – Shimano | ||
66 | Yoann Offredo (Fra) FDJ | ||
67 | Yannick Martinez (Fra) AG2R La Mondiale | ||
68 | Valeriy Kobzarenko (Ukr) Team Type 1 – Sanofi Aventis | ||
69 | Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team | ||
70 | Arnaud Demare (Fra) FDJ | ||
71 | Sander Armee (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
72 | Vincent Jerome (Fra) Team Europcar | ||
73 | Guillaume Le Floch (Fra) Team Europcar | ||
74 | Kasper Klostergaard Larsen (Den) Saxo Bank Sungard | ||
75 | Egidijus Juodvalkis (Ltu) Landbouwkrediet | ||
76 | Laszlo Bodrogi (Fra) Team Type 1 – Sanofi Aventis | ||
77 | Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team | ||
78 | Edwig Cammaerts (Bel) Landbouwkrediet | ||
79 | Gregory Habeaux (Bel) Veranda’s Willems – Accent | 0:00:29 | |
80 | Eric Berthou (Fra) Bretagne – Schuller | ||
81 | André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto | ||
82 | Arnaud Labbe (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
83 | Chris Butler (USA) BMC Racing Team | ||
84 | Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
85 | Martin Reimer (Ger) Skil – Shimano | ||
86 | Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar | ||
87 | Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard | ||
88 | Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale | ||
89 | Johan Le Bon (Fra) Bretagne – Schuller | ||
90 | Florent Barle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
91 | Wilfried Cretskens (Bel) Donckers Koffie – Jelly Belly | ||
92 | Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto | 0:00:31 | |
93 | Alexander Porsev (Rus) Katusha Team | 0:00:33 | |
94 | Olivier Pardini (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole | ||
95 | Sven Jodts (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | 0:00:41 | |
96 | Arnaud Gerard (Fra) FDJ | ||
97 | Chad Beyer (USA) BMC Racing Team | ||
98 | Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team | ||
99 | Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team | ||
100 | Steven De Neef (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht | ||
101 | Olivier Chevalier (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole | ||
102 | Francesco Ginanni (Ita) Androni Giocattoli | ||
103 | Joaquim Durant (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht | ||
104 | Thomas Bertolini (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli | ||
105 | Jean-Luc Delpech (Fra) Bretagne – Schuller | ||
106 | Andy Cappelle (Bel) Quickstep Cycling Team | ||
107 | Julien Simon (Fra) Saur – Sojasun | ||
108 | Rubens Bertogliati (Swi) Team Type 1 – Sanofi Aventis | ||
109 | Christophe Laborie (Fra) Saur – Sojasun | ||
110 | Mathieu Teychenne (Fra) AG2R La Mondiale | ||
111 | Alberto Ongarato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
112 | Manuele Boaro (Ita) Saxo Bank Sungard | 0:00:49 | |
113 | Alexander Efimkin (Rus) Team Type 1 – Sanofi Aventis | ||
114 | Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma-Lotto | 0:01:03 | |
115 | Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
116 | Laurent Pichon (Fra) Bretagne – Schuller | 0:01:07 | |
117 | Kévin Reza (Fra) Team Europcar | ||
118 | Jean-Pierre Drucker (Lux) Veranda’s Willems – Accent | 0:01:18 | |
119 | Thomas Degand (Bel) Veranda’s Willems – Accent | ||
120 | Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun | ||
121 | Maxime Vantomme (Bel) Katusha Team | 0:01:30 | |
122 | Yann Huguet (Fra) Skil – Shimano | 0:04:00 | |
123 | Stijn Vandenbergh (Bel) Katusha Team | 0:04:10 | |
124 | Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale | ||
125 | Fabio Felline (Ita) Geox-TMC | ||
126 | Elia Favilli (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli | ||
127 | Javier Megias Leal (Spa) Team Type 1 – Sanofi Aventis | 0:05:00 | |
128 | Steven Van Vooren (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | 0:06:10 | |
129 | Angel Vicioso Arcos (Spa) Androni Giocattoli | 0:07:15 | |
130 | Jonathan Hivert (Fra) Saur – Sojasun | 0:08:00 | |
131 | Yaroslav Popovych (Ukr) Team RadioShack | 0:08:20 | |
132 | Dmitriy Muravyev (Kaz) Team RadioShack | 0:11:00 | |
133 | Adrien Petit (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:13:00 | |
134 | Rob Goris (Bel) Veranda’s Willems – Accent | ||
135 | Kevin Van Dyck (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht | ||
136 | Bjorn Selander (USA) Team RadioShack | ||
137 | Michal Kwiatkowski (Pol) Team RadioShack | ||
138 | Kevin Verwaest (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht | ||
139 | Alexander Mironov (Rus) Katusha Team | ||
140 | Evgeny Shalunov (Rus) Team RadioShack | ||
141 | Jesse Sergent (NZl) Team RadioShack | ||
142 | David Boucher (Fra) Omega Pharma-Lotto | ||
143 | Otavio Didier Bulgarelli (Bra) Farnese Vini – Neri Sottoli | ||
144 | Frédéric Guesdon (Fra) FDJ | ||
145 | Sébastien Chavanel (Fra) Team Europcar | ||
146 | Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
147 | Jeroem Lepla (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht | ||
148 | Jurgen Van Goolen (Bel) Veranda’s Willems – Accent | ||
149 | Michaël Baer (Swi) Team Netapp | ||
150 | Koen Barbe (Bel) Landbouwkrediet | ||
151 | Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar | ||
152 | John Murphy (USA) BMC Racing Team | ||
153 | Omar Bertazzo (Ita) Androni Giocattoli | ||
154 | Matteo Pelucchi (Ita) Geox-TMC | ||
155 | Tomas Alberio (Ita) Geox-TMC | ||
156 | Alexander Gottfried (Ger) Team Netapp | ||
157 | Christophe Premont (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole | ||
158 | Florian Guillou (Fra) Bretagne – Schuller | ||
159 | Stéphane Bonsergent (Fra) Bretagne – Schuller | ||
160 | Roberto De Patre (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli | ||
161 | Tobias Ludvigsson (Swe) Skil – Shimano | ||
162 | Matthieu Sprick (Fra) Skil – Shimano | ||
163 | Steve Schets (Bel) Donckers Koffie – Jelly Belly | ||
164 | Jens Mouris (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
165 | Michael Vanderaerden (Bel) Donckers Koffie – Jelly Belly | ||
166 | Sander Helven (Bel) Donckers Koffie – Jelly Belly | ||
167 | Francesco Van Coppernolle (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht | ||
168 | Steven Caethoven (Bel) Veranda’s Willems – Accent | ||
169 | Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Quickstep Cycling Team | ||
170 | Ramon Domene Reyes (Spa) Androni Giocattoli | ||
171 | Joost Van Leijen (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
172 | Jonas Vangenechten (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole | ||
173 | Alessandro De Marchi (Ita) Androni Giocattoli | ||
174 | Frederik Willems (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
175 | Daniele Ratto (Ita) Geox-TMC | ||
176 | Diego Caccia (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli |