Mark Padun (Bahrain-Victorious) wygrał ostatni etap 73. edycji wyścigu Critérium du Dauphiné. Był to dla Ukraińca drugi triumf etapowy z rzędu, po wczorajszym sukcesie na szczycie La Plagne. Natomiast zwycięstwo w klasyfikacji generalnej przypieczętował Richie Porte (INEOS Grenadiers).
Finałowy odcinek tegorocznego ścigania po Delfinacie rozpoczynał się w La Léchère-Les-Bains, a kończył w Les Gets. Trasa pomiędzy tymi dwoma alpejskimi miejscowościami liczyła sobie 147-kilometrów, na których znalazło się aż sześć kategoryzowanych podjazdów oraz wzniesienie bez kategorii prowadzące wprost na metę.
Kolarze musieli zmierzyć się, z między innymi takimi podjazdami jak: Côte d’Héry-sur-Ugine (10,2 km, śr. 5%), Col des Aravis (6,7 km, śr. 7%), Col de la Colombière (11,7 km, śr. 5,8%) oraz monstrualny Col de Joux Plane (11,6 km, śr. 8,5%). Dzisiejsze zaplanowane trudności zapowiadały nam spektakl, w którym główne role powinni odgrywać prawdziwi „górale”.
Od samego startu etapu wielu kolarzy starało się zabrać w odjazd. Ostatecznie skład ucieczki dnia ukształtował się po kilkudziesięciu kilometrach walki, a stworzyli ją: Valentin Madouas (Groupama-FDJ), Guillaume Martin (Cofidis), Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma), Jorge Arcas, Imanol Erviti (Movistar), Patrick Konrad, Nils Politt (Bora-Hansgrohe), Dorian Godon (AG2R Citroën), Warren Barguil (Arkéa Samsic), Harry Sweeny (Lotto Soudal), Mark Padun (Bahrain Victorious), Julien Bernard, Kenny Elissonde (Trek-Segafredo), Pierre Rolland, Franck Bonnamour (B&B Hotels p/b KTM), Sander Armée (Qhubeka Assos), Michael Valgren (EF Education-Nippo) i Martijn Tusveld (Team DSM).
83-kilometry przed metą przewaga odjazdu dnia nad peletonem wynosiła około czterech minut. Natomiast około pół minuty za ucieczką w tamtym momencie jechał jeszcze Jan Bakelants (
Z biegiem czasu przewaga harcowników, dzięki pracy grupy INEOS Grenadiers zaczęła się zmniejszać. Było to spowodowane tym, że uciekający Patrick Konrad tracił do Richie Porte’a dwie minuty i 50 sekund. Na szczycie podjazdu Col de la Colombière (11,7 km, śr. 5,8%) różnica między grupą zasadniczą, a odjazdem wynosiła dwie i pół minuty.
50-kilometrów przed metą lider wyścigu Richie Porte był zmuszony zmienić swój rower. Tasmańczyk dzięki pomocy swoich kolegów z zespołu szybko powrócił na czoło peletonu. W międzyczasie gigantyczną pracę w ucieczce wykonywał Nils Politt dla swojego kolegi z ekipy BORA – hansgrohe – Patricka Konrada. 42-kilometry przed metą przewaga harcowników nad peletonem wzrosła do nieco ponad trzech minut.
Dlatego też w grupie zasadniczej kolarze zespołu INEOS Grenadiers podkręcali tempo. U podnóża Col de Joux Plane (11,6 km, śr. 8,5%), czyli 28-kilometrów przed metą peleton do ucieczki tracił około dwóch minut i 45 sekund. Grupa uciekinierów na stromym podjeździe zaczęła się dzielić. Na czele pojawił się Mark Padun. Ukrainiec szybko wypracował sobie przewagę nad współtowarzyszami ucieczki i samotnie mknął do mety.
Natomiast w grupie zasadniczej 25-kilometrów przed metą zaatakował Nairo Quintana (Arkéa-Samsic). Wraz z Kolumbijczykiem próbował odjechać Belg Ben Hermans (Israel Start-Up Nation). Chwilę później wspomnianą dwójkę wyprzedził Steven Kruijswijk (Jumbo-Visma). Tempo w coraz mniejszym peletonie dyktował Michał Kwiatkowski (INEOS Grenadiers) i zaraz potem Quintana z powrotem był w grupie zasadniczej.
Przez kolejne kilometry na czele nadal utrzymywał się Mark Padun. Około 50 sekund tracili do zawodnika zespołu Bahrain-Victorious Patrick Konrad i Jonas Vingegaard. W tym momencie 20-kilometrów przed metą grupa liderów miała stratę do Ukraińca wynoszącą około trzy i pół minuty. Aktywnie w grupie liderów zaczęli jechać kolarze zespołu Movistar Team. Carlos Verona podyktował mocne tempo, a parę chwil później odjechać próbował Miguel Angel Lopez.
Tao Geoghegan Hart nie pozwolił Kolumbijczykowi, aby oddalił się on na zbyt dużą odległość od bardzo małej grupy liderów. Gdy akcja Lopeza spaliła na panewce z małego peletonu zaatakował Jack Haig (Bahrain-Victorious). Natomiast z przodu Mark Padun niezagrożony minął linię premii górskiej i rozpoczął samotnie zjazd ze sporą przewagą nad resztą rywali.
Na tym samym zjeździe w grupie liderów mocne tempo dyktowali Haig i Ion Izagirre (Astana – Premier Tech), a pewne problemy z utrzymaniem się za rywalami miał Richie Porte. Niestety zaraz potem na zjeździe upadł Geraint Thomas. Walijczyk szybko pozbierał się z asfaltu i ruszył w pogoń za grupką liderów.
4-kilometry przed metą na atak zdecydował się Ion Izagirre. Za Baskiem pojechał Richie Porte, a za nim reszta kolarzy pozostałych w grupie liderów. Chwilę później podobne harce przeprowadzali Jack Haig, Wilco Kelderman (BORA – hansgrohe) i Ben O’Connor (AG2R Citroën Team). Po pewnym przestoju w grupie liderów do czołówki powrócił Geraint Thomas, a chwilę później zaatakował ponownie O’Connor.
Natomiast z przodu Mark Padun (Bahrain-Victorious) samotnie zmierzał na linię mety. Ukrainiec ostatecznie wygrał drugi etap z rzędu w tegorocznym wyścigu Critérium du Dauphiné. Na drugiej lokacie na metę przyjechał Duńczyk Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma), a trzecie miejsce zajął Austriak Patrick Konrad (BORA – hansgrohe). Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej francuskiej imprezy przypieczętował pochodzący z Tasmanii – Richie Porte (INEOS Grenadiers).
Wyniki ósmego etapu wyścigu Critérium du Dauphiné 2021:
1 | Mark Padun (Ukr) Bahrain Victorious | 4:06:49 |
2 | Jonas Vingegaard (Den) Jumbo-Visma | 0:01:36 |
3 | Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe | |
4 | Ben O’Connor (Aus) AG2R Citroën Team | 0:01:57 |
5 | David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ | 0:02:10 |
6 | Geraint Thomas (GBr) Ineos Grenadiers | |
7 | Alexey Lutsenko (Kaz) Astana-Premier Tech | |
8 | Richie Porte (Aus) Ineos Grenadiers | |
9 | Jack Haig (Aus) Bahrain Victorious | |
10 | Guillaume Martin (Fra) Cofidis | |
11 | Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Movistar Team | |
12 | Wilco Kelderman (Ned) Bora-Hansgrohe | |
13 | Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana-Premier Tech | |
14 | Tao Geoghegan Hart (GBr) Ineos Grenadiers | 0:02:43 |
15 | Enric Mas Nicolau (Spa) Movistar Team | 0:02:50 |
16 | Kenny Elissonde (Fra) Trek-Segafredo | 0:03:04 |
17 | Louis Meintjes (RSA) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 0:04:04 |
18 | Aurélien Paret Peintre (Fra) AG2R Citroën Team | |
19 | Damien Howson (Aus) Team BikeExchange | |
20 | Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team | |
21 | Steven Kruijswijk (Ned) Jumbo-Visma | |
22 | Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ | |
23 | Ben Hermans (Bel) Israel Start-up Nation | 0:05:16 |
24 | Nairo Quintana (Col) Team Arkea-Samsic | |
25 | Dorian Godon (Fra) AG2R Citroën Team | |
26 | Carlos Verona Quintanilla (Spa) Movistar Team | |
27 | Michel Ries (Lux) Trek-Segafredo | 0:06:12 |
28 | Mattias Skjelmose (Den) Trek-Segafredo | |
29 | Joe Dombrowski (USA) UAE Team Emirates | |
30 | Robert Gesink (Ned) Jumbo-Visma | |
31 | Brandon McNulty (USA) UAE Team Emirates | |
32 | Sander Armée (Bel) Team Qhubeka Assos | |
33 | Michael Valgren (Den) EF Education-Nippo | |
34 | Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Astana-Premier Tech | |
35 | Santiago Buitrago Sanchez (Col) Bahrain Victorious | |
36 | Pierre Rolland (Fra) B&B Hotels p/b KTM | |
37 | Chad Haga (USA) Team DSM | 0:07:34 |
38 | Felix Gall (Aut) Team DSM | |
39 | Warren Barguil (Fra) Team Arkea-Samsic | 0:07:43 |
40 | Jorge Arcas (Spa) Movistar Team | |
41 | Matthew Holmes (GBr) Lotto Soudal | 0:08:16 |
42 | Simon Geschke (Ger) Cofidis | |
43 | Carlos Rodriguez Cano (Spa) Ineos Grenadiers | 0:09:50 |
44 | Jaakko Hänninen (Fin) AG2R Citroën Team | |
45 | Dylan Teuns (Bel) Bahrain Victorious | |
46 | Imanol Erviti (Spa) Movistar Team | |
47 | Fabio Aru (Ita) Team Qhubeka Assos | 0:10:24 |
48 | Sean Bennett (USA) Team Qhubeka Assos | |
49 | Mikkel Bjerg (Den) UAE Team Emirates | |
50 | Kévin Geniets (Lux) Groupama-FDJ | |
51 | Chris Froome (GBr) Israel Start-up Nation | |
52 | Carlos Barbero (Spa) Team Qhubeka Assos | 0:12:33 |
53 | Jan Bakelants (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
54 | Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo | 0:13:13 |
55 | Tsgabu Grmay (Eth) Team BikeExchange | |
56 | Sylvain Moniquet (Bel) Lotto Soudal | 0:14:12 |
57 | Martijn Tusveld (Ned) Team DSM | |
58 | Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates | |
59 | Timo Roosen (Ned) Jumbo-Visma | |
60 | Sepp Kuss (USA) Jumbo-Visma | |
61 | Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo | |
62 | Julien El Fares (Fra) EF Education-Nippo | |
63 | Quentin Pacher (Fra) B&B Hotels p/b KTM | 0:14:21 |
64 | Anthony Perez (Fra) Cofidis | 0:17:21 |
65 | Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ | 0:18:34 |
66 | Łukasz Owsian (Pol) Team Arkea-Samsic | |
67 | Laurent Pichon (Fra) Team Arkea-Samsic | |
68 | Omer Goldstein (Isr) Israel Start-up Nation | |
69 | Franck Bonnamour (Fra) B&B Hotels p/b KTM | |
70 | Lawson Craddock (USA) EF Education-Nippo | |
71 | Nils Politt (Ger) Bora-Hansgrohe | 0:20:17 |
72 | José Rojas (Spa) Movistar Team | 0:20:57 |
73 | Dylan van Baarle (Ned) Ineos Grenadiers | 0:21:17 |
74 | Andrey Amador (CRc) Ineos Grenadiers | |
75 | Brent Van Moer (Bel) Lotto Soudal | 0:22:05 |
76 | Oliver Naesen (Bel) AG2R Citroën Team | |
77 | Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe | |
78 | Barnabás Peák (Hun) Team BikeExchange | |
79 | Eliot Lietaer (Bel) B&B Hotels p/b KTM | |
80 | Alex Aranburu Deba (Spa) Astana-Premier Tech | |
81 | Kasper Asgreen (Den) Deceuninck-QuickStep | 0:23:41 |
82 | Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain Victorious | |
83 | Marco Haller (Aut) Bahrain Victorious | 0:25:24 |
84 | Steff Cras (Bel) Lotto Soudal | |
85 | Reto Hollenstein (Swi) Israel Start-up Nation | |
86 | Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ | |
87 | Maxime Chevalier (Fra) B&B Hotels p/b KTM | |
88 | Frederik Wandahl (Den) Bora-Hansgrohe | |
89 | Andres Camilo Ardila Ordoñez (Col) UAE Team Emirates | |
90 | Pierre-Luc Périchon (Fra) Cofidis | |
91 | William Barta (USA) EF Education-Nippo | |
92 | Dylan Sunderland (Aus) Team Qhubeka Assos | |
93 | Tony Martin (Ger) Jumbo-Visma | |
94 | Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana-Premier Tech | |
95 | Shane Archbold (NZl) Deceuninck-QuickStep | |
96 | Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal | |
97 | Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ | |
98 | Michał Kwiatkowski (Pol) Ineos Grenadiers | |
99 | Florian Senechal (Fra) Deceuninck-QuickStep | 0:26:49 |
100 | Ilan Van Wilder (Bel) Team DSM | 0:31:24 |
101 | Jeremy Bellicaud (Fra) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
102 | Marco Brenner (Ger) Team DSM | |
103 | Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates | |
104 | Nathan Haas (Aus) Cofidis | |
105 | Kevin Van Melsen (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
106 | Kevin Vermaerke (USA) Team DSM | |
107 | Sebastian Schönberger (Aut) B&B Hotels p/b KTM | |
108 | Greg Van Avermaet (Bel) AG2R Citroën Team | |
109 | Sébastien Grignard (Bel) Lotto Soudal | |
110 | Yuriy Natarov (Kaz) Astana-Premier Tech | |
111 | Théo Delacroix (Fra) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
112 | Alexis Renard (Fra) Israel Start-up Nation | |
113 | Alexander Cataford (Can) Israel Start-up Nation | |
114 | Winner Anacona (Col) Team Arkea-Samsic | |
115 | Martin Salmon (Ger) Team DSM | |
116 | Josef Cerny (Cze) Deceuninck-QuickStep | |
117 | Stijn Steels (Bel) Deceuninck-QuickStep | |
118 | Brent Bookwalter (USA) Team BikeExchange | |
DNF | Hideto Nakane (Jpn) EF Education-Nippo | |
DNF | Logan Owen (USA) EF Education-Nippo | |
DNF | Emmanuel Morin (Fra) Cofidis | |
DNF | Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis | |
DNF | Patrick Gamper (Aut) Bora-Hansgrohe | |
DNF | Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe | |
DNF | Mads Würtz Schmidt (Den) Israel Start-up Nation | |
DNF | Clément Russo (Fra) Team Arkea-Samsic | |
DNF | Harry Sweeny (Aus) Lotto Soudal | |
DNF | Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck-QuickStep | |
DNF | Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo | |
DNF | Cyril Gautier (Fra) B&B Hotels p/b KTM | |
DNF | Jasper De Plus (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux |
Klasyfikacja generalna:
1 | Richie Porte (Aus) Ineos Grenadiers | 29:37:05 |
2 | Alexey Lutsenko (Kaz) Astana-Premier Tech | 0:00:17 |
3 | Geraint Thomas (GBr) Ineos Grenadiers | 0:00:29 |
4 | Wilco Kelderman (Ned) Bora-Hansgrohe | 0:00:33 |
5 | Jack Haig (Aus) Bahrain Victorious | 0:00:34 |
6 | Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Movistar Team | 0:00:38 |
7 | Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana-Premier Tech | |
8 | Ben O’Connor (Aus) AG2R Citroën Team | 0:00:47 |
9 | David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ | 0:01:12 |
10 | Tao Geoghegan Hart (GBr) Ineos Grenadiers | 0:01:57 |
11 | Enric Mas Nicolau (Spa) Movistar Team | 0:02:08 |
12 | Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe | 0:02:10 |
13 | Aurélien Paret Peintre (Fra) AG2R Citroën Team | 0:03:11 |
14 | Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team | 0:03:18 |
15 | Steven Kruijswijk (Ned) Jumbo-Visma | 0:03:29 |
16 | Damien Howson (Aus) Team BikeExchange | 0:03:49 |
17 | Louis Meintjes (RSA) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 0:04:12 |
18 | Nairo Quintana (Col) Team Arkea-Samsic | 0:04:50 |
19 | Ben Hermans (Bel) Israel Start-up Nation | 0:05:34 |
20 | Guillaume Martin (Fra) Cofidis | 0:06:54 |
21 | Mattias Skjelmose (Den) Trek-Segafredo | 0:06:56 |
22 | Felix Gall (Aut) Team DSM | 0:08:55 |
23 | Sepp Kuss (USA) Jumbo-Visma | 0:13:28 |
24 | Michael Valgren (Den) EF Education-Nippo | 0:14:51 |
25 | Dylan Teuns (Bel) Bahrain Victorious | 0:18:12 |
26 | Fabio Aru (Ita) Team Qhubeka Assos | 0:18:31 |
27 | Joe Dombrowski (USA) UAE Team Emirates | 0:19:02 |
28 | Kenny Elissonde (Fra) Trek-Segafredo | 0:19:48 |
29 | Pierre Rolland (Fra) B&B Hotels p/b KTM | 0:20:55 |
30 | Quentin Pacher (Fra) B&B Hotels p/b KTM | 0:24:20 |
31 | Carlos Verona Quintanilla (Spa) Movistar Team | 0:26:02 |
32 | Jaakko Hänninen (Fin) AG2R Citroën Team | 0:26:27 |
33 | Carlos Rodriguez Cano (Spa) Ineos Grenadiers | 0:27:16 |
34 | Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ | 0:28:01 |
35 | Jan Bakelants (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 0:28:23 |
36 | Mark Padun (Ukr) Bahrain Victorious | 0:28:41 |
37 | Sylvain Moniquet (Bel) Lotto Soudal | 0:29:19 |
38 | Warren Barguil (Fra) Team Arkea-Samsic | 0:30:39 |
39 | Tsgabu Grmay (Eth) Team BikeExchange | 0:33:20 |
40 | Brandon McNulty (USA) UAE Team Emirates | 0:33:35 |
41 | Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ | 0:34:12 |
42 | Mikkel Bjerg (Den) UAE Team Emirates | 0:34:52 |
43 | Robert Gesink (Ned) Jumbo-Visma | 0:35:06 |
44 | Ilan Van Wilder (Bel) Team DSM | 0:39:26 |
45 | Martijn Tusveld (Ned) Team DSM | 0:40:28 |
46 | Julien El Fares (Fra) EF Education-Nippo | 0:40:59 |
47 | Chris Froome (GBr) Israel Start-up Nation | 0:41:47 |
48 | Maxime Chevalier (Fra) B&B Hotels p/b KTM | 0:43:17 |
49 | Simon Geschke (Ger) Cofidis | 0:43:49 |
50 | Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Astana-Premier Tech | 0:43:59 |
51 | Jonas Vingegaard (Den) Jumbo-Visma | 0:45:03 |
52 | Sean Bennett (USA) Team Qhubeka Assos | 0:45:35 |
53 | Sander Armée (Bel) Team Qhubeka Assos | 0:46:46 |
54 | Dorian Godon (Fra) AG2R Citroën Team | 0:47:27 |
55 | Santiago Buitrago Sanchez (Col) Bahrain Victorious | 0:48:45 |
56 | Chad Haga (USA) Team DSM | 0:48:46 |
57 | Anthony Perez (Fra) Cofidis | 0:48:47 |
58 | Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe | 0:50:11 |
59 | Dylan van Baarle (Ned) Ineos Grenadiers | 0:50:14 |
60 | Michel Ries (Lux) Trek-Segafredo | 0:50:42 |
61 | Kévin Geniets (Lux) Groupama-FDJ | 0:51:03 |
62 | Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo | 0:52:47 |
63 | Eliot Lietaer (Bel) B&B Hotels p/b KTM | 0:53:46 |
64 | Steff Cras (Bel) Lotto Soudal | 0:54:44 |
65 | Łukasz Owsian (Pol) Team Arkea-Samsic | 0:55:29 |
66 | Lawson Craddock (USA) EF Education-Nippo | 0:55:47 |
67 | José Rojas (Spa) Movistar Team | 0:56:14 |
68 | Michał Kwiatkowski (Pol) Ineos Grenadiers | 0:56:18 |
69 | Jorge Arcas (Spa) Movistar Team | 0:57:30 |
70 | Kevin Vermaerke (USA) Team DSM | 0:58:13 |
71 | Imanol Erviti (Spa) Movistar Team | 0:58:28 |
72 | Alex Aranburu Deba (Spa) Astana-Premier Tech | 0:58:45 |
73 | Kasper Asgreen (Den) Deceuninck-QuickStep | 0:59:05 |
74 | Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo | 0:59:26 |
75 | Reto Hollenstein (Swi) Israel Start-up Nation | |
76 | Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain Victorious | 0:59:43 |
77 | Oliver Naesen (Bel) AG2R Citroën Team | 1:00:46 |
78 | Nils Politt (Ger) Bora-Hansgrohe | 1:01:58 |
79 | Omer Goldstein (Isr) Israel Start-up Nation | 1:02:15 |
80 | Timo Roosen (Ned) Jumbo-Visma | 1:02:54 |
81 | Greg Van Avermaet (Bel) AG2R Citroën Team | 1:03:42 |
82 | Marco Brenner (Ger) Team DSM | 1:03:49 |
83 | Brent Van Moer (Bel) Lotto Soudal | 1:05:12 |
84 | Franck Bonnamour (Fra) B&B Hotels p/b KTM | 1:07:19 |
85 | Alexander Cataford (Can) Israel Start-up Nation | 1:07:53 |
86 | Carlos Barbero (Spa) Team Qhubeka Assos | 1:08:08 |
87 | Laurent Pichon (Fra) Team Arkea-Samsic | 1:10:23 |
88 | Winner Anacona (Col) Team Arkea-Samsic | 1:11:32 |
89 | Sebastian Schönberger (Aut) B&B Hotels p/b KTM | 1:11:38 |
90 | Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ | 1:12:52 |
91 | Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates | 1:13:56 |
92 | Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal | 1:14:16 |
93 | Andrey Amador (CRc) Ineos Grenadiers | 1:19:57 |
94 | William Barta (USA) EF Education-Nippo | 1:21:46 |
95 | Yuriy Natarov (Kaz) Astana-Premier Tech | 1:21:54 |
96 | Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ | 1:25:16 |
97 | Brent Bookwalter (USA) Team BikeExchange | 1:26:04 |
98 | Barnabás Peák (Hun) Team BikeExchange | 1:26:43 |
99 | Dylan Sunderland (Aus) Team Qhubeka Assos | 1:27:49 |
100 | Pierre-Luc Périchon (Fra) Cofidis | 1:28:36 |
101 | Nathan Haas (Aus) Cofidis | 1:31:43 |
102 | Matthew Holmes (GBr) Lotto Soudal | 1:32:41 |
103 | Andres Camilo Ardila Ordoñez (Col) UAE Team Emirates | 1:34:24 |
104 | Kevin Van Melsen (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 1:35:51 |
105 | Théo Delacroix (Fra) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 1:36:13 |
106 | Tony Martin (Ger) Jumbo-Visma | 1:36:22 |
107 | Sébastien Grignard (Bel) Lotto Soudal | 1:36:42 |
108 | Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana-Premier Tech | 1:38:11 |
109 | Jeremy Bellicaud (Fra) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 1:38:42 |
110 | Marco Haller (Aut) Bahrain Victorious | 1:41:06 |
111 | Alexis Renard (Fra) Israel Start-up Nation | 1:41:46 |
112 | Stijn Steels (Bel) Deceuninck-QuickStep | 1:43:55 |
113 | Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates | 1:45:25 |
114 | Shane Archbold (NZl) Deceuninck-QuickStep | 1:48:09 |
115 | Florian Senechal (Fra) Deceuninck-QuickStep | 1:52:28 |
116 | Martin Salmon (Ger) Team DSM | 1:54:04 |
117 | Frederik Wandahl (Den) Bora-Hansgrohe | 1:58:43 |
118 | Josef Cerny (Cze) Deceuninck-QuickStep | 2:00:16 |