Nico Denz (Team Sunweb) wygrał drugi etap Okolo Slovenska / Tour de Slovaquie. Liderem pozostał Jannik Steimle (Deceuninck – Quick Step).
Drugi etap wyścigu na Słowacji był najdłuższym w tegorocznej edycji. Kolarze startowali w Żylinie, aby po ponad 206 kilometrach finiszować w Bańskiej Bystrzycy. Na wymagającej trasie było aż 10 oznaczonych podjazdów.
Niestety dość szybko z jazdy zrezygnował Paweł Bernas (Mazowsze Serce Polski), który wczoraj miał upadek na pierwszym etapie.
Od samego początku mieliśmy spore tempo w peletonie. Na podjazdach czołówka dzieliła się i w pierwszej grupie już po pierwszej górskiej premii kręciło około 40 kolarzy. Jednak po kilkunastu kilometrach wszystko się połączyło i uformowała się mniejsza ucieczka.
W odjeździe znaleźli się: Guillaume Boivin (Israel Start-Up Nation), Martin Haring (Dukla Banska Bystrica) oraz Kenny Molly i Joel Suter (obaj Bingoal – Wallonie Bruxelles).
Na górskich premiach brylował Molly i to on po etapie założył koszulkę lidera tej klasyfikacji. 40 kilometrów przed metą harcownicy mieli prawie cztery minuty przewagi, ale przed sobą jeszcze trzy podjazdy.
Ucieczka ostatecznie została doścignięta na 20 kilometrów przed metą i o zwycięstwie zadecydował finisz z grupy. Najszybszy okazał się Nico Denz (Team Sunweb), ale jako drugi linię mety przejechał lider wyścigu, Jannik Steimle (Deceuninck – Quick Step).
Wyniki drugiego etapu:
1 | DENZ Nico | Team Sunweb | 14 | 20 | 5:01:41 |
2 | STEIMLE Jannik | Deceuninck – Quick Step | 5 | 12 | ,, |
3 | DRUCKER Jempy | BORA – hansgrohe | 3 | 7 | ,, |
4 | RÄIM Mihkel | Israel Start-Up Nation | 5 | 0:01 | |
5 | ARCHBOLD Shane | Deceuninck – Quick Step | 4 | ,, | |
6 | MORIN Emmanuel | Cofidis, Solutions Crédits | 3 | ,, | |
7 | BIERMANS Jenthe | Israel Start-Up Nation | 2 | ,, | |
8 | KUZNETSOV Viacheslav | Gazprom – RusVelo | 1 | ,, | |
9 | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | ,, | ||
10 | ŤOUPALÍK Adam | Elkov – Kasper | ,, | ||
11 | BAIS Davide | Cycling Team Friuli ASD | ,, | ||
12 | VAN DER POEL David | Alpecin-Fenix | ,, | ||
13 | LIETAER Eliot | Bingoal – Wallonie Bruxelles | ,, | ||
14 | SUTER Joel | Bingoal – Wallonie Bruxelles | ,, | ||
15 | HERRADA José | Cofidis, Solutions Crédits | ,, | ||
16 | GAMPER Patrick | BORA – hansgrohe | ,, | ||
17 | ROBEET Ludovic | Bingoal – Wallonie Bruxelles | ,, | ||
18 | TULETT Ben | Alpecin-Fenix | ,, | ||
19 | BARCELÓ Fernando | Cofidis, Solutions Crédits | ,, | ||
20 | HANSEN Jesper | Cofidis, Solutions Crédits | ,, | ||
21 | KUSZTOR Péter | Team Novo Nordisk | ,, | ||
22 | LEKNESSUND Andreas | Uno-X Pro Cycling Team | ,, | ||
23 | HULGAARD Morten | Uno-X Pro Cycling Team | ,, | ||
24 | OTRUBA Jakub | Elkov – Kasper | ,, | ||
25 | PER Gorazd | Adria Mobil | ,, | ||
26 | LAMPAERT Yves | Deceuninck – Quick Step | ,, | ||
27 | KUKRLE Michael | Elkov – Kasper | ,, | ||
28 | STRAKHOV Dmitry | Gazprom – RusVelo | ,, | ||
29 | PETRELLI Gabriele | Cycling Team Friuli ASD | ,, | ||
30 | SÜTTERLIN Jasha | Team Sunweb | ,, | ||
31 | LEMOINE Cyril | Cofidis, Solutions Crédits | ,, | ||
32 | HAGA Chad | Team Sunweb | ,, | ||
33 | PAASSCHENS Mathijs | Bingoal – Wallonie Bruxelles | ,, | ||
34 | PETRUS Lubomir | Alpecin-Fenix | ,, | ||
35 | RIKUNOV Petr | Gazprom – RusVelo | ,, | ||
36 | LE TURNIER Mathias | Cofidis, Solutions Crédits | ,, | ||
37 | POWER Robert | Team Sunweb | ,, | ||
38 | PIETROBON Andrea | Cycling Team Friuli ASD | ,, | ||
39 | SHALUNOV Evgeny | Gazprom – RusVelo | ,, | ||
40 | SCHILLINGER Andreas | BORA – hansgrohe | 0:22 | ||
41 | KURIANOV Stepan | ,, | |||
42 | BRAJKOVIČ Janez | Adria Mobil | 0:24 | ||
43 | PEYSKENS Dimitri | Bingoal – Wallonie Bruxelles | ,, | ||
44 | VANSEVENANT Mauri | Deceuninck – Quick Step | ,, | ||
45 | MCCARTHY Jay | BORA – hansgrohe | 0:26 | ||
46 | HOČEVAR Kristjan | Adria Mobil | 0:39 | ||
47 | SERRY Pieter | Deceuninck – Quick Step | 0:56 | ||
48 | STORER Michael | Team Sunweb | 1:06 | ||
49 | VAN WILDER Ilan | Team Sunweb | 0:01 | ||
50 | NEUMAN Dominik | Elkov – Kasper | ,, | ||
51 | BÁRTA Jan | Elkov – Kasper | ,, | ||
52 | RENARD Alexis | Israel Start-Up Nation | ,, | ||
53 | DI RENZO Andrea | Vini Zabù – KTM | ,, | ||
54 | BOIVIN Guillaume | Israel Start-Up Nation | 3:24 | ||
55 | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banska Bystrica | 3:33 | ||
56 | ARENSMAN Thymen | Team Sunweb | 4:21 | ||
57 | MOLLY Kenny | Bingoal – Wallonie Bruxelles | 8:02 | ||
58 | BRAND Sam | Team Novo Nordisk | 8:55 | ||
59 | LODERER Timon | Team Hrinkow Advarics Cycleang | ,, | ||
60 | LOZANO David | Team Novo Nordisk | ,, | ||
61 | GONZÁLEZ Roberto Carlos | Vini Zabù – KTM | ,, | ||
62 | MALOVEC Ľuboš | Slovakia | ,, | ||
63 | BELLAN Juraj | Dukla Banska Bystrica | ,, | ||
64 | EICHINGER Daniel | Team Hrinkow Advarics Cycleang | ,, | ||
65 | CULLY Ján Andrej | Dukla Banska Bystrica | ,, | ||
66 | BEVILACQUA Mattia | Vini Zabù – KTM | ,, | ||
67 | KUREK Adrian | Mazowsze Serce Polski | ,, | ||
68 | KARALIOK Yauheni | Gazprom – RusVelo | ,, | ||
69 | RESELL Erik Nordsaeter | Uno-X Pro Cycling Team | ,, | ||
70 | ZAHÁLKA Matěj | Elkov – Kasper | ,, | ||
71 | KAMSTRA Brian | Team Novo Nordisk | ,, | ||
72 | HORVAT Žiga | Adria Mobil | ,, | ||
73 | SCHLEGEL Michal | Elkov – Kasper | ,, | ||
74 | PER David | Adria Mobil | ,, | ||
75 | BARBIER Rudy | Israel Start-Up Nation | ,, | ||
76 | EINHORN Itamar | Israel Start-Up Nation | ,, | ||
77 | DE BIE Sean | Bingoal – Wallonie Bruxelles | ,, | ||
78 | ŠTOČEK Matúš | Slovakia | ,, | ||
79 | MEISEN Marcel | Alpecin-Fenix | ,, | ||
80 | MODOLO Sacha | Alpecin-Fenix | ,, | ||
81 | SAUGSTAD Lars | Uno-X Pro Cycling Team | 9:01 | ||
82 | HANSEN Lasse Norman | Alpecin-Fenix | 16:47 | ||
83 | HENTTALA Joonas | Team Novo Nordisk | ,, | ||
84 | JOHANSEN Julius | Uno-X Pro Cycling Team | ,, | ||
85 | BRANDECKER Hannes | Team Hrinkow Advarics Cycleang | ,, | ||
86 | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | ,, | ||
87 | RICHARDSON Alexander | Alpecin-Fenix | ,, | ||
88 | KOLLER Jan | Team Hrinkow Advarics Cycleang | ,, | ||
89 | AIMONETTO Pietro | Cycling Team Friuli ASD | ,, | ||
90 | BLASKO Matej | Slovakia | ,, | ||
91 | CARRETTA Riccardo | Cycling Team Friuli ASD | ,, | ||
92 | STANISZEWSKI Daniel | Mazowsze Serce Polski | ,, | ||
93 | BANASZEK Adrian | Mazowsze Serce Polski | ,, | ||
94 | GAJDULA Marek | Slovakia | ,, | ||
95 | VAHTRA Norman | Israel Start-Up Nation | ,, | ||
96 | NAGY Simon | Slovakia | ,, | ||
97 | SAGAN Juraj | BORA – hansgrohe | ,, | ||
98 | OROS Samuel | Slovakia | ,, | ||
99 | RAPP Jonas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | ,, | ||
100 | KONCZER Michael | Team Hrinkow Advarics Cycleang | ,, | ||
101 | ČANECKÝ Marek | Dukla Banska Bystrica | ,, | ||
102 | HARING Martin | Dukla Banska Bystrica | ,, | ||
103 | HOFER Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | ,, | ||
104 | CHERKASOV Nikolay | Gazprom – RusVelo | ,, | ||
105 | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | ,, | ||
106 | BEVILACQUA Simone | Vini Zabù – KTM | ,, | ||
107 | GATTO Oscar | BORA – hansgrohe | ,, | ||
108 | STACCHIOTTI Riccardo | Vini Zabù – KTM | ,, | ||
109 | IACCHI Alessandro | Vini Zabù – KTM | ,, | ||
110 | TYBOR Patrik | Dukla Banska Bystrica | ,, | ||
111 | GARRISON Ian | Deceuninck – Quick Step | ,, | ||
112 | PRICE-PEJTERSEN Johan | Uno-X Pro Cycling Team | ,, | ||
113 | HODEG Álvaro José | Deceuninck – Quick Step | ,, | ||
114 | LAAS Martin | BORA – hansgrohe | ,, | ||
115 | ANDERSEN Idar | Uno-X Pro Cycling Team | 16:53 | ||
116 | FERRONATO Filippo | Cycling Team Friuli ASD | 30:29 | ||
DNF | MILAN Jonathan | Cycling Team Friuli ASD | – | ||
DNF | BANASZEK Alan | Mazowsze Serce Polski | ,, | ||
DNF | BERNAS Paweł | Mazowsze Serce Polski | ,, | ||
DNF | ROVDER Pavol | Dukla Banska Bystrica | ,, | ||
DNF | KACZMAREK Jakub | Mazowsze Serce Polski | ,, | ||
DNF | MICHALICKA Stefan | Slovakia | ,, | ||
DNS | OMRZEL Aljaž | Adria Mobil | ,, |
Klasyfikacja generalna po dwóch etapach:
1 | 33 | ▲32 | STEIMLE Jannik | Deceuninck – Quick Step | 7:40:07 |
2 | 13 | ▲11 | DENZ Nico | Team Sunweb | ,, |
3 | 2 | ▼1 | ARCHBOLD Shane | Deceuninck – Quick Step | 0:16 |
4 | 27 | ▲23 | LEKNESSUND Andreas | Uno-X Pro Cycling Team | 0:17 |
5 | 19 | ▲14 | SÜTTERLIN Jasha | Team Sunweb | 0:19 |
6 | 34 | ▲28 | HAGA Chad | Team Sunweb | 0:22 |
7 | 44 | ▲37 | LAMPAERT Yves | Deceuninck – Quick Step | ,, |
8 | 8 | – | DRUCKER Jempy | BORA – hansgrohe | 0:23 |
9 | 24 | ▲15 | HULGAARD Morten | Uno-X Pro Cycling Team | 0:27 |
10 | 74 | ▲64 | OTRUBA Jakub | Elkov – Kasper | 0:28 |
11 | 64 | ▲53 | BÁRTA Jan | Elkov – Kasper | 0:29 |
12 | 17 | ▲5 | BIERMANS Jenthe | Israel Start-Up Nation | 0:34 |
13 | 81 | ▲68 | KUKRLE Michael | Elkov – Kasper | ,, |
14 | 65 | ▲51 | RENARD Alexis | Israel Start-Up Nation | ,, |
15 | 43 | ▲28 | POWER Robert | Team Sunweb | 0:36 |
16 | 7 | ▼9 | ŤOUPALÍK Adam | Elkov – Kasper | 0:38 |
17 | 50 | ▲33 | GAMPER Patrick | BORA – hansgrohe | ,, |
18 | 37 | ▲19 | KUSZTOR Péter | Team Novo Nordisk | 0:40 |
19 | 66 | ▲47 | LEMOINE Cyril | Cofidis, Solutions Crédits | 0:41 |
20 | 79 | ▲59 | LIETAER Eliot | Bingoal – Wallonie Bruxelles | 0:42 |
21 | 61 | ▲40 | HERRADA José | Cofidis, Solutions Crédits | 0:45 |
22 | 31 | ▲9 | BARCELÓ Fernando | Cofidis, Solutions Crédits | ,, |
23 | 18 | ▼5 | MORIN Emmanuel | Cofidis, Solutions Crédits | 0:46 |
24 | 80 | ▲56 | SUTER Joel | Bingoal – Wallonie Bruxelles | 0:48 |
25 | 57 | ▲32 | LE TURNIER Mathias | Cofidis, Solutions Crédits | 0:51 |
26 | 46 | ▲20 | STRAKHOV Dmitry | Gazprom – RusVelo | ,, |
27 | 11 | ▼16 | NEUMAN Dominik | Elkov – Kasper | 0:53 |
28 | 20 | ▼8 | KUZNETSOV Viacheslav | Gazprom – RusVelo | 0:54 |
29 | 76 | ▲47 | SHALUNOV Evgeny | Gazprom – RusVelo | ,, |
30 | 88 | ▲58 | RÄIM Mihkel | Israel Start-Up Nation | 0:56 |
31 | 39 | ▲8 | ROBEET Ludovic | Bingoal – Wallonie Bruxelles | ,, |
32 | 15 | ▼17 | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 0:58 |
33 | 36 | ▲3 | HANSEN Jesper | Cofidis, Solutions Crédits | 0:59 |
34 | 9 | ▼25 | VAN DER POEL David | Alpecin-Fenix | 1:00 |
35 | 4 | ▼31 | MCCARTHY Jay | BORA – hansgrohe | 1:05 |
36 | 72 | ▲36 | VANSEVENANT Mauri | Deceuninck – Quick Step | 1:11 |
37 | 53 | ▲16 | PETRUS Lubomir | Alpecin-Fenix | 1:12 |
38 | 40 | ▲2 | TULETT Ben | Alpecin-Fenix | 1:15 |
39 | 62 | ▲23 | KURIANOV Stepan | 1:28 | |
40 | 25 | ▼15 | PER Gorazd | Adria Mobil | ,, |
41 | 42 | ▲1 | BAIS Davide | Cycling Team Friuli ASD | 1:30 |
42 | 90 | ▲48 | RIKUNOV Petr | Gazprom – RusVelo | 1:33 |
43 | 59 | ▲16 | HOČEVAR Kristjan | Adria Mobil | 2:01 |
44 | 92 | ▲48 | DI RENZO Andrea | Vini Zabù – KTM | 2:46 |
45 | 104 | ▲59 | PAASSCHENS Mathijs | Bingoal – Wallonie Bruxelles | 3:17 |
46 | 103 | ▲57 | PEYSKENS Dimitri | Bingoal – Wallonie Bruxelles | 3:28 |
47 | 96 | ▲49 | PIETROBON Andrea | Cycling Team Friuli ASD | 3:30 |
48 | 106 | ▲58 | PETRELLI Gabriele | Cycling Team Friuli ASD | 3:51 |
49 | 60 | ▲11 | BOIVIN Guillaume | Israel Start-Up Nation | 4:02 |
50 | 108 | ▲58 | SERRY Pieter | Deceuninck – Quick Step | 4:20 |
51 | 107 | ▲56 | BRAJKOVIČ Janez | Adria Mobil | 4:23 |
52 | 28 | ▼24 | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banska Bystrica | 4:27 |
53 | 70 | ▲17 | ARENSMAN Thymen | Team Sunweb | 4:42 |
54 | 114 | ▲60 | STORER Michael | Team Sunweb | 5:40 |
55 | 30 | ▼25 | MOLLY Kenny | Bingoal – Wallonie Bruxelles | 9:14 |
56 | 3 | ▼53 | DE BIE Sean | Bingoal – Wallonie Bruxelles | 9:29 |
57 | 69 | ▲12 | KUREK Adrian | Mazowsze Serce Polski | 9:30 |
58 | 5 | ▼53 | BARBIER Rudy | Israel Start-Up Nation | 9:31 |
59 | 21 | ▼38 | MEISEN Marcel | Alpecin-Fenix | 9:41 |
60 | 78 | ▲18 | KARALIOK Yauheni | Gazprom – RusVelo | 9:43 |
61 | 75 | ▲14 | KAMSTRA Brian | Team Novo Nordisk | 9:45 |
62 | 10 | ▼52 | SAUGSTAD Lars | Uno-X Pro Cycling Team | 9:46 |
63 | 14 | ▼49 | RESELL Erik Nordsaeter | Uno-X Pro Cycling Team | 9:47 |
64 | 73 | ▲9 | SCHLEGEL Michal | Elkov – Kasper | 9:48 |
65 | 68 | ▲3 | ZAHÁLKA Matěj | Elkov – Kasper | 9:54 |
66 | 47 | ▼19 | HORVAT Žiga | Adria Mobil | 9:55 |
67 | 77 | ▲10 | CULLY Ján Andrej | Dukla Banska Bystrica | 10:00 |
68 | 12 | ▼56 | ŠTOČEK Matúš | Slovakia | 10:13 |
69 | 84 | ▲15 | MODOLO Sacha | Alpecin-Fenix | 10:27 |
70 | 16 | ▼54 | BEVILACQUA Mattia | Vini Zabù – KTM | 10:33 |
71 | 91 | ▲20 | BRAND Sam | Team Novo Nordisk | 10:36 |
72 | 38 | ▼34 | GONZÁLEZ Roberto Carlos | Vini Zabù – KTM | 10:38 |
73 | 93 | ▲20 | BELLAN Juraj | Dukla Banska Bystrica | 11:09 |
74 | 99 | ▲25 | EINHORN Itamar | Israel Start-Up Nation | ,, |
75 | 97 | ▲22 | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 11:12 |
76 | 95 | ▲19 | PER David | Adria Mobil | 11:15 |
77 | 100 | ▲23 | EICHINGER Daniel | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 11:21 |
78 | 121 | ▲43 | SCHILLINGER Andreas | BORA – hansgrohe | 11:26 |
79 | 110 | ▲31 | MALOVEC Ľuboš | Slovakia | 13:27 |
80 | 122 | ▲42 | VAN WILDER Ilan | Team Sunweb | 13:34 |
81 | 115 | ▲34 | LODERER Timon | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 16:35 |
82 | 52 | ▼30 | GARRISON Ian | Deceuninck – Quick Step | 17:19 |
83 | 85 | ▲2 | HANSEN Lasse Norman | Alpecin-Fenix | 17:20 |
84 | 54 | ▼30 | HODEG Álvaro José | Deceuninck – Quick Step | 17:23 |
85 | 87 | ▲2 | VAHTRA Norman | Israel Start-Up Nation | 17:26 |
86 | 1 | ▼85 | LAAS Martin | BORA – hansgrohe | 17:29 |
87 | 32 | ▼55 | HOFER Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 17:31 |
88 | 35 | ▼53 | ANDERSEN Idar | Uno-X Pro Cycling Team | 17:32 |
89 | 86 | ▼3 | STANISZEWSKI Daniel | Mazowsze Serce Polski | 17:35 |
90 | 41 | ▼49 | CARRETTA Riccardo | Cycling Team Friuli ASD | 17:36 |
91 | 82 | ▼9 | GATTO Oscar | BORA – hansgrohe | 17:40 |
92 | 58 | ▼34 | HARING Martin | Dukla Banska Bystrica | 17:48 |
93 | 67 | ▼26 | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | 17:50 |
94 | 56 | ▼38 | KONCZER Michael | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 17:53 |
95 | 51 | ▼44 | BEVILACQUA Simone | Vini Zabù – KTM | ,, |
96 | 55 | ▼41 | GAJDULA Marek | Slovakia | 17:55 |
97 | 63 | ▼34 | TYBOR Patrik | Dukla Banska Bystrica | 17:56 |
98 | 45 | ▼53 | NAGY Simon | Slovakia | 18:00 |
99 | 26 | ▼73 | BANASZEK Adrian | Mazowsze Serce Polski | 18:02 |
100 | 29 | ▼71 | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | ,, |
101 | 83 | ▼18 | HENTTALA Joonas | Team Novo Nordisk | 18:03 |
102 | 71 | ▼31 | ČANECKÝ Marek | Dukla Banska Bystrica | 18:08 |
103 | 48 | ▼55 | BRANDECKER Hannes | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 18:14 |
104 | 23 | ▼81 | IACCHI Alessandro | Vini Zabù – KTM | 18:21 |
105 | 6 | ▼99 | RAPP Jonas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 18:22 |
106 | 94 | ▼12 | RICHARDSON Alexander | Alpecin-Fenix | 18:33 |
107 | 89 | ▼18 | STACCHIOTTI Riccardo | Vini Zabù – KTM | 19:04 |
108 | 98 | ▼10 | OROS Samuel | Slovakia | 19:05 |
109 | 101 | ▼8 | CHERKASOV Nikolay | Gazprom – RusVelo | 19:19 |
110 | 102 | ▼8 | AIMONETTO Pietro | Cycling Team Friuli ASD | 19:57 |
111 | 109 | ▼2 | PRICE-PEJTERSEN Johan | Uno-X Pro Cycling Team | 19:59 |
112 | 112 | – | KOLLER Jan | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 22:06 |
113 | 113 | – | BLASKO Matej | Slovakia | 22:43 |
114 | 117 | ▲3 | JOHANSEN Julius | Uno-X Pro Cycling Team | 25:25 |
115 | 120 | ▲5 | SAGAN Juraj | BORA – hansgrohe | 27:57 |
116 | 118 | ▲2 | FERRONATO Filippo | Cycling Team Friuli ASD | 40:30 |