Foto: Okolo Slovenska

Nico Denz (Team Sunweb) wygrał drugi etap Okolo Slovenska / Tour de Slovaquie. Liderem pozostał Jannik Steimle (Deceuninck – Quick Step).

Drugi etap wyścigu na Słowacji był najdłuższym w tegorocznej edycji. Kolarze startowali w Żylinie, aby po ponad 206 kilometrach finiszować w Bańskiej Bystrzycy. Na wymagającej trasie było aż 10 oznaczonych podjazdów.

Niestety dość szybko z jazdy zrezygnował Paweł Bernas (Mazowsze Serce Polski), który wczoraj miał upadek na pierwszym etapie.

Od samego początku mieliśmy spore tempo w peletonie. Na podjazdach czołówka dzieliła się i w pierwszej grupie już po pierwszej górskiej premii kręciło około 40 kolarzy. Jednak po kilkunastu kilometrach wszystko się połączyło i uformowała się mniejsza ucieczka.

W odjeździe znaleźli się: Guillaume Boivin (Israel Start-Up Nation), Martin Haring (Dukla Banska Bystrica) oraz Kenny Molly i Joel Suter (obaj Bingoal – Wallonie Bruxelles).

Na górskich premiach brylował Molly i to on po etapie założył koszulkę lidera tej klasyfikacji. 40 kilometrów przed metą harcownicy mieli prawie cztery minuty przewagi, ale przed sobą jeszcze trzy podjazdy.

Ucieczka ostatecznie została doścignięta na 20 kilometrów przed metą i o zwycięstwie zadecydował finisz z grupy. Najszybszy okazał się Nico Denz (Team Sunweb), ale jako drugi linię mety przejechał lider wyścigu, Jannik Steimle (Deceuninck – Quick Step).

Wyniki drugiego etapu:

1 DENZ Nico Team Sunweb 14 20 5:01:41
2 STEIMLE Jannik Deceuninck – Quick Step 5 12 ,,
3 DRUCKER Jempy BORA – hansgrohe 3 7 ,,
4 RÄIM Mihkel Israel Start-Up Nation 5 0:01
5 ARCHBOLD Shane Deceuninck – Quick Step 4 ,,
6 MORIN Emmanuel Cofidis, Solutions Crédits 3 ,,
7 BIERMANS Jenthe Israel Start-Up Nation 2 ,,
8 KUZNETSOV Viacheslav Gazprom – RusVelo 1 ,,
9 PLANET Charles Team Novo Nordisk ,,
10 ŤOUPALÍK Adam Elkov – Kasper ,,
11 BAIS Davide Cycling Team Friuli ASD ,,
12 VAN DER POEL David Alpecin-Fenix ,,
13 LIETAER Eliot Bingoal – Wallonie Bruxelles ,,
14 SUTER Joel Bingoal – Wallonie Bruxelles ,,
15 HERRADA José Cofidis, Solutions Crédits ,,
16 GAMPER Patrick BORA – hansgrohe ,,
17 ROBEET Ludovic Bingoal – Wallonie Bruxelles ,,
18 TULETT Ben Alpecin-Fenix ,,
19 BARCELÓ Fernando Cofidis, Solutions Crédits ,,
20 HANSEN Jesper Cofidis, Solutions Crédits ,,
21 KUSZTOR Péter Team Novo Nordisk ,,
22 LEKNESSUND Andreas Uno-X Pro Cycling Team ,,
23 HULGAARD Morten Uno-X Pro Cycling Team ,,
24 OTRUBA Jakub Elkov – Kasper ,,
25 PER Gorazd Adria Mobil ,,
26 LAMPAERT Yves Deceuninck – Quick Step ,,
27 KUKRLE Michael Elkov – Kasper ,,
28 STRAKHOV Dmitry Gazprom – RusVelo ,,
29 PETRELLI Gabriele Cycling Team Friuli ASD ,,
30 SÜTTERLIN Jasha Team Sunweb ,,
31 LEMOINE Cyril Cofidis, Solutions Crédits ,,
32 HAGA Chad Team Sunweb ,,
33 PAASSCHENS Mathijs Bingoal – Wallonie Bruxelles ,,
34 PETRUS Lubomir Alpecin-Fenix ,,
35 RIKUNOV Petr Gazprom – RusVelo ,,
36 LE TURNIER Mathias Cofidis, Solutions Crédits ,,
37 POWER Robert Team Sunweb ,,
38 PIETROBON Andrea Cycling Team Friuli ASD ,,
39 SHALUNOV Evgeny Gazprom – RusVelo ,,
40 SCHILLINGER Andreas BORA – hansgrohe 0:22
41 KURIANOV Stepan ,,
42 BRAJKOVIČ Janez Adria Mobil 0:24
43 PEYSKENS Dimitri Bingoal – Wallonie Bruxelles ,,
44 VANSEVENANT Mauri Deceuninck – Quick Step ,,
45 MCCARTHY Jay BORA – hansgrohe 0:26
46 HOČEVAR Kristjan Adria Mobil 0:39
47 SERRY Pieter Deceuninck – Quick Step 0:56
48 STORER Michael Team Sunweb 1:06
49 VAN WILDER Ilan Team Sunweb 0:01
50 NEUMAN Dominik Elkov – Kasper ,,
51 BÁRTA Jan Elkov – Kasper ,,
52 RENARD Alexis Israel Start-Up Nation ,,
53 DI RENZO Andrea Vini Zabù – KTM ,,
54 BOIVIN Guillaume Israel Start-Up Nation 3:24
55 KUBIŠ Lukáš Dukla Banska Bystrica 3:33
56 ARENSMAN Thymen Team Sunweb 4:21
57 MOLLY Kenny Bingoal – Wallonie Bruxelles 8:02
58 BRAND Sam Team Novo Nordisk 8:55
59 LODERER Timon Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
60 LOZANO David Team Novo Nordisk ,,
61 GONZÁLEZ Roberto Carlos Vini Zabù – KTM ,,
62 MALOVEC Ľuboš Slovakia ,,
63 BELLAN Juraj Dukla Banska Bystrica ,,
64 EICHINGER Daniel Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
65 CULLY Ján Andrej Dukla Banska Bystrica ,,
66 BEVILACQUA Mattia Vini Zabù – KTM ,,
67 KUREK Adrian Mazowsze Serce Polski ,,
68 KARALIOK Yauheni Gazprom – RusVelo ,,
69 RESELL Erik Nordsaeter Uno-X Pro Cycling Team ,,
70 ZAHÁLKA Matěj Elkov – Kasper ,,
71 KAMSTRA Brian Team Novo Nordisk ,,
72 HORVAT Žiga Adria Mobil ,,
73 SCHLEGEL Michal Elkov – Kasper ,,
74 PER David Adria Mobil ,,
75 BARBIER Rudy Israel Start-Up Nation ,,
76 EINHORN Itamar Israel Start-Up Nation ,,
77 DE BIE Sean Bingoal – Wallonie Bruxelles ,,
78 ŠTOČEK Matúš Slovakia ,,
79 MEISEN Marcel Alpecin-Fenix ,,
80 MODOLO Sacha Alpecin-Fenix ,,
81 SAUGSTAD Lars Uno-X Pro Cycling Team 9:01
82 HANSEN Lasse Norman Alpecin-Fenix 16:47
83 HENTTALA Joonas Team Novo Nordisk ,,
84 JOHANSEN Julius Uno-X Pro Cycling Team ,,
85 BRANDECKER Hannes Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
86 PERON Andrea Team Novo Nordisk ,,
87 RICHARDSON Alexander Alpecin-Fenix ,,
88 KOLLER Jan Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
89 AIMONETTO Pietro Cycling Team Friuli ASD ,,
90 BLASKO Matej Slovakia ,,
91 CARRETTA Riccardo Cycling Team Friuli ASD ,,
92 STANISZEWSKI Daniel Mazowsze Serce Polski ,,
93 BANASZEK Adrian Mazowsze Serce Polski ,,
94 GAJDULA Marek Slovakia ,,
95 VAHTRA Norman Israel Start-Up Nation ,,
96 NAGY Simon Slovakia ,,
97 SAGAN Juraj BORA – hansgrohe ,,
98 OROS Samuel Slovakia ,,
99 RAPP Jonas Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
100 KONCZER Michael Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
101 ČANECKÝ Marek Dukla Banska Bystrica ,,
102 HARING Martin Dukla Banska Bystrica ,,
103 HOFER Andreas Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
104 CHERKASOV Nikolay Gazprom – RusVelo ,,
105 KATRAŠNIK Gašper Adria Mobil ,,
106 BEVILACQUA Simone Vini Zabù – KTM ,,
107 GATTO Oscar BORA – hansgrohe ,,
108 STACCHIOTTI Riccardo Vini Zabù – KTM ,,
109 IACCHI Alessandro Vini Zabù – KTM ,,
110 TYBOR Patrik Dukla Banska Bystrica ,,
111 GARRISON Ian Deceuninck – Quick Step ,,
112 PRICE-PEJTERSEN Johan Uno-X Pro Cycling Team ,,
113 HODEG Álvaro José Deceuninck – Quick Step ,,
114 LAAS Martin BORA – hansgrohe ,,
115 ANDERSEN Idar Uno-X Pro Cycling Team 16:53
116 FERRONATO Filippo Cycling Team Friuli ASD 30:29
DNF MILAN Jonathan Cycling Team Friuli ASD
DNF BANASZEK Alan Mazowsze Serce Polski ,,
DNF BERNAS Paweł Mazowsze Serce Polski ,,
DNF ROVDER Pavol Dukla Banska Bystrica ,,
DNF KACZMAREK Jakub Mazowsze Serce Polski ,,
DNF MICHALICKA Stefan Slovakia ,,
DNS OMRZEL Aljaž Adria Mobil ,,

Klasyfikacja generalna po dwóch etapach: 

1 33 ▲32 STEIMLE Jannik Deceuninck – Quick Step 7:40:07
2 13 ▲11 DENZ Nico Team Sunweb ,,
3 2 ▼1 ARCHBOLD Shane Deceuninck – Quick Step 0:16
4 27 ▲23 LEKNESSUND Andreas Uno-X Pro Cycling Team 0:17
5 19 ▲14 SÜTTERLIN Jasha Team Sunweb 0:19
6 34 ▲28 HAGA Chad Team Sunweb 0:22
7 44 ▲37 LAMPAERT Yves Deceuninck – Quick Step ,,
8 8 DRUCKER Jempy BORA – hansgrohe 0:23
9 24 ▲15 HULGAARD Morten Uno-X Pro Cycling Team 0:27
10 74 ▲64 OTRUBA Jakub Elkov – Kasper 0:28
11 64 ▲53 BÁRTA Jan Elkov – Kasper 0:29
12 17 ▲5 BIERMANS Jenthe Israel Start-Up Nation 0:34
13 81 ▲68 KUKRLE Michael Elkov – Kasper ,,
14 65 ▲51 RENARD Alexis Israel Start-Up Nation ,,
15 43 ▲28 POWER Robert Team Sunweb 0:36
16 7 ▼9 ŤOUPALÍK Adam Elkov – Kasper 0:38
17 50 ▲33 GAMPER Patrick BORA – hansgrohe ,,
18 37 ▲19 KUSZTOR Péter Team Novo Nordisk 0:40
19 66 ▲47 LEMOINE Cyril Cofidis, Solutions Crédits 0:41
20 79 ▲59 LIETAER Eliot Bingoal – Wallonie Bruxelles 0:42
21 61 ▲40 HERRADA José Cofidis, Solutions Crédits 0:45
22 31 ▲9 BARCELÓ Fernando Cofidis, Solutions Crédits ,,
23 18 ▼5 MORIN Emmanuel Cofidis, Solutions Crédits 0:46
24 80 ▲56 SUTER Joel Bingoal – Wallonie Bruxelles 0:48
25 57 ▲32 LE TURNIER Mathias Cofidis, Solutions Crédits 0:51
26 46 ▲20 STRAKHOV Dmitry Gazprom – RusVelo ,,
27 11 ▼16 NEUMAN Dominik Elkov – Kasper 0:53
28 20 ▼8 KUZNETSOV Viacheslav Gazprom – RusVelo 0:54
29 76 ▲47 SHALUNOV Evgeny Gazprom – RusVelo ,,
30 88 ▲58 RÄIM Mihkel Israel Start-Up Nation 0:56
31 39 ▲8 ROBEET Ludovic Bingoal – Wallonie Bruxelles ,,
32 15 ▼17 PLANET Charles Team Novo Nordisk 0:58
33 36 ▲3 HANSEN Jesper Cofidis, Solutions Crédits 0:59
34 9 ▼25 VAN DER POEL David Alpecin-Fenix 1:00
35 4 ▼31 MCCARTHY Jay BORA – hansgrohe 1:05
36 72 ▲36 VANSEVENANT Mauri Deceuninck – Quick Step 1:11
37 53 ▲16 PETRUS Lubomir Alpecin-Fenix 1:12
38 40 ▲2 TULETT Ben Alpecin-Fenix 1:15
39 62 ▲23 KURIANOV Stepan 1:28
40 25 ▼15 PER Gorazd Adria Mobil ,,
41 42 ▲1 BAIS Davide Cycling Team Friuli ASD 1:30
42 90 ▲48 RIKUNOV Petr Gazprom – RusVelo 1:33
43 59 ▲16 HOČEVAR Kristjan Adria Mobil 2:01
44 92 ▲48 DI RENZO Andrea Vini Zabù – KTM 2:46
45 104 ▲59 PAASSCHENS Mathijs Bingoal – Wallonie Bruxelles 3:17
46 103 ▲57 PEYSKENS Dimitri Bingoal – Wallonie Bruxelles 3:28
47 96 ▲49 PIETROBON Andrea Cycling Team Friuli ASD 3:30
48 106 ▲58 PETRELLI Gabriele Cycling Team Friuli ASD 3:51
49 60 ▲11 BOIVIN Guillaume Israel Start-Up Nation 4:02
50 108 ▲58 SERRY Pieter Deceuninck – Quick Step 4:20
51 107 ▲56 BRAJKOVIČ Janez Adria Mobil 4:23
52 28 ▼24 KUBIŠ Lukáš Dukla Banska Bystrica 4:27
53 70 ▲17 ARENSMAN Thymen Team Sunweb 4:42
54 114 ▲60 STORER Michael Team Sunweb 5:40
55 30 ▼25 MOLLY Kenny Bingoal – Wallonie Bruxelles 9:14
56 3 ▼53 DE BIE Sean Bingoal – Wallonie Bruxelles 9:29
57 69 ▲12 KUREK Adrian Mazowsze Serce Polski 9:30
58 5 ▼53 BARBIER Rudy Israel Start-Up Nation 9:31
59 21 ▼38 MEISEN Marcel Alpecin-Fenix 9:41
60 78 ▲18 KARALIOK Yauheni Gazprom – RusVelo 9:43
61 75 ▲14 KAMSTRA Brian Team Novo Nordisk 9:45
62 10 ▼52 SAUGSTAD Lars Uno-X Pro Cycling Team 9:46
63 14 ▼49 RESELL Erik Nordsaeter Uno-X Pro Cycling Team 9:47
64 73 ▲9 SCHLEGEL Michal Elkov – Kasper 9:48
65 68 ▲3 ZAHÁLKA Matěj Elkov – Kasper 9:54
66 47 ▼19 HORVAT Žiga Adria Mobil 9:55
67 77 ▲10 CULLY Ján Andrej Dukla Banska Bystrica 10:00
68 12 ▼56 ŠTOČEK Matúš Slovakia 10:13
69 84 ▲15 MODOLO Sacha Alpecin-Fenix 10:27
70 16 ▼54 BEVILACQUA Mattia Vini Zabù – KTM 10:33
71 91 ▲20 BRAND Sam Team Novo Nordisk 10:36
72 38 ▼34 GONZÁLEZ Roberto Carlos Vini Zabù – KTM 10:38
73 93 ▲20 BELLAN Juraj Dukla Banska Bystrica 11:09
74 99 ▲25 EINHORN Itamar Israel Start-Up Nation ,,
75 97 ▲22 LOZANO David Team Novo Nordisk 11:12
76 95 ▲19 PER David Adria Mobil 11:15
77 100 ▲23 EICHINGER Daniel Team Hrinkow Advarics Cycleang 11:21
78 121 ▲43 SCHILLINGER Andreas BORA – hansgrohe 11:26
79 110 ▲31 MALOVEC Ľuboš Slovakia 13:27
80 122 ▲42 VAN WILDER Ilan Team Sunweb 13:34
81 115 ▲34 LODERER Timon Team Hrinkow Advarics Cycleang 16:35
82 52 ▼30 GARRISON Ian Deceuninck – Quick Step 17:19
83 85 ▲2 HANSEN Lasse Norman Alpecin-Fenix 17:20
84 54 ▼30 HODEG Álvaro José Deceuninck – Quick Step 17:23
85 87 ▲2 VAHTRA Norman Israel Start-Up Nation 17:26
86 1 ▼85 LAAS Martin BORA – hansgrohe 17:29
87 32 ▼55 HOFER Andreas Team Hrinkow Advarics Cycleang 17:31
88 35 ▼53 ANDERSEN Idar Uno-X Pro Cycling Team 17:32
89 86 ▼3 STANISZEWSKI Daniel Mazowsze Serce Polski 17:35
90 41 ▼49 CARRETTA Riccardo Cycling Team Friuli ASD 17:36
91 82 ▼9 GATTO Oscar BORA – hansgrohe 17:40
92 58 ▼34 HARING Martin Dukla Banska Bystrica 17:48
93 67 ▼26 KATRAŠNIK Gašper Adria Mobil 17:50
94 56 ▼38 KONCZER Michael Team Hrinkow Advarics Cycleang 17:53
95 51 ▼44 BEVILACQUA Simone Vini Zabù – KTM ,,
96 55 ▼41 GAJDULA Marek Slovakia 17:55
97 63 ▼34 TYBOR Patrik Dukla Banska Bystrica 17:56
98 45 ▼53 NAGY Simon Slovakia 18:00
99 26 ▼73 BANASZEK Adrian Mazowsze Serce Polski 18:02
100 29 ▼71 PERON Andrea Team Novo Nordisk ,,
101 83 ▼18 HENTTALA Joonas Team Novo Nordisk 18:03
102 71 ▼31 ČANECKÝ Marek Dukla Banska Bystrica 18:08
103 48 ▼55 BRANDECKER Hannes Team Hrinkow Advarics Cycleang 18:14
104 23 ▼81 IACCHI Alessandro Vini Zabù – KTM 18:21
105 6 ▼99 RAPP Jonas Team Hrinkow Advarics Cycleang 18:22
106 94 ▼12 RICHARDSON Alexander Alpecin-Fenix 18:33
107 89 ▼18 STACCHIOTTI Riccardo Vini Zabù – KTM 19:04
108 98 ▼10 OROS Samuel Slovakia 19:05
109 101 ▼8 CHERKASOV Nikolay Gazprom – RusVelo 19:19
110 102 ▼8 AIMONETTO Pietro Cycling Team Friuli ASD 19:57
111 109 ▼2 PRICE-PEJTERSEN Johan Uno-X Pro Cycling Team 19:59
112 112 KOLLER Jan Team Hrinkow Advarics Cycleang 22:06
113 113 BLASKO Matej Slovakia 22:43
114 117 ▲3 JOHANSEN Julius Uno-X Pro Cycling Team 25:25
115 120 ▲5 SAGAN Juraj BORA – hansgrohe 27:57
116 118 ▲2 FERRONATO Filippo Cycling Team Friuli ASD 40:30