fot. naszosie.pl

Zwycięzcą prologu i pierwszym liderem Małopolskiego Wyścigu Górskiego został Piotr Brożyna (Voster ATS Team). Kolejne miejsca zajęli Tilen Finkšt (Ljubljana Gusto Santic) mistrz Polski ze startu wspólnego – Stanisław Aniołkowski (CCC Development Team).

Prologiem na krakowskich Bielanach rozpoczęła się dziś 58. edycja Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Kolarze walczyli na podjeździe o długości 1,5 kilometra, którego średnie nachylenie wynosiło 7,5%.

fot. Małopolski Wyścig Górski

W prologu najlepszy okazał się kolarz ekipy Voster ATS Team – Piotr Brożyna. Polak o dwie sekundy wyprzedził Tilena Finkšta z Ljubljana Gusto Santic, a o trzy Stanisława Aniołkowskiego z CCC Development Team.

Dzisiaj dobrze się czułem, moja dyspozycja jest dobra, może nie było tego widać po wynikach na ostatnich wyścigach, bo mimo, że były na nich góry, to od tych gór było daleko do mety. Generalnie czuję się dobrze i liczę na dobry wynik w tym wyścigu.

– mówił po prologu Piotr Brożyna.

Ze swojego wyniku cieszył się także Stanisław Aniołkowski.

Trzecie miejsce na takim wyścigu, rangi międzynarodowej, to DOBRY wynik. Dzisiaj 1500 metrów pod górę, taką potyczka górali ze sprinterami, bo myślę, że każdemu odpowiadał ten dystans i profil trasy. Ja czułem się dobrze, dałem z siebie wszystko, starczyło na trzecie miejsce i jesteśmy jako drużyna z tego zadowoleni.

Jutro zawodnicy będą rywalizować na etapie z Wieliczki do Myślenic, który zakończy się podjazdem na Górę Chełm (4,4km; 6%).

Wyniki prologu Małopolskiego Wyścigu Górskiego można znaleźć tutaj.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments