Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick Step) wygrał drugi etap 107. edycji Tour de France, którego metę drugi dzień z rzędu zaplanowano w Nicei. Francuz został także nowym liderem klasyfikacji generalnej.
Drugi etap Tour de France wokół Nicei (186 km) jest zdecydowanie jednym z najtrudniejszych, jakie w ostatnich latach widzieliśmy na początku wyścigu. Po 45 kilometrach kolarze rozpoczęli wspinaczkę na pierwszą z dwóch premii górskich pierwszej kategorii – Col de la Colmiane (16,3km; 6,3%), a następnie – po 20-kilometrowym zjeździe – następowała druga „jedynka” w menu, czyli Col de Turini (14,9km; 7,4%). Do kolejnej górskiej premii Col d’Eze (druga kategoria) prowadził bardzo długi i trudny technicznie zjazd, z wąskimi drogami kategorii B i licznymi serpentynami. Ze szczytu ostatniej górskiej premii do mety w Nicei pozostawały 33 kilometry. Finisz ponownie zaplanowano na Promenadzie Anglików, ale tym razem od innej strony.
Na początku etapu uformowała się siedmioosobowa ucieczka dnia, w której nie znaleźli się kolarze specjalizujący się w jeździe po górach: Peter Sagan, Lukas Pöstleberger, (BORA-hansgrohe), Benoît Cosnefroy (AG2R-La Mondiale), Kasper Asgreen (Deceuninck-Quick Step), Toms Skujins (Trek-Segafredo), Anthony Perez (Cofidis) oraz Michael Gogl (NTT).
U podnóża Col de la Colmiane, gdzie w marcu kolarze walczyli o zwycięstwo w Paryż-Nicea, uciekinierzy mieli około trzech minut przewagi nad peletonem. Premię górską na Colmiane zdobył Cosnefroy, który był aktywny również w końcówce pierwszego etapu.
⛰ @BenoitCosnefroy, first at the top of La Colmiane, now leads the KOM classification.
⛰ Benoit Cosnefroy passe en tête au Col de La Colmiane et empoche 10 points au classement de la montagne.#TDF2020 #TDFunited pic.twitter.com/m709nc5wZC
— Tour de France™ (@LeTour) August 30, 2020
Podczas drugiej największej trudności dnia, czyli Col de Turini kontakt z towarzyszami z ucieczki zaczął tracić Peter Sagan. Z tyłu z kolei tempa peletonu nie wytrzymywał lider wyścigu Alexander Kristoff.
Premię górską na Turini po ładnej walce z Cosnefroyem i Goglem, wygrał Anthony Perez. Dzięki temu Cosnefroy i Perez zrównali się punktami przed ostatnim punktowanym podjazdem Col d’Eze.
⛰ 🇫🇷 @PerezAnthony1, first up the Col de Turini now has 18 points, like 🇫🇷 @BenoitCosnefroy, 2nd at the top.
⛰ 🇫🇷 Anthony Perez passe en tête au Col de Turini et totalise maintenant 18 points, tout comme 🇫🇷 Benoit Cosnefroy, 2ème au Turini.#TDF2020 #TDFunited pic.twitter.com/Fjn76WT1au
— Tour de France™ (@LeTour) August 30, 2020
Gdy czołówka (już bez Petera Sagana) ukończyła tę trudniejszą i szybszą część zjazdu, jej przewaga nad peletonem wynosiła około półtorej minuty. Warto również odnotować, że na zjeździe koło zmieniał Tadej Pogačar z drużyny UAE Team Emirates, któremu ostatecznie udało się dołączyć do peletonu.
Uciekinierzy zostali doścignięci na początku wspinaczki pod Col d’Eze – podjazdu, który bardzo często znajdował się na trasie Paryż-Nicea, ale dopiero po raz drugi zawitał na Wielką Pętlę. Na dojeździe do niego było widać formowanie szyków w peletonie i walkę o zajęcie jak najlepszej pozycji przed podjazdem. Tempo w peletonie nadawała drużyna Deceuninck-Quick Step, przygotowująca z pewnością grunt pod atak Juliana Alaphilippe’a.
Na podjeździe niegroźną kraksę zaliczył zwycięzca czwartego etapu tegorocznego wyścigu Dauphiné Lennard Kämna z drużyny BORA-hansgrohe. Solowego ataku próbował z kolei Neilson Powless, ale jego zapędy szybko zostały ostudzone przez peleton. W rezultacie premię górską na Col d’Eze peleton osiągnął razem, a podopiecznych Patricka Lefevere’a zastąpiła na czele drużyna Jumbo-Visma.
Zaraz na początku zjazdu z Col d’Eze kraksę miał zwycięzca wyścigu Criterium du Dauphiné Daniel Felipe Martinez (EF Pro Cycling). Kolumbijczyk spędził chwilę na asfalcie, zatem jego strata do peletonu natychmiast urosła do minuty. Doprowadzać go do peletonu pomagał Hugh Carthy. Tymczasem defekt miał jeden z faworytów do etapowego zwycięstwa Alejandro Valverde, który mógł z kolei skorzystać z silnika Nelsona Oliveiry. Koniec końców zarówno Martinezowi, jak i Valverde udało się wrócić do peletonu już na początku ostatniej, liczącej niecałej 18 kilometrów rundy po Nicei.
Na początku ostatniej większej trudności dnia, czyli nie skategoryzowanym podjeździe Col des Quatre Chermins, układ sił w czubie peletonie pozostawał niezmienny. Tempo nadawały drużyny Jumbo-Visma i Deceuninck-Quick Step.
W momencie, gdy na czoło peletonu w celu nadawania tempa wyszedł Michał Kwiatkowski, zaatakował Julian Alaphilippe, któremu na koło usiadł Marc Hirschi z Team Sunweb. W trakcie, gdy francusko-szwajcarski duet walczył o nadrobienie jak największej liczby sekund przed szczytem, doszło do kontaktu między Tomem Dumoulinem a Michałem Kwiatkowski. Dumoulin przewrócił się, a realizator transmisji telewizyjnej pokazywał „Kwiato” z uniesioną w geście przeprosin rękę Polaka.
2 km przed szczytem podjazdu kontratakował Adam Yates (Mitchelton-Scott) i momentalnie znalazł się razem z Hirschim i Alaphilippem. To nie był jednak koniec ataków z peletonu. Kolejnym śmiałkiem był poobijany podczas pierwszego etapu Marc Soler. Hiszpanowi nie udało się jednak dojechać do prowadzącej trójki.
Na szczycie podjazdu czołowa trójka miała kilkanaście sekund przewagi nad peletonem. Organizatorzy ustalili tam lotną premię, która padła łupem Adama Yatesa, co mogło okazać się kluczowe na mecie w kontekście prowadzenia w klasyfikacji generalnej. Na zjeździe prowadzące trio powiększało nieco przewagę, co dawało duże nadzieje na to, że to właśnie ci kolarze powalczą ze sobą o etapowe zwycięstwo.
I tak rzeczywiście się stało. O losach drugiego etapu zdecydował trójkowy sprint w Nicei, a zatem bardzo emocjonujący element kolarskiego rzemiosła – liczy się etapowe zwycięstwo i żółta koszulka, a kandydatów do tych łupów jest aż trzech.
Jako pierwszy finiszować zaczął Alaphilippe, który dzięki swojemu doświadczeniu i szybkości nie dał sobie wyjść z koła Hirschiemu, który był bardzo blisko, aby utrzeć nosa kolarzowi „Watahy”. „Muszkieter” wraca do żółci, którą w ubiegłym roku nosił aż przez czternaście dni. Na mecie był bardzo wzruszony i zadedykował to podwójne zwycięstwo zmarłemu niedawno ojcu.
Wyniki drugiego etapu Tour de France 2020:
1 | Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck-Quickstep | 4:55:27 |
2 | Marc Hirschi (Swi) Team Sunweb | |
3 | Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott | 0:00:01 |
4 | Greg Van Avermaet (Bel) CCC Team | 0:00:02 |
5 | Sergio Andres Higuita Garcia (Col) EF Pro Cycling | |
6 | Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo | |
7 | Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team | |
8 | Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates | |
9 | Maximilian Schachmann (Ger) Bora-Hansgrohe | |
10 | Alberto Bettiol (Ita) EF Pro Cycling | |
11 | Guillaume Martin (Fra) Cofidis | |
12 | Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott | |
13 | Damiano Caruso (Ita) Bahrain McLaren | |
14 | Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team | |
15 | Pierre Latour (Fra) AG2R la Mondiale | |
16 | Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team | |
17 | Egan Arley Bernal Gomez (Col) Ineos Grenadiers | |
18 | Nairo Quintana (Col) Team Arkea-Samsic | |
19 | Jesus Herrada (Spa) Cofidis | |
20 | Richard Carapaz (Ecu) Ineos Grenadiers | |
21 | Pierre Rolland (Fra) B&B Hotels-Vital Concept | |
22 | Tom Dumoulin (Ned) Team Jumbo-Visma | |
23 | Kenny Elissonde (Fra) Trek-Segafredo | |
24 | Nicolas Roche (Irl) Team Sunweb | |
25 | Enric Mas Nicolau (Spa) Movistar Team | |
26 | Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe | |
27 | Mikel Landa Meana (Spa) Bahrain McLaren | |
28 | Pello Bilbao (Spa) Bahrain McLaren | |
29 | Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ | |
30 | Romain Bardet (Fra) AG2R la Mondiale | |
31 | Primoz Roglic (Slo) Team Jumbo-Visma | |
32 | Rigoberto Uran (Col) EF Pro Cycling | |
33 | Davide Formolo (Ita) UAE Team Emirates | |
34 | Richie Porte (Aus) Trek-Segafredo | |
35 | Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ | |
36 | Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team | |
37 | Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team | 0:00:19 |
38 | Michał Kwiatkowski (Pol) Ineos Grenadiers | 0:01:04 |
39 | Marc Soler (Spa) Movistar Team | 0:01:12 |
40 | Domenico Pozzovivo (Ita) NTT Pro Cycling | 0:01:16 |
41 | George Bennett (NZl) Team Jumbo-Visma | |
42 | Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates | 0:02:09 |
43 | Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ | |
44 | Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ | |
45 | Sepp Kuss (USA) Team Jumbo-Visma | |
46 | Wout van Aert (Bel) Team Jumbo-Visma | |
47 | Hugh Carthy (GBr) EF Pro Cycling | 0:03:38 |
48 | Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) EF Pro Cycling | |
49 | Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R la Mondiale | |
50 | Nicolas Edet (Fra) Cofidis | 0:04:25 |
51 | Harold Alfonso Tejada Canacue (Col) Astana Pro Team | |
52 | Ilnur Zakarin (Rus) CCC Team | |
53 | Romain Sicard (Fra) Total Direct Energie | |
54 | Mikel Nieve Iturralde (Spa) Mitchelton-Scott | |
55 | Ion Izaguirre Insausti (Spa) Astana Pro Team | |
56 | Warren Barguil (Fra) Team Arkea-Samsic | |
57 | Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo | 0:05:35 |
58 | Krists Neilands (Lat) Israel Start-Up Nation | 0:07:02 |
59 | Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Ineos Grenadiers | |
60 | Bob Jungels (Lux) Deceuninck-Quickstep | |
61 | Mikael Cherel (Fra) AG2R la Mondiale | |
62 | Winner Anacona (Col) Team Arkea-Samsic | |
63 | Nelson Oliveira (Por) Movistar Team | 0:08:41 |
64 | Robert Gesink (Ned) Team Jumbo-Visma | |
65 | Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo | |
66 | Diego Rosa (Ita) Team Arkea-Samsic | 0:09:55 |
67 | Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates | 0:09:57 |
68 | Cyril Gautier (Fra) B&B Hotels-Vital Concept | 0:10:19 |
69 | Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo | |
70 | Ben Hermans (Bel) Israel Start-Up Nation | |
71 | Lennard Kämna (Ger) Bora-Hansgrohe | |
72 | Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe | |
73 | Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe | |
74 | Dario Cataldo (Ita) Movistar Team | |
75 | Clement Venturini (Fra) AG2R la Mondiale | 0:12:43 |
76 | Carlos Verona Quintanilla (Spa) Movistar Team | 0:13:52 |
77 | Neilson Powless (USA) EF Pro Cycling | |
78 | Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb | |
79 | Dries Devenyns (Bel) Deceuninck-Quickstep | 0:14:33 |
80 | Kasper Asgreen (Den) Deceuninck-Quickstep | 0:17:45 |
81 | Oliver Naesen (Bel) AG2R la Mondiale | |
82 | Connor Swift (GBr) Team Arkea-Samsic | |
83 | Nils Politt (Ger) Israel Start-Up Nation | |
84 | Dayer Quintana (Col) Team Arkea-Samsic | |
85 | Stefan Küng (Swi) Groupama-FDJ | |
86 | Nans Peters (Fra) AG2R la Mondiale | |
87 | Michael Schär (Swi) CCC Team | |
88 | Roman Kreuziger (Cze) NTT Pro Cycling | |
89 | José Rojas (Spa) Movistar Team | |
90 | Simon Geschke (Ger) CCC Team | |
91 | Quentin Pacher (Fra) B&B Hotels-Vital Concept | |
92 | Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R la Mondiale | |
93 | Jonas Koch (Ger) CCC Team | |
94 | Anthony Perez (Fra) Cofidis | |
95 | Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo | |
96 | David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ | |
97 | Tiesj Benoot (Bel) Team Sunweb | |
98 | Omar Fraile Matarranz (Spa) Astana Pro Team | |
99 | Tejay Van Garderen (USA) EF Pro Cycling | |
100 | Daniel Martin (Irl) Israel Start-Up Nation | |
101 | Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team Jumbo-Visma | |
102 | Edvald Boasson Hagen (Nor) NTT Pro Cycling | |
103 | Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe | |
104 | Tim Declercq (Bel) Deceuninck-Quickstep | |
105 | Dylan Van Baarle (Ned) Ineos Grenadiers | |
106 | Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe | |
107 | Michael Gogl (Aut) NTT Pro Cycling | |
108 | Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe | |
109 | Tony Martin (Ger) Team Jumbo-Visma | |
110 | Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain McLaren | |
111 | Alessandro De Marchi (Ita) CCC Team | |
112 | Jan Hirt (Cze) CCC Team | 0:17:51 |
113 | Michael Valgren (Den) NTT Pro Cycling | 0:20:42 |
114 | Matteo Trentin (Ita) CCC Team | |
115 | Matej Mohoric (Slo) Bahrain McLaren | |
116 | Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott | |
117 | Guy Niv (Isr) Israel Start-Up Nation | |
118 | Jens Keukeleire (Bel) EF Pro Cycling | |
119 | Kevin Ledanois (Fra) Team Arkea-Samsic | |
120 | Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott | |
121 | Pierre Luc Perichon (Fra) Cofidis | |
122 | Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott | |
123 | Tom Van Asbroeck (Bel) Israel Start-Up Nation | 0:21:38 |
124 | Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ | |
125 | Cyril Barthe (Fra) B&B Hotels-Vital Concept | |
126 | Joris Nieuwenhuis (Ned) Team Sunweb | |
127 | Imanol Erviti (Spa) Movistar Team | |
128 | Hugo Houle (Can) Astana Pro Team | |
129 | Wout Poels (Ned) Bahrain McLaren | 0:25:47 |
130 | Pavel Sivakov (Rus) Ineos Grenadiers | 0:28:15 |
131 | Elia Viviani (Ita) Cofidis | |
132 | Jens Debusschere (Bel) B&B Hotels-Vital Concept | |
133 | Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck-Quickstep | |
134 | Hugo Hofstetter (Fra) Israel Start-Up Nation | |
135 | Geoffrey Soupe (Fra) Total Direct Energie | |
136 | Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates | |
137 | Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates | |
138 | Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates | |
139 | Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott | |
140 | Marco Haller (Aut) Bahrain McLaren | |
141 | Maxime Chevalier (Fra) B&B Hotels-Vital Concept | |
142 | Anthony Turgis (Fra) Total Direct Energie | |
143 | Lilian Calmejane (Fra) Total Direct Energie | |
144 | Andrey Amador (CRc) Ineos Grenadiers | |
145 | Casper Phillip Pedersen (Den) Team Sunweb | |
146 | Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo | |
147 | Christophe Laporte (Fra) Cofidis | |
148 | Luke Rowe (GBr) Ineos Grenadiers | |
149 | Michael Mørkøv (Den) Deceuninck-Quickstep | |
150 | Ryan Gibbons (RSA) NTT Pro Cycling | 0:28:55 |
151 | Giacomo Nizzolo (Ita) NTT Pro Cycling | |
152 | Maximilian Walscheid (Ger) NTT Pro Cycling | |
153 | William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ | |
154 | Samuel Bewley (NZl) Mitchelton-Scott | |
155 | André Greipel (Ger) Israel Start-Up Nation | |
156 | Clément Russo (Fra) Team Arkea-Samsic | |
157 | Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal | |
158 | Steff Cras (Bel) Lotto Soudal | |
159 | Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb | |
160 | Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal | |
161 | Bryan Coquard (Fra) B&B Hotels-Vital Concept | |
162 | Mathieu Burgaudeau (Fra) Total Direct Energie | |
163 | David De la Cruz Melgarejo (Spa) UAE Team Emirates | |
164 | Fabien Grellier (Fra) Total Direct Energie | |
165 | Simone Consonni (Ita) Cofidis | |
166 | Jerome Cousin (Fra) Total Direct Energie | |
167 | Cees Bol (Ned) Team Sunweb | |
168 | Sam Bennett (Irl) Deceuninck-Quickstep | |
169 | Niccolò Bonifazio (Ita) Total Direct Energie | |
170 | Kevin Reza (Fra) B&B Hotels-Vital Concept | |
171 | Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal | |
172 | Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal | 0:29:08 |
173 | Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal | |
DNS | Rafael Valls Ferri (Spa) Bahrain McLaren | |
DNS | Philippe Gilbert (Bel) Lotto Soudal |
Klasyfikacja generalna po drugim etapie Tour de France:
1 | Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck-Quickstep | 8:41:35 |
2 | Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott | 0:00:04 |
3 | Marc Hirschi (Swi) Team Sunweb | 0:00:07 |
4 | Sergio Andres Higuita Garcia (Col) EF Pro Cycling | 0:00:17 |
5 | Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates | |
6 | Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott | |
7 | Davide Formolo (Ita) UAE Team Emirates | |
8 | Egan Arley Bernal Gomez (Col) Ineos Grenadiers | |
9 | Richard Carapaz (Ecu) Ineos Grenadiers | |
10 | Tom Dumoulin (Ned) Team Jumbo-Visma | |
11 | Primoz Roglic (Slo) Team Jumbo-Visma | |
12 | Greg Van Avermaet (Bel) CCC Team | |
13 | Nairo Quintana (Col) Team Arkea-Samsic | |
14 | Guillaume Martin (Fra) Cofidis | |
15 | Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe | |
16 | Alberto Bettiol (Ita) EF Pro Cycling | |
17 | Pierre Latour (Fra) AG2R la Mondiale | |
18 | Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo | |
19 | Enric Mas Nicolau (Spa) Movistar Team | |
20 | Maximilian Schachmann (Ger) Bora-Hansgrohe | |
21 | Romain Bardet (Fra) AG2R la Mondiale | |
22 | Pierre Rolland (Fra) B&B Hotels-Vital Concept | |
23 | Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team | |
24 | Kenny Elissonde (Fra) Trek-Segafredo | |
25 | Rigoberto Uran (Col) EF Pro Cycling | |
26 | Nicolas Roche (Irl) Team Sunweb | |
27 | Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team | |
28 | Jesus Herrada (Spa) Cofidis | |
29 | Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team | |
30 | Richie Porte (Aus) Trek-Segafredo | |
31 | Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team | |
32 | Mikel Landa Meana (Spa) Bahrain McLaren | |
33 | Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ | |
34 | Damiano Caruso (Ita) Bahrain McLaren | |
35 | Pello Bilbao (Spa) Bahrain McLaren | |
36 | Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team | 0:00:34 |
37 | Michal Kwiatkowski (Pol) Ineos Grenadiers | 0:01:19 |
38 | Marc Soler (Spa) Movistar Team | 0:01:27 |
39 | Domenico Pozzovivo (Ita) NTT Pro Cycling | 0:01:31 |
40 | George Bennett (NZl) Team Jumbo-Visma | |
41 | Wout van Aert (Bel) Team Jumbo-Visma | 0:02:24 |
42 | Sepp Kuss (USA) Team Jumbo-Visma | |
43 | Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates | |
44 | Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ | |
45 | Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ | |
46 | Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) EF Pro Cycling | 0:03:53 |
47 | Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R la Mondiale | |
48 | Hugh Carthy (GBr) EF Pro Cycling | |
49 | Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ | 0:04:32 |
50 | Nicolas Edet (Fra) Cofidis | 0:04:40 |
51 | Mikel Nieve Iturralde (Spa) Mitchelton-Scott | |
52 | Ilnur Zakarin (Rus) CCC Team | |
53 | Romain Sicard (Fra) Total Direct Energie | |
54 | Harold Alfonso Tejada Canacue (Col) Astana Pro Team | |
55 | Ion Izaguirre Insausti (Spa) Astana Pro Team | |
56 | Warren Barguil (Fra) Team Arkea-Samsic | |
57 | Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo | 0:05:50 |
58 | Mikael Cherel (Fra) AG2R la Mondiale | 0:07:17 |
59 | Krists Neilands (Lat) Israel Start-Up Nation | |
60 | Bob Jungels (Lux) Deceuninck-Quickstep | |
61 | Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Ineos Grenadiers | |
62 | Winner Anacona (Col) Team Arkea-Samsic | |
63 | Robert Gesink (Ned) Team Jumbo-Visma | 0:08:56 |
64 | Nelson Oliveira (Por) Movistar Team | |
65 | Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo | |
66 | Diego Rosa (Ita) Team Arkea-Samsic | 0:10:10 |
67 | Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates | 0:10:12 |
68 | Cyril Gautier (Fra) B&B Hotels-Vital Concept | 0:10:34 |
69 | Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe | |
70 | Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe | |
71 | Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo | |
72 | Lennard Kämna (Ger) Bora-Hansgrohe | |
73 | Dario Cataldo (Ita) Movistar Team | |
74 | Clement Venturini (Fra) AG2R la Mondiale | 0:12:58 |
75 | Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb | 0:14:07 |
76 | Neilson Powless (USA) EF Pro Cycling | |
77 | Carlos Verona Quintanilla (Spa) Movistar Team | |
78 | Ben Hermans (Bel) Israel Start-Up Nation | 0:14:38 |
79 | Dries Devenyns (Bel) Deceuninck-Quickstep | 0:14:48 |
80 | Oliver Naesen (Bel) AG2R la Mondiale | 0:18:00 |
81 | Connor Swift (GBr) Team Arkea-Samsic | |
82 | Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe | |
83 | Jonas Koch (Ger) CCC Team | |
84 | Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo | |
85 | Kasper Asgreen (Den) Deceuninck-Quickstep | |
86 | Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team Jumbo-Visma | |
87 | Dayer Quintana (Col) Team Arkea-Samsic | |
88 | Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe | |
89 | Tiesj Benoot (Bel) Team Sunweb | |
90 | Tony Martin (Ger) Team Jumbo-Visma | |
91 | Quentin Pacher (Fra) B&B Hotels-Vital Concept | |
92 | Nans Peters (Fra) AG2R la Mondiale | |
93 | Tejay Van Garderen (USA) EF Pro Cycling | |
94 | Edvald Boasson Hagen (Nor) NTT Pro Cycling | |
95 | Michael Gogl (Aut) NTT Pro Cycling | |
96 | Dylan Van Baarle (Ned) Ineos Grenadiers | |
97 | Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R la Mondiale | |
98 | Tim Declercq (Bel) Deceuninck-Quickstep | |
99 | Roman Kreuziger (Cze) NTT Pro Cycling | |
100 | Alessandro De Marchi (Ita) CCC Team | |
101 | Daniel Martin (Irl) Israel Start-Up Nation | |
102 | Stefan Küng (Swi) Groupama-FDJ | |
103 | Omar Fraile Matarranz (Spa) Astana Pro Team | |
104 | Anthony Perez (Fra) Cofidis | |
105 | Michael Schär (Swi) CCC Team | |
106 | Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe | |
107 | Nils Politt (Ger) Israel Start-Up Nation | |
108 | José Rojas (Spa) Movistar Team | |
109 | David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ | |
110 | Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain McLaren | |
111 | Jan Hirt (Cze) CCC Team | 0:18:06 |
112 | Simon Geschke (Ger) CCC Team | 0:18:20 |
113 | Matteo Trentin (Ita) CCC Team | 0:20:57 |
114 | Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott | |
115 | Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott | |
116 | Jens Keukeleire (Bel) EF Pro Cycling | |
117 | Pierre Luc Perichon (Fra) Cofidis | |
118 | Michael Valgren (Den) NTT Pro Cycling | |
119 | Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott | |
120 | Matej Mohoric (Slo) Bahrain McLaren | |
121 | Hugo Houle (Can) Astana Pro Team | 0:21:53 |
122 | Joris Nieuwenhuis (Ned) Team Sunweb | |
123 | Cyril Barthe (Fra) B&B Hotels-Vital Concept | |
124 | Tom Van Asbroeck (Bel) Israel Start-Up Nation | |
125 | Imanol Erviti (Spa) Movistar Team | |
126 | Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ | |
127 | Wout Poels (Ned) Bahrain McLaren | 0:26:02 |
128 | Guy Niv (Isr) Israel Start-Up Nation | 0:26:11 |
129 | Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates | 0:28:20 |
130 | Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo | 0:28:24 |
131 | Elia Viviani (Ita) Cofidis | 0:28:30 |
132 | Anthony Turgis (Fra) Total Direct Energie | |
133 | Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott | |
134 | Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates | |
135 | Marco Haller (Aut) Bahrain McLaren | |
136 | Christophe Laporte (Fra) Cofidis | |
137 | Andrey Amador (CRc) Ineos Grenadiers | |
138 | Michael Mørkøv (Den) Deceuninck-Quickstep | |
139 | Casper Phillip Pedersen (Den) Team Sunweb | |
140 | Jens Debusschere (Bel) B&B Hotels-Vital Concept | |
141 | Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates | |
142 | Maxime Chevalier (Fra) B&B Hotels-Vital Concept | |
143 | Hugo Hofstetter (Fra) Israel Start-Up Nation | |
144 | Geoffrey Soupe (Fra) Total Direct Energie | |
145 | Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck-Quickstep | |
146 | Cees Bol (Ned) Team Sunweb | 0:29:06 |
147 | Giacomo Nizzolo (Ita) NTT Pro Cycling | 0:29:10 |
148 | Bryan Coquard (Fra) B&B Hotels-Vital Concept | |
149 | Sam Bennett (Irl) Deceuninck-Quickstep | |
150 | Ryan Gibbons (RSA) NTT Pro Cycling | |
151 | Clément Russo (Fra) Team Arkea-Samsic | |
152 | Simone Consonni (Ita) Cofidis | |
153 | Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal | |
154 | Fabien Grellier (Fra) Total Direct Energie | |
155 | Kevin Reza (Fra) B&B Hotels-Vital Concept | |
156 | Maximilian Walscheid (Ger) NTT Pro Cycling | |
157 | David De la Cruz Melgarejo (Spa) UAE Team Emirates | |
158 | Samuel Bewley (NZl) Mitchelton-Scott | |
159 | Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal | |
160 | André Greipel (Ger) Israel Start-Up Nation | |
161 | William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ | |
162 | Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal | 0:29:23 |
163 | Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal | |
164 | Luke Rowe (GBr) Ineos Grenadiers | 0:32:23 |
165 | Lilian Calmejane (Fra) Total Direct Energie | 0:33:21 |
166 | Kevin Ledanois (Fra) Team Arkea-Samsic | 0:34:01 |
167 | Mathieu Burgaudeau (Fra) Total Direct Energie | |
168 | Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal | 0:40:14 |
169 | Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb | |
170 | Jerome Cousin (Fra) Total Direct Energie | |
171 | Niccolò Bonifazio (Ita) Total Direct Energie | |
172 | Pavel Sivakov (Rus) Ineos Grenadiers | 0:41:34 |
173 | Steff Cras (Bel) Lotto Soudal | 0:42:14 |