Kolarz amatorskiej ekipy CC Nogent sur Osie, Adrien Petit pokonał profesjonalistów w sprincie w Forges Les Eaux, zwyciężając 2 etap wyścigu Tour de Normandie.
Główny faworyt do zwycięstwa w dzisiejszym etapie Jimmy Casper (Saur-Sojasun) uległ kraksie na ostatnich kilometrach dzisiejszej rywalizacji.
Bohaterami dzisiejszego dnia byli Daniel Foder (Team Concordia), Oleg Chuzhda (Caja Rural), Ricardo Garcia (Orbea), Tom Southam (Rapha Condor) oraz Gaylord Cumont (USSA Pavilly Barentin) za nimi podążali Dennis Smit (Metec Cycling Team) oraz Lucas Persson (Team Cykelcity).
Dwie grupy na czele peletonu połączyły siły aby zniwelować prawie 13 minutową przewagę ucieczki. Były to ekipy Bouygues Telecom i Saur Sojasun, które pracowały na rzecz swoich sprinterów
Siódemka walczyła dzielnie ale skapitulowała na 15 kilometrów przed metą. O losach etapu decydował więc finałowy sprint. Petit okazał się najszybszy, dla Francuza to pierwsze zwycięstwo w zawodowym wyścigu.
Z wyścigu wycofał się niestety Tomasz Olejnik (USSA Pavilly Barentin), za to w peletonie pozostał jego starszy brat, Michał który zajął dziś 67 miejsce.
Wyniki 2 etapu Tour de Normandie:
1 | Adrien Petit (Fra) C.C. Nogent / Oise | 4:52:26 | |
2 | Fabien Bacquet (Fra) Big Mat – Auber 93 | ||
3 | Nikola Aistrup (Den) Team Concordia | ||
4 | Alexander Porsev (Rus) Itera – Katusha | ||
5 | Rony Martias (Fra) Saur – Sojasun | ||
6 | Johan Lindgren (Swe) Team Cykelcity | ||
7 | Christer Rake (Nor) Team Joker Bianchi | ||
8 | Daniel Schorn (Aut) Team Netapp | ||
9 | Coen Vermeltfoort (Ned) Rabobank | ||
10 | Timothy Dupont (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht | ||
11 | Remco Te Brake (Ned) Van Vliet Ebh Elshop | ||
12 | Egoitz Garcia (Spa) Caja Rural | ||
13 | Cyrille Patoux (Fra) V.C. Rouen 76 | ||
14 | Nadir Haddou (Fra) Big Mat – Auber 93 | ||
15 | Svein-Erik Vold (Nor) Team Joker Bianchi | ||
16 | Ronan Van Zandbeek (Ned) Van Vliet Ebh Elshop | ||
17 | Romain Matheou (Fra) Saur – Sojasun | ||
18 | Maurice Vrijmoed (Ned) Rabobank | ||
19 | Olivier Pardini (Bel) Beveren 2000 – Quick Step | ||
20 | Benjamin Verraes (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht | ||
21 | Sven Vandousselaere (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht | ||
22 | Dan Craven (Nam) Rapha Condor | ||
23 | Sebastian Balck (Swe) Team Cykelcity | ||
24 | Andoni Blazquez (Spa) Orbea | ||
25 | Florent Gougeard (Fra) USSA Pavilly Barentin | ||
26 | Kasper Jebjerg (Den) Team Designa Kokken – Blue Water | ||
27 | Jonathan Thire (Fra) Big Mat – Auber 93 | ||
28 | Stian Remme (Nor) Team Joker Bianchi | ||
29 | Alexandre Gratiot (Fra) C.C. Nogent / Oise | ||
30 | Sjoerd Kouwenhoven (Ned) Van Vliet Ebh Elshop | ||
31 | Sven Jodts (Bel) Beveren 2000 – Quick Step | ||
32 | Freddy Bichot (Fra) Bbox Bouygues Telecom | ||
33 | Benat Urain (Spa) Orbea | ||
34 | Evgeny Popov (Rus) Itera – Katusha | ||
35 | Ramon Sinkeldam (Ned) Rabobank | ||
36 | Perrig Quemeneur (Fra) Bbox Bouygues Telecom | ||
37 | Kristian House (GBr) Rapha Condor | ||
38 | Jetse Bol (Ned) Rabobank | ||
39 | Jelle Wallays (Bel) Beveren 2000 – Quick Step | ||
40 | Guillaume Le Floch (Fra) Bbox Bouygues Telecom | ||
41 | Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural | ||
42 | Oleg Chuzhda (Ukr) Caja Rural | ||
43 | Jasper Lenferink (Ned) Metec Cycling Team | ||
44 | Mads Christensen (Den) Glud & Marstrand Horsens | ||
45 | Sergey Firsanov (Rus) Team Designa Kokken – Blue Water | ||
46 | Aurélien Thilloy (Fra) V.C. Rouen 76 | ||
47 | Jean-Luc Delpech (Fra) Bretagne Schuller | ||
48 | Nick Van Der Lijke (Ned) Rabobank | ||
49 | Vincent Jerome (Fra) Bbox Bouygues Telecom | ||
50 | Darren Lapthorne (Aus) Rapha Condor | ||
51 | Matthieu Sprick (Fra) Bbox Bouygues Telecom | ||
52 | Stanislav Starodubtsev (Rus) Itera – Katusha | ||
53 | Laurent Pichon (Fra) Bretagne Schuller | ||
54 | Klaas Sys (Bel) Beveren 2000 – Quick Step | ||
55 | Sander Oostlander (Ned) Van Vliet Ebh Elshop | ||
56 | Jan Barta (Cze) Team Netapp | ||
57 | Stéphane Poulhies (Fra) Saur – Sojasun | ||
58 | Carl-Henrik Sandell (Swe) Team Cykelcity | ||
59 | René Jorgensen (Den) Team Designa Kokken – Blue Water | ||
60 | Alexander Gottfried (Ger) Team Netapp | ||
61 | Rudy Lesschaeve (Fra) C.C. Nogent / Oise | ||
62 | Christopher Juul-Jensen (Den) Glud & Marstrand Horsens | ||
63 | Césare Benedetti (Ita) Team Netapp | ||
64 | Ruben Reig (Spa) Caja Rural | ||
65 | Thomas Riber-Selebjerg (Den) Team Concordia | ||
66 | Guillaume Faucon (Fra) Big Mat – Auber 93 | ||
67 | Michal Olejnik (Pol) USSA Pavilly Barentin | ||
68 | Mikel Ilundain (Spa) Orbea | ||
69 | Alexis Bodiot (Fra) C.C. Nogent / Oise | ||
70 | Michael Reihs (Den) Team Designa Kokken – Blue Water | ||
71 | Andrey Solomennikov (Rus) Itera – Katusha | ||
72 | Mathieu Halleguen (Fra) Bretagne Schuller | ||
73 | Jonathan Tiernan Locke (GBr) Rapha Condor | ||
74 | Dmitry Kosyakov (Rus) Itera – Katusha | ||
75 | Alexander Mironov (Rus) Itera – Katusha | ||
76 | Morten Voss Christiansen (Den) Team Designa Kokken – Blue Water | ||
77 | Morgan Chedhomme (Fra) C.C. Nogent / Oise | ||
78 | Lasse Bochman (Den) Glud & Marstrand Horsens | ||
79 | Julien Guay (Fra) C.C. Nogent / Oise | ||
80 | Cédric Coutouly (Fra) Saur – Sojasun | ||
81 | Nico Keinath (Ger) Team Netapp | ||
82 | Steven De Neef (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht | ||
83 | Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp | ||
84 | Gaylord Cumont (Fra) USSA Pavilly Barentin | ||
85 | Kévin Lalouette (Fra) USSA Pavilly Barentin | ||
86 | Jose Herrada (Spa) Caja Rural | ||
87 | Franck Vermeulen (Fra) V.C. Rouen 76 | ||
88 | Sébastien Duret (Fra) Bretagne Schuller | ||
89 | Johan Mombaerts (Fra) Big Mat – Auber 93 | ||
90 | Niels Brouzes (Fra) Big Mat – Auber 93 | ||
91 | Giovanni Bernaudeau (Fra) Bbox Bouygues Telecom | ||
92 | Sven Nooytens (Bel) Beveren 2000 – Quick Step | 0:01:17 | |
93 | Vegard-Stake Laengen (Nor) Team Joker Bianchi | ||
94 | Joeri Calleeuw (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht | ||
95 | Jimmy Casper (Fra) Saur – Sojasun | ||
96 | Patrick Stenberg (Swe) Team Cykelcity | 0:01:23 | |
97 | Lucas Persson (Swe) Team Cykelcity | 0:01:29 | |
98 | Sondre-Gjerdevik Sortveit (Nor) Team Joker Bianchi | ||
99 | Michael Tronborg (Den) Glud & Marstrand Horsens | ||
100 | Ricardo Garcia (Spa) Orbea | ||
101 | Zakkari Dempster (Aus) Rapha Condor | ||
102 | Tom Southam (GBr) Rapha Condor | ||
103 | Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun | ||
104 | Stéphane Bonsergent (Fra) Bretagne Schuller | ||
105 | Dennis Smit (Ned) Metec Cycling Team | 0:04:32 | |
106 | Johan Landstrom (Swe) Team Cykelcity | 0:05:42 | |
107 | Thomas Berkhout (Ned) Van Vliet Ebh Elshop | ||
108 | Daniel Foder (Den) Team Concordia | 0:08:19 | |
109 | Michael Berling (Den) Glud & Marstrand Horsens | 0:13:28 | |
110 | Nicolas Olesen (Ned) Team Concordia | 0:13:30 | |
111 | Bart Van Haaren (Ned) Van Vliet Ebh Elshop | ||
112 | Mard Van Blanken (Ned) Metec Cycling Team | ||
113 | Garikoitz Bravo (Spa) Caja Rural | ||
114 | Adrian Saez De Arregui (Spa) Orbea | ||
115 | Florian Taillefer (Fra) V.C. Rouen 76 | 0:13:33 | |
116 | Geoffrey Pichot (Fra) USSA Pavilly Barentin | ||
117 | Lars Horring (Ned) Metec Cycling Team | ||
118 | Kasper Linde Jorgensen (Den) Glud & Marstrand Horsens | ||
119 | Alphonse Vermote (Bel) Beveren 2000 – Quick Step | ||
120 | Mats Boeve (Ned) Rabobank | ||
121 | Noan Lelarge (Fra) Bretagne Schuller | ||
122 | Kaspar Schjonnemann (Den) Team Concordia | ||
123 | Morten Hoberg (Den) Team Concordia | ||
124 | Glenn Bak (Den) Team Designa Kokken – Blue Water | 0:18:28 | |
125 | Gér Soepenberg (Ned) Metec Cycling Team | 0:21:50 | |
126 | Arne Hassink (Ned) Metec Cycling Team | ||
127 | David Bouteville (Fra) V.C. Rouen 76 | 0:30:52 | |
128 | Tony Cavet (Fra) V.C. Rouen 76 | ||
129 | Ole Haavardsholm (Nor) Team Joker Bianchi | ||
130 | Noel Martin (Spa) Orbea | ||
DNS | Steve Schets (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht | ||
DNF | Tomasz Olejnik (Pol) USSA Pavilly Barentin |
Foto: echoduvelo.com