Kolarz amatorskiej ekipy CC Nogent sur Osie, Adrien Petit pokonał profesjonalistów w sprincie w Forges Les Eaux, zwyciężając 2 etap wyścigu Tour de Normandie.

Główny faworyt do zwycięstwa w dzisiejszym etapie Jimmy Casper (Saur-Sojasun) uległ kraksie na ostatnich kilometrach dzisiejszej rywalizacji.

Bohaterami dzisiejszego dnia byli Daniel Foder (Team Concordia), Oleg Chuzhda (Caja Rural), Ricardo Garcia (Orbea), Tom Southam (Rapha Condor) oraz Gaylord Cumont (USSA Pavilly Barentin) za nimi podążali Dennis Smit (Metec Cycling Team) oraz Lucas Persson (Team Cykelcity).

Dwie grupy na czele peletonu połączyły siły aby zniwelować prawie 13 minutową przewagę ucieczki. Były to ekipy Bouygues Telecom i Saur Sojasun, które pracowały na rzecz swoich sprinterów

Siódemka walczyła dzielnie ale skapitulowała na 15 kilometrów przed metą. O losach etapu decydował więc finałowy sprint. Petit okazał się najszybszy, dla Francuza to pierwsze zwycięstwo w zawodowym wyścigu.

Z wyścigu wycofał się niestety Tomasz Olejnik (USSA Pavilly Barentin), za to w peletonie pozostał jego starszy brat, Michał który zajął dziś 67 miejsce.

Wyniki 2 etapu Tour de Normandie:

1 Adrien Petit (Fra) C.C. Nogent / Oise 4:52:26
2 Fabien Bacquet (Fra) Big Mat – Auber 93
3 Nikola Aistrup (Den) Team Concordia
4 Alexander Porsev (Rus) Itera – Katusha
5 Rony Martias (Fra) Saur – Sojasun
6 Johan Lindgren (Swe) Team Cykelcity
7 Christer Rake (Nor) Team Joker Bianchi
8 Daniel Schorn (Aut) Team Netapp
9 Coen Vermeltfoort (Ned) Rabobank
10 Timothy Dupont (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht
11 Remco Te Brake (Ned) Van Vliet Ebh Elshop
12 Egoitz Garcia (Spa) Caja Rural
13 Cyrille Patoux (Fra) V.C. Rouen 76
14 Nadir Haddou (Fra) Big Mat – Auber 93
15 Svein-Erik Vold (Nor) Team Joker Bianchi
16 Ronan Van Zandbeek (Ned) Van Vliet Ebh Elshop
17 Romain Matheou (Fra) Saur – Sojasun
18 Maurice Vrijmoed (Ned) Rabobank
19 Olivier Pardini (Bel) Beveren 2000 – Quick Step
20 Benjamin Verraes (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht
21 Sven Vandousselaere (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht
22 Dan Craven (Nam) Rapha Condor
23 Sebastian Balck (Swe) Team Cykelcity
24 Andoni Blazquez (Spa) Orbea
25 Florent Gougeard (Fra) USSA Pavilly Barentin
26 Kasper Jebjerg (Den) Team Designa Kokken – Blue Water
27 Jonathan Thire (Fra) Big Mat – Auber 93
28 Stian Remme (Nor) Team Joker Bianchi
29 Alexandre Gratiot (Fra) C.C. Nogent / Oise
30 Sjoerd Kouwenhoven (Ned) Van Vliet Ebh Elshop
31 Sven Jodts (Bel) Beveren 2000 – Quick Step
32 Freddy Bichot (Fra) Bbox Bouygues Telecom
33 Benat Urain (Spa) Orbea
34 Evgeny Popov (Rus) Itera – Katusha
35 Ramon Sinkeldam (Ned) Rabobank
36 Perrig Quemeneur (Fra) Bbox Bouygues Telecom
37 Kristian House (GBr) Rapha Condor
38 Jetse Bol (Ned) Rabobank
39 Jelle Wallays (Bel) Beveren 2000 – Quick Step
40 Guillaume Le Floch (Fra) Bbox Bouygues Telecom
41 Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural
42 Oleg Chuzhda (Ukr) Caja Rural
43 Jasper Lenferink (Ned) Metec Cycling Team
44 Mads Christensen (Den) Glud & Marstrand Horsens
45 Sergey Firsanov (Rus) Team Designa Kokken – Blue Water
46 Aurélien Thilloy (Fra) V.C. Rouen 76
47 Jean-Luc Delpech (Fra) Bretagne Schuller
48 Nick Van Der Lijke (Ned) Rabobank
49 Vincent Jerome (Fra) Bbox Bouygues Telecom
50 Darren Lapthorne (Aus) Rapha Condor
51 Matthieu Sprick (Fra) Bbox Bouygues Telecom
52 Stanislav Starodubtsev (Rus) Itera – Katusha
53 Laurent Pichon (Fra) Bretagne Schuller
54 Klaas Sys (Bel) Beveren 2000 – Quick Step
55 Sander Oostlander (Ned) Van Vliet Ebh Elshop
56 Jan Barta (Cze) Team Netapp
57 Stéphane Poulhies (Fra) Saur – Sojasun
58 Carl-Henrik Sandell (Swe) Team Cykelcity
59 René Jorgensen (Den) Team Designa Kokken – Blue Water
60 Alexander Gottfried (Ger) Team Netapp
61 Rudy Lesschaeve (Fra) C.C. Nogent / Oise
62 Christopher Juul-Jensen (Den) Glud & Marstrand Horsens
63 Césare Benedetti (Ita) Team Netapp
64 Ruben Reig (Spa) Caja Rural
65 Thomas Riber-Selebjerg (Den) Team Concordia
66 Guillaume Faucon (Fra) Big Mat – Auber 93
67 Michal Olejnik (Pol) USSA Pavilly Barentin
68 Mikel Ilundain (Spa) Orbea
69 Alexis Bodiot (Fra) C.C. Nogent / Oise
70 Michael Reihs (Den) Team Designa Kokken – Blue Water
71 Andrey Solomennikov (Rus) Itera – Katusha
72 Mathieu Halleguen (Fra) Bretagne Schuller
73 Jonathan Tiernan Locke (GBr) Rapha Condor
74 Dmitry Kosyakov (Rus) Itera – Katusha
75 Alexander Mironov (Rus) Itera – Katusha
76 Morten Voss Christiansen (Den) Team Designa Kokken – Blue Water
77 Morgan Chedhomme (Fra) C.C. Nogent / Oise
78 Lasse Bochman (Den) Glud & Marstrand Horsens
79 Julien Guay (Fra) C.C. Nogent / Oise
80 Cédric Coutouly (Fra) Saur – Sojasun
81 Nico Keinath (Ger) Team Netapp
82 Steven De Neef (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht
83 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp
84 Gaylord Cumont (Fra) USSA Pavilly Barentin
85 Kévin Lalouette (Fra) USSA Pavilly Barentin
86 Jose Herrada (Spa) Caja Rural
87 Franck Vermeulen (Fra) V.C. Rouen 76
88 Sébastien Duret (Fra) Bretagne Schuller
89 Johan Mombaerts (Fra) Big Mat – Auber 93
90 Niels Brouzes (Fra) Big Mat – Auber 93
91 Giovanni Bernaudeau (Fra) Bbox Bouygues Telecom
92 Sven Nooytens (Bel) Beveren 2000 – Quick Step 0:01:17
93 Vegard-Stake Laengen (Nor) Team Joker Bianchi
94 Joeri Calleeuw (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht
95 Jimmy Casper (Fra) Saur – Sojasun
96 Patrick Stenberg (Swe) Team Cykelcity 0:01:23
97 Lucas Persson (Swe) Team Cykelcity 0:01:29
98 Sondre-Gjerdevik Sortveit (Nor) Team Joker Bianchi
99 Michael Tronborg (Den) Glud & Marstrand Horsens
100 Ricardo Garcia (Spa) Orbea
101 Zakkari Dempster (Aus) Rapha Condor
102 Tom Southam (GBr) Rapha Condor
103 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun
104 Stéphane Bonsergent (Fra) Bretagne Schuller
105 Dennis Smit (Ned) Metec Cycling Team 0:04:32
106 Johan Landstrom (Swe) Team Cykelcity 0:05:42
107 Thomas Berkhout (Ned) Van Vliet Ebh Elshop
108 Daniel Foder (Den) Team Concordia 0:08:19
109 Michael Berling (Den) Glud & Marstrand Horsens 0:13:28
110 Nicolas Olesen (Ned) Team Concordia 0:13:30
111 Bart Van Haaren (Ned) Van Vliet Ebh Elshop
112 Mard Van Blanken (Ned) Metec Cycling Team
113 Garikoitz Bravo (Spa) Caja Rural
114 Adrian Saez De Arregui (Spa) Orbea
115 Florian Taillefer (Fra) V.C. Rouen 76 0:13:33
116 Geoffrey Pichot (Fra) USSA Pavilly Barentin
117 Lars Horring (Ned) Metec Cycling Team
118 Kasper Linde Jorgensen (Den) Glud & Marstrand Horsens
119 Alphonse Vermote (Bel) Beveren 2000 – Quick Step
120 Mats Boeve (Ned) Rabobank
121 Noan Lelarge (Fra) Bretagne Schuller
122 Kaspar Schjonnemann (Den) Team Concordia
123 Morten Hoberg (Den) Team Concordia
124 Glenn Bak (Den) Team Designa Kokken – Blue Water 0:18:28
125 Gér Soepenberg (Ned) Metec Cycling Team 0:21:50
126 Arne Hassink (Ned) Metec Cycling Team
127 David Bouteville (Fra) V.C. Rouen 76 0:30:52
128 Tony Cavet (Fra) V.C. Rouen 76
129 Ole Haavardsholm (Nor) Team Joker Bianchi
130 Noel Martin (Spa) Orbea
DNS Steve Schets (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht
DNF Tomasz Olejnik (Pol) USSA Pavilly Barentin

Foto: echoduvelo.com