Włoch ponownie nie dał szans rywalom i wygrał ostatni etap austriackiego wyścigu. W klasyfikacji generalnej najlepszy był Ben Hermans (Israel Cycling Academy), a na piętnastym miejscu finiszował Paweł Cieślik (CCC Sprandi Polkowice).
Ostatni dzień rywalizacji w Oesterreich Rundfarth to nieco spokojniejszy, płaski odcinek. Kolarze mieli do pokonania 163.2km z Scheibbs do Wels.
Niedługo po starcie od peletonu oderwała się pięcioosobowa grupka w składzie Alexey Lutsenko (Astana), Giovanni Visconti (Bahrain-Merida), Nikolay Mihaylov (Delko Marseille Provence KTM), Lachlan Morton (Dimension Data) i Nick Van der Lijke (Roompot Oranje Peloton). Przewaga nad peletonem nie była zbyt duża (nie osiągnęła pięciu minut) i wydawało się, że zasadnicza grupa powinna bez większych problemów złapać harcowników.
Wrażenie było jednak mylne – różnica spadała bardzo wolno i 25km przed metą wynosiła 2’35”, a na wjeździe na ostatnie okrążenie w Wels (8km przed metą) aż 1’50”. Ostatecznie o wygraną walczyli uciekinierzy, a najlepszy okazał się Visconti, który po zaciętym finiszu pokonał Lutsenkę. Trzeci był Van der Lijke, a peleton przyprowadził Wout Van Aert (Veranda’s Willems Crelan). Dwunaste i trzynaste miejsce przypadło najlepszym zawodnikom CCC Sprandi Polkowice – Jonasowi Kochowi i Patrykowi Stoszowi.
W klasyfikacji generalnej najlepszy był Ben Hermans (Israel Cycling Academy), a piętnastą lokatę zajął Paweł Cieślik (CCC Sprandi Polkowice).
Wyniki:
1 | VISCONTI Giovanni | Bahrain Merida Pro Cycling Team | 3:36:01 |
2 | LUTSENKO Alexey | Astana Pro Team | ,, |
3 | VAN DER LIJKE Nick | Roompot – Nederlandse Loterij | ,, |
4 | MIHAYLOV Nikolay | Delko Marseille Provence KTM | ,, |
5 | MORTON Lachlan | Team Dimension Data | ,, |
6 | VAN AERT Wout | Vérandas Willems-Crelan | 0:49 |
7 | MARONESE Marco | Bardiani – CSF | ,, |
8 | GIDICH Yevgeniy | Astana Pro Team | ,, |
9 | PORZNER Manuel | Tirol Cycling Team | ,, |
10 | ARCHBOLD Shane | Aqua Blue Sport | ,, |
11 | HOFER Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | ,, |
12 | KOCH Jonas | CCC Sprandi Polkowice | ,, |
13 | STOSZ Patryk | CCC Sprandi Polkowice | ,, |
14 | BRESCIANI Michael | Bardiani – CSF | ,, |
15 | BACKAERT Frederik | Wanty – Groupe Gobert | ,, |
16 | GERTS Floris | Roompot – Nederlandse Loterij | ,, |
17 | KRIZEK Matthias | Team Felbermayr – Simplon Wels | ,, |
18 | CIEŚLIK Paweł | CCC Sprandi Polkowice | ,, |
19 | BAJC Andi | My Bike – Stevens | ,, |
20 | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | ,, |
21 | GEBREMEDHIN Awet | Israel Cycling Academy | ,, |
22 | LODERER Timon | Team Hrinkow Advarics Cycleang | ,, |
23 | DE GREEF Robbert | Roompot – Nederlandse Loterij | ,, |
24 | VAN MELSEN Kevin | Wanty – Groupe Gobert | ,, |
25 | SCHELLING Patrick | Team Vorarlberg Santic | ,, |
26 | SALZMANN Jodok | WSA Pushbikers | ,, |
27 | ZEITS Andrey | Astana Pro Team | ,, |
28 | EIKING Odd Christian | Wanty – Groupe Gobert | ,, |
29 | MADRAZO Ángel | Delko Marseille Provence KTM | ,, |
30 | MOHORIC Matej | Bahrain Merida Pro Cycling Team | ,, |
31 | DOUBEY Fabien | Wanty – Groupe Gobert | ,, |
32 | KING Benjamin | Team Dimension Data | ,, |
33 | PERNSTEINER Hermann | Bahrain Merida Pro Cycling Team | ,, |
34 | HERMANS Ben | Israel Cycling Academy | ,, |
35 | ZOIDL Riccardo | Team Felbermayr – Simplon Wels | ,, |
36 | FRIEDRICH Marco | Tirol Cycling Team | ,, |
37 | CARBONI Giovanni | Bardiani – CSF | ,, |
38 | FRIESECKE Gian | Team Vorarlberg Santic | ,, |
39 | THALMANN Roland | Team Vorarlberg Santic | ,, |
40 | CATALDO Dario | Astana Pro Team | ,, |
41 | BRAJKOVIČ Janez | Adria Mobil | ,, |
42 | NYCH Artem | Gazprom-RusVelo | ,, |
43 | MORENO Javier | Delko Marseille Provence KTM | ,, |
44 | BOSMAN Patrick | Team Hrinkow Advarics Cycleang | ,, |
45 | RAPP Jonas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | ,, |
46 | MEINTJES Louis | Team Dimension Data | ,, |
47 | ARSLANOV Ildar | Gazprom-RusVelo | ,, |
48 | GEISMAYR Daniel | Team Vorarlberg Santic | ,, |
49 | SCHREURS Hamish | Israel Cycling Academy | ,, |
50 | BADILATTI Matteo | Team Vorarlberg Santic | ,, |
51 | EL FARES Julien | Delko Marseille Provence KTM | ,, |
52 | GAZVODA Gregor | Adria Mobil | ,, |
53 | CHRISTIAN Mark | Aqua Blue Sport | ,, |
54 | FILOSI Iuri | Delko Marseille Provence KTM | ,, |
55 | KOZONCHUK Dmitry | Gazprom-RusVelo | ,, |
56 | ROVNY Ivan | Gazprom-RusVelo | ,, |
57 | STEIMLE Jannik | Team Vorarlberg Santic | ,, |
58 | REINDERS Elmar | Roompot – Nederlandse Loterij | 0:58 |
59 | FOMINYKH Daniil | Astana Pro Team | ,, |
60 | ORRICO Davide | Team Vorarlberg Santic | ,, |
61 | DÍAZ José Manuel | Israel Cycling Academy | ,, |
62 | BALDAUF Sebastian | WSA Pushbikers | ,, |
63 | FORTIN Filippo | Team Felbermayr – Simplon Wels | ,, |
64 | POLL Stefan | WSA Pushbikers | ,, |
65 | HRINKOW Dominik | Team Hrinkow Advarics Cycleang | ,, |
66 | NEUHAUSER Marcel | Tirol Cycling Team | ,, |
67 | BURGER Sven | Tirol Cycling Team | ,, |
68 | FOLIFOROV Alexander | Gazprom-RusVelo | ,, |
69 | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | ,, |
70 | LAGUTIN Sergey | Gazprom-RusVelo | ,, |
71 | VAN ZYL Johann | Team Dimension Data | ,, |
72 | THWAITES Scott | Team Dimension Data | ,, |
73 | MCNALLY Mark | Wanty – Groupe Gobert | ,, |
74 | LEYSEN Senne | Vérandas Willems-Crelan | ,, |
75 | WAEYTENS Zico | Vérandas Willems-Crelan | ,, |
76 | NIV Guy | Israel Cycling Academy | ,, |
77 | DE WITTE Mathias | Vérandas Willems-Crelan | ,, |
78 | GASPAROTTO Enrico | Bahrain Merida Pro Cycling Team | ,, |
79 | SCHLEGEL Michal | CCC Sprandi Polkowice | ,, |
80 | CLARKE William | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale | 1:10 |
81 | KNAPP Daniel | Tirol Cycling Team | ,, |
82 | GOLČER Jure | Adria Mobil | ,, |
83 | LEHNER Daniel | Team Felbermayr – Simplon Wels | ,, |
84 | ZAKHAROV Artyom | Astana Pro Team | 1:18 |
85 | NIBALI Antonio | Bahrain Merida Pro Cycling Team | ,, |
86 | JANSE VAN RENSBURG Jacques | Team Dimension Data | ,, |
87 | JARC Aljaz | Adria Mobil | ,, |
88 | MARTINEZ Yannick | Delko Marseille Provence KTM | ,, |
89 | WEENING Pieter | Roompot – Nederlandse Loterij | ,, |
90 | SCHLEMMER Lukas | Team Felbermayr – Simplon Wels | ,, |
91 | BUDDING Martijn | Roompot – Nederlandse Loterij | ,, |
92 | RABITSCH Stephan | Team Felbermayr – Simplon Wels | 1:37 |
93 | DOCKER Mitchell | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale | ,, |
94 | FENN Andrew | Aqua Blue Sport | 1:42 |
95 | GATE Aaron | Aqua Blue Sport | ,, |
96 | BIZHIGITOV Zhandos | Astana Pro Team | ,, |
97 | KREDER Michel | Aqua Blue Sport | ,, |
98 | GRAF Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | ,, |
99 | MAGNUSSON Kim | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale | ,, |
100 | ORSINI Umberto | Bardiani – CSF | ,, |
101 | LANGEVELD Sebastian | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale | 1:45 |
102 | VANSPEYBROUCK Pieter | Wanty – Groupe Gobert | ,, |
103 | VERGAERDE Otto | WSA Pushbikers | ,, |
104 | GROSELJ Ziga | Adria Mobil | 2:22 |
105 | EARLE Nathan | Israel Cycling Academy | ,, |
106 | SHALUNOV Evgeny | Gazprom-RusVelo | 0:49 |
107 | KONING Peter | Aqua Blue Sport | 3:27 |
108 | OWEN Logan | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale | 4:17 |
109 | SIUTSOU Kanstantsin | Bahrain Merida Pro Cycling Team | 5:12 |
110 | DUIJN Huub | Vérandas Willems-Crelan | ,, |
111 | LIVYNS Arjen | Vérandas Willems-Crelan | 6:50 |
112 | MANGERTSEDER Matthias | Team Felbermayr – Simplon Wels | 8:10 |
113 | STERBINI Simone | Bardiani – CSF | 8:14 |
114 | VAN EMPEL Etienne | Roompot – Nederlandse Loterij | ,, |
115 | CARDONA Julián | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale | 10:05 |
DNF | CANTY Brendan | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale | DNF |
Klasyfikacja końcowa:
1 | HERMANS Ben | Israel Cycling Academy | 29:11:51 |
2 | PERNSTEINER Hermann | Bahrain Merida Pro Cycling Team | 0:18 |
3 | CATALDO Dario | Astana Pro Team | 0:44 |
4 | SCHELLING Patrick | Team Vorarlberg Santic | 1:01 |
5 | ZOIDL Riccardo | Team Felbermayr – Simplon Wels | 1:12 |
6 | MORENO Javier | Delko Marseille Provence KTM | 1:21 |
7 | MADRAZO Ángel | Delko Marseille Provence KTM | 1:41 |
8 | CARBONI Giovanni | Bardiani – CSF | 1:58 |
9 | BADILATTI Matteo | Team Vorarlberg Santic | 2:13 |
10 | NYCH Artem | Gazprom-RusVelo | 2:18 |
11 | ARSLANOV Ildar | Gazprom-RusVelo | 2:47 |
12 | RAPP Jonas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 3:12 |
13 | CHRISTIAN Mark | Aqua Blue Sport | 3:17 |
14 | MEINTJES Louis | Team Dimension Data | 3:29 |
15 | CIEŚLIK Paweł | CCC Sprandi Polkowice | 4:06 |
16 | ZEITS Andrey | Astana Pro Team | 4:35 |
17 | FOLIFOROV Alexander | Gazprom-RusVelo | 5:37 |
18 | BRAJKOVIČ Janez | Adria Mobil | 7:08 |
19 | GEISMAYR Daniel | Team Vorarlberg Santic | 7:53 |
20 | THALMANN Roland | Team Vorarlberg Santic | 8:36 |
21 | BALDAUF Sebastian | WSA Pushbikers | 8:52 |
22 | DÍAZ José Manuel | Israel Cycling Academy | 9:32 |
23 | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 9:56 |
24 | VAN DER LIJKE Nick | Roompot – Nederlandse Loterij | 11:50 |
25 | RABITSCH Stephan | Team Felbermayr – Simplon Wels | 12:15 |
26 | DOUBEY Fabien | Wanty – Groupe Gobert | 12:37 |
27 | MORTON Lachlan | Team Dimension Data | 14:23 |
28 | VISCONTI Giovanni | Bahrain Merida Pro Cycling Team | 15:24 |
29 | GERTS Floris | Roompot – Nederlandse Loterij | 17:31 |
30 | HRINKOW Dominik | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 17:47 |
31 | DE WITTE Mathias | Vérandas Willems-Crelan | 17:50 |
32 | EIKING Odd Christian | Wanty – Groupe Gobert | 19:05 |
33 | MOHORIC Matej | Bahrain Merida Pro Cycling Team | 23:48 |
34 | ORRICO Davide | Team Vorarlberg Santic | 24:04 |
35 | LUTSENKO Alexey | Astana Pro Team | 24:15 |
36 | SCHLEGEL Michal | CCC Sprandi Polkowice | 24:53 |
37 | KING Benjamin | Team Dimension Data | 27:13 |
38 | DUIJN Huub | Vérandas Willems-Crelan | 28:37 |
39 | NEUHAUSER Marcel | Tirol Cycling Team | 29:35 |
40 | BACKAERT Frederik | Wanty – Groupe Gobert | 30:14 |
41 | NIBALI Antonio | Bahrain Merida Pro Cycling Team | 30:51 |
42 | GEBREMEDHIN Awet | Israel Cycling Academy | 30:54 |
43 | STERBINI Simone | Bardiani – CSF | 32:12 |
44 | WEENING Pieter | Roompot – Nederlandse Loterij | 36:52 |
45 | CARDONA Julián | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale | ,, |
46 | MIHAYLOV Nikolay | Delko Marseille Provence KTM | 37:19 |
47 | KREDER Michel | Aqua Blue Sport | 37:27 |
48 | GOLČER Jure | Adria Mobil | 38:57 |
49 | LAGUTIN Sergey | Gazprom-RusVelo | 39:55 |
50 | BURGER Sven | Tirol Cycling Team | 41:37 |
51 | GROSELJ Ziga | Adria Mobil | 42:37 |
52 | VAN AERT Wout | Vérandas Willems-Crelan | 44:12 |
53 | VAN MELSEN Kevin | Wanty – Groupe Gobert | 48:21 |
54 | FRIEDRICH Marco | Tirol Cycling Team | 48:24 |
55 | KOCH Jonas | CCC Sprandi Polkowice | 49:20 |
56 | LEHNER Daniel | Team Felbermayr – Simplon Wels | 50:06 |
57 | EL FARES Julien | Delko Marseille Provence KTM | 51:02 |
58 | GIDICH Yevgeniy | Astana Pro Team | 51:20 |
59 | ROVNY Ivan | Gazprom-RusVelo | 51:23 |
60 | VAN ZYL Johann | Team Dimension Data | 52:12 |
61 | SIUTSOU Kanstantsin | Bahrain Merida Pro Cycling Team | 52:26 |
62 | BUDDING Martijn | Roompot – Nederlandse Loterij | 53:10 |
63 | ORSINI Umberto | Bardiani – CSF | 55:19 |
64 | SHALUNOV Evgeny | Gazprom-RusVelo | 56:46 |
65 | MARTINEZ Yannick | Delko Marseille Provence KTM | 57:45 |
66 | EARLE Nathan | Israel Cycling Academy | 59:23 |
67 | JANSE VAN RENSBURG Jacques | Team Dimension Data | 59:24 |
68 | STOSZ Patryk | CCC Sprandi Polkowice | 59:37 |
69 | KOZONCHUK Dmitry | Gazprom-RusVelo | 59:38 |
70 | LEYSEN Senne | Vérandas Willems-Crelan | 59:47 |
71 | GASPAROTTO Enrico | Bahrain Merida Pro Cycling Team | 1:00:37 |
72 | KRIZEK Matthias | Team Felbermayr – Simplon Wels | 1:00:47 |
73 | BAJC Andi | My Bike – Stevens | 1:02:09 |
74 | LANGEVELD Sebastian | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale | 1:02:35 |
75 | FRIESECKE Gian | Team Vorarlberg Santic | 1:04:29 |
76 | DOCKER Mitchell | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale | 1:04:48 |
77 | FILOSI Iuri | Delko Marseille Provence KTM | 1:09:23 |
78 | GATE Aaron | Aqua Blue Sport | 1:10:05 |
79 | VAN EMPEL Etienne | Roompot – Nederlandse Loterij | 1:10:41 |
80 | FOMINYKH Daniil | Astana Pro Team | 1:12:11 |
81 | THWAITES Scott | Team Dimension Data | 1:12:58 |
82 | GAZVODA Gregor | Adria Mobil | 1:13:03 |
83 | BRESCIANI Michael | Bardiani – CSF | 1:14:00 |
84 | SCHLEMMER Lukas | Team Felbermayr – Simplon Wels | 1:17:02 |
85 | MAGNUSSON Kim | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale | 1:17:30 |
86 | NIV Guy | Israel Cycling Academy | 1:18:09 |
87 | CLARKE William | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale | 1:18:26 |
88 | LODERER Timon | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 1:18:38 |
89 | KONING Peter | Aqua Blue Sport | 1:18:41 |
90 | SALZMANN Jodok | WSA Pushbikers | 1:19:17 |
91 | VANSPEYBROUCK Pieter | Wanty – Groupe Gobert | 1:19:52 |
92 | POLL Stefan | WSA Pushbikers | 1:20:15 |
93 | LIVYNS Arjen | Vérandas Willems-Crelan | 1:21:55 |
94 | DE GREEF Robbert | Roompot – Nederlandse Loterij | 1:23:23 |
95 | VERGAERDE Otto | WSA Pushbikers | 1:24:56 |
96 | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | 1:27:50 |
97 | STEIMLE Jannik | Team Vorarlberg Santic | 1:27:53 |
98 | ZAKHAROV Artyom | Astana Pro Team | 1:28:49 |
99 | WAEYTENS Zico | Vérandas Willems-Crelan | 1:30:05 |
100 | REINDERS Elmar | Roompot – Nederlandse Loterij | 1:30:39 |
101 | MCNALLY Mark | Wanty – Groupe Gobert | 1:34:14 |
102 | JARC Aljaz | Adria Mobil | 1:34:40 |
103 | SCHREURS Hamish | Israel Cycling Academy | 1:37:18 |
104 | ARCHBOLD Shane | Aqua Blue Sport | 1:38:06 |
105 | FORTIN Filippo | Team Felbermayr – Simplon Wels | 1:38:55 |
106 | MARONESE Marco | Bardiani – CSF | 1:39:44 |
107 | BIZHIGITOV Zhandos | Astana Pro Team | 1:40:52 |
108 | GRAF Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 1:46:26 |
109 | BOSMAN Patrick | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 1:47:12 |
110 | FENN Andrew | Aqua Blue Sport | 1:47:28 |
111 | OWEN Logan | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale | 1:48:22 |
112 | HOFER Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 1:49:58 |
113 | KNAPP Daniel | Tirol Cycling Team | 1:54:32 |
114 | MANGERTSEDER Matthias | Team Felbermayr – Simplon Wels | 1:55:24 |
115 | PORZNER Manuel | Tirol Cycling Team | 2:02:14 |